Praca w hr

Praca w hr – czym zajmuje się dział zasobów ludzkich?

Praca w HR może być dobrym pomysłem na ścieżkę zawodową dla bardzo wielu osób. Human Resources – bo od tych słów pochodzi skrót HR – oznacza zarządzanie zasobami ludzkimi. Zatrudnienie w dziale zajmującym się zarządzaniem, planowaniem, analizowaniem wyników czy szeroko pojętą administracją może przynosić wiele korzyści.

Zarówno finansowych jak i tych wynikających z satysfakcji z życia zawodowego. Dlatego każdy, kto zastanawia się nad zmianą miejsca zatrudnienia, marzy o awansie bądź dopiero wchodzi na rynek pracy powinien zainteresować się tym tematem. Praca w zakresu zarządzania zasobami ludzkimi może być dosłownym strzałem w dziesiątkę. 

Praca w HR i dział HR – co to dokładnie jest? Jakie szkolenia dla HR?

Dział HR, w zależności od przedsiębiorstwa może być określany również działem kadr (Kierownik działu kadr), kadr i płac, działem osobowym lub spraw socjalnych. Co więcej, w niektórych firmach obszary mogące być zaliczane do HR zostały podzielone na kilka odrębnych grup. 

Sprawdź także: Co to są kompetencje pracowników

Dlatego praca w HR oznacza bardzo wiele różnych obowiązków. Jest to jednak bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu zatrudnienie w tym obszarze może znaleźć mnóstwo ludzi posiadających skrajnie różne wykształcenie, kompetencje oraz doświadczenie zawodowe. 

Praca działu HR
Praca działu HR

Czym zajmuje się dział HR? Czy Kadry i HR to to samo? Co się robi w dziale HR?

Jak już zostało wspomniane, zarządzanie zasobami ludzkimi może dotyczyć wielu różnych obszarów. Dlatego odpowiedzenie na to pytanie nie jest zbyt proste. Możliwe jest jednak podzielnie specjalistów HR na kilka podstawowych obszarów. Oczywiście, na rynku znajdzie się miejsce również dla tych, którzy posiadają kompetencje z wielu wymienionych poniżej dziedzin.

Prawda jest taka, że każdy, kto dobrze radzi sobie z relacjami międzyludzkimi oraz potrafi skutecznie się komunikować z pewnością znajdzie dla siebie zajęcie, które co najmniej w części będzie częścią machiny będącej zarządzaniem zasobami ludzkimi. Za co odpowiedzialny jest HR Manager? Jeżeli zastanawiasz się co się robi w dziale HR, odpowiedź znajdziesz poniżej. 

Sprawdź także: Szkolenie online zarządzanie zasobami ludzkimi

Specjaliści do spraw rekrutacji

Zapotrzebowanie na rekruterów nie ogranicza się jedynie do agencji pośredniczących w zatrudnianiu nowych ludzi. Wiele dużych firm inwestuje w tego typu stanowiska ponieważ coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że to się po prostu opłaca.

Tam, gdzie regularnie następują roszady wśród pracowników bądź regularnie tworzone są nowe miejsca pracy stale potrzeba kogoś, kto zajmie się poszukiwaniem jak najlepszych kandydatów. Na rynku zawodowym ciągle dużo się dzieje więc nie jest to najłatwiejsze zadanie. Ponadto, z całą pewnością jest bardzo czasochłonne.

Rekruterzy

Zajmują się redagowaniem ogłoszeniem, umieszczaniem ich na odpowiednich portalach, przeglądaniem złożonych ofert, przygotowywaniem i przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych (przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych to wbrew pozorom niełatwa i bardzo pożyteczna umiejętność).

Następnie na podstawie uzyskanych danych, rekruterzy przeprowadzają wstępną selekcję aby następnie w porozumieniu z innymi pracownikami wybrać taką osobę, której zatrudnienie przyniesie firmie największe korzyści.

Poza tym, ludzie pracujący w tym charakterze są odpowiedzialni za zwalnianie tych, którzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków. To zajęcie, które może być bardzo satysfakcjonujące dla ludzi lubiących poznawać ludzi i odkrywać nowe osobowości. Konieczna w tym zawodzie jest również umiejętność analitycznego myślenia i planowania.

dział kadr
dział kadr

 

Specjaliści do spraw rozwoju zawodowego

Intensywny rozwój cywilizacyjny oraz stale postępująca globalizacja sprawia, że ludzie, którzy się nie rozwijają szybko stają się mało konkurencyjny. Dlatego każde przedsiębiorstwo, któremu zależy na utrzymaniu się w branży oraz o regularnym poprawianiu swoich dochodów musi inwestować w nowe kompetencje swoich pracowników.

W związku z tym, coraz więcej firm uwzględnia w swoich strukturach miejsca dla specjalistów mających na celu pomaganie w rozwoju całemu zespołowi. Zadanie to może bardzo różnić się, w zależności od wizji przedsiębiorstwa oraz specyfiki branży do której się ono zalicza. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że tego typu działania są niezbędne w każdej gałęzi przemysłu oraz usług.

Specjalista do spraw rozwoju zawodowego powinien być osobą, która lubi stale się rozwijać i ma wiecznie głowę pełną pomysłów. Ponadto, wskazane jest żeby swoim podejściem potrafiła zarażać innych ludzi. Wskazane jest również posiadanie umiejętności indywidualnego podejścia do każdego przypadku. Każdy może rozwijać się na inny sposób oraz w różnych obszarach.

Wyłapywanie mocnych stron pracowników i ich rozwijanie może bardzo pozytywnie przełożyć się na wyniki pracy całego zespołu, podobnie jak monitorowanie poziomu zadowolenia pracowników

Specjaliści do spraw zarządzania projektami

Skuteczna praca powinna być oparta o bardzo szczegółowo zaplanowany schemat działania. W sytuacjach, kiedy każdy pracownik pracuje według samodzielnie ustalonych zasad wiele projektów okazuje się być niskiej jakości (czytaj także: Szkolenia z zarządzania projektami). Dlatego konieczne jest zatrudnianie specjalistów, którzy poprowadzą grupą tak, żeby każde zadanie zostało wykonane tak dobrze jak tylko jest to możliwe.

Zarządzanie pracą innych ludzi wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Podczas ustalania norm obowiązujących w danym przypadku trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo czynników. Poza tym konieczne jest stałe obserwowanie procesów zachodzących w firmie, wyciągnie wniosków na podstawie uzyskanych wyników i regularne wprowadzanie poprawek.

W pewnym sensie to dosłownie syzyfowa praca. Może ona jednak być bardzo satysfakcjonująca dla tych, którzy stale lubią coś ulepszać i są świetni w analitycznym obserwowaniu różnych procesów.

Szkoleniowcy z zakresu kompetencji miękkich i twardych. Co to jest miękki HR?

Rozwój w dosłownie każdym obszarze może sprawić, że ludzie zaczną osiągać lepsze wyniki. Czasami okazuje się, że szkolenia z zakresu praktycznych umiejętności nie przynoszą tak dużych korzyści jak oczekiwano. Z kolei coraz większym zainteresowaniem cieszą się specjaliści uczący innych rozwijania kompetencji miękkich. Generalnie rozwój pracowników w zakresie HR miękki ma duże znaczenie. Szkolenia hr pozwalają takie umiejętności nabyć.

Te mniej oczywiste z punktu widzenia zawodowego umiejętności mogą sprawić, że ludzie zaczną się ze sobą lepiej komunikować, będą bardziej wyrozumiali oraz przestaną się frustrować. Te wszystkie czynniki przekładają się z kolei na zwiększenie zadowolenia z wykonywanych obowiązków. Szczęśliwy pracownik, to dobry pracownik. 

asystent ds zagadnień kadrowo płacowych. Human resources - dział personalny w firmie
asystent ds zagadnień kadrowo płacowych. Human resources – dział personalny w firmie

Pracownicy administracyjni jako pracownicy działów hr

Na dział HR (Human Resources) mogą składać się również te osoby, które przez większość czasu wcale nie mają bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ich praca jednak nie jest mniej istotna w kontekście zarządzania personelem (pisaliśmy: Szkolenia z zarządzania personelem).

Sprawne załatwianie i porządkowanie licznych dokumentów związanych z zatrudnieniem, szkoleniami, wynagrodzeniami oraz realizacją projektów ułatwia pracę całej instytucji. Dzięki temu wszyscy inni pracownicy mogą lepiej wykonywać swoje obowiązki oraz są narażeni na mniejszą ilość stresujących sytuacji.

Dlatego nawet, jeżeli nie lubisz pracy opierającej się w głównej mierze na kontaktach z innymi osobami to wciąż praca w HR (Human Resources) może być czymś dla Ciebie. 

Specjaliści do spraw komunikacji

Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym często okazuje się, że skuteczne porozumiewanie się z innymi ludźmi wcale nie jest taką prostą sprawą. Dlatego w jednostkach zatrudniających wiele osób konieczne jest przewidzenie etatu, którego jednym z głównych celi będzie ciągłe doskonalenie systemu porozumiewania się ze sobą całych działów oraz pojedynczych jednostek.

Równie ważna bądź nawet kluczowa jest dbałość o jakość komunikacji z potencjalnymi klientami. 

Psycholodzy

Praca w HR może w pewnym sensie wiązać się z odpowiedzialnością za czyjeś zdrowie, przede wszystkim to psychiczne. Obserwuje się coraz więcej etatów dla psychologów w instytucjach, które chcą wspomóc swoich pracowników w trosce o siebie. Sporo kwestii HR ociera się o sprawy z zakresu psychologii (np. umiejętności wywierania wpływu, charyzma itd.)

Sprzyja temu coraz większa liczba dowodów, mówiąca o tym, że utrzymanie wysokiego dobrostanu psychicznego przekłada się na lepsze wyniki w pracy. Ponadto, ludzie mogący liczyć na tego typu wsparcie rzadziej podejmują decyzję o poszukiwaniu innego miejsca zatrudnienia.

Sprawdź także: Szkolenie z rekrutacji dla początkujących

Zarządzanie zasobami ludzkimi nie zawsze musi sprowadzać się do rozwoju kompetencji lub poszukiwania rozwiązań usprawniających pracę. Okazuje się, że czasami wystarczy zadbać o podstawowe potrzeby ludzi, to przekłada się na to, że zaczynają lepiej pracować.

Psycholodzy w działach HR są spotykani szczególnie często w profesjach, których wykonywanie wiąże się z dużym obciążeniem emocjonalnym. Przykładem takich zawodów są między innymi ratownik medyczny, lekarz medycyny ludzkiej lub lekarz weterynarii lub policjant. 

Ile się zarabia w HR i jakie kompetencje trzeba mieć do pracy w HR? Czym zajmuje się dział hr? Za co odpowiada pracownik działu hr?

Zarobki w tej branży są bardzo zróżnicowane. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wraz ze zdobywanym doświadczeniem oraz kompetencjami można liczyć na podwyżkę ze strony pracodawcy bądź na szansę uzyskania etatu na lepszym stanowisku w innym przedsiębiorstwie.

Pracownicy działu HR mogą cieszyć się dobrą sytuacją zawodową, ponieważ obserwuje się ciągły wzrost zapotrzebowania na specjalistów w tej dziedzinie. Co więcej, coraz popularniejsze staje się tworzenie coraz to nowszych etatów do których nadają się ci, którzy posiadają w wachlarzu swoich kompetencji umiejętności wyniesione z pracy w dziale zarządzania zasobami ludzkimi.

zagadnienia w dziedzinie hr
zagadnienia w dziedzinie hr. szkolenia hr

Stała optymalizacja pracy jest niezbędna do tego, by być konkurencyjnym na rynku. Dlatego w przyszłości praktycznie żadna firma nie będzie mogła pozwolić sobie na funkcjonowanie bez wsparcia specjalistów HR. 

Od czego konkretnie zależy wysokość pensji? Ile się zarabia w HR oraz co zrobić, żeby dostać podwyżkę w dziale HR? oto najważniejsze czynniki:

Zaangażowanie

Tematy obejmujące zarządzanie zasobami ludzkimi w ostatnim czasie bardzo intensywnie się rozwijają. Za trendami są w stanie nadążyć jedynie ci, którzy stale są obecni na rynku pracy i interesują się wdrażaniem do życia zawodowego najnowszych rozwiązań.

Dlatego jeżeli jesteś osobą, która lubi angażować się w swoją pracę to z pewnością praca w HR dostarczy Ci wiele obszarów w których będziesz mogła/mógł się wykazać. 

Wykształcenie

Zarządzanie zasobami ludzkimi nie zawsze musi wiązać się z kierunkowym wykształceniem (HR business partner). Nie oznacza to jednak że studia, czy inne formy edukowania się są bez znaczenia. Twoje kompetencje mogą być zdecydowanie wyższe, jeżeli ukończysz kierunek na którym będziesz uczyć się (w różnych kontekstach) o wykorzystaniu dostępnych zasobów, optymalizacji pracy i procesów, komunikacji, marketingu i wiele innych.

Sprawdź również: Szkolenie z zarządzania personelem

Praca w HR to zajęcie multidyscyplinarne. Dlatego w obszarze tym są poszukiwane osoby po wielu kierunkach studiów. Najważniejsze jest to, żeby być świadomym czego konkretnie dane studia Cię nauczyły. To pierwszy krok do sukcesu. Następnie należy nauczyć się prezentować na rozmowach kwalifikacyjnych tak, żeby potencjalny pracodawca uwierzył Ci, że wykształcenie ma w tym przypadku istotne znaczenie. 

Dyspozycyjność

Praca w dziale zarządzania zasobami ludzkimi może wiązać się z obowiązkami, których wykonywanie będzie konieczne w różnych godzinach. W wielu przypadkach możliwe jest ograniczenie się do standardowych schematów kojarzonych z pracą biurową. Jednak zdarza się, że niektóre stanowiska mogą nie wiązać się z nieco innym czasem pracy.

Jednym z przykładów specjaliści zajmujący się rozwojem pracowników. Różnego rodzaju szkolenia często są prowadzone w niestandardowych godzinach – na przykład podczas weekendowych wyjazdów. Dlatego jeżeli jesteś osobą dyspozycyjną, możesz pozwolić sobie na zainteresowanie się szerszym wachlarzem ofert z branży HR.

Umiejętność zaprezentowania się

Praca w HR jest często bezpośrednio związana z rolą lidera. Szczególnie w przypadku lepiej płatnych etatów. Dlatego im szybciej zaczniesz poprawiać swoje umiejętności prezentowania się przed innymi ludźmi tym lepiej. Warto podkreślić również, że wcale nie jest tak, że jedni nadają się do wystąpień publicznych a inni nie. Wręcz przeciwnie!

Jest to umiejętność której można się nauczyć zupełnie od zera. Zupełnie tak jak nowego języka czy jazdy na rowerze. Nie da się ukryć jednak, że jest to proces wymagający wiele czasu i uwagi. Dlatego nie ma sensu zwlekać z rozpoczęciem rozwoju w tym obszarze. Im szybciej zaczniesz, tym lepiej dla Ciebie. 

program szkolenia z obszaru HR i zakresu kadr i płac. Co ważne w zarządzaniu zasobami ludzkimi
program szkolenia z obszaru HR i zakresu kadr i płac. Co ważne w zarządzaniu zasobami ludzkimi

Relacje z innymi ludźmi

Umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi w bardzo istotnym stopniu związana jest z tym, jakie relacje ze współpracownikami potrafisz nawiązywać. Im większą łatwość w poznawaniu nowych ludzi i rozwijaniu relacji wykazujesz, tym lepiej.

Co więcej, ważne jest by nie były to typowo przyjacielskie relacje. W pracy nie liczy się to, kto cieszy się większą sympatią (chociaż oczywiście nie jest to bez znaczenia). Kluczem do sukcesu jest budowanie takich więzi, które będą oparte na wzajemnym szacunku ale, które również będą miały wyraźnie postawione granice. Dlaczego?

Żeby zespół oraz firma mógł się rozwijać, specjalista HR musi wymagać. W związku z tym, ludzie to osób na tym stanowisku muszą czuć coś w rodzaju respektu. Zbyt duża pobłażliwość w przypadku niewykonywania obowiązków może skończyć się fatalnie. 

Chęć ciągłego szkolenia się

Jak już zostało wcześniej wspomniane, praca w HR wymaga śledzenia ciągle zmieniających się trendów. Te z kolei, wymuszają nabywania nowej wiedzy (Kurs HR). W przeciwnym wypadku niemożliwe stanie się podejmowanie trafnych decyzji w kontekście zarządzania zasobami ludzkimi. Jeżeli zostaniesz z tyłu, rynek pracy bardzo szybko to zweryfikuje. 

Sprawdź także: Kurs kadr i płac online

Wyciąganie wniosków

Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Z kolei specjaliści HR w swoim życiu zawodowym robią bardzo dużo. Należy pogodzić się z tym, że nie sposób zawsze wszystko robić dobrze. Szczególnie w tak intensywnie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest HR.

W związku z tym, osoby, które chcą pracować w charakterze specjalisty do zarządzania zasobami ludzkimi powinny uzbroić się w potężną dawkę pokory i cierpliwości. Z pewnością w pewnym momencie podejmiesz niezbyt trafną decyzję. Pamiętaj jednak, że na tym świat się nie kończy. Ważne jest, żeby porażek nie postrzegać jedynie jako “tej najgorszej opcji”.

Na ich podstawie można się wiele nauczyć. Jednak pod jednym warunkiem – musisz najpierw tego typu myśl dopuścić do swojego umysłu. Następnie można przejść krok dalej i zacząć analizować dlaczego pewne działania zakończyły się nie tak, jak to było planowane. 

Umiejętność upomnienia się o swoje – w dziale HR zawsze bardzo dużo się dzieje. W natłoku wiecznie przytłaczającej ilości informacji oraz zadań do wykonania łatwo się zatracić. Jeszcze bardziej prawdopodobne, że prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto będzie chciał Twoim kosztem wykonać swoje obowiązki.

W innym przypadku może okazać się, że podczas przydzielania premii dział HR nie został uwzględniony. Warto podkreślić, że Ci którzy nie mają w zwyczaju upominać się o swoje, kiedy sytuacja tego wymaga szybko wypalają się na swojej ścieżce zawodowej, stają się sfrustrowani a ich zarobki nie rosną tak szybko jak sobie to wyobrażali. 

Podsumowując, praca w HR może wiązać się z bardzo szerokim wachlarzem zarobków. Jednak warto podkreślić, że wiele osób zatrudnionych w dziale zarządzania zasobami ludzkimi może cieszyć się pensją znacznie przekraczającą średnią krajową. Co więcej, z biegiem czasu każdy, kto chce się rozwijać może liczyć na regularny wzrost swojej wypłaty.

Ma to związek z sytuacją na rynku pracy. Zapotrzebowanie na specjalistów HR będzie stale rosnąć. W związku z czym przedsiębiorstwa będą musiały zachęcać do współpracy kompetentne osoby za pomocą wysokich pensji oraz atrakcyjnych warunków zatrudnienia. 

development center. Employer branding
development center. Employer branding. szkolenia hr

Główny podział specjalistów do spraw zarządzania zasobami ludzkimi

Jak już zostało wspomniane, HR może obejmować bardzo wiele różnorodnych stanowisk. Dlatego warto zdecydować się na jeden z dwóch podstawowych obszarów podczas obierania swojej ścieżki zawodowej i planowania poszerzania kompetencji.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci skupić się na doskonaleniu umiejętności w takki sposób, by z biegiem czasu gwarantowały Ci one możliwość pracy na dobrych warunkach i z wysokim wynagrodzeniem. 

Co to jest miękki HR?

Miękki HR zajmuje się optymalizacją wykorzystania dostępnych zasobów w sposób uwzględniający indywidualną osobowość każdej osoby. Sprowadza się to do organizacji oraz realizacji szkoleń zawodowych jak najlepiej dopasowanych do potrzeb danego pracownika lub analizowania czy konkretna osoba pasuje na konkretne stanowisko.

Praca HR miękkim to zarządzanie kapitałem ludzkim (Human Resources Management) w taki sposób, aby było to jak najbardziej korzystne nie tylko dla firmy ale również dla pracownika. Dlatego osoby pracujące w tym typie HR muszą charakteryzować się wysoką zdolnością komunikacji oraz empatią.

Sprawdź nasz Kurs kadry i płace online od podstaw

Ponadto powinny być w stanie dobrze analizować nieoczywiste dane, jakimi mogą być emocje oraz zachowania obserwowane w trudnych sytuacjach podczas wykonywania codziennych obowiązków. Na tej podstawie możliwe jest prowadzenie miękkiego HR-u, który z czasem przyniesie każdej ze stron ogromne korzyści. 

Czym zajmuje się twardy HR? Kto to specjalista ds. Human Resources?

Twardy HR może wielu osobom kojarzyć się z bardziej znanym działem kadr i płac (zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, zawieranie umów o pracę, nadzór nad przebiegiem zatrudnienia). W pewnym sensie są to synonimy. Osoby zatrudnione na stanowisku, które można zaliczyć do twardego działu ZZL pracują w oparciu o normy prawne, dane liczbowe i regulacje wynikające z wewnętrznych zasad przedsiębiorstwa bądź danej branży.

Umiejętności zatrudniania i zwalniania pracowników to głównie znajomość przepisów prawa pracy.

Ten typ HR sprowadza się do znacznie mniej intensywnego kontaktu z innymi ludźmi w porównaniu do miękkiego HR. Pracują tam ci, którzy są odpowiedzialni za naliczanie i rozliczanie płac, prowadzenie administracji kadrowo-płacowej oraz pilnowaniem tego, żeby wszystkie dokumenty osobowe były wypełnione zgodnie z zasadami obowiązującego prawa.

Tego typu praca w HR to doskonały pomysł dla księgowych czy pracowników administracyjnych (pisaliśmy także: Szkolenia biurowe dla początkujących). 

Jak zostać specjalistą ds. HR? Jak wygląda praca działu hr? Kto pracuje w dziale HR (Human Resources? Czy praca w HR jest fajna?

Rozpoczęcie kariery w zupełnie nowym zawodzie wielu osobom wydaje się być czym wręcz nieosiągalnym. Niesłusznie. Jeżeli rzeczywiście zależy Ci na tym, żeby praca w HR stała się Twoją codziennością to przy odpowiednim zaangażowaniu i dobrze zaplanowanym działaniu może to się stać o wiele szybciej, niż Ci się wydaje. Od czego więc warto zacząć?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy przede wszystkim od tego jakie masz aktualnie zasoby – czasowe i finansowe, oraz od tego czym docelowo chcesz się zajmować jako specjalista HR. Dlatego najpierw powinnaś/powinieneś sobie odpowiedzieć na przed chwilą wymienione pytania. Następnie warto rozważyć każde z poniżej przedstawionych rozwiązań:

Kształcenie się w określonym kierunku – być może fascynuje Cię jakiś wąski obszar, który w przyszłości będzie doskonałą bazą do pracy w HR. Uwielbiasz rozmawiać z ludźmi i starać się im pomagać? Może psychologia to coś dla Ciebie? A może uwielbiasz pracować z twardymi danymi liczbowymi a myślenie analityczne to Twój konik? Zastanów się nad księgowością.

Jest wiele kierunków, które mogą sprawić, że praca w HR będzie stała przed Tobą otworem. Tylko od Ciebie zależy jak wykorzystasz nabyte umiejętności. Poza tym pamiętaj, że edukacja nie musi ograniczać się do studiów. Na rynku dostępne są przeróżne kursy zawodowe, które również mogą Cię w konkretnym obszarze bardzo rozwinąć. 

Bezpłatny staż – wiele firm chętnie rekrutuje stażystów. W takich wypadkach zazwyczaj nie jest wymagane wykształcenie a najbardziej pod uwagę brane są dyspozycyjność, zaangażowanie chęć do rozwoju.

Czytaj także: Szkolenia dla HR i kursy hr

Bardzo często stażyści, którzy sprawdzili się w swojej roli mogą później liczyć na etat w przedsiębiorstwie, w którym przyszło im zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe w HR (Human Resources). Ponadto, nie wszystkie staże są bezpłatne.

Przy odrobinie samozaparcia i szczęścia możesz natknąć się na ofertę, która jest finansowana na przykład ze środków Unii Europejskiej. To doskonałe rozwiązanie dla tych którzy chcą się rozwijać ale jednocześnie muszą myśleć o płynności finansowej. 

Zatrudnienie się na niskim stanowisku w dziale Human Resources – pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano. Pomimo wielkich ambicji, nie ma sensu liczyć na to, że od razu dostaniesz wymarzone stanowisko. Warto jednak korzystać z okazji zatrudnienia się tam, gdzie będziesz mieć możliwość obycia się ze światem HR i nawiązaniem nowych znajomości branżowych.

Sprawdź nasze szkolenie dla pracowników biurowych

Dzięki temu stopniowo zaczniesz poszerzać swoje kompetencje o zwiększać szansę na dostanie posady tam, gdzie marzy Ci się ona najbardziej.

Podsumowując, praca w HR może być wspaniałym pomysłem dla wielu osób. W dziedzinie tej sprawdzą się i ekstrawertycy, i introwertycy. Poszukiwani są zarówno Ci, którzy potrafią rozmawiać z innymi, jak i Ci, którzy doskonale analizują dane i dobrze radzą sobie z liczbami.

Sprawdź również: Szkolenie z RODO w kadrach i rekrutacji

Możliwości ogranicza jedynie ludzka wyobraźnia. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *