Szybki kurs angielskiego online – dobry sposób na efektywną naukę angielskiego

Szybki kurs angielskiego online to jedna z metod nauki języka obcego. W obecnym świecie trudno funkcjonować bez znajomości co najmniej jednego języka obcego. Ta umiejętność jest potrzebna na wielu stanowiskach, ułatwia podróże oraz poznawanie nowych ludzi. Dzieci i młodzież uczą się angielskiego w szkołach, ale nie zawsze jest to wystarczające.

Osoby dorosłe i wszyscy, którzy chcą poznać język od podstaw oraz zdobyć nowe wiadomości mogą wybrać kursy stacjonarne lub duża wygodniejszą formę, czyli kursy online.

Szybki kurs angielskiego online – sposób na rozwój

Nauka angielskiego online cieszy się ogromną popularnością. Forma ta znana jest od lat, ale na początku 2020 roku, w wyniku epidemii Covid-19 i konieczności ograniczenia kontaktów międzyludzkich, przybrała na znaczeniu. Zdalnie mogą uczyć się dzieci, młodzież i osoby dorosłe. W sieci są kursy języka o różnym poziomie zaawansowania, prowadzone przez lektorów lub native speakerów (pisaliśmy niedawno: Kursy językowe online).

Szybki kurs angielskiego online
Szybki kurs angielskiego online

Zajęcia online w pewnym stopniu przypominają tradycyjną naukę. Lekcja trwa od 45 do 120 minut, kurs podzielony jest na moduły tematyczne. Kursanci poznają słownictwo, zasady gramatyczne, uczą się prawidłowej wymowy.

Dobre szkoły językowe przed przydzieleniem kursanta do określonej grupy, przeprowadzają testy sprawdzające znajomość języka angielskiego. Oczywiście całość odbywa się zdalnie. Najczęściej przyszły kursant otrzymuje test, który musi wypełnić i odesłać.

Uzyskane wyniki pozwalają stwierdzić, na jakim jest poziomie i dzięki temu może być przydzielony do określonej grupy. To dobre rozwiązanie, pozwala uniknąć sytuacji, gdy na jednych zajęciach znajdą się osoby, które pierwszy raz mają styczność z językiem i inni, którzy znają już podstawy i chcą się tylko podszkolić. Nauka na kursach prowadzona jest w usystematyzowany sposób, dzięki temu jest efektywna i przynosi szybkie efekty.

Czytaj także: Nauka niemieckiego online

W zależności od indywidualnych potrzeb, można wybrać kurs online ogólny, lub taki, w którym największa waga przykładana jest do wymowy czy nauki zawodowego słownictwa.

Szybki kurs angielskiego online
Szybki kurs angielskiego online

Szybki kurs angielskiego online – podział

Intensywne kursy angielskiego online mogą odbywać się na dwa główne sposoby. W sieci dostępne są kursy synchroniczne i asynchroniczne.

 • Kursy angielskiego asynchroniczne – to forma nauki bardzo przypomina tradycyjne nauczanie. Zasadniczą różnicą jest to, że zajęcia nie odbywają się na sali wykładowej, ale przed monitorami komputerów. Zajęcia odbywają się w określonym dniu, o ustalonej, dopasowanej do potrzeb uczestników godzinie. Uczestnicy oraz lektor łączą się przez platformę e-learnigową i biorą udział w lekcjach (pisaliśmy niedawno: Angielski online z lektorem). W tej formie możliwa jest praca grupowa, kursanci mogą udostępniać swój ekran, co pozwala na korygowanie błędów. Dzięki komunikatorom i czatom wszyscy mogą z sobą rozmawiać, a to bardzo ważne w nauce języka obcego. Lektor może wyłapywać błędy i je na bieżąco poprawiać. Dzięki temu można uniknąć złych nawyków, których potem ciężko się pozbyć.
 • Kursy angielskiego asynchroniczne – tutaj ważna jest samodzielności zaangażowanie uczestnika. W formie asynchronicznej nie ma bezpośredniego kontaktu z lektorem, lekcje są wcześniej nagrane i udostępniane po wykupieniu kursy. Uczniowie otrzymują materiały głosowe, video oraz lekcje w formie plików pdf. Ta forma jest bardzo elastyczna, pozwala na naukę o dowolnej porze, w każdym miejscu.

Szybkie kursy angielskiego online mogą odbywać się w formie zajęć grupowych lub spotkań indywidualnych. Każdy musi sam stwierdzić, jaka forma bardziej mu odpowiada i taki kurs wybrać. Zajęcia grupowe polecane są dla dzieci i młodzieży, gdzie nauka odbywa się przez zabawę, a obok kompetencji językowych, poprawiane są również kompetencje społeczne. Decydując się na kurs online grupowy, warto zwrócić uwagę, aby nie było nim zbyt wiele osób.

Optymalna ilość do 6-8 uczestników. Przy takiej liczbie możliwe jest indywidualne podejście nauczyciela, które ma duże znaczenie dla efektywności lekcji. Lekcje angielskiego indywidualne są dobrą opcją dla osób nieśmiałych, które źle się czują w większej grupie i mają problem z przełamaniem bariery językowej. To również dobra metoda dla wszystkich, którzy są skupić się na określonym elemencie np. wymowie czy nauczyć typowo branżowego słownictwa.

Szybki kurs angielskiego online
Szybki kurs angielskiego online

Łatwej je również dopasować do swoich możliwości czasowych, nie trzeba dopasowywać się do innych uczestników. Na kursach indywidulanych można przygotować się do matury, ważnych egzaminów czy zdobycia certyfikatów (pisaliśmy niedawno: Kursy językowe online z certyfikatem). Lekcje angielskiego online mogą być prowadzone przez lektorów lub native speakerów. Lektorzy to nauczyciele polskiego pochodzenia z wykształceniem pedagogicznym, którzy ukończyli studia filologiczne lub kolegium językowego.

Native speakerzy to obywatele kraju, w którym ludzie posługują się językiem angielskim. Aby moc nauczać, powinien mieć ukończony kurs metodyczny. Taka osoba nie zna polskiego, dlatego uczeń i nauczyciel mogą porozumiewać się tylko po angielsku.

Nauka angielskiego online z lektorem

Dla osób, które nigdy nie miały styczności z językiem angielskim, dobrym wyborem będą zdalne lekcje z lektorem. Nauczyciel jest niezastąpiony w nauce, zwłaszcza w początkowym etapie, kiedy wymowa jest całkowicie nieznana. Osoby, które znają już podstawy, mogą uczyć się samodzielnie, korzystać z kursów asynchronicznych, samodzielnie wybierać nowe zagadnienia. Ucząc się z lektorem, można nie dopuścić do powstania złych nawyków, osłuchać z brzemieniem języka, ćwiczyć czytanie, mówienie, tworzenie konstrukcji zdań pod nadzorem.

Lektor jest bardzo pomocy, pomaga zrozumieć, jak tworzy się poprawne zdanie, na czym polega specyfika angielskiej rozmowy. Co ważne, dzięki obecności wykładowcy można od razu uzyskać informację zwrotną, usłyszeć odpowiedzi na zadawane pytania. Obecność nauczyciela pomaga w skupieniu, przyswajaniu materiału oraz organizacji czasu. Osoby, które wiedzą, że o określonej godzinie muszą zalogować się i połączyć z lektorem, czują się bardziej zmotywowane, nie szukają wymówek, aby nie wziąć udziału w zajęciach.

Dobry nauczyciel języka wie, jakie metody zastosować dla danej osoby, umie zachęcać do nauki. Dodatkowo, jeżeli zajęcia prowadzi ciekawie, może zarazić pasją do języka lub kultury danego kraju. Wielu nauczycieli nie tylko uczy języka, ale również opowiada o anglojęzycznych krajach, pokazuje ciekawe firmy lub wybrane ciekawostki. Dzięki tej formie nauki można osiągnąć bardzo szybkie i dobre rezultaty.

Dlaczego kursy języka angielskiego cieszą się dużą popularnością?

Zdanie można uczyć się każdego języka obcego. W sieci można znaleźć kursy online niemieckiego, włoskiego, chińskiego, japońskiego i każdego innego języka. Mimo to największym zainteresowaniem cieszą się szybkie kursy angielskiego online. Czym jest to spowodowane? Język angielski jest najbardziej rozpowszechniony, posługuje się nim ponad 1,5 mld ludzi na całym świecie.

Szybki kurs angielskiego online
Szybki kurs angielskiego online

Znając angielski, można porozumieć się z mieszkańcami całego globu. Jest to język nauki, biznesu, dyplomacji, kultury i sztuki. Posługiwanie się tym językiem jest dużym ułatwieniem w szukaniu pracy lub staraniu się o awans czy podwyżkę. Osoby, które biegle posługują się angielskim, są cenione przez pracodawców, z łatwością pokonują kandydatów, którzy nie mają tej umiejętności.

Obecnie język angielski jest niezbędny na wielu stanowiskach, przydaje się również osobom, które chcą szukać pracy poza granicami Polski. Jest niezbędny dla młodzieży, która planuje naukę na zagranicznych uczelniach. Znajomość języka również pozytywnie wpływa na samego człowieka i jego samoocenę. Osoby, które znają język obcy, mogą czuć się pewniej, nie muszą obawiać się bezrobocia.

To powód do dumy. Innym powodem, dla którego warto uczyć się angielskiego, jest możliwość zdobywania nowych wiadomości, czytania zagranicznej literatury i pracy. Wiele czasopism branżowych wydawanych jest po angielsku, nie zawsze są tłumaczone. Miło jest również przeczytać znane literackie dzieła w oryginale. Znajomość angielskiego umożliwia również swobodne podróżowanie, zwiedzanie, poznawanie nowych miejsc i ludzi.

Obecnie do Anglii czy innego europejskiego kraju można dostać się w kilka godzin, a znając język, można wybrać się na koncert, do teatru czy muzeum. To z kolei pozwala się rozwijać intelektualnie i duchowo. Jak widać, jest wiele powodów, dla których warto uczyć się języka. Warto sprawdzić dostępną ofertę i wybrać intensywny kurs angielskiego online (pisaliśmy niedawno: Kurs angielskiego online dla początkujących)

Szybki kurs angielskiego online – co gwarantuje?

Angielski online z lektorem to szansa rozwój, karierę zawodową i wysokie poczucie własnej wartości. Zdalne kursy są rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje, zadbać o swoją karierę, poczuć się pewniej. Język angielski jest obowiązkowym przedmiotem w szkołach podstawowych i średnich, ale często lekcje pozostawiają wiele do życzenia. Wiele osób po zakończeniu edukacji szybko zapomina tego, czego się nauczyło.

Szybki kurs angielskiego online
Szybki kurs angielskiego online

Aby przypomnieć sobie wiadomości lub nauczyć się angielskiego od podstaw, warto wybrać wartościowy kurs online. To rozwiązanie ma wiele korzyści, jest wygodne i lubiane. Główne zalety, o jakich warto pamiętać to:

 • Dopasowanie do indywidualnych potrzeb – szybkie kursy angielskiego online prowadzone są różnymi metodami, przeznaczone są dla dzieci i dorosłych, osób, które w ogóle nie znają języka i tych, którzy już mają pewnie zakres wiadomości. Każdy może wybrać kurs dopasowany do swoich potrzeb. W sieci są lekcje, na których można nauczyć się słownictwa czy przygotować do pracy w krajach anglojęzycznych. Osoby, które boją się mówić, mogą wybrać szkolenia, skupiające się głównie na wymowie. Możliwości jest bardzo dużo, warto z nich skorzystać (pisaliśmy niedawno: Metody nauki angielskiego).
 • Łatwość obsługi – aby wziąć udział w kursie wystarczy tylko komputer lub telefon z dostępem do internetu. Obsługa kursów jest łatwa, poradzą sobie z nią nawet osoby, które na co dzień nie pracują przy komputerach. Najczęściej wystarczy wejść na podaną stronę i wykonywać polecenia. Dobrze zorganizowane kursy oferują pomoc, zarówno w kwestiach technicznych, jak i dotyczących tematyki kursu.
 • Dostępność – aby wziąć udział w zdalnym kursie językowym, nie trzeba wychodzić z domu. Dzięki temu ta forma jest idealna na dzisiejsze czasy, mogą z niej korzystać osoby schorowane, starsze, niepełnosprawne, o obniżonej odporności. Przeszkodą nie jest stan zdrowia, a także miejsce zamieszkania. Internet nie zna granic, dlatego zdalnie mogą uczyć się mieszkańcy małych miejscowości, w których dostęp do placówek stacjonarnych jest mocno ograniczony. Kursy online z lektorem nikogo nie dyskryminują. Każdy ma równe szanse, ważna jest jedynie motywacja i chęć do nauki.
 • Nauka z dowolnego miejsca – w nauce zdalnej dobre jest to, że uczyć można się w każdym momencie, niezależnie od miejsca, gdzie się przebywa. Przeszkodą w uczestnictwie nie jest wyjazd na wakacje czy delegacja. Kurs można odtwarzać w kolejce do lekarza, w pociągu czy na plaży. Lokalizacja nie ma żadnego znaczenia, potrzebny jest jedynie dostęp do sieci.
 • Elastyczne godziny – zdalne kursy językowe można z łatwością dopasować do swojego grafiku. Kursy asynchroniczne można uruchamiać w dowolnym momencie, a kursy synchroniczne można ustalić tak, aby nie kolidowały z innymi zajęciami. Osoby, które nie mogą dostosować godzin lekcji do innych uczestników, mogą wybrać kursy indywidualne. Istnieje również możliwość zapisania się na szybki kurs angielskiego online odbywający się w wakacje lub ferie. W takim wypadku lekcje odbywają się często, nawet codziennie, nauka jest bardzo intensywna (pisaliśmy niedawno: Intensywny kurs angielskiego online). To dobry sposób na przygotowanie się do egzaminów, podróży czy nadrobienie zaległości.
Szybki kurs angielskiego online
Szybki kurs angielskiego online
 • Oszczędność czasu – decydując się na zdalne kursy językowe, nie trzeba martwic się brakiem czasu. Dzięki nauce online nie trzeba tracić czasu na dojazdy, które często zajmują więcej czasu niż same lekcje.
 • Oszczędność pieniędzy – kursy angielskiego online są dużo tańsze nić ich stacjonarne odpowiedniki. Wynika to z faktu, że nie trzeba wynajmować Sali wykładowej, opłacać wyżywienia lektora, kserować materiałów itp. Co ważne, w sieci można również znaleźć kursy darmowe, które nic nie kosztują. Dzięki temu trudna sytuacja finansowa nie jest przeszkodą w podnoszeniu swoich kwalifikacji. W ten sposób osoby ubogie mogą poprawić swoją sytuację i zdobyć atrakcyjniejszą pracę.
 • Komfortowe warunki nauki – nie każdy lubi się uczyć w sali pełniej innych osób, gdzie panuje harmider, ciężko się skupić. Na kursach zdalnych można siedzieć w wygodnym fotelu lub na ulubionej kanapie, pić kawę, w razie zmęczenia zrobić sobie krótką przerwę. Takie warunki ułatwiają koncentrację, a tym samym sprawiają, że nauka jest szybsza i efektywniejsza.
 • Nabranie pewności siebie – są osoby, dla których stacjonarne lekcje języka angielskiego są trudne, powodują duży stres, nie sprzyjają zapamiętywaniu. E-lekcje eliminują ten problem, ponieważ nauka odbywa się w przyjaznych warunkach. Nie ma presji grupy, każdy może uczyć się w swoim tempie.
 • Możliwość wielokrotnego odtwarzania materiału – dobre kursy online języka angielskiego pozwalają na wielokrotne, bez ograniczeń odtwarzanie materiałów. To bardzo przydatne, ponieważ w ten sposób można powtórzyć trudne zagadnienia, wracać do zapomnianych tematów, przygotowywać się do egzaminów. Taka możliwość ułatwia systematyczne powtarzanie materiału, które w nauce języka obcego ma kluczowe znaczenie.

Słabe strony nauki angielskiego online

Nie ma idealnej formy nauki, z które zadowolone byłyby wszystkie osoby. Zarówno w nauce stacjonarnej, jak i w zdalnej można znaleźć jakieś słabe punkty. Kursy online języka angielskiego nie będą dobre dla wszystkich, ponieważ jest grupa osób, która nie jest w stanie uczyć się bez opieki nauczyciela, siedząc przed komputerem. Niektóre osoby potrzebują, aby lektor stał obok, na bieżąco poprawiał błędy, wzywał do odpowiedzi itp.

Szybki kurs angielskiego online
Szybki kurs angielskiego online

Takie osoby w domu nie są w stanie się skupić. Jest zbyt wiele bodźców, które im przeszkadzają. Mogą to być inni domownicy, zwierzęta, hałasy dobiegające za ściany, myśli o domowych obowiązkach. Kursy online mogą powodować poczucie wyizolowania, które na pewno nie sprzyja efektywnej nauce. Dla wielu osób dużym minusem kursów zdalnych jest brak spotkań z innymi kursantami. Brak możliwości wypicia kawy, zjedzenia obiadu czy wymiany wrażeń może zniechęcać do nauki internetowej.

Dla niektórych osób nauka w domu może być plusem, dla innych dużym minusem. Ważne, aby od razu się nie zrażać, tylko sprawdzić, jakie takie kursy wyglądają w praktyce. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z darmowej lekcji próbnej, która oferują dobre szkoły językowe. Utrudnieniem w kursach online może być brak odpowiedniego sprzętu, dostępu do sieci czy pojawiające się awarie.

Na szczęście ten problem występuje coraz rzadziej, ale trzeba zdawać sobie z niego sprawę. Zdalne lekcje angielskiego, prowadzone przez lektorów bez odpowiedniego przygotowania mogą nudzić i powodować zniechęcenie. Aby tego uniknąć, warto szukać sprawdzonych placówek, z dobrymi opiniami.

Szybki kurs angielskiego online – czy tyle wystarczy, aby nauczyć się języka?

W nauce każdego języka obcego również anielskiego ważna jest systematyczność. Bez tego nawet najlepszy zdalny kurs nie przyniesie zadowalających efektów. Lekcje zazwyczaj odbywają się 1-2 raty w tygodniu, ale trzeba pamiętać, aby w międzyczasie powtarzać poznane słówka czy zasady gramatyczne. Warto przeznaczyć choćby 15-20 minut dziennie i w tym czasie przypominać sobie przerobiony materiał, przeglądać posiadane materiały.

Pisaliśmy niedawno również: Nauka włoskiego online oraz Nauka niemieckiego online

Ważne jest, aby mieć ciągły kontakt z językiem angielskim. Można słuchać zagranicznych piosenek, oglądać firmy bez dubbingu, słuchać audycji w angielskim radio. Osoby, które znają już podstawy, mogą zapisać się na zagraniczne fora i rozmawiać z obcokrajowcami na wybrany temat. Obecnie, w dobie internetu możliwości jest bardzo dużo, ważne jedynie, aby z nich skorzystać.

Aby przyśpieszyć naukę, należy zadbać o odpowiednie warunki. Potrzebne jest miejsce, najlepiej osoby pokój, w którym nie będzie innych domowników. Jeżeli przebywają w pobliżu, warto poprosić ich o ciszę i spokój. Przed zajęciami należy przygotować sobie sprzęt, komputer, słuchawki, zeszyt, wyłączyć się z życia rodzinnego. Rzeczy, które mogą odciągać uwagę, warto wynieść z pola widzenia. W czasie zajęć nie powinno grać radio czy TV. Na lekcji trzeba skupić się na tym, co mówi lektor, brak aktywny udział, wykonywać zlecone ćwiczenia (pisaliśmy niedawno: Lekcje angielskiego online z lektorem).

Szybki kurs angielskiego online
Szybki kurs angielskiego online

Na kursach, które odbywają się w czasie rzeczywistym, warto zadawać pytania, prosić o wyjaśnienie trudnych pojęć czy zagadnień. Należy jak najwięcej mówić, bo tylko w ten sposób będzie można pokonać barierę językową i nauczyć się prawidłowej wymowy. W przypadku, gdy kurs prowadzony jest w szybkim tempie, można poprosić prowadzącego o zwolnienie. To na pewno pomoże w lepszym opanowaniu materiału. Osoby, którym zależy przede wszystkim na prawidłowej wymowie, powinny wybrać kurs z native speakerem, który zmusza do mówienia.

Ucząc się języka angielskiego, trzeba pamiętać, że to długotrwały proces. Nikt nie jest w nauczyć się mówić w obcym języku w kilka dni czy tygodni. Należy pozwolić sobie na błędy, ale nie zniechęcać się. Ważne jest również, aby ustalić sobie jakieś cel. Warto wiedzieć, po co uczymy się języka, jakie ma to przynieść korzyści. Dla jednych szybki kurs angielskiego online może być sposobem na lepszą pracę, awans czy atrakcyjniejsze zarazki. Innym ma ułatwić wyjazd za granicę.

Są osoby, które uczą się angielskiego, bo ich druga połówka jest obcokrajowcem i posługuje się tym językiem. Powodów może być mnóstwo, każdy jest dobry, aby skorzystać ze zdalnej nauki angielskiego.

Inne metody na zwiększenie efektywności zdalnych kursów angielskiego

Aby zwiększyć efektywność kursów online, można korzystać również z innych możliwości, jakie daje internet. Dostępne są strony internetowe, skupiające się podnoszeniu kompetencji językowych. Mogą to być blogi prowadzone przez lektorów, darmowe lekcje na YouTube, quizy i krzyżówki, które uczą i bawią jednocześnie. W sieci jest wiele przydatnych materiałów w formie nagrań audio i video, ćwiczenie i testów.

Warto nich korzystać w przerwie między zajęciami zdalnymi. Godne uwagi są również aplikacje internetowe, które umożliwiają naukę słówek czy zasad gramatycznych. Zazwyczaj są darmowe, pozwalają na naukę w każdej wolnej chwili. Osoby, które już znają podstawy języka, mogą słuchać angielskich podcastów, które przyciągają uwagę i zmuszają do przetłumaczenia nieznanych zwrotów.

Jak wybrać wartościowy kurs angielskiego online?

W sieci jest wiele różnych kursów angielskiego. Jak wybrać taki, który będzie wartościowy i pomoże szybko opanować język? Na co zwracać uwagę? Ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze zdalnego kursu, jest doświadczanie szkoły językowej. Chodzi przede wszystkim o doświadczenie w prowadzeniu lekcji zdalnych, bo to, ze ktoś jest dobry w zajęciach stacjonarnych, nie oznacza, że sprawdzi się również w e-learningu.

Warto wejść na stronę szkoły, sprawdzić, co oferuje, od kiedy prowadzi zajęcia w formie zdalnej. Należy poczytać o lektorach, dowiedzieć się, jakie mają doświadczenie oraz wykształcenie. Właśnie lektorzy i native speakerzy są najważniejsi, to od nich w dużej mierze zależy, czy kurs będzie ciekawy, a tym samym efektywny. Wybierając kurs, trzeba poczytać opinie dostępne w sieci, a jeżeli jest taka możliwość, osobiście porozmawiać z osobami, które brały w nim udział.

Szybki kurs angielskiego online
Szybki kurs angielskiego online

Można spytać, czy kurs był skuteczny, czy pomógł osiągnąć założone cele. W nauce internetowej dużą rolę odgrywają nowoczesne technologię, dlatego należy sprawdzić, czy na jakiej platformie będą odbywać się zajęcia, czy jest łatwa w obsłudze. Ważne jest również, aby organizatorzy kursy zapewniali pomoc, zarówno w kwestiach technicznych, jak i związanych z samym kursem. Uczestnicy powinni mieć możliwość kontaktu telefonicznego i mailowego, aby na bieżąco rozwiązywać problemy.

Sprawdź także: Darmowe kursy online z certyfikatem

Lepiej szukać kursów online, które kończą się otrzymaniem zaświadczenia lub certyfikatu. Dokument jest bardzo ważny, ponieważ jest udokumentowaniem zdobycia wiedzy, często otwiera drogę go awansu czy lepszej pracy. Nauka angielskiego online staje się coraz bardziej popularna i lubiana. Korzystają z niej dzieci, młodzież i dorośli, jest wygodna i skuteczna. Warto zapisać się na kilka lekcji, sprawdzić, jak wyglądają zajęcia i zdobyć umiejętność, która na pewno przyda się w życiu.

Jak najszybciej nauczyć się angielskiego?

Angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Znając go będziesz w stanie swobodnie komunikować się w całej Europie. Również na innych kontynentach coraz więcej ludzi swobodnie komunikuje się w tym języku. Jeżeli zdarza Ci się zadać sobie pytanie “jak najszybciej nauczyć się angielskiego” to mamy dla Ciebie kilka istotnych wskazówek. Sumiennie wdrażając je w swoją codzienność niebawem zdasz sobie sprawę z tego, że zaczynasz coraz swobodniej rozmawiać w tym języku.

Przyda Ci się to zapewne zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Przecież obcokrajowców wartych poznania i rozmowy można poznać dosłownie na każdym kroku. Więc o czym warto wiedzieć, a co na pewno warto wdrożyć w życie od zaraz?

Praktyka czyni mistrza

Niestety, biegłe porozumiewanie się językiem obcym nie jest umiejętnością którą wystarczy nauczyć się raz i już posiada się ją przez całe życie. Bez względu na to na jakim etapie jesteś – aby utrzymać obecny poziom i móc się rozwijać – musisz stale praktykować. Dlatego na pytanie jak najszybciej nauczyć się języka angielskiego  można odpowiedzieć bardzo krótko: po prostu używaj tego języka! Jest kilka sztuczek o których warto pamiętać by codzienna porcja języka nie była obowiązkiem o którym trzeba pamiętać tylko stała się czymś oczywistym.

Warto wybrać co najmniej jedną z nich, jednakże najlepszych postępów w nauce należy spodziewać się łącząc kilka sposobów ze sobą. Oto niektóre z nich:

 • Zmień język na angielski w aplikacjach w telefonie. Z pewnością używasz co najmniej kilku aplikacji na codzień. Warto w ustawieniach w telefonie zmienić język na angielski ponieważ dzięki temu będziesz regularnie przypominać sobie słówka i zwroty używane w języku codziennym. Na początku zmiana języka może być nieco irytująca ale postaraj się wytrzymać kilka tygodni. Po pewnym czasie stanie się to dla Ciebie oczywistością a dzięki temu Twój język będzie się rozwijał podczas normalnego użytkowania telefonu.
 • Zacznij oglądać filmy i seriale z oryginalnym lektorem lub z napisami po angielsku. Oglądanie różnego rodzaju produkcji po angielsku jest doskonałym pomysłem nawet jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z tym językiem. To bardzo przyjemny i naturalny sposób osłuchiwania się z nowymi dźwiękami. Nie przejmuj się nawet jeżeli rozumiesz jedynie pojedyncze słówka. Twój mózg będzie stopniowo przyzwyczajać się do nowej sytuacji i z czasem zaczniesz rozumieć coraz więcej. Jeżeli chcesz sobie nieco ułatwić zadanie to spróbuj oglądać filmy czy seriale z napisami po angielsku – wtedy też będziesz od razu uczyć się jak zapisuje się dane zdania czy słowa. 
 • Nawiązuj znajomości z obcokrajowcami. To zdecydowanie najtrudniejsza do zrealizowania rada. Może ona jednak przynieść najlepsze efekty. Jak najszybciej nauczyć się języka angielskiego? Otóż można po prostu mieć dobrą motywację do porozumienia się z nowo poznanym człowiekiem! To szczególnie na początku może być dużym wyzwaniem jednak większość osób ceni sobie chęć porozumienia się i będzie bardzo wyrozumiała oraz pomocna. 
 • Słuchaj anglojęzycznych audycji radiowych oraz podcastów. Jeżeli nie masz czasu na nowe znajomości czy oglądanie filmów to staraj się chociaż słuchać materiałów przygotowanych w języku angielskim. Wybierz tematykę która Cię interesuje i odsłuchuj nagrania podczas wykonywania innych czynności. Nawet jeżeli nie będziesz skupiać się na zrozumieniu to i tak pomoże Ci w oswojeniu się z nowym językiem. Ponownie, nawet jeżeli nie robisz tego świadomie to Twój mózg się uczy i zapamiętuje.

Lepsze regularne pięć minut niż sporadyczne zrywy godzinne

Jednym z najpopularniejszych błędów osób, które szukają sposobu na to jak najszybciej nauczyć się angielskiego są tak zwane “sezonowe zrywy”. Prawdopodobnie Tobie również się to zdarzyło. Bywało tak, że pewnego dnia postanawiałaś/postanawiałeś rozpocząć porządną naukę języka angielskiego? Może nawet udało Ci się robić regularne lekcje przez jakiś czas? Zapewne po pewnym czasie albo traciłeś/traciłaś motywację albo ilość codziennych obowiązków przytłoczyła Cię na tyle, że nie byłeś/byłaś w stanie kontynuować wyzwania więc nauka została wstrzymana. Warto zapamiętać, to co zostało już wspomniane w niniejszym artykule, otóż: język nieużywany zanika.

Niestety, nawet jeżeli osiągniemy wyższy poziom angielskiego ale w pewnym momencie nagle przestaniemy się go uczyć to zaczniemy się w tej kwestii uwsteczniać. Dlatego jeżeli nie masz czasu na regularną naukę to rób wszystko by otaczać się tym językiem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dlatego tak przydatne są wszelkiego rodzaju nagrania czy filmy w języku angielskim. Mogą one jedynie lecieć gdzieś w tle – to wystarczy by utrzymać wypracowane rezultaty. Pod warunkiem, że będziesz robić to codziennie.  

Błędy to część procesu nauki

Warto podkreślić również, że popełnianie błędów podczas nauki nowych umiejętności jest czymś zupełnie normalnym. Nie wiedzieć czemu, ta wbrew pozorom oczywista informacja umyka wielu osobom kiedy mają okazję mówić po angielsku. Niestety, wiele z nas z obawy przed popełnieniem błędów gramatycznych czy w wymowie często postanawia w ogóle nie podejmować konwersacji. Tego typu podejście znacząco spowalnia naukę języków obcych. Nie staraj się być perfekcjonistą – szlifuj swój język popełniając błędy – na tym polega nauka!

Z czasem będziesz w stanie mówić coraz płynniej oraz będziesz redukować ilość popełnianych pomyłek. Oczywiście nawet bardzo zaawansowane osoby czasami powiedzą coś nie tak jak powinny. Warto jednak pamiętać o tym, że błędy popełniamy nawet w języku ojczystym. Grunt to starać się je poprawiać i podejmować kolejne próby komunikacji po angielsku

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.