Szkolenia biurowe dla początkujących

Szkolenia biurowe – czym są, jakie możliwości dają, i czemu warto wziąć w nich udział?

Czym są szkolenia biurowe, i czy faktycznie przydają się na ścieżce rozwoju? Kursy i szkolenia zawodowe zwiększają kompetencje, uczą przydatnych umiejętności i rozwijają, bez względu na obrany kierunek w karierze. Jednym z najpopularniejszych na rynku jest uniwersalne szkolenie biurowe, które otwiera wiele nowych drzwi w karierze zawodowej (pisaliśmy także: Najpopularniejsze kursy online).

Szkolenia biurowe dla początkujących. Co to jest szkolenie biurowe – podstawowe informacje

Praca w biurze jest oczywiście bardzo szerokim pojęciem, jednak nierozerwalnie wiąże się z pewnymi umiejętnościami i obowiązkami zawodowymi, które wpisują się w charakterystykę tego typu pracy. Pierwsze skojarzenie z pracą biurową to najczęściej obowiązki wykonywane przy komputerze, praca z dokumentami czy przetwarzanie informacji w różnej postaci, i są to jak najbardziej dobre skojarzenia.

Szkolenia biurowe
Szkolenia biurowe

Szkolenia biurowe z zasady mają przygotować kursantów pod względem tychże uniwersalnych umiejętności, które pozwolą im efektywniej pracować, i szybciej wdrożyć w codzienną rutynę. Tego typu kurs powstał z myślą o osobach, które nie tylko chcą zwiększyć swoje kompetencje zawodowe, ale również takich, które dotychczas wykonywały zupełnie inny rodzaj pracy, a kurs ma im pomóc przebranżowić się, i rozpocząć zupełnie nową ścieżkę kariery (pisaliśmy m.in. Szkolenia miękkie przykłady).

Kompleksowe kursy biurowe najczęściej składają się z kilku części, zarówno teoretycznej jak i praktycznej, gdzie kursanci dowiadują się najważniejszych rzeczy, a także sprawdzają zdobytą wiedzę w praktyce. Tego typu szkolenia odbywają się zarówno online jak i stacjonarnie, i prowadzone są przez specjalistów w tej dziedzinie. Szkolenia konstruowane są tak, by omawiać zagadnienia, które wymagane są obecnie w pracy biurowej, wykorzystując narzędzia i informacje z aktualnego rynku pracy.

Wbrew pozorom, na szkoleniach z pracy biurowej dowiemy się nie tylko jak obsługiwać komputer, ale również opanujemy przydatne umiejętności, takie jak organizacja codziennych obowiązków, nadanie odpowiednich priorytetów, a także odpowiednia komunikacja wewnętrzna. Kursy są dedykowane osobom w różnym wieku i na różnych ścieżkach zawodowych, znajdziemy takie dedykowane osobom starszym, ale i dla młodszych pracowników, którzy na starcie swojej ścieżki zawodowej chcą zdobyć doświadczenie i móc wpisać odbyty kurs w swoje CV.

Dla kogo szkolenia biurowe dla początkujących są odpowiednią propozycją?

Tak jak wspomniano wcześniej, nie ma określonej grupy docelowej, która powinna korzystać z tego typu szkoleń. Wziąć w nich udział może każdy, kto zainteresowany jest pracą typowo korporacyjną i biurową, a która dotychczas nie miała okazji pracować w takich środowiskach. Kursy są tak skonstruowane, że uniwersalne treści i informacje trafią do każdego zainteresowanego pracą biurową.

Zobacz nasz Kurs kadry i płace online

Informacje na stronach internetowych oferujących szkolenia biurowe wskazują, że udział polecany jest przede wszystkim osobom, które chcą przebranżowić się, bo np. dotychczas wykonywały wyłącznie prace fizyczną, ale również takich, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, i chcą zwiększyć swoje kompetencje, a tym samym szanse na dostanie dobrej pracy.

Tego typu kursy raczej nie są refundowane przez firmy dla swoich pracowników, jednak umiejętności, które zdobywają tam uczestnicy są zdecydowanie pożądane przez pracodawców i warte uczestnictwa. Kursy zawodowe są świetną możliwością nie tylko rozwoju w wybranej dziedzinie pracy, ale również dają możliwość rozwoju osobistego, pod względem umiejętności, wydajności i postrzegania wykonywanych obowiązków .

Szkolenia dla pracowników biurowych są jedną z wielu możliwości rozwoju na rynku pracy, które warto wziąć pod uwagę, i zdecydowanie rozważyć, jeżeli zależy nam na udokumentowaniu swoich kompetencji i poszukiwaniu dobrej pracy. Praktyczna wiedza oraz rozumienie funkcjonowania biura to podstawa efektywności na stanowisku, i o ile kurs tego typu da nam jedynie wiedzę i przydatne informacje, tak już samodzielnie będziemy musieli ją wykorzystać i przetestować, a także odpowiednio dopasować do specyfiki stanowiska jakie obejmiemy w przyszłości.

Czego nauczysz się na szkoleniu biurowym? Najważniejsze kwestie

Szkolenia biurowe można podzielić tak naprawdę na dwie części – kształtowanie umiejętności interpersonalnych i dobrych nawyków, oraz przydatne, praktyczne umiejętności biurowe. Obie te przestrzenie są niezwykle ważne dla efektywnej pracy biurowej, dlatego też dużą wagę przykłada się właśnie do tych zagadnień. Kursanci wprowadzani są w zagadnienia stopniowo, ucząc się m.in. specyfiki tworzenia dokumentów biurowych, ich przetwarzania i dystrybucji, a także bardziej praktycznych umiejętności, które na pozór mogą wydawać się bardzo błahe, jednak takie nie są – należy do nich obsługa komputerów, drukarek czy innych technicznych sprzętów w biurze, które używane są na co dzień.

Zobacz nasze: Szkolenie pracownik biurowy

Prócz tego kursanci zyskują funkcjonalne umiejętności interpersonalne, takie jak choćby rozmowa z klientami z uwzględnieniem zasad psychologicznych i marketingowych (pisaliśmy: Szkolenia marketingowe oraz Kurs marketingu internetowego). Takie zajęcia często również przybierają formę warsztatów, gdzie kursanci między sobą mogą trenować zdobyte umiejętności.

Zadaniem prowadzących takie szkolenie jest przygotowanie kursantów do efektywnej pracy biurowej, która wbrew pozorom najczęściej nie polega jedynie na parzeniu kawy czy odbieraniu telefonów, ale przede wszystkim na zajmowaniu się kwestiami nierzadko o dużym priorytecie, a także odpowiednim przetwarzaniu informacji.

Szkolenia biurowe są tak skonstruowane, że po ich ukończeniu kursanci powinni bez większych utrudnień móc wdrożyć się w nowej pracy korporacyjnej, i efektywnie wykonywać swoje obowiązki.

Szkolenia biurowe
Szkolenia biurowe

Co omawiane jest na szkoleniach biurowych?

Szkolenia najczęściej dzielą się na specjalne moduły czy też rozdziały, podczas których omawiane są najważniejsze umiejętności i praktyczne informacje do wykorzystania w pracy biurowej.

Są to m.in. wskazówki dotyczące zarządzaniem codzienną pracą w biurze, a także nadawaniem odpowiednich priorytetów przypisanym obowiązkom przy wykorzystaniu najefektywniejszych sposobów organizacji. Kursanci dowiadują się również jak obsługiwać najróżniejsze sprzęty, a więc przekazywana jest im wiedza techniczna na temat wyposażenia biura.

Dodatkowo w środowisku biurowym i korporacyjnym istnieje wiele uniwersalnych programów wykorzystywanych do pracy, np. system CRM, czy inne aplikacje księgowe, których znajomość jest niezbędna do podjęcia określonych prac.

Na szkoleniach uczestnicy muszą również poznać podstawy prawa pracy, administracyjnego, a także zasad RODO oraz BHP, które pozwolą na bezpieczną pracę, ale i zachowanie odpowiedniej poufności danych przetwarzanych w biurze. Omawiane są również zasady prawidłowego prowadzenia dokumentacji biurowej, organizacji i przechowywania dokumentów, jak również tworzenia i redagowania pism biurowych zgodnie z przyjętymi standardami.

Wiele szkoleń obejmuje również zagadnienie dress code i etykiety biznesowej (pisaliśmy m.in. Dress code w biurze), których przestrzeganie jest często wymogiem w wielu organizacjach czy biurach i korporacjach. Podczas szkoleń często omawiane są również kwestie interpersonalne i związane z efektywną komunikacją, co przyda się nie tylko przy rozmowach z klientami, ale również w kontaktach z innymi pracownikami i przełożonymi.

Wbrew pozorom są to bardzo ważne i przydatne kwestie, na które wielu ludzi nie zwraca uwagi, a które pozwalają zachować przyjazną atmosferę i efektywną komunikację wewnętrzną.

Czy szkolenie biurowe zapewni Ci możliwość pracy?

Jak w każdym zawodzie, często nawet wysokie kwalifikacje i liczne umiejętności nie mogą zagwarantować możliwości pracy na wymarzonym stanowisku, ponieważ różne zdarzenia, aktualna sytuacja rynkowa i branżowa, czy inne czynniki gospodarcze mogą to znacznie utrudniać lub ułatwiać.

Mimo braku takiej gwarancji, szanse na rynku pracy zdecydowanie rosną, kiedy poszukujący pracy człowiek posiada określone kwalifikacje, w porównaniu z osobą o niskich kwalifikacjach lub nie posiadający żadnych.

Szkolenia biurowe są dedykowane właśnie osobom, którym zależy na znalezieniu pracy typowo biurowej czy korporacyjnej, jednak dotychczas nie miały możliwości zaznajomić się ze specyfiką takiego środowiska, i nie posiadają przydatnej wiedzy pozwalającej na efektywną pracę biurową.

Po ukończeniu szkolenia biurowego i wpisaniu takiej pozycji do swojego CV możemy aplikować na stanowiska wielu prac biurowych, w o wiele większej ilości niż przed jego ukończeniem. I mimo, że ukończenie szkolenia biurowego nie stanowi wymogu do rozpoczęcia pracy, to już umiejętności i wiedza, które możemy na nich zdobyć jest jak najbardziej pożądana i weryfikowana po zatrudnieniu.

Pisaliśmy także: Kurs zarządzania czasem

Dzięki różnorodności kursów biurowych zarówno w sieci jak i stacjonarnie, które dedykowane są różnym grupom odbiorców poszukujących pracy w różnych środowiskach, mamy możliwość znalezienia szkolenia idealnie dopasowanego do naszych oczekiwań, dzięki czemu kwalifikacje i umiejętności które zdobędziemy, faktycznie przydadzą nam się przy poszukiwaniu wymarzonej pracy. Uczestnicząc w kursach zawodowych i biurowych budujemy swoje umiejętności i kwalifikacje, a to przekłada się na efektywność poszukiwania wybranego stanowiska (pisaliśmy: Ciekawe kursy zawodowe oraz Ciekawe kursy i szkolenia).

Szkolenia biurowe
Szkolenia biurowe

Szkolenie biurowe – online czy stacjonarne?

Kursy biurowe największą popularnością cieszą się przede wszystkim w formie online, która pozwala uczestniczyć ludziom z najdalszych zakątków kraju, bez konieczności dojeżdżania do miejsca odbywania się szkolenia. W nieco lepszej sytuacji są osoby mieszkające w dużych miastach, które mają możliwość uczestnictwa w szkoleniach stacjonarnych – obie formy mają swoje plusy i minusy. Jakie są zalety szkoleń biurowych online?

Tak jak już wspomniano wcześniej, można uczestniczyć w kursie nie wychodząc z domu, i bez konieczności dojeżdżania do większych miast, a co za tym idzie, również organizowania noclegów. Internetowa forma szkoleń biurowych jest tak samo efektywna jak i ta stacjonarna, a niektóre kursy nawet nie odbywają się w takiej formie, oferując jedynie uczestnictwo online. Forma stacjonarna szkoleń biurowych jest również dobrą opcją, głównie przez wzgląd na możliwość interakcji z innymi uczestnikami oraz prowadzącymi szkolenie.

Pisaliśmy także: Szkolenia dla liderów

Przebywanie w atmosferze skupienia i chęci nauki, a także możliwości bieżącej, bezpośredniej konsultacji z otoczeniem wpływa bardzo pozytywnie na przyswajanie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności. Kursy online cieszą się jednak zdecydowanie większą popularnością z jednej, prostej przyczyny – uczestnictwo w nich jest o wiele wygodniejsze, i nie ma konieczności ruszania się z domu, co dla wielu osób jest bardzo ważnym czynnikiem.

Czytaj także: Kurs kadry i płace od podstaw online

Bez względu na to, którą formę kursu biurowego ostatecznie się wybierze, obie będą korzystne i pouczające, i pozwolą nauczyć się przydatnych umiejętności do podjęcia pracy w biurze. Wybór powinien być motywowany przede wszystkim komfortem i indywidualnymi czynnikami.

Perspektywy pracy po szkoleniu biurowym – gdzie znajdziesz zatrudnienie?

Motywacją do udziału w szkoleniach biurowych jest oczywiście podjęcie pracy, po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji oraz wiedzy. Ludzie biorący udział w takich kursach najczęściej poszukują pracy typowo „za biurkiem”, w charakterze np. osoby w sekretariacie, sekretarki czy pracownika korporacji. Niemniej jednak szkolenia biurowe są również bardzo dobrą alternatywą dla osób chcących podjąć pracę zdalną, np. w charakterze asystentki wirtualnej, co jest stosunkowo nową profesją na rynku pracy.

Tu szczególnie przydają się umiejętności sprawnego posługiwania się laptopem i wirtualnymi narzędziami, takimi jak kalendarz czy poczta email, ale również odpowiednie przetwarzanie dokumentów, a także załatwianie różnych spraw zgodnie z oczekiwaniami klientami, np. kontakt telefoniczny z kontrahentami, zamawianie biletów lotniczych, czy bukowanie hoteli. By dobrze wykorzystać umiejętności zdobyte na szkoleniach dla pracowników biurowych, trzeba również wykazywać się pewnymi cechami charakteru, np. doskonałą organizacją, spostrzegawczością, punktualnością oraz koncentracją.

Kursy biurowe prócz podstawowych informacji na temat działania biura i przydatnych informacji na temat wydajności, kształtuje i rozwija również powyżej wymienione umiejętności i cechy, dzięki czemu podjęcie pracy jest znacznie prostsze i odnajdziemy się w wielu różnych stanowiskach biurowych. Najczęściej jednak kursanci szukają pracy w korporacjach, biurach różnego rodzaju czy sekretariatach, gdzie wykonują obowiązki ściśle powiązane z informacjami przekazywanymi na kursach.

W poszukiwaniu pracy biurowej po kursie z pewnością pomoże nam Internet, gdzie znajdziemy mnóstwo ogłoszeń stanowisk pracy w różnych dziedzinach i branżach – posiadając wiedzę i kwalifikacje na pewno dostaniemy kilka propozycji spotkań rekrutacyjnych!

Szkolenia biurowe
Szkolenia biurowe

Cechy dobrego pracownika biurowego – sprawdź, czy je masz!

Tak jak wspomniano powyżej, dobry pracownik biurowy powinien posiadać określone cechy charakteru, które wespół z umiejętnościami i wiedzą zdobytymi na szkoleniu biurowym pozwolą mu na efektywną i wydajną pracę zawodową. Pracownik biurowy powinien cechować się odpowiedzialnością i bystrością umysłu, dzięki czemu powierzone mu obowiązki wykonane zostaną rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi normami. Ważna jest również doskonała organizacja, która pozwala zachować wydajność nawet przy ogromie obowiązków o różnych kategoriach priorytetowych.

Kolejną, równie ważną i potrzebną cechą charakteru są wysokie zdolności interpersonalne, które potrzebne są zarówno przy bezpośredniej rozmowie z klientami czy współpracownikami, ale również przy kontakcie przez email, czy przy tworzeniu oficjalnych pism w imieniu firmy. Dobrą i jednocześnie przydatną cechą charakteru jest także dokładność w wykonywanych czynnościach – jest ona pożądana praktycznie w każdym środowisku pracowniczym, ponieważ bezpośrednio przekłada się na efektywność pracy.

Pisaliśmy także: Szkolenie z zarządzania projektami oraz Szkolenie zarządzanie pracownikami

Co ważne, dobry pracownik biurowy powinien umieć pracować pod presją czasu, ale również w stresujących sytuacjach – choć nie jest to do końca etyczne, umiejętność zachowania trzeźwego umysłu i pełnej wydajności w stresogennych sytuacjach ma wiele korzyści. Cechy takie jak punktualność czy dbanie o wizerunek przez odpowiedni ubiór oraz fryzurę czy makijaż są już dodatkowymi kwestiami, i mimo że nie należą do cech charakteru, to są postrzegane jako ważna część wizerunku w pracy, a wielu szefów zwraca na to uwagę prawie na równi z kwalifikacjami. Szkolenia biurowe dogłębnie omawiają te zagadnienia i organizują najczęściej różne ćwiczenia mające na celu przygotować kursantów pod tym względem.

Gdzie szukać szkolenia biurowego – kryteria

Wraz z rozwojem technologii i dostępu do Internetu, również platformy edukacyjne zyskują ogromną popularność właśnie w przestrzeni wirtualnej. Ogólnodostępne środki internetowe i możliwości, jakie dają pozwalają kursantom odbywać zaawansowane szkolenia biurowe bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdują.  Jeżeli zależy nam na komforcie, to zdecydowanie warto wybrać opcję szkolenia biurowego online, gdzie właściwie jedyne czego potrzebujemy do nauki to komputera bądź telefonu z dostępem do Internetu (pisaliśmy m.in. Jakie kursy warto zrobić). Czym jednak kierować się przy wyborze szkolenia biurowego przez Internet?

Przede wszystkim renomą jednostki zajmującej się organizacją – jeżeli trafimy w ręce profesjonalistów w tej dziedzinie, którzy dotychczas przeprowadzili dziesiątki szkoleń biurowych, i mają wiele pozytywnych opinii i rekomendacji, to z pewnością będzie to owocne szkolenie. Inną kwestią wartą do wzięcia pod uwagę jest profil i zakres szkolenia – nieco inne będą szkolenia prowadzone dla osób chcących pracować w typowo korporacyjnym środowisku, a inaczej skonstruowane będą szkolenia dedykowane dla wirtualnych asystentek czy osób chcących pracować głównie zdalnie.

Szkolenia biurowe
Szkolenia biurowe

W Internecie można znaleźć bardzo dużo różnych szkoleń, które różnią się od siebie pod względem przygotowania swoich kursantów do konkretnych stanowisk pracy. Ostatnią, i właściwie najważniejszą kwestią, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze szkolenia biurowego są opinie kursantów – można je znaleźć bez większego problemu w sieci i na różnych portalach społecznościowych (pisaliśmy m.in. Social media manager oraz Szkolenie social media manager).

Szkolenia biurowe mogą mieć różną cenę, w zależności od rozbudowania programu, długości trwania czy renomy organizatora, niemniej jednak nie warto zwracać uwagi na tę kwestię – lepiej potraktować to jako inwestycję w swoje umiejętności i kompetencje, które przyniosą korzyści w przyszłej pracy zawodowej.

Dlaczego warto zapisać się na szkolenie biurowe? Powyżej opisane informacje składają się w jeden, logiczny wniosek – szkolenia biurowe są doskonałym sposobem na podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Każda forma edukacji i rozwoju jest korzystna, a szkolenie biurowe będzie doskonałym pomysłem, jeżeli zamierzamy podjąć pracę właśnie w takim środowisku. Pewne umiejętności i kwalifikacje są po prostu niezbędne dla określonych stanowisk, a dobrze dobrany kurs biurowy zbiera najważniejsze informacje i uniwersalne treści, przekazując je i przygotowując kursantów do efektywnej pracy (pisaliśmy m.in. Szkolenia z efektywności).

Pisaliśmy niedawno również: Szkolenia HR dla początkujących

Prócz edukacyjnych zalet udziału w takim szkoleniu jest ono niewątpliwie korzystne również pod względem zawiązywania nowych znajomości, a także przebywania w aspiracyjnym środowisku, które motywuje do nauki i działania. Ucząc się i ćwicząc nowe umiejętności możemy w każdej chwili konsultować się ze specjalistami prowadzącymi szkolenia, a takie doświadczenia są niesamowicie cenne i mogą pomóc w rozwoju.

Szkolenia biurowe
Szkolenia biurowe

Szkolenia biurowe mimo że najczęściej trwają maksymalnie kilka dni do tygodnia, przekazują niezwykle przydatną wiedzę i umiejętności, które pozostaną z nami już na całe życie – warto więc zainwestować w taki rozwój, biorąc pod uwagę szerokie możliwości pracy, jakie zyskujemy będąc absolwentami takiego kursu. Kursy biurowe różnego rodzaju bez problemu znajdziemy w Internecie, warto porównywać oferty pod względem programu nauczania a także docelowej grupy odbiorców, by wybrać idealną propozycję dla siebie i swoich oczekiwań.

Pisaliśmy: Jak nauczyć się czegoś na pamięć

Inwestycja w siebie jest zawsze najpewniejsza i przynosząca największe zyski – wybierając takie szkolenie, właściwie otwieramy sobie drogę do rekrutacji na lepsze stanowiska pracy, z wyższym wynagrodzeniem i lepszymi warunkami umowy.

1 komentarz do “Szkolenia biurowe dla początkujących”

 1. Szkolenia online dla początkujących pracowników biurowych to szansa na pracę w biurze, która jest marzeniem wielu osób. Kursy są dobrą opcją dla osób o ogólnym wykształceniu, pozwalają zdobyć potrzebne umiejętności do obsługi recepcji czy prowadzenia sekretariatu. To również szansa na zdobycie pracy dla bezrobotnych oraz okazja na awans czy podwyżkę. Czego można się nauczyć na kursach biurowych online? Dlaczego warto wybrać tę formę kształcenia?
  Szkolenia online dla początkujących pracowników biurowych – jak wyglądają?
  Kiedyś praca w biurze kojarzyła się z parzeniem kawy, wysyłaniem poczty i wysyłaniem dokumentów. To jednak tylko stereotyp, ponieważ obowiązki pracowników są bardzo szerokie, wymagają określonych umiejętności, wiedzy i nieustannej nauki. Do pracy w biurze przygotowują studia wyższe, np. o kierunku administracja, szkoły średnie oraz policealne. Dobrym sposobem nauki są również kursy online. W internecie można znaleźć dwa rodzaje szkoleń, tzn. synchroniczne i asynchroniczne. Te pierwsze odbywają się w czasie rzeczywistym, przypominają naukę znaną ze szkoły. Kursanci łączą się z wykładowcą, wykonują ćwiczenia, prowadzą dyskusje itp. Możliwa jest praca w grupach, która bardzo ułatwia zrozumienie poszczególnych tematów. Kursy asynchroniczne są przygotowane wcześniej, aby wziąć w nich udział, wystarczy kupić dostęp. Po uiszczeniu opłaty kursanci otrzymują materiały w różnej formie np. plików audio, video, plików pdf., prezentacji itp. Dużą zaletą jest to, że szkolenia online dla początkujących pracowników biurowych można odtwarzać o dowolnej porze dnia i nocy. Nie ma presji grupy, każdy może uczyć się w swoim czasie. Do materiałów można wracać wielokrotnie, a to ułatwia powtórkę i przygotowanie do egzaminów. Obydwie formy kursów powinny kończyć się wydaniem certyfikatu MEN lub odpowiedniego zaświadczenia, potwierdzającego zdobycie wiedzy.
  Czego można nauczyć się na szkoleniach online dla początkujących pracowników biurowych?
  Praca w biurze obejmuje wiele różnych stanowisk, tj. asystentka, recepcjonistka, sekretarka, pracownik ds. obsługi klienta, pracownik administracji itp. Zakres obowiązków może się różnić, ale wiele czynności jest taka sama, niezależnie od stanowiska. Na zdalnych szkoleniach można poznać tajniki pracy biurowej, nauczyć się obsługi najpopularniejszych programów itp. Uczestnicy kursów poznają również takie tematy jak:
  • Przygotowywanie pism i dokumentów urzędowych,
  • Dbanie o prawidłowy obieg dokumentów, między poszczególnymi osobami i działami,
  • Przygotowywanie raportów, zestawień i prezentacji, wykorzystywanych w pracy
  • Zasady archiwizowania dokumentów,
  • Optymalne planowanie zadań,
  • Zasady przyjmowania gości biznesowych,
  • Profesjonalne prowadzenie rozmów telefonicznych,
  • Zasady prawidłowego wizerunku pracownika biurowego,
  • Obsługa klientów wewnętrznych i zewnętrznych,
  • Prowadzenie księgi korespondencji wychodzącej i przychodzącej,
  • Nowoczesne programy biurowe,
  • Podstawy księgowości i prawa pracy,
  • RODO w biurze itp.
  Uczestnicy kursów biurowych online doskonalą również swoje kompetencje miękkie, tj. komunikatywność, umiejętność organizacji pracy własnej, umiejętność pracy w zespole, odporność na stres. Ukończenie wartościowego kursu pozwala nabrać pewności siebie i szukać pracy w firmach państwowych i prywatnych.
  Zdalna forma szkoleń dla początkujących pracowników biurowych – dlaczego warto z niej skorzystać?
  Dziś niemal cały świat przeniósł się do wirtualnej rzeczywistości. Bardzo popularna stała się zdalna nauka, która pozwala na szybkie i skuteczne nabycie nowych umiejętności. Dziś kursy online nie różnią się prawie wcale od zajęć w tradycyjnej formię, są tak samo skuteczne, pozwalają zdobyć potrzeby certyfikat, a tym samym zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy. Coraz więcej osób, mając do wyboru naukę stacjonarną i zdalną, wybiera tę drugą. Główne zalety kursów online to:
  • Duża dostępność – w zdalnej nauce przeszkodą nie jest stan zdrowia czy miejsce zamieszkania. Każdy, kto ma chęć i motywacje, może zdobywać nowe kompetencje.
  • Elastyczność – szeroki wybór kursów online pozwala dopasować taki, który nie będzie kolidował z życiem zawodowym i prywatnym.
  • Oszczędność – kursy zdalne dla pracowników biurowych są dużo tańsze niż takie same, prowadzone zdalnie. Wynika to z tego, że nie trzeba wynajmować sali czy opłacać utrzymania wykładowcy. Płaci się tylko za przekazywaną wiedzę.
  • Oszczędność czasu – dziś każdy cierpi na brak czasu. Dzięki zdalnej nauce nie trzeba tracić czasu na czasochłonne dojazdy i powroty. Uczyć się można w każdej wolnej chwili np. na przerwie w pracy czy podróżując pociągiem.
  • Komfort i wygoda – ucząc się zdalnie, można siedzieć w ulubionym fotelu, z kubkiem kawy czy herbaty w ręku. Nie ma hałasu i ścisku, który utrudniałby przyswajanie wiedzy.
  • Zróżnicowane materiały – dzisiejsze zdalne kursy to nie tylko materiały przeznaczone do wydruku. W skład kursów wchodzą filmy, prezentacje, ćwiczenia, testy czy quizy. Każdy może znaleźć formę nauki, idealną dla siebie.
  • Możliwość uzyskania certyfikatu – kursy kończą się wydaniem certyfikatu, który jest tak samo honorowany jak ten, uzyskany na kursie stacjonarnym. Dla pracodawców nie ma znaczenia forma kursu, ważne jest to, że pracownik szkoli się i podnosi swoje kompetencje.
  • Łatwość obsługi – kursy online prowadzone są na platformach e-learnigowych, które są proste w obsłudze, nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Do nauki wystarczy tylko domowy komputer, smartfon i dostęp do internetu.
  Szkolenia online dla początkujących pracowników biurowych dają duże perspektywy rozwoju, umożliwiają pracę na różnych stanowiskach. Warto z nich skorzystać, inwestować w siebie, bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.