kursy online z zaświadczeniem MEN

Kursy online z zaświadczeniem MEN – czyli jak wzbogacić swoje CV?

Kursy online z zaświadczeniem MEN to jeden ze sposobów nie tylko na nabycie nowej wiedzy czy doświadczenia, ale również możliwość „pochwalenia się” w CV. Szczególnie osoby, które nie mają za sobą większego doświadczenia zawodowego czy po prostu dopiero opuściły mury szkoły czy uczelni, chętnie chwalą się udziałem w różnego rodzaju kursach i szkoleniach (w tym również w szkoleniach online – pisaliśmy o tym szerzej tutaj: Czy kursy online się liczą).

Szukanie pracy to trudne i czasochłonne zadanie. Mimo że ogłoszeń jest dużo, to jeszcze więcej jest osób, które szukają zatrudnienia. Często samo wykształcenie nie wystarczy, trzeba zrobić coś, aby dać się zauważyć i wyróżnić spośród innych kandydatów. Obecnie pracodawcy szukają osób, które chcą się rozwijać, nie stoją w miejscu, nieustannie pracują nad powiększeniem kwalifikacji.

Pisaliśmy m.in. Szkolenia online dla pracowników

kursy online z zaświadczeniem MEN
kursy online z zaświadczeniem MEN

Bardzo ważne, aby kandydat dobrze przedstawił się już w CV, które jest pierwszym dokumentem, zachęcającym do dalszego kontaktu. CV warto wzbogacić o kursy online z zaświadczeniem MEN (np. takie, jak tutaj: https://spdszkolenia.pl/courses-masonry/, czy tutaj: https://spd2.pl/kursy-online/), które są informacją dla pracodawcy, że dana osoba nieustannie się szkoli i poszerza swoje kompetencje. Uczestnicy zdalnych kursów postrzegani są jako osoby pracowite, posiadające umiejętności pracy własnej, zorganizowane i samodzielne.

Te cechy są ważne na każdym stanowisku pracy. Udział w zdalnej nauce potwierdza również dobrą znajomość nowoczesnych technologii, czyli kolejną ważną umiejętność, potrzebną w wielu zawodach.

Pisaliśmy m.in. E-learning dla dzieci i dorosłych

Co oferują kursy online z zaświadczeniem MEN?

Obecnie funkcjonowanie świata uległo znacznym zmianom, w dużej mierze opiera się na internecie. Wiele spraw załatwia się zdalnie, bez potrzeby osobistego stawiennictwa się w firmie, sklepie czy urzędzie. Zmiany widoczne są również w edukacji. Kursy i szkolenia stacjonarne często zastępuję kursy online z zaświadczeniem MEN, które są skuteczne, efektywne, a przy tym niezwykle komfortowe.

Pisaliśmy m.in. Zastosowanie e-learningu

kursy online z zaświadczeniem MEN
Jakie kursy warto zrobić przez internet?

Pozwalają na naukę w sposób dopasowany dla danej osoby, jest stylu życia i pracy. Oferta kursów zdalnych jest bardzo szeroka, dzięki nim można nauczyć się niemal wszystkiego. To dobry sposób na awans, zmianę branży czy wzbogacenie swojego CV. Warto szukać kursów, które potwierdzają zdobycie umiejętności certyfikatami i zaświadczeniami.

Czy certyfikowane szkolenia online są cenione przez pracodawców?

Pracodawcy wiedzą, że na rynku pracy panuje duża konkurencja, dlatego mogą przebierać w kandydatach, wybierać osoby z bogatym i atrakcyjnym CV. Największe szanse mają kandydaci, którzy oprócz doświadczenia i wyksztalcenia, mają również ukończone dodatkowe kursy, zwiększające zakres umiejętności.

Wiele osób obawia się, że pracodawcy nie będą zwracać uwagi na kursy online, ale nie jest to prawdą. W dzisiejszych czasach każda forma nauki jest dobrze widziana, a nauka przez internet pozwala zdobyć taki sam zakres wiedzy, jak w czasie nauki na sali wykładowej. Badania dowodzą, że osoby, które ukończyły zdalne kursy, zdobyły nową pracę, przebranżowiły się lub awansowały w pracy.

To dowodzi, że zdalne nauczanie jest tak samo skuteczną drogą do zmiany ścieżki zawodowej, jak typowe kursy. Zaświadczenie MEN ma taki sam wpływ na atrakcyjność CV jak dyplom kursów stacjonarnych. W dużych firmach nowi pracownicy szkolą się tylko online, co świadczy o tym, że ta forma nauki przynosi dobre rezultaty (pisaliśmy m.in. Nauka online – co warto o tym wiedzieć).

kursy online z zaświadczeniem MEN
kursy online z zaświadczeniem MEN

W CV nie ma potrzeby wpisywania, w jakiej formie odbyło się szkolenie. Wystarczy podać nazwę kursu oraz firmę szkolącą. Tyle wystarczy, aby pracodawca wiedział, jakie kompetencje posiada kandydat na wolne stanowisko.

Kursy online z zaświadczeniem MEN – jakie mają korzyści?

Lista plusów kursów online z certyfikatem jest bardzo długa, dlatego tę formę nauki wybiera coraz więcej osób. E-learning pozwala uczyć się w zawsze wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Główne zalety tego rozwiązania to:

 • Niskie koszty – na rynku można znaleźć wiele darmowych szkoleń, a ceny kursów płatnych są dużo niższe niż tych samych, organizowanych w sposób tradycyjny. Odchodzą koszty dojazdów, a w przypadku kursów w innym mieście – wyżywienia i zakwaterowania.
 • Możliwość korzystania z ośrodków szkoleniowych w Polsce i na całym świecie – internet nie ma granic, dlatego z powodzeniem można zapisać się kurs online z zaświadczeniem MEN, które są organizowane przez placówki z drugiego końca kraju. Osoby, które dobrze znają język obcy, mogą korzystać z oferty szkoleń międzynarodowych.
 • Nauka o dowolnej porze dnia i nocy – osoby decydujące się na certyfikowane kursy online mogą uczyć się wtedy, kiedy mają na to czas. Obecnie większość ludzi żyje w biegu, pracuje po 10-12 godzin na dobę, opiekuje się dziećmi, dba o dom. Na kursy stacjonarne, zajmujące kilka godzin brakuje czasu, dlatego nauka zdalna jest świetną alternatywą dla wszystkich zapracowanych. Kursy online z zaświadczeniem MEN pozwalają łączyć pracę z nauką i  życiem osobistym.
 • Możliwość zmiany branży – kursy zdalne to dobra opcja dla osób, które myślą o zmianie branży. Bez problemu można zrobić kurs i przekonać się, czy temat jest faktycznie interesujący i warto się w niego wgłębiać (czytaj także: Popularne kursy zawodowe online i stacjonarne). 
 • Możliwość wzbogacenia CV – ukończenie kursu online pozwala uatrakcyjnić życiorys. W CV warto wpisać dokładną informację o zdobyciu nowych umiejętności i potwierdzić kwalifikacje certyfikatem MEN.
 • Możliwość zdobywania nowych informacji – szkolenia online nie muszą być związane z pracą. Popularne są szkolenia poprawiające kompetencje miękkie oraz te, które są związane z hobby. Czasami, dzięki kursom hobbistycznym, pasja może stać się również zawodem i sposobem na życie.
 • Wsparcie motoryczne i techniczne ze strony organizatora – uczestnik kursu online nie jest pozostawiony sam sobie. Dobre placówki zapewniają pełne wsparcie techniczne i motoryczne, kursant może prosić zarówno o pomoc w sprawie samej obsługi szkolenia, jak i również o wyjaśnienie trudnych zagadnień.
 • Dostępność – e-learning jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, stanu zdrowia, możliwości finansowych. To dobra opcja dla rodziców małych dzieci, osób pracujących, ale chcących zmienić zawód, bezrobotnych czy młodych ludzi, szukających swojego miejsca w zawodowym świecie.
 • Kursy idealne dla wzrokowców – każdy uczy się w inny sposób, jedni wolą czytać, inni słuchać. Kursy online z zaświadczeniem MEN są doskonałą formą dla wzrokowców, którzy uczą się w najlepszej dla siebie formie, a w razie potrzeby mają zapewnianą pomoc trenera.

Pisaliśmy m.in. Plusy i minusy szkoleń online

Minusy kursów zdalnych

Nauka przez internet do dobry sposób na rozwój, ale jak każda forma edukacji, ma również kilka minusów. Główną wadą jest konieczność spędzania dodatkowego czasu przed komputerem, a to może przyczynić się do problemów ze wzrokiem czy kręgosłupem. Taka forma nauki może być uciążliwa dla osób, które nie lubią długo siedzieć w miejscu, a patrzenie w ekran powoduje u nich problemy ze skupieniem uwagi.

kursy online z zaświadczeniem MEN
kursy online z zaświadczeniem MEN

Przerobienie kursu wymaga dużej samodyscypliny i dobrej organizacji pracy. Wiele osób, z uwagi na to, że nie ma wykładowcy, przeciąga naukę w nieskończoność, nie kończy kursu i nie zdobywa certyfikatu. Nie ma również interakcji z nauczycielem i innym kursantami, a to bywa demotywujące.

Pisaliśmy m.in. Najpopularniejsze kursy online

Kursy to przecież nie tylko nauka, ale również dyskusje, burze mózgów, wymiana doświadczeń, a nawet wspólne wypicie kawy. Niestety, internet nie daje takiej możliwości. Trzeba również pamiętać, że mimo bardzo szerokiej oferty kursów zdalnych, nie wszystkie specjalizacje można w ten sposób poznawać. W przypadku tematów, które wymagają przeprowadzenia badań czy eksperymentów, potrzebne są spotkania na żywo, dostęp do laboratorium czy wykonanie badań w terenie.

Jak wyglądają szkolenia elearningowe z zaświadczeniem MEN?

Zdalne kursy coraz bardziej przypominają zajęcia stacjonarne. Prowadzone są na dwa sposoby, tzn. w czasie rzeczywistym i nagrane wcześniej. W pierwszej formie uczniowie łączą się z nauczycielem w określonym dniu o ustalanej godzinie i biorą czynny udział w zajęciach. Kursanci widzą nauczyciela, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mogą z nim rozmawiać, pisać, mają również możliwość kontaktu z sobą nawzajem.

Pisaliśmy również: Kursy z rekrutacji od podstaw

Dzięki temu możliwa jest praca w grupie, wspólne rozwiązywanie problemów itp. Nauczyciel wykorzystuje w trakcie zajęć różnego typu narzędzia, które sprawiają, że zajęcia są ciekawe, a wiedza szybciej wchodzi do głowy. Na lekcjach wyświetlane są filmy, uczestnicy oglądają slajdy, prezentacje, wykonują ćwiczenia i quizy.

Oprócz materiałów zdalnych, otrzymują również lekcje wersji pdf., które są bardzo pomocne do powtórzeń w domu i nauki do egzaminu. Niektóre kursy umożliwiają kontakt z nauczycielem nie w czasie rzeczywistym, ale w określone dni, np. godzinę w każdy piątek.

Czytaj także: Jakie kursy warto zrobić?

To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ uczniowie mogą się szkolić swoim tempem, przerabiać materiał w wolnym czasie, z w razie potrzeby skontaktować się z wykładowcą i prosić i wytłumaczenie trudnych kwestii.

Jak wpisać w CV kursy online z zaświadczeniem MEN?

Kursy zdalne, zakończone otrzymaniem certyfikatu to powód do dumy, dlatego należy je wpisać w CV, pochwalić się nimi w dokumentach aplikacyjnych i na rozmowie rekrutacyjnej. Szkolenia zawodowe warto wyróżnić, dzięki temu szybko rzucą się w oczy i wzbudzą zainteresowanie rekrutera. To ważne, bo z reguły na jedno miejsce jest wielu kandydatów i CV bez ważnych informacji, może wylądować w koszu (pisaliśmy m.in. Kursy zawodowe online).

kursy online z zaświadczeniem MEN
darmowe kursy z certyfikatem online. Jak uzyskać zaświadczenie MEN?

Kursy online z zaświadczeniem MEN są znakiem dla pracodawcy, że kandydat jest dobrze zorganizowany, chętny do rozwoju, samodzielny. W CV warto umieścić nie tylko nazwę kursu, ale także umiejętności, jakie dzięki niemu udało się zdobyć. Trzeba tylko pamiętać, że kurs powinien być adekwatny do stanowiska, na które rekrutujemy.

Czytaj także: Kursy online z certyfikatem za darmo

Osoba, która chce zostać sekretarką, nie musi wpisywać kursu kucharskiego, bo nie ma on związku z jej przyszłą pracą. I odwrotnie, sekretarka może pochwalić się kursem obsługi biura, kadr i płac czy podstaw księgowości. Te umiejętności na pewno przydadzą się w pracy, będą dużym atutem na spotkaniu z szefem. W dokumentach aplikacyjnych należy wpisać kurs online z certyfikatem, który:

 • odnosi się do wybranego stanowiska,
 • pokazuje umiejętności, ewentualnie hobby, mające jakiś związek z wykonywanym zawodem,
 • podkreśla fakt, że kandydat poszerza wiedzę w danej dyscyplinie.

Forma kursu jest dla rekrutera nieważna, istotne jest to, co pracownik umie i co wyniósł ze szkoleń. Kursy powinny być umieszczone w CV w osobnej sekcji, w widocznym miejscu. Według specjalistów ds. rekrutacji można je również wpisać na początku, zaraz po nazwisku, np. Anna Kowalska, certyfikowana sekretarka, w podsumowaniu zawodowym, jako ważna informacja dotycząca celów zawodowych.

Kolejnym miejscem może być oddzielna sekcja poświęcona certyfikatom lub sekcja związana z doświadczenie. Nie ma potrzeby podawać dokładnej daty szkolenia, wystarczy tylko rok. Aby kurs znalazł się we właściwym miejscu, można skorzystać z kreatorów CV. Dzięki nim można przetestować kilka wersji i sprawdzić, która będzie optymalna.

Jak wybrać certyfikowane szkolenie online?

Placówki oświatowe oferują różnorodne kursy, dlatego każdy, kto chce się przekwalifikować, zdobyć nowe kwalifikacje lub uatrakcyjnić CV, może znaleźć ofertę idealną dla siebie. Bardzo ważne, aby dobrze wybrać ośrodek, organizujący szkolenie. Warto poczytać opinie osób, które już wcześniej brały udział w kursie, poczytać fora, sprawdzić informacje w mediach społecznościowych.

Poczta pantoflowa jest najbardziej wiarygodna, dlatego, jeżeli jest taka możliwość, warto osobiście porozmawiać z uczestnikami wcześniejszych zajęć. Przed wyborem kursu, należy wejść na stronę internetową placówki, sprawdzić informacje na temat kadry oraz stosowanych narzędzi. Czasami szkoły proponują skorzystanie z bezpłatnej lekcji próbnej.

To świetny rozwiązanie, dzięki któremu można sprawdzić, czy forma nauczania jest odpowiednia. Wybierając zdalny kurs z certyfikatem, trzeba zastanowić się, czego szukamy, w jakim kierunku chcemy się rozwijać. To bardzo ważne, ponieważ dobrze prowadzone szkolenie jest szansa na wejście w nową ścieżkę rozwoju zawodowego.

kursy online z zaświadczeniem MEN
darmowe szkolenia online z certyfikatem. Co daje zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu?

Nie warto wybierać szkolenia, tylko dlatego, że jest popularne. Tematyka powinna być zgodna z zainteresowaniami i cechami charakteru, dzięki temu kurs będzie skuteczny. 

Pisaliśmy także: Szkolenia z księgowości

Jakie certyfikowane kursy online cieszą się dużym zainteresowaniem?

Kursy zdalne muszą być dopasowane do zainteresowań, upodobań i zdolności. Obecnie największą popularnością cieszą się następujące kursy:

 • Pracownik biurowy – to dobry kurs dla osób, które szukają pracy w biurze, recepcji, sekretariacie, w szeroko pojętej administracji. Praca jest ciekawa, pozwala na rozwój, wymaga nieustannego podnoszenia wiedzy i znajomości obowiązujących przepisów. Pracy jest dużo, ponieważ pracownik biurowy jest niezbędny w każdym przedsiębiorstwie, zarówno małej, rodzinnej firmie, jak i dużej korporacji (https://spd2.pl/course/szkolenie-pracownik-administracyjno-biurowy-kurs-online-z-zaswiadczeniem-men/).
 • Zakres pracy na tym stanowisku jest zróżnicowany, zależy od specyfiki firmy i zadań ustalonych przez szefa. Część obowiązków jest jednak podobna, dlatego ukończenie kursu online z zaświadczeniem MEN daje możliwość zdobycia potrzebnych kwalifikacji oraz poprawy kompetencji miękkich (pisaliśmy m.in. Szkolenia online miękkie i twarde). Uczestnicy uczą się m.in.
 • koordynacji pracy biura,
 • przygotowywania raportów,
 • obsługi podstawowych sprzętów biurowych,
 • utrzymywania kontaktów z klientami zewnętrznymi i wewnętrznymi,
 • współpracy z Urzędem Skarbowym i ZUS-em (mamy takie szkolenie online kadry i płace),
 • tworzenia pism urzędowych,
 • zasady tworzenia prezentacji, tabel itp.,
 • prowadzenia dokumentacji prawnej i administracyjnej,
 • zasad archiwizacji dokumentów,
 • obsługi korespondencji wychodzącej i przychodzącej,
 • organizowania spotkań biznesowych i wyjazdów służbowych itp.

Na kursach dla pracowników biurowych omawiane są bieżące przepisy, których znajomość jest niezbędna dla pracy w biurze. Jest to m.in. Kodeks Pracy oraz RODO. Uczestnicy uczą się interpretacji przepisów, które nie zawsze są jasne i przejrzyste.

Ważnym elementem kursu jest nauka etyki biurowej, zasad dobrego wychowania oraz doskonalenie kompetencji miękkich, tj. komunikatywność, samodzielność, umiejętność organizacji pracy własnej, umiejętność rozwiązywania konfliktów itp. Certyfikowane szkolenie online umieszczone w CV na pewno pozwoli znaleźć pracę w biurze, administracji publicznej czy samorządowej.

Sekretarka – kurs zdalny z certyfikatem MEN

To kolejny kurs, wybierany najczęściej przez panie, które chcą zdobyć nowe kompetencje i szukać pracy w sekretariacie. Do tego typu pracy potrzebnych jest wiele umiejętności, obecna sekretarka to prawa ręka szefa, osoba wszechstronna, ze znajomością przepisów, komunikatywna, umiejąca rozwiązywać problemy, samodzielna i dobrze zorganizowana.

Kursy online dla sekretarek pozwalają nauczyć się obsługi poczty elektronicznej, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, pracować edytorami tekstów, tworzenia raportów i prezentacji. Panie poznają podstawy ekonomii, księgowości, rachunkowości, dzięki temu mogą wspomagać dział kadr czy płac. Inne tematy poruszane na szkoleniu to:

 • prowadzenie firmowej korespondencji,
 • dbanie o prawidłowy obieg dokumentów,
 • zasady organizacji dnia przełożonego,
 • organizacja szkoleń i wyjazdów służbowych,
 • redagowanie ogłoszeń do pracy lub internetu,
 • zasady etyki biznesu,
 • zasady prowadzenia rozmów biznesowych,
 • wizerunek nowoczesnej sekretarki,
 • asertywność,
 • profesjonalna obsługa klientów itp.

Każda placówka ma swoje tematy, ale wszystkie mają na celu przygotowanie do efektywnej pracy na stanowisku sekretarki. Pracodawcy chętnie zatrudnią osobę, która będzie miała wszechstronną wiedzę, umiejętności i kompetencje miękkie

kursy online z zaświadczeniem MEN
Czy kursy online są coś warte?

Efektywny kadrowy – kurs online

Pracy w kadrach nigdy nie brakuje, dlatego wiele osób decyduje się na rozwój w tym kierunku. Jedną z możliwości są kursy online z zaświadczeniem MEN, które pozwalają zmienić branże, awansować lub zwiększyć swoja konkurencyjność na rynku pracy (mamy takie szkolenia dla kadrowych tutaj: https://spdszkolenia.pl/produkt/specjalista-ds-kadr-kurs-certyfikowany/ i tutaj: https://spd2.pl/produkt/specjalista-do-spraw-kadr-i-plac-szkolenie-online-z-certyfikatem-men/.

W pracy kadrowego niezbędne jest ciągle doszkalanie, aktualizacja wiedzy, ponieważ przepisy nieustannie się zmieniają. Specjalista ds. kadr i płac nie może pozwolić sobie na błędy, bo od tego zależy, czy pracownik dostanie wynagrodzenie lub czy będzie mógł iść na urlop.

Kursy online z certyfikatem prowadzą doświadczenie trenerzy, którzy skutecznie przekazują wiedzę praktyczną i teoretyczną. Odbywają się ćwiczenia, wykłady, testy sprawdzające wiedzę. Tematy, które są poruszane to m.in.:

 • zasady zatrudniania pracowników,
 • zawieranie i rozwiązywanie umów o pracę,
 • zasady ewidencjonowaniu czasu pracy,
 • aktualne formy zatrudnienia,
 • obowiązki każdego pracodawcy,
 • obowiązujące systemy wynagrodzeń,
 • zasady naliczania wynagrodzeń,
 • zasady udzielania urlopów,
 • prowadzenie akt osobowych,
 • zasady archiwizacji dokumentacji kadrowej,
 • tworzenie regulaminu pracy,
 • zatrudnienie kobiet w ciąży i pracowników nieletnich,
 • przywileje młodych rodziców,

Kursy zdalne dla kadrowych przeznaczone są dla osób początkujących oraz zaawansowanych, które pracują już w kadrach, ale chcą poszerzyć kompetencje. Podzielone są na krótkie moduły, pozwalające przyswoić wiedzę. Po otrzymaniu certyfikatu można pracować na stanowisku specjalisty ds. kadr. Pracy można szukać w małych firmach, dużych korporacjach, urzędach, szkołach, placówkach samorządowych.

Pisaliśmy m.in. Szkolenia online – czy warto z nich korzystać

Szkolenia elearningowe z zaświadczeniem MEN księgowych

Kolejnym zawodem, na który jest ciągły popyt, jest księgowy. To zawód trudny, wymagający dużej wiedzy, rozwoju, znajomości przepisów. Praca gwarantuje rozwój, a także niezłe pieniądze. Księgowi mogą pracować na umowę o pracę, ale wiele osób decyduje się założyć własną działalność i świadczy usługi dla innych przedsiębiorców.

Aby zdobyć podstawowe kompetencje do pracy na stanowisku księgowego, warto ukończyć kurs zdalny, na którym kursanci poznają zasady księgowości i rachunkowości, aktualne przepisy oraz inne ważne tematy. Główne zagadnienia to:

 • podatek VAT,
 • obowiązek podatkowy,
 • rozliczenia podatkowe,
 • obowiązki ewidencyjne przedsiębiorców,
 • zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych,
 • zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej,
 • klasyfikacja rozrachunków,
 • klasyfikacja aktywów pieniężnych,
 • klasyfikacja kosztów,
 • znaczenie i rodzaje wyniku finansowego,
 • zasady sporządzania sprawozdań finansowych itd.

Zdalny kurs dla księgowych powinien zakończyć się egzaminem wewnętrznym lub zewnętrznym oraz wystawieniem certyfikatu MEN, który potwierdza zdobycie kwalifikacji do pracy na stanowisku księgowego (mamy takie szkolenie tutaj: https://spdszkolenia.pl/produkt/specjalista-ds-ksiegowosci-kurs-certyfikowany/.

Zdalne szkolenia dla rekruterów

Rekruter to zawód przyszłości, który zapewnia ciekawe zatrudnienie i dobre zarobki. Kiedyś nowych pracowników wybierał i zatrudniał szef, dzisiaj zadanie to wykonują wykwalifikowani pracownicy. Praca w HR opiera się głównie na kontakcie z ludźmi, główne obowiązki rekrutera to prowadzenie procesu rekrutacji od początku od końca, tzn. od sformułowania ogłoszenia do zatrudnienia nowej osoby (mamy takie szkolenie tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-specjalista-do-spraw-rekrutacji-z-zaswiadczeniem-men/).

Pisaliśmy na naszym innym blogu: Na czym polega praca rekrutera

Ale rekruter ma również inne zadania,  zajmuje się m.in. organizacja szkoleń, dba o dobrą atmosferę w firmie, pilnuje ścieżki rozwojowej. Te i wiele innym umiejętności można zdobyć na zdalnych kursach z certyfikatem. Omawiane są między inny takie zagadnienia jak:

 • sposób prowadzenia rekrutacji,
 • weryfikacja dokumentów aplikacyjnych,
 • zasady wstępnej selekcji kandydatów,
 • zasady prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych,
 • zasady tworzenia ścieżek awansu,
 • zasady motywowania pracowników.

Praca jest bardzo ciekawa, ale wymaga również znajomości prawa pracy, psychologii, socjologii itp. Kursy zdalne mogą być początkiem kariery w tym zawodzie.

Czy certyfikat jest ważny?

Czy lepiej wybrać zdalny kurs bez zaświadczenia, czy może lepiej wybrać szkolenie z certyfikatem MEN? To pytanie zadaje sobie wiele osób, szukających oferty dla siebie. Odpowiedź jest jedna, lepszym rozwiązaniem jest kurs online z zaświadczeniem MEN.

Certyfikowane zdalne szkolenie jest mile widziane przez pracodawców, dokument potwierdza, że kursant nabył umiejętności i zdał egzamin. Na certyfikacie umieszczone są informacje, jakie tematy obejmował kurs, ile godzin trwał. Certyfikat MEN jest  wydawany na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Certyfikaty mogą wydawać ośrodki edukacyjne, które widnieją w Rejestrze Szkół i Placówek. To ważne, ponieważ muszą spełnić określone wymagania, mieć odpowiedni program, a trenerzy muszą posiadać wymagane wykształcenie oraz wiedzę. Certyfikowane kursy gwarantują wysoki poziom merytoryczny, są szansą na zdobycie nowego zawodu, rozwój czy awans.

Kursy online z zaświadczeniem MEN to ogromna szansa na rozwój, z której warto skorzystać. Obecnie, w czasie gdy panuje duże bezrobocie, a zdobycie atrakcyjnej pracy nie jest łatwe i wymaga dużego wysiłku, kursy online z certyfikatem są elementem poprawiającym wygląd CV.

Nowość w naszej ofercie szkoleń online – RODO w kadrach i rekrutacji (szczegóły tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-rodo-w-kadrach-i-rekrutacji/) oraz RODO w w podmiotach medycznych (szczegóły tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-rodo-w-podmiotach-medycznych/)

Podanie o prace wzbogacone o krótką wzmiankę o kursie, pozwoli się zauważyć i skłonie pracodawcę do nawiązania dalszego kontaktu. Trzeba tylko pamiętać, aby wybierać kursy z zaświadczeniem oraz doświadczone placówki z kompetentną kadrą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *