Szkolenie z rekrutacji dla początkujących

Szkolenie online Rekrutacja i selekcja pracowników – z zaświadczeniem MEN

Marzysz o pracy w HR, ale nie masz żadnej wiedzy (a tym bardziej doświadczenia) w sferze rekrutacji i selekcji pracowników czy zarządzania zasobami ludzkimi? Jeśli tak, koniecznie zapisz się na nasze szkolenie online rekrutacja i selekcja pracowników – certyfikowane szkolenie z rekrutacji online. Po ukończeniu szkolenia będziesz mieć solidne podstawy – udział w szkoleniu pozwoli Ci na zapoznanie się z najważniejszymi aspektami HR w sferze rekrutacji i selekcji pracowników.

Program szkolenia i przykładowa lekcja tutaj: Kurs rekrutacji dla początkujących

Nasze szkolenie online rekrutacja i selekcja to 9 godzin wykładów audio, załączniki i  ściągi do pobrania, pomoc i opieka trenera, a przede wszystkim wygodny dostęp, stale aktualizowana wiedza, komfort korzystania w dogodnym dla siebie czasie oraz wartościowy i uznawany certyfikat i zaświadczenie (zwane potocznie zaświadczenie MEN) po ukończeniu szkolenia.

Szkolenie z rekrutacji dla początkujących – jak to wygląda?

Szkolenie online Rekrutacja i selekcja pracowników
Szkolenie online Rekrutacja i selekcja pracowników

Nasz kurs rekrutacji online jest banalnie prosty w obsłudze, ale bogaty w zawartość. Po prostu zapisujesz się na szkolenie, a potem korzystasz z niego w dowolnym miejscu i czasie – wystarczy Ci jedynie komputer, tablet czy telefon z dostępem do internetu.

Szkolenia z rekrutacji online to idealna propozycja dla początkujących. Jeśli rekrutacja i selekcja pracowników to dla Ciebie kompletnie obcy świat, dzięki udziałowi w takim szkoleniu, jak szkolenia z rekrutacji pracowników online poznasz najważniejsze pojęcia, zapoznasz się z terminologią, najważniejszymi procesami, zasadami panującymi w rekrutacji i selekcji. Poznasz najbardziej popularne i najskuteczniejsze techniki rekrutacji i selekcji pracowników, dowiesz się, jak prawidłowo przetwarzać dane osobowe w rekrutacji i selekcji, nauczysz się prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych itd.

Szkolenie Rekrutacja i selekcja pracowników

Nasze szkolenie z rekrutacji jest takim właśnie szkoleniem – ma umożliwić Ci opanowanie podstaw, dzięki którym będzie Ci znacznie łatwiej drążyć temat, zdobywać nową wiedzę i doświadczenie. Przejdź na stronę szkolenia tutaj: Szkolenie Rekrutacja i Selekcja, zobacz przykładową lekcję i zapisz się już dziś.

Jeśli masz jakieś pytania, kontaktuj się z nami śmiało. Naszą pełną ofertę szkoleniową znajdziesz tu: Certyfikowane szkolenia online oraz tu: Szkolenia online z zaświadczeniem. Zapraszamy również do lektury naszego bloga, gdzie piszemy o szkoleniach i kurach online, ale nie tylko.

Kursy dla rekruterów

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy sprawia, że niektóre zawody odchodzą w zapomnienie, natomiast na ich miejsce powstają nowe profesje. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu bycie rekruterem brzmiało jak kiepski żart. Natomiast dzisiaj dobrzy specjaliści w tej profesji są bardzo cenieni w wielu branżach. Dlatego też od pewnego czasu powstają liczne kursy dla rekruterów, zarówno w formie online jak i stacjonarnej.

Rekruter – kto odnajdzie się w tym zawodzie?

Bycie rekruterem to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wybieranie najlepszej osoby na konkretne stanowisko spośród wielu chętnych jest procesem wymagającym analizowania wielu szczegółów. Bardzo przydatne okazują się takie umiejętności jak obserwowanie zachowań międzyludzkich, zadawanie trafnych pytań, znajomość specyfiki danej branży czy nawiązywanie kontaktów z nowymi osobami. Jakie konkretnie cechy charakteryzują najlepiej sprawdzających się rekruterów? Oto kilka z tych, które są najbardziej cenione wśród ludzi oferujących zatrudnienie rekruterom:

  • Empatia – proces rekrutacji powinien przebiegać w sposób sprawny ale jednocześnie konkretny. Osoby starające się o pracę często są zdenerwowane. W takich sytuacjach bardzo przydatna jest obecność rekrutera, który potrafi pomóc szybko opanować nadmiar emocji związanych z rozmową kwalifikacyjną. Tylko wtedy możliwe jest szybki zorientowanie się czy dana osoba nadaje się do pracy na danym stanowisku z daną grupą ludzi.
  • Wysoki poziom porozumiewania się – może to nie być wcale oczywiste ale okazuje się, że wiele ludzi ma problem ze skuteczną komunikacją. Bardzo często rozmowy nie prowadzą do pożądanych rezultatów. Dlatego bardzo ważne jest by rekruter wiedział czego chce się dowiedzieć i potrafił prowadzić rozmowę w taki sposób by te informacje uzyskać. To w końcu jeden z głównych celi podczas wykonywania tej profesji.
  • Logiczne rozumowanie – często na jedno stanowisko jest wielu chętnych. Co więcej, w wielu przypadkach zdarza się tak, że o dany etat ubiega się kilka osób o bardzo podobnym doświadczeniu i umiejętnościach. Jak w takiej sytuacji podjąć decyzję i wybrać tego człowieka, który najlepiej sprawdzi się w nowej roli? Aby podjąć trafny wybór trzeba dobrze łączyć ze sobą informacje zawarte w CV oraz te przedstawione na rozmowie kwalifikacyjnej. Ponadto, rekruterzy wprawieni w swoim fachu wyciągają wiele wniosków na podstawie tego jak dana osoba się zachowuje oraz jak wygląda. Połączenie ze sobą tych wszystkich cegiełek umożliwia podjęcie trafnej decyzji.

W jakich obszarach powinni rozwijać się rekruterzy?

Rekruter to zawód, który można określić jako interdyscyplinarny. Dlatego kursy dla rekruterów w zależności od celu na jaki są nastawione, mogą się od siebie diametralnie różnić. Osoba wybierająca spośród wielu osób najlepszego kandydata powinna posiadać wiele cech dobrego lidera, psychologa, specjalisty w danej branży. Brzmi to nieco absurdalnie, prawda? Nie sposób nauczyć się wszystkich tych profesji na raz. Dlatego rozwijając się w kierunku bycia dobrym rekruterem warto rozwijać się na różnych polach ale zacząć należy od tych, które akurat dla Ciebie stwarzają największe problemy. Jest jednak kilka aspektów, których można nauczyć się stosunkowo szybko i mogą one znacząco poprawić Twoją konkurencyjność. Oto kilka z nich

  • Umiejętność organizacji czasu – rekruter bierze udział nie tylko w samych rozmowach kwalifikacyjnych. Zanim to nastąpi musi pomóc w organizacji całego procesu rekrutacji w który najprawdopodobniej zaangażowanych będzie wiele osób. Jako osoba specjalizująca się w tego typu przedsięwzięciach, powinieneś/powinnaś podpowiedzieć innym co robić oraz w jaki sposób by cała procedura przebiegła jak najszybciej, przy jak najmniejszy wysiłku. Jest na to wiele skutecznych sposobów a kursy dla rekruterów skupiające się właśnie na tym obszarze z pewnością pomogą w sprawnym organizowaniu wielu procesów na raz.
  • Umiejętność zadawania pytań – każdy pracodawca przed zatrudnieniem nowego pracownika chce wiedzieć o nim jak najwięcej. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na nauczenie się schematów, które gwarantują pozyskanie szybkich informacji w przyjazny sposób. Umiejętnie zadawane pytania sprawią, że zdobędziesz wszystkie informacje niezbędne do podjęcia prawidłowej decyzji.

Dlaczego rekruter to zawód przyszłości?

Kursy dla rekruterów cieszą się coraz większą popularnością ponieważ zarówno korporacje jak i te mniejsze przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę z tego, że zatrudnienie przypadkowych osób jest prostą drogą do porażki (czytaj także: Szkolenia HR dla początkujących).

Oczywistym staje się podejście profesjonalnego przygotowywania rekrutacji oraz zatrudniania w tym celu osób z zewnątrz tylko po to by uzyskać pomoc w pozyskaniu nowych osób gotowych podjąć pracę w danym miejscu. Przewiduje się, że rynek kapitalistyczny ciągle będzie tworzył miejsce dla nowych konkurentów.

Dlatego niezbędne jest tworzenie jak najsilniejszego zespołu by móc przetrwać na rynku. Bez wsparcia profesjonalistów w tej dziedzinie niebawem może to być niemożliwe. Można więc z pewnością powiedzieć, że pracy dla rekruterów w przyszłości będzie bardzo dużo.