Szkolenie online kadry i płace

Szkolenie online kadry i płace online z zaświadczeniem MEN – w wersji „Do słuchania i /lub czytania”. Kadry i płace dla początkujących i nie tylko. Wygodne wideoszkolenie online, omawiające zagadnienia kadrowo – płacowe w sposób zrozumiały dla nie-prawników. Nasz kurs kadry i płace z zaświadczeniem MEN to idealna propozycja dla zabieganych, młodych mam, osób, które nie mają czasu na szkolenia stacjonarne, a chcą zmienić zawód czy po prostu zdobyć wiedzę z zakresu zatrudniania pracowników i rozliczania wynagrodzeń.

Zobacz program szkolenia oraz przykładową lekcję: Kurs kadry i płace online

Szkolenie online kadry i płace online z zaświadczeniem MEN – kto może wziąć udział?

Nie ma żadnych warunków wstępnych – wystarczy dostęp do internetu i komputer czy telefon z przeglądarką. Zapisać się możesz w każdej chwili, zajmie Ci to tylko dwie minuty, a dostęp do szkolenia aktywujemy niezwłocznie i możesz korzystać ze wszelkich zasobów, pozostając z nami w kontakcie, jeśli cokolwiek jest niejasne czy będziesz mieć jakieś pytania.

kurs kadry i płace online
kurs kadry i płace online

Nasz Kurs kadrowo płacowy online od podstaw dedykowany jest przede wszystkim osobom początkującym – omawiamy kadry i płace od podstaw, ale nie tylko same podstawy. Ze szkolenia mogą również korzystać osoby posiadające już pewną wiedzę czy doświadczenie w zakresie kadr i płac. Szkolenie pozwoli zapoznać się z najnowszymi zmianami w przepisach – omawiamy w nim m.in. Nowy Ład i jego wpływ na naliczanie wynagrodzeń.

Z naszego szkolenia kadrowo – płacowego korzystały już tysiące zadowolonych Uczestników – szkolimy pracowników urzędów państwowych i firm prywatnych, w szkoleniu brało udział wiele osób, które nie pracują obecnie w kadrach i płacach, ale które wiążą swoją przyszłość zawodową z tym obszarem.

Szkolenie online kadry i płace online jest tak skonstruowane, aby nawet osoby kompletnie bez doświadczenia i nie mające pojęcia o prawie pracy i wynagrodzeniach były w stanie po jego ukończeniu orientować się w zagadnieniach obowiązków pracodawcy w związku z zatrudnianiem pracowników, potrafiły naliczać wynagrodzenia i ich składniki, rozliczać wynagrodzenia od brutto do netto, z naliczeniem składek ZUS i zaliczek na podatek. Wszystko tłumaczymy na przykładach z życia.

Omawiamy różne kwestie z zakresu prawa pracy i płac – obowiązki pracodawcy i pracownika, zatrudnienie w stosunku pracy i umowy cywilnoprawne, np. umowy zlecenia, jak również rozliczenia wynagrodzeń z umów o pracę i z tytułu umów cywilnoprawnych, podatki i ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.

Po szkoleniu nie będzie Ci obca dokumentacja pracownicza, zasady ustalania prawa do urlopów i innych nieobecności, rozliczanie czasu pracy.

Pełny opis szkolenia i jego program oraz przykładową lekcję możesz zobaczyć tutaj: Kurs kadr i płac online

Kurs kadry i płace online – jak to wygląda?

Szkolenie składa się z nagrań audio (około 20 godzin wykładów do odsłuchania), podzielonych tematycznie. Lekcje są różnej długości. Transkrypcję w plikach PDF znajdziesz pod nagraniami – możesz je swobodnie pobrać i np. uczyć się czytając, jeśli w danej chwili nie masz możliwości, aby odsłuchać nagrania.

Załączniki kursowe – wzory pism, umów, formularzy itp. pobierasz bezpośrednio z lekcji. Jest ich w sumie kilkadziesiąt, gotowych do natychmiastowego wykorzystania i edycji. Możemy również wysłać Ci je w paczce – po prostu daj znać, że jest taka potrzeba.

Obsługa jest bardzo prosta – zapisujesz się na szkolenie, aktywujemy je dla Ciebie i od tego momentu masz swoje konto. Logujesz się, kiedy masz czas i ochotę na naukę. Każdą lekcję, nawet ukończoną możesz swobodnie powtórzyć. Jeśli jakieś zagadnienie jest niejasne i wymaga szerszego omówienia – kontaktujesz się z nami mailowo czy telefonicznie. Nie ma limitów pytań – na każde udzielamy szczegółowej odpowiedzi.

Co mam w cenie szkolenia?

Cena szkolenia kadr i płac online uwzględnia

  • dostęp do szkolenia udzielany na 90 dni i przedłużany BEZPŁATNIE na życzenie Uczestnika (nie ma limitów przedłużeń – każdy ma dostęp do szkolenia tak długo, jak długo potrzebuje. Nie ma obawy, że nie zdążysz, masz czas na wszystko, spokojnie zdążysz zrealizować szkolenie i zapoznać się z jego aktualizacjami również po ukończeniu szkolenia),
  • pomoc i opiekę trenera – jeśli jakieś zagadnienia ze szkolenia są dla Ciebie niejasne, kontaktujesz się z nami, wszystko wyjaśniamy
  • wysyłkę drukowanych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia – certyfikatu oraz zaświadczenia, zwanego potocznie zaświadczeniem MEN – zaświadczenia wystawionego na podstawie przepisów rozporządzenia MEN w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Podana cena szkolenia jest ceną brutto. Jako placówka oświatowa, wpisana do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych jesteśmy zwolnieni z podatku VAT i wystawiamy faktury w kwotach brutto.

Chcę zapisać się na szkolenie online kadry i płace, ale opłaci je mój pracodawca

Nie ma problemu – zapisując się na szkolenie zaznaczasz po prostu opcję płatności odroczonej na podstawie faktury i podajesz dane do jej wystawienia. Możesz je również podać w emailu do nas po zapisaniu się na szkolenie. Nic się nie płaci z góry, dostęp do szkolenia aktywowany jest niezwłocznie po zapisaniu się na nie, a sama płatność za szkolenie dopiero potem, na podstawie faktury.

Pełną ofertę naszych szkoleń online znajdziesz tutaj: Szkolenia online z zaświadczeniem MEN oraz tutaj: Certyfikowane kursy online.

Kurs kadry i płace od podstaw online w wersji wykładów audio do słuchania pozwala przyswoić sobie najważniejsze zasady prawa pracy, poznać przepisy regulujące kwestię zatrudniania i zwalniania pracowników, rozliczania czasu pracy, udzielania urlopów wypoczynkowych itd. Nasz Kurs kadry i płace online dla początkujących to idealna dla nie-prawników. Wszystkie zagadnienia tłumaczone są zrozumiale, a jeśli cokolwiek jest niejasne, masz do dyspozycji trenera, który sprawuje opiekę merytoryczną i techniczną.

Kadry i płace kurs online

Jeśli zastanawiasz się, jaki Kurs kadry i płace online z certyfikatem będzie dla Ciebie – zapoznaj się z naszym. Przejdź do strony kursu, zobacz przykładową lekcję i przekonaj się, czy taka forma nauki będzie dla ciebie odpowiednia.

U nas nic nie płacisz z góry, nie kupujesz kota w worku. Wychodzimy z założenia, że Kursant nasz Pan, a więc aktywujemy dostęp do szkolenia z góry. Masz czas, aby przekonać się, czy nasz Kurs kadry i płace online to dobry wybór.

Nasz Kurs kadry i płace od podstaw online dedykowany jest osobom początkującym, ale nie tylko. Szkolenie omawia zagadnienia kadrowe i płacowe kompleksowo, projektowaliśmy je z myślą o tym, aby po jego ukończeniu Uczestnik swobodnie prowadził sprawy kadrowe i płacowe w zakładzie pracy.

Oczywiście nasz Kurs Kadry i płace online z certyfikatem jest na bieżąco aktualizowany – zawsze, jeśli przepisy prawa pracy czy regulujące naliczanie wynagrodzeń zmieniają się, dokonujemy aktualizacji szkoleń, a Uczestnicy mają na życzenie przedłużany – oczywiście bezpłatnie – dostęp do szkolenia, aby mogli poznać najważniejsze zmiany w przepisach prawa pracy. Część płacowa uwzględnia już zmiany Nowy Ład 2.0, obowiązujące od 1 stycznia 2023 roku.

Kurs kadry i płace online – dla kogo?

Jeżeli masz dosyć swojej dotychczasowej pracy i poważnie zastanawiasz się nad formą zatrudnienia w biurze to kurs kadry i płace może być czymś co szczególnie Cię zainteresuje. Co więcej, nad tym tematem powinni pochylić się również ci, którzy już pracują w tym obszarze. Jest to typ zawodów w którym regularnie zmieniają się zasady, warto więc aktualizować swoją wiedzę by nie tylko uniknąć niepotrzebnych kłopotów ale również umożliwić sobie awans oraz co za tym idzie – zwiększenie zarobków.

Kto powinien szukać pracy w obszarze kadrowo-płacowym? Kurs kadrowo płacowy online dla kogo?

To praca typowo biurowa. Dlatego będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby przebranżowić, by nie musieć pracować fizycznie. Bez względu na to czy po prostu masz już dosyć etatu w którym musisz ciągle być na nogach, czy może z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie pracować fizycznie – kurs kadry i płace może pomóc Ci w osiągnięciu satysfakcji zawodowej.

Co również warto podkreślić – zdecydowana większość etatów związanych z obsługą finansów i spraw kadrowych ogranicza się do jednozmianowej pracy w tygodniu. Dla wielu osób jest to aspekt kluczowy więc nie sposób jest o tym nie wspomnieć. Ponadto, jeżeli lubisz pracę z danymi oraz liczbami to będzie to opcja, która może Ci się szczególnie spodobać.

Jednakże, jak w każdej pracy – również w tej warto posiadać zestaw pewnych cech, które ułatwią odnalezienie się w nowej roli. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż pracownicy w obszarze kadrowo-płacowym są odpowiedzialni za terminowy przepływ gotówki w przedsiębiorstwie ważne jest by byli oni osobami odpowiedzialnymi, trzymającymi się wyznaczonych dat.

Bardzo przydatna w tego typu pracy jest również dokładność. Ci, którym notorycznie zdarza się przestawiać cyferki na przelewach, czy popełniać literówki na ważnych dokumentach raczej nie mają co liczyć na rychłą karierę w finansach i administracji.

W czym może pomóc kurs Kadry i Płace?

Kurs kadry i płace przyda się przede wszystkim tym, którzy chcą zacząć pracę w tym obszarze oraz tym, którzy już kiedyś wykonywali tego typu zawód ale z jakiś powodów mieli dłuższą przerwę. Regularnie zmieniające się przepisy prawa pracy i związane z tym trudności w interpretacji organów podatkowych sprawiają, że jedynie osoby stale aktywne zawodowo są w stanie być na bieżąco i nie popełniać często fatalnych w skutkach błędów.

Nad chociażby krótkim szkoleniem online warto zastanowić się również wtedy gdy pojawia się szansa na uzyskanie awansu lub gdy zmienia się pracodawcę. Każde przedsiębiorstwo funkcjonuje – również z perspektywy administracyjnej – funkcjonuje w nieco inny sposób. Dlatego również osoby zatrudnione w kadrach i płacach są zmuszone do dostosowania się do specyfiki konkretnego miejsca.

Certyfikowany kurs kadry i płace online

Mówiąc krótko: kurs kadry i płace jest kluczowy do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników w pracy, szczególnie w przypadku osób dopiero wchodzących w ten obszar zawodowy. Kurs kadrowy online pozwala również na szybką aktualizację wiedzy i przygotowanie się do zawodu Specjalista ds kadr i płac, a przepisy prawa pracy zmieniają się dość często.

Co wybrać: kompleksowy kurs kadry i place online czy tematyczne szkolenie?

Jeżeli nigdy dotąd nie pracowałeś/pracowałaś w administracji to najlepszym wyborem będzie zdecydowanie się na kurs Kadry i Płace w wersji rozszerzonej. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie wiele nerwów związanych z błędami, których nie do się uniknąć nie posiadając podstawowej wiedzy w zakresie interpretacji prawa oraz rozliczania podatków. Ponadto, kończąc szkolenie z certyfikatem zdecydowanie zwiększasz swoje szanse na znalezienie lepiej płatnej posady. Wielu właścicieli przedsiębiorstw bardzo ceni sobie osoby, które już na początku swojej ścieżki zawodowej chcą się intensywnie rozwijać.

Po ukończeniu kursu u nas otrzymasz certyfikat firmowy z kodem zawodu oraz zaświadczenie, wystawione na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Jednak co jeśli już masz nieco doświadczenia z tym zakresie ale wiesz, że mogłoby być lepiej? W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za mniejszymi kursami, skupiającymi się na wąskich zakresach obejmujących konkretną dziedzinę. Unikniesz wtedy bezsensownego powtarzania podstawowych informacji i maksymalnie skupisz się na rozwoju w specjalistycznym temacie. Pracownicy, którzy inwestują swój czas na kurs Kadry i Płace dla zaawansowanych prędzej czy później są doceniani przez szefostwo. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że posiadanie wykwalifikowanego zespołu, który potrafi znaleźć rozwiązanie w nawet najbardziej kryzysowych sytuacjach jest czymś bezcennym.

Rynek pracy rozwija się bardzo dynamicznie. Dlatego bez względu na to czy dopiero zaczynasz, czy już od pewnego czasu doskonale czujesz się w pracy biurowej warto pomyśleć o rozwijaniu swoich kompetencji zawodowych. Dzięki temu zyskasz pewność, że nawet w razie niespodziewanej utraty etatu z łatwością znajdziesz nowe miejsce zatrudnienia. Warto dodać również to, że odpowiedni kurs kadry i płace może przyczynić się do otrzymania awansu i co za tym idzie – zwiększenia swoich zarobków.

Kurs online kadry i płace – to rozwiązanie dla osób pracujących w państwówce czy w prywatnych placówkach?

Pracownicy biurowi, którzy czuwają nad terminowym oraz prawidłowym obiegiem finansów w danej placówce oraz dbający o różnego rodzaju dokumentacje są niezbędni w praktycznie każdym miejscu. Bez względu na to, czy dane miejsce zajmuje się produkcją czy usługami. Równie bez znaczenia jest to, czy jest to instytucja państwowa czy prywatna działalność.

Każde miejsce w którym muszą być rozliczane pieniądze ma obowiązek dokumentować swoją działalność w sposób zgodny z aktami prawnymi. Co prawda w różnych branżach oraz różnych sytuacjach na pozór bardzo podobne sytuacje mogą być rozwiązywane na inne sposoby. Nie zmienia to jednak faktu, że wykwalifikowani pracownicy z obszaru kadr i płac są niezbędni do sprawnego funkcjonowania czy to przedsiębiorstwa, czy instytucji państwowej. Dlatego kursy kadry i płace online cieszą się dużą popularnością.

Zalety doskonalenia w systemie online

Z każdym rokiem czas staje się coraz bardziej cenną walutą. Dlatego intensywnie rozchwytywane są wszelkie rozwiązania, które gwarantują poszerzenie kwalifikacji zawodowych w sposób szybki oraz jednocześnie wygodny. Takie właśnie są kursy kadry i płace online. Łączą one w sobie kilka bardzo istotnych zalet, które umożliwiają rozwój zawodowy szerokiej grupie ludzi. Oto najważniejsze z nich:

  • Szkolisz się wtedy, kiedy Ci wygodnie – czas trwania kursu dostosowujesz do swoich potrzeb. Większość kursów online umożliwia uczestnikom naukę we własnym tempie. Po zakupie kursu otrzymujesz dostęp do materiałów ale tylko od Ciebie zależy kiedy zaczniesz je przerabiać. Dzięki temu poszerzać swoje kompetencje mają możliwość nawet te osoby, które dysponują bardzo niewielką ilością czasu czy takie, które funkcjonują w nieregularnym trybie.
  • Nie musisz nigdzie dojeżdżać – dzięki czemu oszczędzasz czas. Ucząc się online możesz to robić w dowolnie wybranym miejscu. Niektórzy preferują zacisze własnego mieszkania, inni na naukę lubią wykorzystać czas spędzony w podróży. Jeszcze inni mają w zwyczaju wyjść do kawiarni, by przy dobrej kawie skupić się nad nowym materiałem. Wybór należy tylko do Ciebie.
  • Dostajesz gotowe materiały – nie musisz więc robić notatek. Samodzielne przecedzanie najistotniejszych informacji jest procesem bardzo czasochłonnym oraz męczącym. Decydując się na kurs kadry i płace wszystkie materiały dostajesz w wygodnej w odbiorze formie.
  • Masz możliwość konsultacji ze specjalistami – brak konieczności wychodzenia z domu nie wiąże się z byciem zdanym tylko na siebie. Wiele kursów oferuje możliwość konsultacji ze specjalistami w danym zakresie – specjalista ds. kadr, praktyk w swojej dziedzinie to nieocenione wsparcie na etapie zadawania pytań, żądania merytorycznych wyjaśnień itd. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości masz możliwość swobodnej komunikacji z ludźmi, którzy mogą rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.
  • Ograniczasz koszty rozwoju zawodowego – brak dojazdów to już pewna forma oszczędności. Warto jednak dodać, ze zazwyczaj kursy online są zdecydowanie tańsze niż ich odpowiedniki w formie stacjonarnej. Ma to między innymi związek z ograniczeniem kosztów organizatorów związanych z wynajmowaniem przestrzeni na zajęcia.

Które kursy kadry i płace online najbardziej przydadzą się w praktyce?

Zanim wybierzesz konkretną ofertę musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego potrzebujesz. Jeżeli już pracujesz w obszarze kadr i płac ale masz problem związany z jakąś konkretną dziedziną to najlepiej będzie skupić się na szkoleniach kompleksowo omawiających to zagadnienie.

Nie ma sensu zaczynać od podstaw i przypominać sobie doskonale już znane informacje. Z kolei jeżeli dopiero zamierzasz się przebranżowić to zacznij od podstaw – realizując kurs dla początkujących zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na znalezienie zatrudnienia w tym obszarze.

Warto również podkreślić, że niektóre ze szkoleń są konstruowane tak by spełniały oficjalne wymagania Ministerstwa Edukacji Narodowej i faktycznie pozwalały na poznanie praktyczne umiejętności z zakresu kadr. Wtedy po ukończeniu tego typu szkolenia poza kompleksową wiedzą otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje kwalifikacje.

Może to być bardzo przydatny dokument w wielu sytuacjach – czy to podczas szukania nowej pracy, czy podczas ubiegania się o awans. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz od nas zaświadczenie, wystawione na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Kursy online z zaświadczeniem MEN).

Podsumowując: kurs kadry i płace online przyda się w praktyce każdemu, kto chce rozwijać się w tym obszarze ale jednocześnie nie ma ochoty (bądź możliwości) poświęcać na rozwój zawodowy dużej ilości czasu.  Kurs specjalista ds kadr to dość powszechna oferta, kluczem do sukcesu jest wybranie oferty, która zawiera informacje zaspokajające Twoje potrzeby zawodowe.

Dofinansowania na kurs kadry i płace online – komu się należą? kurs kadry i płace za darmo

W związku z tym, że kadry i płace to obszar, który dotyczy praktycznie każdej branży, warto zainteresować się tym czy akurat w danym momencie nie są realizowane projekty pokrywające koszt tego typu rozwoju. Gdzie szukać?

Warto zacząć przede wszystkim od swojego pracodawcy – prawdopodobnie Twój szef doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wykwalifikowani pracownicy to lepiej funkcjonujące przedsiębiorstwo czy placówka.

Być może znajdą się fundusze firmowe, które będą mogły pokryć Twój rozwój? Jeżeli nie ma takiej możliwości to można szukać wsparcia w instytucjach państwowych. Różnego rodzaju projekty lokalne lub unijne często są tworzone w celu tego typu rozwoju zawodowego.

Nasz kurs kadry i płace online to z pewnością kurs godny polecenia – mamy tysiące zadowolonych Kursantów (zobacz opinie na stronie szkolenia -ogromna liczba z nich to opinie w stylu „Polecam kurs Specjalista ds kadr i płac”). To nie jest darmowy kurs kadry i płace, ale cena jest przystępna, a w cenie ogrom przydatnych materiałów, wsparcie trenera, wysyłka drukowanych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia. Dokumenty ukończenia kursu Uczestnik otrzymuje niezwłocznie.