Szkolenia online z zaświadczeniem

Szkolenia online z zaświadczeniem – czy warto je wpisywać do CV?

Szkolenia online z zaświadczeniem to jeden z ciekawszych elementów, które warto wymienić w CV. Obecnie, kiedy na rynku panuje duża konkurencja, pracodawcy cenią osoby, które nie stoją w miejscu, nieustanie się rozwijają, robią coś, aby poszerzyć swoje kwalifikacje. Samo wykształcenie często nie wystarcza, aby znaleźć atrakcyjną pracę. Dzięki kursom online można zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy, wyróżnić się spośród innych kandydatów.

Pracodawcy bardzo cenią osoby, które ciągle się uczą, rozwijają. Postrzegane są jako samodzielne, zorganizowane i pracowite. To cechy przydatne w każdej pracy, dlatego CV, w którym w widocznym miejscu pojawi się informacja o kursach online z certyfikatem, na pewno zostanie zauważone i docenione.

Dlaczego warto wybrać kursy online z certyfikatem?

Dzisiejszy świat ciągle idzie do przodu, powstają nowe technologie, nieustanie zmieniają się przepisy, a to, co było ważne rok temu, dziś ma już inne znaczenie. Z tego powodu bazowanie na raz zdobytej wiedzy jest mało skuteczne. Aby być na bieżąco, trzeba poznawać nowinki branżowe, dużo czytać, a także korzystać ze szkoleń i kursów. Niestety, mało kto ma czas na udział w szkoleniach stacjonarnych. Ciężko przeznaczyć kilka godzin w tygodniu na udział w zajęciach, na przeszkodzie stoją obowiązki domowe i zawodowe.

Szkolenia online z zaświadczeniem
kursy online z certyfikatem po

Rozwiązaniem są kursy online, które podobnie jak stacjonarne, kończą się wydaniem certyfikatu czy zaświadczenia. Ich dużą zaletą jest wysoka skuteczność i efektywność, a także elastyczność, pozwalająca dopasować rozkład zajęć do swojego trybu życia. Oferta kursów zdalnych, dostępnych sieci jest bardzo duża, w zależności od potrzeb można popracować nad kompetencjami miękkimi, poprawić posiadane umiejętności lub zdobyć zupełnie nowe kwalifikacje (pisaliśmy m.in. Szkolenia online miękkie i twarde).

Kursy online z certyfikatem to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które muszą uaktualnić wiedzę. Mogą z nich korzystać osoby wracające po długiej przerwie na rynek pracy, młode mamy czy osoby wracające zza granicy (pisaliśmy na naszym innym blogu: Powrót do pracy po przerwie). Dzięki nim zdobycie pracy, awans czy podwyżka nie będzie problemem (pisaliśmy m.in. Kursy online i szkolenia online).

Czy pracodawcy akceptują szkolenia online z certyfikatem?

Od wielu lat miejscem, w którym załatwia się większość spraw, jest internet. Zdalnie można robić zakupy, załatwiać sprawy urzędowe, rezerwować bilety, umawiać się do lekarza, a nawet odbywać konsultacje lekarskie online. Popularna jest również nauka zdalna. Znana jest już do dawna, ale jej ranga wzrosła w 2020 roku, kiedy wystąpiło zagrożenie epidemiologiczne i kontakty międzyludzkie zostały ograniczone do minimum.

Początkowo ta forma nauki wydała się czymś dziwnym, ludziom ciężko było przyzwyczaić się do mówienia do kamery i braku fizycznej obecności wykładowców. Jednak obawy szybko minęły, okazało się, że zdalne kursy mogą być tak samo skuteczne, jak stacjonarne. Pracodawcy również przychylnym okiem zaczęli patrzeć na tę formę nauki. Zrozumieli, że zdobycie kwalifikacji możliwe jest również w sposób zdalny, sami zaczęli organizować e-learning w zakładach pracy.

Szkolenia online z zaświadczeniem
Szkolenia online z zaświadczeniem

Pisaliśmy m.in. Kursy online z zaświadczeniem

Kursy online pozwalają na opanowanie takie samego poziomu wiedzy jak w przypadku zajęć na miejscu. Oczywiście potrzebna jest motywacja kursantów, ale jest ona tak samo ważna przy każdej formie nauki. Szkolenia online z zaświadczeniem pozwalają uczestnikom zdobyć nowe kwalifikacje, przebranżowić się, odświeżyć wiedzę (Pisaliśmy m.in. Najpopularniejsze kursy online).

Są obecnie traktowane identycznie jak kursy stacjonarne, a umieszczone w CV zwiększają atrakcyjność dokumentów, zachęcają do nawiązania bliższego kontaktu z kandydatem (pisaliśmy m.in. Czy kursy online się liczą).

Pracodawcy nie zwracają uwagi na formę szkoleń, dla nich dużo ważniejsza jest tematyka kursów i poruszane zagadnienia.

Szkolenia online z zaświadczeniem – jakie mają zalety?

Podnoszenie swoich kompetencji, niezależnie od tego, czy w formie stacjonarnej czy zdalnej, jest zawsze cenione i mile widziane. Jak wcześniej wspomniano, na kursy stacjonarne mogą pozwolić sobie tylko nieliczne osoby, dysponujące dużą ilością wolnego czasu, w dobrej sytuacji finansowej. Dzięki możliwościom, jakie daje zdalna nauka więcej osób może pozwolić sobie na podnoszenie kompetencji twardych i miękkich.

Pisaliśmy również: Zastosowanie e-learningu

Szkolenia online z zaświadczeniem
Szkolenia online z zaświadczeniem

Szkolenia online z zaświadczeniem mają wiele zalet, są coraz częściej i chętniej wybierane. Osoby, które zdecydowały się na tę formę nauki, chwalą ją za:

  • Niskie koszty – kwestie finansowe są bardzo ważne dla większości osób. Kursy stacjonarne kosztują często kilkaset złotych, mało kto jest w stanie wyłożyć taką sumę. Szkolenia online z certyfikatem są dużo tańsze, a gwarantują podobny poziom nauczania. Niższe koszty są wynikiem tego, że do ceny kursów nie trzeba doliczać  wynajęcia sali, zakwaterowania, opłacenie utrzymania wykładowców. Kursanci nie muszą wydawać pieniądze na dojazdy, lunche czy przekąski, które zazwyczaj kupuje się w trakcie przerw.
  • Duża dostępność – szkolenia online z zaświadczeniem gwarantują dużą dostępność. Korzystać z nich mogą wszyscy zainteresowani nauką, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, stan zdrowia czy stopień zaawansowania. W ten sposób mogą uczyć osoby chore, niepełnosprawne, opiekujące się dziećmi czy osobami starszymi To również dobre rozwiązanie dla osób bezrobotnych czy bez doświadczenia, które muszą zdobyć konkretne umiejętności. Kurs online wpisany do CV pozwala zainteresować sobą przyszłego pracodawcę, jest dobrym wstępem do nawiązania bliższego kontaktu (Pisaliśmy m.in. na naszym innym blogu Szkolenia online dla pracowników
  • Wygoda – aby brać udział w kursach, nie trzeba siedzieć w dusznej sali, pełnej ludzi. Można się uczyć w domowym zaciszu, kawiarni czy innym wybranym miejscu. Zapewnia to duży komfort i ułatwia przyswajanie wiedzy.
  • Duża elastyczność- dzięki możliwościom, jakie dają szkolenia online z zaświadczeniem, można uczyć się o dowolnej porze dnia i nocy. Przeszkodą nie są weekendy, święta, godziny nocne. Wystarczy tylko komputer lub smartfon z dostępem do Internetu, aby rozpocząć lekcje.
  • Oszczędność czasu – wiele osób narzeka na brak czasu. Dzięki temu, że niektóre kursy zdalne organizowane są w formie asynchronicznej, uczyć się w dowolnym momencie – w przerwie w pracy, w kolejce do lekarza czy w czasie podróży.
Szkolenia online z zaświadczeniem
Szkolenia online z zaświadczeniem
  • Duży wybór szkoleń – Internet nie ma ograniczeń, dlatego każdy może szkolić się, tam, gdzie chce, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba z małej wioski na północy Polski zdecydowała się na szkolenie online prowadzone przez wybitnego trenera z Krakowa, a nawet specjalistę z innego kraju.
  • Szeroka tematyka – szkolenia online dotyczą wielu tematów. W ten sposób można zadbać o kompetencje miękkie i twarde, dostępne są również kursy niszowe, na które ciężko byłoby zebrać chętnych w jednym mieście.
  • Możliwość zmiany ścieżki zawodowej – szkolenia online z zaświadczeniem to doskonały sposób na rozwój i zmianę ścieżko zawodowej. Każdy, kto chce zmienić zawód, może ukończyć kurs online z certyfikatem, umieścić go w swoim CV i szukać nowego zatrudnienia.
  • Dobre wsparcie motoryczne i techniczne – organizowane kursy online są proste w obsłudze, mogą korzystać z nich osoby, które nie obsługują biegle komputera. Co ważne, organizatorzy zapewniają pomoc w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Najczęściej dostępna jest infolinia lub czat, przez który można kontaktować się z konsultantami.  

Co może zniechęcać do zdalnej nauki?

Szkolenia online z zaświadczeniem to bardzo lubiana forma nauki, ale są osoby, u których się nie sprawdzi. Niektórzy, aby osiągnąć dobre efekty i szybko przyswajać wiedzę potrzebują kogoś, kto będzie stał im nad głową, dopingował, zachęcał do udziału w lekcji. W takim wypadku zdalny nauczyciel może się nie sprawdzić. Minusem jest również brak kontaktu z innymi kursantami.

Sprawdź także: Kursy z HR od podstaw

Oczywiście można kontaktować się zdalnie, ale to nie to samo, co wspólne wypicie kawy czy wymiana poglądów. Niektórzy nie są w stanie skupić się przed komputerem, rozprasza ich zbyt wiele bodźców. Wada może być również konieczność spędzania dodatkowego czasu przed komputerem. Obecnie wiele osób pracuje po 8 godzin przed monitorami, w pozycji siedzącej, dlatego każda dodatkowa godzina jest uciążliwa, powoduje dolegliwości ze strony kręgosłupa oraz problemy ze wzrokiem.

Szkolenia online z zaświadczeniem
Szkolenia online z zaświadczeniem

Udział w zdalnym szkoleniu z certyfikatem wymaga samodzielności, samodyscypliny i motywacji do nauki. Osoby, które nie posiadają tych cech mogą nie wynieść nic ze e-learningu. Czynnikiem zniechęcającym może być również brak odpowiedniego sprzętu. Problem ten występuje coraz rzadziej, ale nadal zdarzają się osoby, które nie posiadają odpowiedniego komputera czy zestawu głośnikowego.

Pisaliśmy również: Kursy dla początkujących księgowych

Jak wyglądają szkolenia online z zaświadczeniem?

Kursy i szkolenia online są na coraz wyższym poziomie, placówki oświatowe zwracają uwagę, aby wiedza przekazywana była w sposób ciekawy, łatwy do przyswojenia. Osoby zainteresowane nauką mają do dyspozycji dwa podstawowe rodzaje kursów. Szkolenia synchroniczne odbywają się w czasie rzeczywistym. W wyznaczonym dniu i o określonej godzinie kursanci za pomocą wybranej platformy łączą się z trenerem i biorą czynny udział w zajęciach.

Taka forma najbardziej przypomina tradycyjną naukę, pozwala na pracę w grupie. Uczestnicy, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, mogą ze sobą rozmawiać, pisać, mają do dyspozycji czaty czy video rozmowy. Trener wykorzystuje w trakcie zajęć różnego typu narzędzia, na lekcjach wyświetlane są filmy, uczestnicy oglądają slajdy, prezentacje, kursanci rozwiązują zadania i quizy. Inną formą są zajęcia w formie asynchronicznej.

Nie odbywają się w czasie rzeczywistym, dlatego można odtwarzać je wielokrotnie, wracać do wybranych fragmentów. Gwarantuję dużą swobodę i pozwalają na naukę w dowolnym czasie, w swoim tempie, ale wymagają samodzielności i samodyscypliny. Zarówno jeden, jak i drugi kurs online, może kończyć się wydaniem odpowiedniego certyfikatu.

Zazwyczaj otrzymanie dokumentu poprzedzone jest zdaniem egzaminu, który potwierdza zdobycie określonej wiedzy. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wysyłane jest w formie elektronicznej lub tradycyjne, za pomocą poczty.

Szkolenia online z zaświadczeniem – jak wpisać je do CV

Profesjonalne CV to podstawowy dokument każdej osoby, która szuka pracy. Ważne, aby był stworzony profesjonalnie, według obowiązujących zasad. W dokumencie ważny jest każdy szczegół, nawet kolor czy wielkość czcionki. Osoby, które mają problem z napisaniem CV, mogą skorzystać z dostępnych kreatorów czy szablonów. Za ich pomocą można stworzyć profesjonalny dokument, który na pewno nie zostanie przeoczony przez rekruterów (pisaliśmy m.in. Kursy online dla pracowników HR).

Szkolenia online z zaświadczeniem
Szkolenia online z zaświadczeniem

Mamy szkolenia z rekrutacji i selekcji dla początkujących – szkolenie w formie „Do czytania tutaj: https://spdszkolenia.pl/course/efektywna-rekrutacja-i-selekcja-pracownikow-szkolenie-certyfikowane/ oraz wideoszkolenie – szczegóły tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-specjalista-do-spraw-rekrutacji-z-zaswiadczeniem-men/

W CV powinny znaleźć się dane osobowe kandydata, informacje o wykształceniu, posiadanych kwalifikacjach, doświadczeniu. Ważnym punktem są szkolenia. Można umieścić je w osobnej rubryce lub wpisać tam, gdzie są omawiane kwalifikacje. Szkolenia warto wyróżnić, podkreślić je, aby rzucały się w oczy i zostały zauważone przez osoby rekrutujące. To bardzo ważne, ponieważ z reguły na wolne stanowisko przychodzi wiele dokumentów i rekruterzy mogą przeoczyć to, które niczym się nie wyróżniają.

CV bez kursów i szkoleń już na wstępie może zostać odrzucone. Mało który pracodawca chce w swojej załodze osoby, które nie przykładają wagi do rozwoju. Ukończony kurs zdalny świadczy, że kandydat jest dobrze zorganizowany, chętny do rozwoju, samodzielny i zdyscyplinowany. Oczywiście ważne jest, aby kursy online z certyfikatem były związane z rekrutowanym stanowiskiem. Szukając pracy na stanowisko biurowym, nie ma sensu wpisywać do  CV informacji o ukończonym kursie dietetyka czy sprzedawcy.

Osoba, która szuka pracy w biurze, powinna umieścić w życiorysie kursy, które będą miały związek z jej przyszłą pracą np. kurs obsługi biura, szkolenie dla sekretarek czy kurs z podstaw księgowości lub związany z ochroną danych osobowych. Kurs umieszczony w CV powinien odnosić się do wybranego stanowiska, pokazywać kompetencje związane z zawodem, podkreślać dużą wiedzę w wybornej dziedzinie. O zdalnych kursach warto również wspomnieć w kolejnych etapach procesu rekrutacji, w czasie rozmowy z rekruterami.

Szkolenia online z zaświadczeniem
Szkolenia online z zaświadczeniem

Czy każdy zdalny kurs jest wart uwagi?

W ostatnim czasie coraz więcej placówek edukacyjnych zaczęło proponować swoim klientom kursy zdalne. Z jednej strony to dobra wiadomość, ale z to również zwiększone ryzyko, że trafi się na szkołę bez doświadczenia w prowadzenia zdalnych zajęć. Aby uniknąć nic niedającego kursu, warto dokładnie przyjrzeć się jego organizatorom, wejść na stronę internetową placówki, zapoznać się z kadrą, programem nauczania oraz stosowanymi metodami.

Bardzo dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opinani osób, które wcześniej ukończyły zdalne szkolenia z zaświadczeniem. Można popytać wśród znajomych, zajrzeć na media społecznościowe lub fora tematyczne. Takie informacje są najbardziej wiarygodne, choć zdarza się, że złą opinię wystawia konkrecja. Wiele zdalnych szkół proponuje darmowe lekcje próbne. To doskonała opcja, z której warto skorzystać.

Dzięki temu można przekonać się na własnej skórze, czy forma prowadzenia kursu będzie odpowiednia, zobaczyć, w jakiej formie będą prowadzone lekcje. W nauce, zarówno stacjonarnej, jak i zdalnej największą rolę pełnią wykładowcy. To od nich zależy, czy kursanci opanują program zajęć i zdobędą nowe umiejętności. Wybierając kurs, warto zwrócić uwagę, czy nauczyciel miał wcześniej kontakt z nauczaniem zdalnym, czy wie, jak posługiwać się nowymi technologiami. Placówka organizująca szkolenie powinny również ustalić czas i formę komunikacji. Może to być czat, mail lub wybrany komunikator.

Dzięki temu kursanci będą mogli kontaktować się z wykładowcą i wyjaśniać trudne tematy. Ważne jest, aby wybrany kurs odpowiadał zainteresowaniom i predyspozycjom danej osoby. Nie warto sugerować się tylko aktualną modą czy zapotrzebowaniem, Warto kształcić się w czymś, co sprawia radość, w innym przypadku nauka i przyszła praca nie będzie efektywna. Obecnie największą popularność cieszą się takie szkolenia online z zaświadczeniem jak:

Bardzo lubiane są również kursy językowe, przeznaczone dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Wiele osób za pomocą e-learningu poprawia swoje kompetencje miękkie, m.in. zdolności interpersonalne, uczy się, jak pracować w grupie, ćwiczy opanowanie, organizację pracy własnej czy samodyscyplinę. Każdy z tych kursów jest wart tego, aby wspomnieć o nim na rozmowie o pracę.

Szkolenia online z zaświadczeniem
nauka jezyka online

Czy certyfikat ma znaczenie?

Wiele osób, które przegląda ofertę kursów zdalnych, interesuje się jedynie ceną i tematyka, ale nie zawraca uwagę na to, czy kurs kończy się wydaniem certyfikatu. To duży błąd, ponieważ kursy online z zaświadczeniem są preferowane przez pracodawców, stanowią duże ułatwienie w szukaniu pracy. Na zaświadczeniu znajdują się ważne informacje, m.in. zagadnienia omawiane na lekcjach, ilość godzin, ocena z egzaminu końcowego.

Zaświadczenie MEN mogą wydawać jedynie ośrodki, które widnieją w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych (pisaliśmy m.in. Kursy online z zaświadczeniem MEN). To bardzo ważne, ponieważ aby móc wydawać dokument, trzeba spełnić określone warunki, zapewnić odpowiedni poziom, program oraz narzędzia do nauki. Ważna jest również kadra, która musi mieć zarówno wykształcenie kierunkowe, jak i pedagogiczne.

Pisaliśmy m.in. Ciekawe szkolenia online

Szkolenia online z zaświadczeniem są gwarancją wysokiego poziomu, dlatego warto się na nie zdecydować. Zdalne kursy i szkolenia, kończące się egzaminem i wydaniem zaświadczenia dają duże szanse na rozwój, zmianę pracy, awans czy podwyżkę.

To dobra opcja zarówno dla osób, które pracują, ale dalej chcą się rozwijać, jak i dla tych, które dopiero rozpoczynają swoją zawodową karierę lub wracają na rynek pracy po dłuższej przerwie.

Zobacz nasz: Kurs kadry płace online

Warto zainteresować się tę formą nauki. Ma wiele zalet, możliwe, że za jakiś czas niemal całkowicie zastąpi tradycyjny model nauczania. To dobra inwestycja w siebie, swój rozwój i przyszłość.