Kursy online i szkolenia online

Kursy online i szkolenia online – czym to się różni?

Kursy online to dobry sposób na rozwój i zwiększenie swoich kompetencji. Obecnie pracodawcy szukają osób, które nie kończą edukacji na szkole średniej czy studiach, zależy im na pracownikach, którzy nieustannie inwestują w siebie, nie osiadają na laurach.

Tylko w ten sposób można być konkurencjom na rynku pracy. Postęp technologiczny, często zmieniające się przepisy wymagają, aby być na bieżąco i aktualizować swoją wiedzę.

Oprócz kursów przydatne są również szkolenia online. Czym różnią się te dwie metody kształcenia, kiedy warto z nich korzystać?

Kursy online i szkolenia online
Kursy online i szkolenia online

Kursy online – co to jest?

Kursy online to według definicji, metoda pozaszkolnego kształcenia, nieco uproszczona i skrócona, której celem jest kształtowanie umiejętności i nawyków. Polega na organizacji procesu, który obejmuje omówienie jakiegoś określonego problemu, czy tematu.

Kurs, zarówno stacjonarny, jak zdalny, powinien być prowadzony przez osobę, która posiada kwalifikacje pedagogiczne lub zawodowe.

Pisaliśmy m.in. Ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Jego celem jest kształcenie, czyli zdobycie i podniesienie kwalifikacji, rozwinięcie umiejętności potrzebnych do wykonywania określonych czynności, przygotowanie do zawodu lub egzaminu, zapoznanie z problemami.

Duża waga przykładana jest do umiejętności praktycznych, dlatego uczestnicy wykonują różnorodne ćwiczenia, ułatwiające uzyskanie biegłości w danej tematyce. Do nauki stosowane są narzędzia multimedialne, filmy, schematy, rysunki itp.

Sprawdź także: Szkolenia HR dla początkujących

Zazwyczaj kursy online przeznaczone są dla osób, które chcą się przebranżowić lub posiadają konkretny zawód, ale chcę poszerzyć swoje kompetencje w jego zakresie. Obecnie jest bardzo dużo kursów zdalnych, wiele z nich kończy się egzaminem i uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu.

Szkolenie online – na czym polega?

Szkolenia mają nieco inny cel niż kursy online. Ich rolą jest pogłębiania oraz poszerzanie potencjału pracownika, tak aby by spełniał potrzeby pracodawców. Można powiedzieć, że jest to systematyczny proces szereg zmian, zachodzących w pracowniku.

Szkolenie ma uzupełnić wiedzę, potrzebną do awansu, przyuczyć do wykonywania konkretnych czynności. To ważny element rozwoju zawodowego, który stanowi inwestycje w pracownika, przyczynia się do rozwoju firmy.

Kursy online i szkolenia online
Kursy online i szkolenia online

Za całokształt procesów związanych ze szkoleniem odpowiada trener, który tworzy plan szkolenia, współpracuje z menadżerami, analizuje potrzeby, ustala program, narzędzia, tworzy grupę uczestników, a także raportuje wyniki szkolenia.

Kursy online i szkolenia online – jakie są różnice?

Wiele osób uważa, że kurs i szkolenie oznacza to samo, jednak są pewne różnice między tymi dwoma formami nauczania. Celem kursu online jest nabycie nowych umiejętności lub wskoczenie na wyższy poziom posiadanej wiedzy. Umiejętności przyswajane są często od zera, uczestnicy od podstaw poznają nowe zagadnienie. Celem lekcji jest przyswojenie wiedzy na zakładanym poziomie.

Czytaj także: Kurs księgowości dla początkujących

Na zdalny kurs warto się zapisać, aby nauczyć się czegoś zupełnie nowego, zdobyć nowe umiejętności, które pomogą zdobyć nową pracę. To również dobry sposób na rozwój hobby czy zainteresowań. Szkolenie online ma na celu doskonalenie umiejętności i rozwój posiadanej wiedzy. Często jest dobierane pod dane stanowisko. Może dotyczyć np. zarządzanie zespołem, technik negocjacji czy doskonalenia zdolności interpersonalne.

W przeciwieństwie do kursu szkolenie może trwać jedno spotkania lub kilka godzin. Kursy zdalne odbywają się cyklicznie, często trwają kilka tygodni lub miesięcy. Obydwie formy nauczania zdalnego są bardzo przydatne, pozwalają na rozwój i zdobycie solidnej porcji wiedzy. Ważne jest jednak, aby były prowadzone przez doświadczone osoby, wykorzystujące nowoczesne technologię i potrafiące przekazywać wiedzę.

Aby mieć pewność, że zajęcia prowadzone są na wysokim poziome, warto wybierać kursy i szkolenia zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, kończące się egzaminem oraz wydaniem zaświadczeń i certyfikatów, poświadczających zdobycie nowych lub pogłębienia posiadanych wiadomości (pisaliśmy m.in. Kursy online z zaświadczeniem MEN).

Kursy online i szkolenia online
kursy i szkolenia online

Szkolenia e-learningowe – standard w nauczaniu zawodowym

Szkolenia i kursy online znane są już od dawna, zostały zapoczątkowane przez kursy korespondencyjne, ale dopiero od kilku lat wzrosło ich znaczenie. Przełomem był jednak ubiegły rok, kiedy w wyniku pandemii, nauczanie stacjonarne zostało wstrzymane i nauka musiała przenieść się do internetu.

Zdalna nauka zagościła nie tylko w szkole, wśród dzieci i młodzieży, ale dotknęła również kursy zawodowe (o kursach zawodowych pisaliśmy m.in. Kursy zawodowe online).

Uczestnicy zamiast na salach wykładowych musieli zacząć kształcić się w domu lub zakładzie pracy, siedząc przed komputerem lub smartfonem. Książki i zeszyty powoli odeszły w zapomnienie, a kontakt z innymi uczestnikami został zredukowany do czatów czy maili.

Obecnie kursy online są tak samo cenione przez pracodawców, jak tradycyjne zajęcia. Reprezentują taki sami poziom, a to, co kursanci wyniosą i jak przyswoją wiedzę, zależy w dużej mierze od prowadzących.

Czytaj także: Popularne kursy zawodowe

Zarówno trenerzy zdalni, jak i uczący stacjonarni muszą wiedzieć, jak przekazać wiedzę, zainteresować kursantów, wzbudzić w nich chęć do samodzielnej nauki, zaciekawić tematem. Na zdalnych kursach szkoleniach online trener kontaktuje się z uczniami za pomocą popularnych komunikatorów, czatów, video rozmów.

Dużo zależy również od samych uczestników, ich motywacji, samodzielności, chęci rozwoju. Z tego powodu szkolenia online nie są w żaden sposób gorsze, od tradycyjnych.

Jakie są plusy szkoleń i kursów online?

Nauka zdalna stała się codziennością, szybka przypadła do gustu trenerom i kursantom, wiele osób, mają wybór, wybierze formę online. Jest wiele plusów tego rozwiązania, dlatego każdy, również osoby nieprzekonane, powinny zapisać się na lekcje testowe. To dobry sposób, aby sprawdzić, czy kurs online jest tym, czego oczekujemy. Główne zalety e-learningu to:

  • Niższe koszty – wiele osób rezygnuje z rozwoju i udziału w kursach, ponieważ nie ma pieniędzy na ich opłacenie. Zajęcia stacjonarne są drogi, a często dochodzą jeszcze koszty dojazdu, wyżywienia czy zakwaterowania. W przypadku szkoleń online nie ma tergo problemu. Sam koszt zajęć jest dużo niższy, nie trzeba płacić za dodatkowe elementy.
  • Co ważne, w sieci można znaleźć szkolenia zawodowe darmowe lub opłacane przez Unię Europejską. Pracownicy powinni dopytać się również o możliwość nauki online u swoich pracodawców. Wiele firm opłaca szkolenia, ponieważ zależy im na dobrze wykształconej załodze. Dzięki niskim kosztom można wybrać kilka różnych kursów online i stać się cennym nabytkiem dla rekruterów.
  • Forma przyjazna dla użytkowników – jak już wspomniano, aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy tylko komputer, telefon lub tablet z dostępem do internetu. Uczyć można się w dowolnym miejscu – w domu, zakładzie pracy, w parku czy kawiarni. Godziny szkolenia można z łatwością dopasować do życia rodzinnego i zawodowego, stanu zdrowia, liczby innych obowiązków.
  • Duża dostępność – z e-learningowej formy nauczania mogą korzystać wszyscy, bez względu na wiek, stan zdrowia, miejsce zamieszkania. Każdy, nawet mieszkaniem małego miasteczka na wschodzie Polski może wybrać kurs online u znanego trenera ze stolicy. To świetna forma dla osób chorych czy niepełnosprawnych, które mają ograniczoną mobilność i nie zawsze są w stanie dojechać na zajęcia stacjonarne. Szkolenia zdalne chętnie wybierają młode mamy, przebywające na urlopach macierzyńskich. W czasie, gdy maluch śpi, mogą uczyć się i przygotowywać do powrotu na rynek pracy.
Kursy online i szkolenia online
kursy szkolenia online
  • Brak nacisku i presji grupy – zdalne kursy są idealną formą dla osób, które wolą naukę w spokojnych warunkach, bez wyścigu szczurów. Nauka przed komputerem pozwala na przyswajanie wiedzy w swoim czasie, brak wstydu, gdy coś idzie gorzej, niż innym. To dobre rozwiązanie dla osób nieśmiałych, dla których spotkania w dużej grupie są uciążliwe. W ten sposób mogą się szkolić w komfortowych dla siebie warunkach.
  • Zróżnicowane materiały – zdalna nauka to nie tylko wpatrywanie się w monitor i słuchanie tego, co mówi wykładowca. Na nowoczesnych szkoleniach online wykorzystywane są różne formy, np. czaty, blogi, wykresy, prezentacje, filmiki, ale także materiały w formie plików pdf., które można wydrukować. Materiały online można wielokrotnie, według własnych potrzeb odtwarzać. To dobry sposób na powtórki i przygotowanie do egzaminu.
  • Oszczędność czasu – nauka online to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu. Mało kto ma dziś czas na naukę stacjonarną i regularne zajęcia. Każdy żyje w biegu, praca, zakupy, dom to codzienność wielu z nas. Dzięki kursom zdalnym nie trzeba tracić czasu na dojazdy, można uczyć się wtedy, gdy jest ku temu czas, np. się nad ranem, w środku nocy, w dniu robocze lub święta.
  • Prostota w obsłudze – kursy i szkolenia online zostały skonstruowane tak, aby ich obsługa nie sprawiała żadnego problemu. Platformy lub strony działają intuicyjnie, w każdej chwili można liczyć na pomoc techniczną. Z reguły wystarczy się zalogować i postępować zgodnie z pojawiającymi się na stronie informacjami.
  • Możliwość otrzymania certyfikatów i zaświadczeń – dobre placówki szkoleniowe oferują kursy i zdalne szkolenia, kończące się wydaniem odpowiednich certyfikatów. To dokument ważny dla pracodawców, który poświadcza zdobycie nowej wiedzy. Można go trzymać w formie elektronicznej lub papierowej.
  • Możliwość uczestnictwa w kursach online niszowych – czasami w danym miejscu jest za mało osób, aby zorganizować kurs czy szkolenie. Dzięki możliwościom, jakie daje e-learning, uczestnicy mogą znajdować się na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami.
  • Szansa na lepsze życie – zdalna nauka zapewnia rozwój, pomaga zmienić swoje życie. TO dobra szansa dla bezrobotnych, ludzi bez konkretnego wykształcenia, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia. Dzięki e-nauczaniu można przyswoić określone umiejętności i szukać z pracy. Pracodawcy przychylnym okiem patrzą na osoby, które się rozwijają i robić coś, aby poprawić swój byt, a także wnieść coś dobrego do firmy. To oznaka ambicji, samodzielności, silnej woli. Zdalna nauka dowodzi, że pracownik jest obeznany z nowoczesnymi technologiami, a to bardzo cenna umiejętność.
Kursy online i szkolenia online
Kursy online i szkolenia online
  • Sposób na uatrakcyjnienie CV – życiorys, w którym widnieje tylko ukończoną szkoła, wygląda jak nieskończony. Warto zadbać, aby znalazły się w nim elementy, przyciągające ewentualnego pracodawcę, pozwalające wybić się z tłumu np. kursy online z zaświadczeniem MEN.
  • Możliwość wyboru formy nauki – decydując się na zajęcia e-learningowe, można wybrać formę grupową lub indywidualną, synchroniczną lub asynchroniczną. Tak naprawdę forma nie ma znaczenie w nauce, ma jedynie zapewnić komfort i wpasować się w potrzeby danej osoby. Forma synchroniczna zapewnia kontakt na żywo z trenerami, asynchroniczna pozwala na większą swobodę. Szeroki wybór i możliwość dopasowania form nauki do swoich preferencji, pozwala na efektywne, a zarazem przyjemne zdobywanie wiedzy.
  • Możliwość wielokrotnego kursu – aby przypomnieć sobie wiadomości oraz utrwalić wiedzę, kursy online można odtworzyć po pewnym czasie. Przy szkoleniach stacjonarnych nie ma takiej możliwości.

Słabe strony e-learningu

Aby być obiektywnym, należy wymienić również wady zdalnego nauczania. Jest ich o wiele mniej niż zalet, ale warto o nich wspomnieć. Słaby punkty kursów online to:

  • Problemy ze skupieniem uwagi wśród niektórych uczestników – nie wszystkie osoby są w stanie skupić się, siedząc przed monitorem. Niektórzy potrzebują żywej obecności nauczyciela, który stoi nad głową i motywuje do działania. Ten problem dotyczy głównie osób starszych, które nie są przyzwyczajone do pracy z nowoczesnymi technologiami.
  • Rozpraszacze uwagi – w domu jest wiele elementów, które rozpraszają uwagę i przeszkadzają w nauce. Mogą to być inni domownicy, domowe zwierzęta, a także pokusa zajrzenia na portale społecznościowe czy inne strony. Aby tego uniknąć, warto znaleźć spokojne miejsce, w którym nikt nie będzie przeszkadzał i odciągał od nauki.
  • Brak odpowiedniego sprzętu – coraz rzadziej, ale nadal zdarza się, że niektóre osoby nie mają komputera czy telefonu, na którym można byłoby odtworzyć zdalne szkolenie. Nie jest to problem w przypadku, gdy nauka odbywa się w zakładzie pracy, wtedy sprzęt zapewnia pracodawca. Jeżeli brakuje komputera w domu, można poprosić o pomoc rodzinę lub znajomych. Na pewno znajdzie się ktoś, kto pożyczy nieużywane urządzenie.
Kursy online i szkolenia online
szkolenie online
  • Problemy techniczne – czasami kurs online mogą przerwać problemy techniczne, np. awaria sprzętu czy brak dostępu do internetu. W przypadku szkoleń asynchronicznych nie jest to problem, lekcje można odtworzyć w innym terminie. Jeżeli chodzi o szkolenia w formie live, można poprosić trenera o przesłanie materiałów i samodzielnie uzupełnić zaległości.
  • Brak kontaktu z innymi kursantami – kursy i szkolenia to nie tylko sama nauka, ale również przerwy, wspólne opowiadanie dowcipów, pójście na lunch. Niektóry osobom brakuje tego w zdalnej nauce. Nauka w domu sprawia, że tracą motywację. Tutaj ważna jest rola nauczyciela, który powinien stworzyć uczestnikom możliwość pracy w grupie, wspólnych dyskusji i rozwiązywania problemów.
  • Ograniczenia motoryczne – kursy i szkolenia online dotyczą wielu zagadnień, ale są tematy, które wymagają spotkań na żywo, wykonywania doświadczeń, pracy w laboratorium. W takiej sytuacji dobrym wyjściem są zajęcia, w których nauka zdalna przeplata się ze stacjonarną.

Gdzie szukać dobrych kursów online?

Szkolenia i kursy online dostępne są w coraz większej ilości placówek oświatowych. Niestety, nie wszystkie reprezentują wysoką jakość, część powstaje tylko po to, aby wyciągać pieniądze od osób, chcących się szkolić i rozwijać. Aby nie paść ofiarą kursu, który nic nie wnosi, warto poszukać zajęć, cieszących się dobrymi opiniami.

Dobrym sposobem jest poczytanie opinie w internecie, wejście na fora tematyczne, sprawdzenie informacji na portalach społecznościowych. Jeżeli jest taka możliwość, warto samodzielnie porozmawiać z osobami, które skończyły zdalne szkolenie. Szkoła powinna mieć doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć, ważne, aby miała odpowiednie zaplecze techniczne, korzystała z nowoczesnych technologii i zróżnicowanych narzędzi.

Podstawą są wykładowcy, którzy w ogromnej mierze odpowiadają za to, jak kurs online zostanie odebrany i w jakim stopniu ułatwi przyswojenie nowych wiadomości. Istotne, aby trenerzy mieli zarówno wykształcenie pedagogiczne, jak i branżowe. Ważne, aby lubili, to co robią, umieli zarażać pasją, wzbudzali zaciekawienie tematem (pisaliśmy m.in. Najpopularniejsze kursy online).

Aby sprawdzić, kto pracuje w placówce, warto wejść na jej stronę, zapoznać się z kadrą, poczytać o metodach nauki. Najlepiej odbierane są kursy online z zaświadczeniami i certyfikatami, dlatego należy sprawdzić, czy wybrany kurs kończy się egzaminem, a kursanci otrzymują potrzebne dokumenty. Doskonałym sposobem na sprawdzenie, czy kurs prowadzony jest ciekawie, jest zapisanie się na bezpłatną lekcję próbną. Dzięki niej można poznać trenera, zadać pytania i podjąć decyzję o kontynuacji nauki.

Kursy online i szkolenia online
Kursy online i szkolenia online. kursy online z certyfikatem

Jakie kursy online dostępne są na rynku?

Na rynku edukacyjnym jest wiele różnorodnych kursów zdalnych, które pozwalają na zdobycie nowych umiejętności, przejście do kolejnego poziomu, a tym samym umożliwiających zmianę pracy, stanowiska, a nawet całkowite przebranżowienie się. Mogą z nich korzystać wszyscy, którzy chcą coś zmienić w życiu, szukają ścieżki rozwoju lub długo były bezrobotne i poprzednie kwalifikacje są już bezużyteczne.

Kursy zdalne przeznaczone są dla osób początkujących lub doświadczonych, które chcę zdobyć nową wiedzę. Możliwości jest dużo, warto zapoznać się z ofertą, przeanalizować swoje potrzeby, upodobania i wybrać odpowiedni kurs. Może to być np.:

  • Zdalne kursy językowe – przeznaczone są dla osób, które naukę zaczynają od zera lub dla tych, którzy chcą przejść na kolejny poziom zaawansowania. W obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego to podstawa, bez tego ciężko znaleźć atrakcyjną, dobrze płatną pracę. Najwięcej osób uczy się języka angielskiego, za pomocą którego, można porozumieć się na całym świecie.
  • Na zdalnych kursach można poznać słówka, gramatykę, nauczyć się szyku zdań i wymowy. Kursy zaawansowane są dobrym przygotowaniem do egzaminów i zdobycia certyfikatów językowych. Zdalnie można uczyć się w grupach, dopasowanych stopniem zaawansowanie lub indywidualnie, sam na sam z lektorem lub native speakerem. Ta ostatnia opcja pomaga przełamać barierę językową, pomaga wyćwiczyć akcent i nauczyć się swobodnego porozumiewania w obcym kraju.
  • Znajomość języka angielskiego nie tylko otwiera drzwi do kariery, ale pozwala również poczuć się obywatelem świata. Ułatwia podróżowanie, poznawanie innych kultur, nawiązywanie znajomości. Bardzo ważne, aby zdalną naukę języka kontynuować w domu. Bardzo ważna jest regularność, codzienne powtarzanie nowych słówek oraz oglądanie zagranicznych filmów, czytanie książek słuchanie muzyki. Dzięki temu można szybko osiągnąć wymarzony poziom.
  • Kursy dla pracowników biurowych – tego rodzaju zajęcie przeznaczone są dla osób, które chcą pracować w biurze, w charakterze sekretarki, recepcjonistki czy pracownika administracji, a nie mają do tego potrzebnych umiejętności. Na zdalnym kursie można zapoznać się ze specyfiką pracy, poznać podstawy administracji, ekonomii, finansów, prawa pracy, nauczyć się współpracować z urzędami.
Kursy online i szkolenia online
Kursy online i szkolenia online
  • Pracownicy biurowi zajmują się koordynacją biura, wykonuje wiele zadań, często wspierają szefa. Muszą mieć szeroką wiedzę, którą można zdobyć i poszerzyć na kursie przez internet. Uczestnicy uczą się tworzenia raportów, pisania pism urzędowych, prowadzenia dokumentacji administracyjnej, dbanie o prawidłowy obieg dokumentów archiwizacji dokumentów. W zakres omawianych tematów wchodzi m.in.: współpraca z klientami, organizacja wyjazdów służbowych, etyka biznesu, zasady dobrego wychowania itp.
  • Przyszłe sekretarki i pracownicy biur poznają zasady ochrony danych osobowych, analizują RODO oraz Kodeks Pracy. Skończenie dobrego kursu pozwala szukać pracy w urzędach, korporacjach i małych firmach.
  • Zdalne kursy dla księgowych – osoba pracująca w księgowości musi ciągle się szkolić, zdobywać nowe umiejętności, uaktualniać wiedzę. Dla osób, które chcą zacząć swoją karierę w zawodzie, przeznaczone są kursy zdalne dla początkujących. Doświadczenie księgowi mogą wybrać kursy doszkalające, skupiające się na konkretnej tematyce. Wyższe kwalifikacje gwarantuję wyższą pensję, umożliwiają założenie własnej działalności i obsługę księgową podmiotów. Przyszli księgowi, po kursie podstawowym, mogą pracować jako pomocnik księgowego, a z czasem zdobywać nowe umiejętności.
  • Kursy przez internet dla kadrowych – praca w kadrach jest wymagająca, kadrowcy, podobnie jak księgowi, muszą nieustannie się uczyć, czytać ustawy, stosować nowe przepisy. Dobry kurs, trwający kilka miesięcy umożliwia pracę na samodzielnym stanowisku, jaki pracownika ds. kadr i płac (mamy takie intensywne szkolenie kadrowo płacowe online). Zdalne kursy doszkalające mogą wybrać osoby, które wracają do pracy po dłuższej przerwie i wiadomości, które posiadają, są już w dużej mierze nieaktualne.
  • Na kursach online omawiane jest prawo pracy, ćwiczone są umiejętności interpretowania przepisów. Omawiane są zagadnienia związane z zawieraniem i rozwiązywaniem umów o pracę, ewidencjonowaniem czasu pracy, naliczaniem wynagrodzeń, ustalaniem urlopów, tworzeniem listy płac. Oprócz nauki teorii, uczestnicy wykonują liczne ćwiczenia, pomagają poznać praktyczną stronę zawodu.

Szkolenia online – jakie warto wybrać?

Osoby, które nie chcą zmieniać swojego profilu zawodowego, a jedynie awansować lub modyfikować zakres obowiązków, mogą wybrać szkolenia online. Nie są tak długotrwałe, jak kursy, ale również skuteczne i efektywne. Wiele z nich organizuję pracodawcy, którzy potrzebują pracownika o określonych umiejętnościach. Dużą zainteresowaniem cieszą się:

  • Kursy dla rekruterów – to szansa dla pracowników ds. kadr i płac, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności. Wielu specjalistów HR zaczęło swoją karierę w dziale kadr, bo taka wiedza jest bardzo potrzebna (pisaliśmy m.in. Na czym polega praca rekrutera). Dzięki temu HR-owcy nie muszą uczyć się prawa pracy i tematów typowo kadrowych. Na szkoleniach online dla rekurterów omawiane są głównie metody rekrutacyjne, kursanci uczą się prawidłowej weryfikacji dokumentów oraz selekcji kandydatów, prowadzenia rozmów rekrutacyjnych.
  • Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z psychologii, socjologii, technik mediacji. Doskonalone są również umiejętności miękkie, niezbędne w tym zawodzie (pisaliśmy m.in. Szkolenia online miękkie i twarde). Uczestnicy pracują nad swoimi zdolnościami komunikacyjnymi, analitycznym myśleniem, pracą w stresie, samodzielnością itp. Praca w branży HR jest ciekawa, rozwojowa, gwarantuje wysokie wynagrodzenie.
Kursy online i szkolenia online
Kursy online i szkolenia online

Mamy fajne szkolenie dla rekruterów: Kurs online Specjalista do spraw rekrutacji

  • Szkolenia dla kadry zarządzającej – są to kursy przeznaczone dla osób, które zmieniają stanowisko i zmieniają zakres obowiązków. Będą zajmować się zarządzaniem zespołem, dlatego muszą zadać o odpowiednie umiejętności, nauczyć się budować relacje w zespole, dbać o dobrą atmosferę. Kursanci biorą udział w ćwiczeniach, doskonalą techniki komunikacji i kierowania grupę ludzi. Ważne są tematy związane z doskonaleniem kompetencji miękkich, m.in. panowania nad emocjami, logicznym myśleniem.
  • Przyszli menadżerowie uczą się konsekwencji, profesjonalizmu w podejściu do każdego pracownika, obiektywizmu. Kurs zdalny dla menadżerów zazwyczaj odbywa się w firmie, trwa kilka godzin.
  • Zdalne szkolenia z RODO – w maju 2018 roku w życie weszło Rozrządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym poszukiwane są osoby, które znają przepisy, wiedzą, jak chronić i udostępniać dane osobowe. Szkolenie online z RODO jest szansą dla osób, które pracują w danej firmie, ale chcą awansować i zwiększyć zakres obowiązków. Mogą z niego skorzystać pracownicy administracji, kadrowi, sekretarki, kierownicy, menadżerowie i inne osoby, mające kontakt z danymi osobowymi. Szkolenie jest krótkie, ale warto je ukończyć i zwiększyć swoją konkurencyjność.

Mamy fajne szkolenia z RODO – m.in. Szkolenie online RODO w kadrach i rekrutacji oraz Szkolenie online RODO w podmiotach medycznych

Kursy online i szkolenia online mają wiele podobieństw, ale są kwestie, w których się różnią. Warto je poznać, dzięki temu będzie łatwiej wybrać metodę kształcenia idealną dla siebie. Należy zapamiętać, że kursy kształcą, umożliwiają zdobycie nowych umiejętności, a szkolenia służą doskonaleniu umiejętności. Obie formy są potrzebne i warto z nich korzystać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *