ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Ciekawe szkolenia online z certyfikatem – od czego zacząć przygodę z kursami online?

Ciekawe szkolenia online to temat, który od dłuższego czasu jest na topie. Od ponad roku, kiedy na świecie pojawił się Covid-19 wielu osób zmuszonych było przejść na system pracy zdalnej oraz szkoleń online. Oczywiście nauka przez internet znana były już wcześniej, ale obecnie kilkakrotnie wzrosło zainteresowanie tę formą nauczania (pisaliśmy m.in. Kursy online z zaświadczeniem MEN).

Ludzie przestawili się na bardziej cyfrowy świat, zmienili przyzwyczajenia, nauka we własnym domu, przed ekranem komputera stała się czymś normalnym i powszechnym. Badania pokazują, że coraz więcej osób korzysta z e-learningu. Są to głównie ludzi młodzi, obyci z nowymi technologiami, ale ciekawe kursy online wybierają również osoby starsze, które chcą poprawić swoje kompetencje.

Ludzie zaczynają być świadomi, że tylko regularne dokształcanie się, pozwala podążać za rozwijającym się światem. E-learning odpowiada na potrzeby współczesnego życia, umożliwia naukę w dowolnym czasie, oszczędza czas i pieniądze.

ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem

 Zdalne kursy – podstawowe informacje

Aby zacząć przygodę ze zdalną nauką, warto poznać podstawowe pojęcia i dowiedzieć się, na czym dokładnie polega ten rodzaj kształcenia. Zdalne kursy to forma edukacji, która polega na nauce za pomocą nowoczesnych technologii. Tradycyjne nauczanie odbywa się w sali wykładowej, gdzie uczniowie przebywają razem z wykładowcą.

W nauczaniu zdalnym klasę zastępuje monitor. Nauka odbywa się za pomocą Internetu, telewizji interaktywnej, przekazów satelitarnych itp. Wykładowcy, w celu uatrakcyjnienia zajęć, wykorzystują różnego typu prezentacje, animacje, pokazy slajdów, quizy itp. Uczniowie mają dostęp do czatów, blogu, video rozmów. 

Czytaj także: Jaki kurs warto zrobić

W zależności od potrzeb i wybranego kursu można uczyć się w grupie lub wybrać ciekawe szkolenia online indywidualne. Zdalne kursy dzielą się na dwa podstawowe rodzaje tzn.:

 • Asynchroniczne – to lubiana forma, która polega na tym, że szkolenia nie mają określonego czasu. Można je przerabiać w dowolnym terminie, w swoim tempie. Kursant może wielokrotnie odtwarzać trudne zagadnienia, utrwalać wiedzę. W szkoleniach asynchronicznych nie ma bezpośredniego kontaktu z trenerem, nauka odbywa się za pomocą blogów, kursów na płytach, video na YouTube. Nauka jest wygodna, ale wymaga dużej samodyscypliny, samozaparcia i umiejętności organizacji pracy własnej.
ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem
 • Synchroniczne – to kursy, które najbardziej przypominają naukę stacjonarną. Odbywają się na żywo, w czasie rzeczywistym. Nauczyciel i uczestnicy szkolenia łączą się przez wybraną platformę o z góry określonym czasie. Mogą ze sobą rozmawiać, wykonywać ćwiczenia, pracować w grupach. Kursy tego typu są bardzo efektywne, ale wymagają pewnej dyspozycyjności.

Skąd się wzięły szkolenia online?

Nauka online pojawiła się dużo wcześniej, niż powstał internet. Już w XVIII wieku funkcjonowały kursy korespondencyjne, w których lekcje wysyłane były za pomocą poczty. W ten sposób uczyli się studenci, którzy nie byli w stanie dojechać na uczelnie. W XIX wieku uznaniem cieszyły się kursy językowe oraz stenografii na odległość, a w XX wieku popularne było radio edukacyjne, a następnie telewizja edukacyjna.

Wraz z rozwojem nowych technologii, zdane nauczanie zaczęło się rozwijać. Przełomem było powstanie internetu oraz zwiększy dostęp do komputerów. Dziś zdalna nauka to lekcje na popularnych platformach e-learningowych, webinaria, zdalne warsztaty, sesje live z trenerem, sesje przez Skype czy inne komunikatory.

Część zajęć prowadzanych jest na żywo, inne można odtworzyć w dowolnym czasie. Większość ciekawych szkoleń online kończy się otrzymaniem certyfikatu, który potwierdza zdobycie nowych umiejętności. Eksperci szacują, że w kolejnych latach nastąpi wzrost znaczenia szkoleń zdalnych, które będą wykorzystane zarówno w trybie samokształcenia, jak i przez zakłady pracy, które będą stawiały na rozwój pracowników

ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Największe plusy szkoleń przez internet

Ciekawe szkolenia online to szansa na rozwój, awans, zmianę prace, a także poprawę własnej samooceny. Wiele osób mając do wyboru kursy stacjonarne i zdalne, wybiera te drugie rozwiązanie.

Sprawdź również: Szkolenia z księgowości online od podstaw

Są osoby, dla których nauka zdalna nie przynosi efektu, ale stanowią mniejszość. Główne zalety, jakie wymieniają uczestnicy szkoleń to:

 • Wygoda i elastyczność – aby brać udział w zdalnym kursie, wystarczy tylko komputer, tablet lub smartfon z dostępem do internetu. Miejsce, w którym przebywa uczestnik, nie ma żadnego znaczenia. Może szkolić się, będąc na wakacjach w Karpaczu czy przebywając na delegacji w Londynie.
 • Dzięki nieograniczonemu zasięgowi, jaki daje internet, można korzystać ze szkoleń prowadzonych przez cenionych trenerów z drugiego końca Polski lub brać udział w kursach z całego świata. W czasie zajęć można robić przerwy, napić się herbaty czy wyjść z psem na spacer. Dzięki temu nauka jest efektowna i przynosi dobre rezultaty.
 • Dostępność – zdalne kursy, w przeciwieństwie do nauki stacjonarnej, są ogólnie dostępne, mogą z korzystać wszyscy zainteresowani, bez względu na miejsce zamieszkania czy stan zdrowia. To idealna forma dla młodych mam, osób chorych czy niepełnosprawnych, które nie mogą wychodzić z domu.
 • Bardzo duży wybór tematów – na kursach zdalnych można nauczyć się niemal wszystkiego. Oczywiście są zagadnienia, które wymagają ćwiczeń praktycznych, ale w takich sytuacji polecana jest nauka w trybie mieszanym. Dzięki temu, że uczestnicy mogą być z różnych zakątków krajów, możliwe są szkolenia niszowe, na które ciężko byłoby zebrać ludzi z jednego rejonu.
 • E-learning jest  dobrym narzędziem do nauki języka obcego, obsługi programów komputerowych, nauki prawa pracy, księgowości, programowania, a także nauki umiejętności miękkich. Zdalnie można prowadzić zajęcia dla osób w każdym wieku, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem
 • Prestiż i renoma – w dzisiejszym świecie, pełnym nowych technologii, zdalne kursy uważane są za dowód nowoczesności i podążania za nowymi trendami.
 • Oszczędność pieniędzy – organizacja szkoleń stacjonarnych jest droga, wymaga opłat za wynajęcie sali, wynajęcie i utrzymanie trenera, itp. Nauczanie zdalne jest dużo tańsze, odpada większość kosztów. Uczestnicy muszą tylko zapłacić za sam kurs, nie muszą martwić się o dojazdy, wyżywienie czy miejsce do spania.
 • Dobra forma dla osób nieśmiałych – niektóre osoby źle znoszą naukę w dużych skupiskach, są wycofane i nieśmiałe, to powoduje, że rezygnują z dokształcania. Ciekawe szkolenia online są dla nich doskonałym rozwiązaniem. Pozwalają na naukę bez presji grupy, w spokojnej, domowej atmosferze.
 • Przyjazna forma nauki – kursy zdalne podzielone są na krótkie moduły, które ułatwiają przyswojenie wiedzy. W trakcie zajęć są przerwy, uczestnicy mogą prosić o wyjaśnienie trudnych pojęć.
 • Łatwość obsługi – firmy organizujące ciekawe szkolenia online dbają o to, aby kursy były łatwe w obsłudze, działały w sposób intuicyjny. Wystarczy tylko się zalogować, a strona podpowiada jakie czynności należy wykonać.
 • Otrzymanie certyfikatu – to duża zaleta zdalnej nauki. Bez wychodzenia z domu można zdobyć certyfikat, który jest dużym atutem w trakcie szukania pracy lub awansu. Zdalne zaświadczenia są tak samo cenione, jak te z zajęć stacjonarnych.
ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Wady szkoleń online

Każda forma kształcenia ma swoje plusy i minusy. Tak samo jest z nauką online, która na stałe zagościła w edukacji. Wady tego rozwiązania, które można wymienić to:

 • Brak opieki trenera – większość osób przyzwyczajona jest do nauki w klasie, gdzie nauczyciel stoi obok, udziela wskazówek, tłumaczy. Na kursach zdalnych nie ma takiej możliwości, dlatego część osób może mieć problemy z koncentracją i skupieniem uwagi. W domu jest wiele rozpraszaczy uwagi, które mogą utrudniać naukę.
 • Aby tego uniknąć, należy znaleźć ustronne miejsce, w którym nikt nie będzie przeszkadzał. Warto poprosić domowników, aby nie hałasowali, a jeżeli nie ma takiej możliwości znaleźć inne lokum, np. stolik w kawiarni czy ławkę w parku.
 • Słabe zaplecze techniczne – to przeszkoda, która rzadko się zdarza, ale są osoby, które nie mają odpowiedniego komputera czy telefonu i nie mogą uruchomić szkolenia. W takim wypadku pozostaje tylko skorzystanie z pomocy znajomych lub rodziny. Można również kupić używany sprzęt, który będzie dużo tańszy niż nowy.
 • Problemy techniczne – czasami, mimo posiadania dobrego sprzętu, mogą wystąpić problemy techniczne. Zdarza się awaria komputera, przerwa w dostawie Internetu itp. Na szczęście kurs zdalny można obejrzeć w innym terminie, dlatego nie jest to duży problem.
 • Brak kontaktu z innymi kursantami – szkolenia to nie tylko sama nauka, ale również kontakty z innymi ludźmi, dyskusje, wygłupy, wspólne wypicie kawy czy zjedzenie lunchu. Niestety, internet nie daje takiej możliwości. Niektóre osoby, które nie mogą porozmawiać, mogą czuć się znudzone, a to powoduje, że zapamiętywanie jest utrudnione.
 • Ograniczenia motoryczne – kursy zdalne uczą niemal wszystkiego, ale są tematy, które wymagają spotkań na żywo. Potrzebne jest wykonywanie doświadczeń, praca w laboratorium, spotkania w terenie.
ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Ciekawe szkolenia online z certyfikatem – od czego zacząć przygodę z kursami online

Zaczynając przygodę ze zdalnymi kursami, warto poszukać dobrej firmy, która zagwarantuje wysoki poziom nauki. W internecie jest bardzo dużo ofert, ale nie wszystkie są sprawdzone, niektóry ośrodki nie cieszą się dobrymi opiniami, nie mają wystarczającego zaplecza i doświadczonej kadry. To właśnie od nauczycieli w dużej mierze zależy, czy szkolenie będzie efektywne, a kursanci zdobędą nową wiedzę.

Kadra powinna mieć wykształcenie branżowe oraz pedagogiczne. Ważna jest umiejętność pracy przez Internet, bo ta forma wymaga innego przygotowania niż nauka stacjonarna. Wybierając kurs, warto wejść na stronę ośrodka, poczytać informacje o wykładowcach, dowiedzieć się, co mogą zaoferować. Dobrym sposobem na wybór ciekawego szkolenia online jest poczytanie dostępnych w sieci opinii, porozmawianie z osobami, które wcześniej brały udział w kursie. Ważnym parametrem jest również cena.

Niektóre kursy mają zawyżone ceny, dlatego warto wybrać kilka podobnych, sprawdzić program i zdecydować, który będzie najatrakcyjniejszy. Istotnym elementem jest rozwinięte zaplecze techniczne i korzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Kursy powinny odbywać się na platformie e-learningowej, która jest przyjazna dla użytkowników i łatwa w obsłudze.

Trzeba również pamiętać, aby wybierać kursy, które kończą się otrzymaniem certyfikatu, który jest dokumentem potwierdzającym zdobycie nowych umiejętności.

Ciekawe szkolenia online – jakie jest wybór?

Zdalne kursy, które szturmem opanowały rynek, przeznaczone są dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogą dopasować kursy dla swoich zainteresowań oraz do trudnych tematów, które chcą poćwiczyć poza szkoła. Dzieci najczęściej biorą udział w kursach językowych, np. angielskiego, włoskiego czy niemieckiego, uczą się również programowania, grafiki komputerowej, projektowania stron internetowych. 

ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Ciekawe szkolenia online dla dzieci są świetną formą rozwoju, pełnią funkcję edukacyjną, dzieci mogą może zdobyć nowe umiejętności, rozwijać pasję, poznać osoby, o podobnych zainteresowaniach. To również dobry sposób na uzupełnienie wiadomości szkolnych, nadrobienie zaległości czy przygotowanie do egzaminów. Dzieci szybko opanowują obsługę komputera, dlatego nauka zdalna nie sprawia im żadnego kłopotu.

Oferta ciekawych szkoleń online dla dorosłych jest jeszcze większa dla dorosłych. Osoby zainteresowane tę formą nauki mogą rozwijać swoje pasje, poprawiać kompetencje twarde i miękkie (pisaliśmy m.in. Szkolenia online twarde i miękkie). Dorośli chętnie uczestniczą w zdalnych kursach językowych, popularne są kursy online dla kadrowych, szkolenia online dla rekruterów czy kursy online z RODO.

Mamy takie szkolenia dla kadrowych i rekruterów – pełny opis szkolenia i program na stronach: https://spdszkolenia.pl/course/specjalista-ds-kadr-kurs-certyfikowany/ i tutaj: https://spd2.pl/course/specjalista-do-spraw-kadr-i-plac-szkolenie-online-z-certyfikatem-men/ i jeszcze tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-specjalista-do-spraw-rekrutacji-z-zaswiadczeniem-men/

Nauka języka obcego online

W dzisiejszym świecie znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest wręcz obowiązkowa. Bez tego trudno znaleźć dobrą pracę czy wyjechać na zagraniczne wakacje. Znając angielski czy niemiecki można czytać zagraniczną prasę, literaturę, nawiązywać nowe znajomości, czuć się obywatelem świata. Językiem, który jest najpopularniejszy  jest angielski.

Jego znajomość ułatwia bezproblemowe zwiedzanie świata, prowadzenie biznesu z obcokrajowcami. To język, który funkcjonuje w każdej dziedzinie życia, nauce, biznesie, dyplomacji, kulturze i sztuce. Skutecznym metodą, pozwalającą szybko przyswoić język jest nauka angielskiego online z lektorem. Takie kursy prowadzone są indywidualnie lub grupowo, prowadzone są za pośrednictwem znanych platform.

ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Dzięki regularnym spotkanym z lektorem kursanci mogą ćwiczyć wymowę, powtarzać gramatykę i słownictwo. Lekcje angielskiego online to doskonały sposób na szybką naukę przed zagranicznym wyjazdem lub ważnym egzaminem. W nauce języka bardzo ważna jest regularność, dlatego trzeba pamiętać o powtarzaniu słówek w domu, słuchaniu zagranicznych piosenek i oglądaniu filmów w obcym języku.

Inne popularne zdalne kursy językowe

Oprócz kursów języka angielskiego, popularne są również kursy online niemieckiego i włoskiego pozwala szybko poznać język naszych zachodnich sąsiadów, a tym samym zwiększyć swoja konkurencyjność na rynku pracy. Zdalna nauka niemieckiego daje wiele korzyści.

Niemcy są najważniejszymi partnerami politycznymi i biznesowymi Polski, dlatego znajomość języka daje ogromne możliwości rozwoju. Można zdobyć pracę w międzynarodowych firmach, a także szukać zatrudnienia w Niemczech. Młodzi ludzie mogą studiować w kraju nad Renem. Co ważne, język niemiecki jest dość łatwy do opanowania.

Gramatyka nie jest skomplikowana, a szyk zdań opiera się na jasnych zasadach. Dzięki nauce niemieckiego online można szybko nauczyć się porozumiewać z obcokrajowcami. Zdalne lekcje niemieckiego trwają zwykle od 45 do 120 minut, odbywają się 1 lub 2 razy w tygodniu. Można wybrać kursy grupowe, w których udział bierze ok. 6-10 kursantów lub zajęcia indywidualne.

Uczestnicy regularnie piszą testy, a po zakończeniu kursu otrzymują certyfikat, świadczący o nabyciu nowych umiejętności. Dużym zainteresowanemu cieszy się również nauka języka włoskiego. Wynika to z tego, że włoski jest łatwy do opanowania, a Polacy chętnie spędzają wakacje we Włoszech. Dodatkowo znajomość tego języka otwiera drzwi do kariery w firmach z włoskim kapitałem, które działają w Polsce.

Osoby mówiące biegle po włosku mogą szybką znaleźć atrakcyjną i ciekawą pracę. Włoskiego warto również uczyć się po to, aby poznać bogatą kulturę tego kraju, delektować się pyszną kuchnią, z której słynie Italia czy zamówić i wypić kawę we włoskiej kawiarence. Włoskiego można uczyć się stacjonarnie, ale również skuteczna i efektywna jest nauka online.

Można wybrać kursy online tradycyjne lub prowadzone przez native speakerów. Ta druga forma pomaga nauczyć się wymowy, poćwiczyć akcent i rozmowy. Aby utrwalić wiedzę, warto słuchać zagranicznego radia lub oglądać włoską telewizję.

ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Kursy zawodowe online – sposób na podniesienie swoich kompetencji

Obecnie na rynku pracy panuje duża konkurencja. Pracodawcy szukają osób, które nie stoją w miejscu, rozwijają się, dbają o regularne podnoszenie swoich kompetycji. Większość osób nie ma czasu na udział w szkoleniach, które obywają się popołudniami, często w innym mieście.

Rozwiązaniem są szkolenia online dla pracowników biurowych oraz innych zawodów, które pozwalają na naukę dogodnym terminie, bez ponaglania i presji grupy. Wybór tego typu szkoleń jest bardzo duży, przeznaczone są zarówno dla osób, które wchodzą na rynek pracy, chcą uatrakcyjnić swoje CV oraz dla osób z doświadczeniem, które są uaktualnić wiedzę, przebranżowić się lub awansować i zmienić stanowisko.

Ciekawe szkolenia online z certyfikatem są cenione przez pracodawców, świadczą, że pracownik kształci się i rozwija. Od dłuższego czasu największą popularnością cieszą się kursy online dla sekretarek, kadrowych, księgowych, a także handlowców i osób związanych z branżą HR. Równie często wybierane są kursy komputerowe, z programowania czy z e-marketingu (pisaliśmy m.in. Najpopularniejsze kursy online).

Dostępne są również szkolenia dla kadry zarządzające, handlowców czy sprzedawców. Wybór jest ogromny, dlatego każdy  może wybrać szkolenie online z certyfikatem na miarę swoich potrzeb.

Szkolenia online dla rekruterów

Specjalista ds. HR to zawód przyszłości, dlatego wiele osób decyduje się na ciekawe szkolenie online dla rekruterów. Praca jest ciekawa, rozwojowa, atrakcyjna finansowa. Obecnie coraz więcej firm zatrudnia osoby, które zajmują się od początku do końca procesem rekrutacji, a dodatkowo tworzeniem systemów motywacyjnych, organizacją szkoleń, dbaniem o dobrą atmosferę.

Na kursach online dla rekruterów omawiane są zasady weryfikacji dokumentów aplikacyjnych, selekcji pracowników, przeprowadzania poszczególnych etapów rozmów kwalifikacyjnych. Kursanci  poznają zagadnienia związane z psychologią, prawem pracy, technikami mediacyjnymi itp.

ciekawe szkolenia online z certyfikatem
ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Ważną częścią kursu jest doskonalenie kompetencji  miękkich m.in. zdolności interpersonalne, które na tym stanowisku odrywają kluczową rolę.

Szkolenia online dla pracowników biurowych

Pracownik biurowy to lubiany i popularny zawód. Kończąc kursy online, można przygotować się do pracy w zawodzie sekretarki, recepcjonistki, pracownika ds. administracji itp. Pracę można znaleźć zarówno w małych firmach, jak i korporacjach i jednostkach samorządowych. Na szkoleniu online poruszane są różne zagadnienia. Uczestnicy uczą się m.in.:

 • zasad koordynacji pracy biura,
 • archiwizacji dokumentów,
 • prowadzenia książki korespondencji wychodzącej i przychodzącej,
 • poznają podstawowe przepisy, np. Kodeks Pracy i RODO,
 • ćwiczą pisanie pism urzędowych,
 • poznają zasady prowadzenie rozmów telefonicznych,
 • uczą się organizować delegacje, spotkania biznesowe,
 • poznają zady rozmów z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi.
 • poznają etykę biznesową.

Zdalne kursy dla pracowników biurowych kończą się z reguły się egzaminem, a po jego zdaniu uczestnicy otrzymują certyfikatu oraz zaświadczenie MEN. Ukończonym kurs to dodatkowy, cenny punkt w CV i zwiększyć swoją szansę na rynku pracy.

Zdalne kursy dla księgowych

Praca dla księgowych jest zawsze, dobrym specjalistom na pewno nie grozi bezrobocie. Z tego powodu wiele osób wybiera zdalne kursy dla księgowych i zaczyna rozwijać się w tym kierunku. Kończąc szkolenie online i zdając egzamin, można uzyskać potrzebne kompetencje do pracy na stanowisku księgowego.

W zależności od potrzeb można wybrać kurs dla początkujących, na którym przekazywana jest podstawowa wiedza lub zdecydować się na szkolenie zaawansowane, pozwalające pogłębić zakres wiadomości. Kursanci uczą się zdalnie, poznają m.in. takie zagadnienia jak:

 • praktyczne księgowanie przy wykorzystaniu programów finansowo-księgowych,
 • przygotowanie kompleksowej obsługi firmy w zakresie księgowości i naliczania wynagrodzeń,
 • księgowanie dochodów oraz sporządzanie podstawowych zestawień do sprawozdania finansowego,
 • gromadzenie i archiwizowanie dokumentacji księgowej,
 • ewidencja środków trwałych,
 • dokonywanie zapisów ewidencji przychodów,
 • przygotowanie listy płac itp.

Uczestnicy poznają teorię, ale również wykonują ćwiczenia, wiedza jest regularnie sprawdzana. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu pozwala na rozpoczęcie pracy i zdobywanie kolejnych uprawnień.

Kurs online dla kadrowych

Dużym zainteresowaniem cieszą się również zdalne kursy dla kadrowych. Mogą odbywać się w formie synchronicznej lub asynchronicznej. Szkolenie pozwala poznać obowiązujące przepisy, uczy ich interpretowania. Omawiane są zagadnienia związane BHP, Kodeksem Pracy, RODO, Kodeksem Cywilnym itp.

Osoby, które chcą pracować w kadrach, wykonują ćwiczenia, ćwiczą umiejętności praktyczne. Poruszane są również tematy, z którymi każdy kadrowiec ma do czynienia. Są to m.in.:

 • zasady zatrudniania pracowników,
 • zawieranie i rozwiązywanie umów o pracę,
 • tworzenie list płac,
 • zasady ewidencjonowaniu czasu pracy,
 • obowiązujące formy zatrudnienia i systemy wynagrodzeń,
 • sposoby naliczania wynagrodzeń,
 • zasady udzielania urlopów,
 • zasady archiwizacji dokumentacji kadrowej,
 • zasady tworzenia teczek z aktami osobowymi,
 • zatrudnienia kobiet w ciąży i pracowników nieletnich,

Ciekawe szkolenia online dla kadrowych podzielone są na moduły tematyczne, wiedza przekazywana jest w sposób prosty i usystematyzowany. Dostępne są kursy podstawowe oraz zaawansowane, przeznaczone dla doświadczonych pracowników. Pozwalają awansować czy założyć własną działalność.

Dla osób pracujących w kadrach przyda się również szkolenia online z RODO. Kadrowcy mają nieustanny kontakt z danym osobowym, a dzięki szkoleniu online z certyfikatem będą w stanie zadbać o zapewnienie prawidłowego, zgodnego z aktualnie obowiązującymi przepisami zabezpieczenia zbieranych i przetwarzanych danych osobowych.

Mamy fajne szkolenie RODO w kadrach i rekrutacji oraz RODO w podmiotach medycznych – szczegóły tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-rodo-w-kadrach-i-rekrutacji/ i https://spd2.pl/course/szkolenie-online-rodo-w-podmiotach-medycznych/

Ciekawe szkolenia online to sposób doskonały sposób na rozwój, zarówno zawodowy jak i prywatny (pisaliśmy m.in. Kursy zawodowe online). Nauka przez internet pozwala nauczyć się czegoś nowego, ale także zwiększa samoocenę, pewność siebie, pozwala zwiększyć swoją wartość. Warto korzystać z tej formy nauczania, która jest wygodna, komfortowa i efektywna.