kursy online | Nauka języków online

Nauka włoskiego online – fajny sposób na szybką naukę języka włoskiego

Nauka włoskiego online może być fajnym, bo wygodnym i wciągającym, a jednocześnie skutecznym sposobem nauki języka włoskiego (jak każdego innego zresztą – pisaliśmy m.in. Nauka angielskiego online i Nauka niemieckiego online). Znajomość przynajmniej jednego języka obcego w dzisiejszych czasach jest wręcz obowiązkowa. Wiele osób uczy się angielskiego lub niemieckiego, ale czy jedyne języki warte zainteresowania?

Na pewno nie. Może warto wykazać się oryginalnością i poznać inny, piękny język? Język włoski, bo o nim mowa jest stosunkowo łatwy do nauki dla Polaków. Ma tylko dwa rodzaje gramatyczne, jest śpiewny i melodyjny. Języka można uczyć się na wiele sposobów, skuteczna i wygodna jest nauka włoskiego online.

Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

Język włoski należy do grupy języków romańskich, wywodzi się z łaciny. Jest melodyjny i dźwięczny, wiele osób uważa go za najpiękniejszy język na świecie. Jest dużo łatwiejszy niż angielski czy niemiecki, dlatego nauka włoskiego online jest skuteczna i szybko przynosi efekty. Język włoski, mimo że mniej popularny od angielskiego, może być bardzo przydatny.

Pisaliśmy również: Dobry kurs kadr online – czyli jaki

Jego znajomość otwiera drzwi do kariery w firmach z włoskim kapitałem, które coraz częściej mają swoje siedziby w Polsce. Osoby mówiące biegle po włosku są cennym nabytkiem dla pracodawców, bez problemu mogą znaleźć pracę i liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Oczywiście to nie jedyna korzyść, jaką daje znajomość włoskiego. Jest ich wiele więcej, np.:

nauka włoskiego online
nauka włoskiego online
 • Bogata kultura Italii – Włochy uważane są za kolebkę dziedzictwa kulturowego Europy. Każdy zna takie nazwiska jak Michał Anioł, Giovanni Boccaccio czy Rafael Santi. Właśnie oni i wielu innych artystów mają swoje korzenie we Włoszech. W kraju znajduje się niezliczona ilość muzeów, galerii, teatrów i filharmonii. Jest tutaj największa ilość zabytków wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Osoby, które cenią rozwój kulturalny, powinny nauczyć się włoskiego, przyjechać do Włoch i poznać ten niezwykle bogaty kulturowo kraj.
 • Smaczna kuchnia – znajomość włoskiego przyda się również wszystkim smakoszom. Włoska kuchnia jest jedyna w swoim rodzaju, słynie z pizzy, spaghetti, risotto czy przepysznych deserów. Warto zapisać się na kursy włoskiego online, przyjechać do Italii i spróbować oryginalnej panna cotty czy tiramisu. Nigdzie nie smakuje tak, jak w Rzymie, Mediolanie czy Florencji.
 • Łatwe i przyjemne podróżowanie – Włochy to piękny kraj, ciekawy pod względem turystycznym. Dzięki znajomości włoskiego, którą można nabyć np. na kursach online, można z łatwością porozumieć się z mieszkańcami tego przyjaznego kraju. Miło będzie zrobić samodzielnie zakupy, zamówić danie w restauracji czy porozmawiać z napotkanym Włochem.
 • Prosta struktura języka – włoski składa się 21 liter, ma dwa rodzaje, tzn. żeński i męski oraz nieskomplikowaną wymowę. Język jest bardzo rytmiczny, melodyjny, dlatego zapamiętywanie słów czy zwrotów przychodzi z niezwykłą łatwością. Już po kilku miesiącach nauki włoskiego online można bez problemu porozumieć się z mieszkańcami Italii.
 • Świat mody – Włochy słyną z wielu znanych projektantów i światowej sławy domów mody. Armani, Versace, Prada, Gucci to tylko nieliczne, znane na całym świecie nazwiska. Wszyscy, którzy chcą obejrzeć na żywo pokazy mody, zaszaleć na zakupach we włoskich butikach, powinni zdecydować się na kursy elearningowe z języka włoskiego.

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka włoskiego?

Jest wiele metod nauki języka włoskiego. Można wybrać tradycyjne kursy stacjonarne, które odbywają się w szkołach językowych, prowadzone są przez lektorów lub native speakerów. To znany do dawna sposób, ale wypierany przez inne, równie skuteczne metody. Włoskiego można uczyć się w domowym zaciszu, korzystając ze zdalnych kursów językowych (pisaliśmy m.in. Szkolenia online czy warto z nich korzystać).

nauka włoskiego online
nauka włoskiego online

W zależności od preferencji można wybrać zdalne zajęcia grupowe lub zdecydować się na indywidualną naukę włoskiego online z lektorem (o nauce języka obcego online z lektorem pisaliśmy m.in. tutaj: Lekcje angielskiego online z lektorem). W ofercie szkół językowych są również zdalne kursy języka włoskiego z native speakerem. Kursy online można również zastąpić zdalnymi korepetycjami. To dobra metoda dla osób, które znają już podstawy języka, ale chcą się przygotować do egzaminów lub nadrobić szkolne zaległości. 

Korepetycji online udzielają często studenci, którzy w ten sposób zarabiają na własne potrzeby. Możliwości nauki jest bardzo dużo, wystarczy tylko przejrzeć internet i wybrać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Idealny kurs pozwoli uczyć się z przyjemnością, a to ważne do osiągnięcia szybkich rezultatów. Oprócz kursów online, w sieci dostępne są również aplikacje, które umożliwiają codzienną, bezpłatną naukę.

Dzięki nim można poznać nie tylko pojedyncze słowa, ale również całe, często używane zwroty. To pozwala szybko nauczyć się prowadzenia rozmów. W internecie dostępne są również filmiki, które w zabawny i prosty sposób uczą języka. Dobrym i skutecznym sposobem na utrwalenie słownictwa oraz poprawę wymowy i akcentu jest słuchanie native speakerów.

Niezawodnym sposobem nauki każdego języka, oprócz kursów online, jest słuchanie zagranicznego radia lub oglądanie włoskiej telewizji. Warto skorzystać z tej możliwości, a nauka będzie łatwa i przyjemna. Dużą popularnością cieszą się również podcasty, czyli włoskie audycje, w których obok słuchania, można przeczytać spisaną listę dialogową.

Pisaliśmy m.in. Kursy biurowe online z certyfikatem

Inną sposobem podszlifowania języka włoskiego jest zarejestrowanie się na tamtejszych serwisach społecznościowych i nawiązanie znajomości z rodowitymi Włochami. Może z czasem internetowa znajomość przerodzi się w bliższe relacje i będzie można odwiedzić nowych znajomych w ich rodzinnym kraju?

Nauka włoskiego online – kursy dla dzieci i dorosłych

Nauka włoskiego online cieszy się coraz większą popularnością. Kursy za pośrednictwem internetu, bez wychodzenia z domu, mają wiele zalet, dlatego ta forma wypiera tradycyjny model nauki. Szkoły językowe mają szeroką ofertę kursów zdalnych, przeznaczoną dla użytkowników w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania (pisaliśmy m.in. Kursy online dla dzieci i młodzieży).

W ofercie są zajęcia grupowe indywidualne, skupiające się na wymowie, przygotowujące do zagranicznej pracy czy wakacyjnego wyjazdu. Lekcje prowadzą lektorzy albo native speakerzy, którzy posługują się wyłącznie językiem obcym. Zajęcia prowadzone są podobnie jak w systemie tradycyjnym. Trwają z reguły 45-120 minut, odbywają się 1 lub 2 razy w tygodniu, w określone dni. Nauka podzielona jest na moduły, kursanci poznają słownictwo, wymowę, zasady gramatyczne.

nauka włoskiego online
nauka włoskiego online

Na zdalnych kursach włoskiego poznają również kulturę Italii, zwyczaje jej mieszkańców. Aby sprawdzić, czy uczestnicy kursów dobrze przyswajają wiedzę, odbywają się testy sprawdzające, a cały kursy kończy się egzaminem. Aby wziąć udział w zdalnej nauce włoskiego, wystarczy komputer z dostępem do internetu, przydatny będzie również zestaw słuchawkowy. Obsługa zdalnego kursu języka włoskiego jest prosta, nauka w tej formie ma wiele zalet.

Jakie korzyści ma nauka włoskiego online?

Korzyści płynące ze zdalnej nauki języka włoskiego są ogromne, zauważalne przez coraz szersze grono osób. Główne plusy, jakie można zaobserwować to (pisaliśmy m.in. Dlaczego warto korzystać z kursów online):

 • Oszczędność pieniędzy – kursy online włoskiego są dużo tańsze niż tradycyjna nauka w salach wykładowych. Wynika to z faktu, że szkoły nie muszą wynajmować sali, dbać o zakwaterowanie i wyżywienie lektora oraz materiały biurowe. Płaci się tylko za samo szkolenie. W internecie można znaleźć wiele darmowych kursów elearningowych z języka włoskiego. Osoby, które są chętne do nauki, mają wiele możliwości, dopasowanych do możliwości finansowych.
 • Oszczędność czasu – wiele osób nie ma czasu na udział w zajęciach stacjonarnych. Do czasu kursu trzeba jeszcze doliczyć czas na dojazdy, a to często zajmuje ponad godzinę. W przypadku zdalnej nauki nie ma tego problemu. Można uczyć się w dowolnym czasie, kursy online można przerabiać w przerwie w pracy, w kolejce do lekarza czy w trakcie jazdy pociągiem.
 • Wiele możliwości – zdalne kursy języka włoskiego mogą odbywać się w różnych formach. Dostępne są lekcje odbywające się w czasie rzeczywistym oraz kursy asynchroniczne, które można odtwarzać w dowolnym czasie, według własnych możliwości. Zdalna nauka włoskiego pozwala na dużą swobodę, wybieranie tematyki lekcji, ćwiczenia tego, co jest akurat potrzebne.
 • Dostępność – nauka włoskiego online dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych. Języka mogą uczyć się nawet osoby, które mieszają w małych miejscowościach, w których nie ma szkół językowych. Odległość nie jest żadną przeszkodą. To świetna opcja dla osób zabieganych, młodych rodziców, osób niepełnosprawnych lub chorych. Kursy online nikogo nie dyskryminują. Każdy ma takie same szanse, ważna jest jedynie motywacja, dyscyplina i samodzielność.
 • Wygoda – w kursie online włoskiego można uczestniczyć z każdego miejsca w Polsce i na świecie. Potrzebny jest jedynie dostęp do internetu. Można się uczyć na wakacjach, w hotelu, własnym domu, na ławce w parku czy w ulubionej kawiarni. Wyjazd nie jest przeszkodą w kontynuacji zdalnego kursu włoskiego.
 • Elastyczny grafik – językowe kursy online można z łatwością dopasować do swojego trybu życia. Godziny zajęć można dobrać tak, aby nie kolidowały z życiem zawodowym i osobistym (pisaliśmy m.in. Kursy samodoskonalenia online).
 • Ciekawe zajęcia – szkoły językowe starają się, aby zdalne lekcje były ciekawe, efektywne i skutecznie motywowały do nauki. Materiały dostępne są w formie elektronicznej oraz papierowej, lektorzy stosują nowoczesne narzędzia, poprawiające efektywność nauki.
 • Możliwość kontaktu z wykładowcami – na zajęciach, które odbywają się w czasie rzeczywistym, uczniowie mogą kontaktować się z lektorami, zadawać im pytania, prosić o wyjaśnienie trudnych tematów. Do dyspozycji są video rozmowy, czat, komunikatory itp.
nauka włoskiego online
nauka włoskiego online

Minusy nauki języka włoskiego przez internet

Nauka włoskiego online nie jest idealną formą dla wszystkich. Jest grupa osób, która woli naukę w sposób tradycyjny, w sali, z nauczycielem i innymi uczniami. To tradycyjnej formy przyzwyczajone są zwłaszcza osoby starsze, które nie mają na co dzień styczności ze światem wirtualnym (pisaliśmy m.in. wady i zalety szkoleń online).

Małe dzieci również lepiej przyswajają wiedzę, gdy nauczyciel jest obok, może przywołać do porządku i pomóc w nauce. Zdalna edukacja wymaga również większej samodyscypliny i samodzielności, potrzebna jest umiejętność dobrej organizacji pracy własnej. W trakcie nauki online utrudnione jest bieżące korygowanie błędów, które mogą się w ten sposób utrwalać.

Inne problemy, jakie mogą wystąpić na zdalnych lekcjach włoskiego to brak odpowiedniego sprzętu do odtwarzania kursu, problemy techniczne, np. przerwa w dostępie do internetu. Wiele osób ma problemy z koncentracją. W domu jest wiele rozpraszaczy uwagi. Ciężko skupić się na nauce języka, gdy obok bawią się dzieci, ktoś ogląda film lub przygotowuje obiad.

Brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem może utrudniać koncentracje i skupienie się na lekcji. Wielu słuchaczy, zamiast brać czynny udział w kursie, przegląda media społecznościowe lub sprawdza oferty na aukcjach internetowych. W zdalnej nauce trzeba wykazać się dużą motywacją i samodyscypliną, bez tego trudno liczyć na dobre efekty. Kursy online języka włoskiego nie dają możliwości spotkania się na żywo z innymi kursantami.

Nie ma możliwości wspólnego wypicia kawy, zjedzenia lunchu czy pośmiania się na przerwie. Na niektóre osoby może działać to demotywująco. Ale dla innej grupy ludzi, właśnie lekcje bez nadmiaru bodźców i gwaru dochodzącego z sali wykładowej są najlepszym rozwiązaniem.

Jak widać, każdy sam musi przekonać się, czy nauka włoskiego online będzie skuteczna i efektywna. Metoda ma więcej plusów niż minusów. Warto wybrać dobrą szkołę, zapisać się na lekcje próbne i sprawdzić, jak szybko można nabyć nowe umiejętności.

Jak wybrać dobrą szkolę, uczącą języka włoskiego?

W sieci można znaleźć wiele szkół, oferujących naukę włoskiego online. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą oraz opiniami i wybrać placówkę, która ma duże doświadczenie, zatrudnia lektorów z pasją i dużą wiedzą. Bardzo ważne, aby szkoła przeprowadziła test sprawdzający, dzięki któremu będzie mogła przypisać daną osobę do konkretnej grupy.

Pozwoli to uniknąć sytuacji, gdy na zdalnej lekcji włoskiego, spotkają się osoby, które zdają już podstawy języka i tacy, którzy pierwszy mają z nim kontakt pierwszy raz. Plusem kursu będzie możliwość skorzystania z lekcji z lektorem i native speakerem. Różnorodność w nauce języka jest bardzo ważna, dlatego warto z tego korzystać.

Istotne jest podejście lektorów i stosowanie narzędzi, ułatwiających naukę. Zdalne kursy na pewno uatrakcyjnią prezentacje, pokazy slajdów i animacji, dla dzieci polecane są quizy i zabawy językowe. Bardzo ważne, aby grupy nie były zbyt liczne, optymalna liczba to 4-8 uczestników. Dzięki temu nauczyciel będzie miał czas dla każdej osoby, będzie mógł skorygować jej błędy czy poprawić akcent.

Pisaliśmy m.in. Kursy online dla kadrowych i księgowych

Dużym plusem szkoły będzie dobrze rozwinięte zaplecze techniczne i dostęp do nowoczesnych rozwiązań. Ważna jest platforma, która powinna być łatwa w obsłudze, przyjazna dla użytkowników w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania.

Jak sprawić, aby nauka włoskiego była efektywna?

Jest kilka ważnych reguł, które warto przestrzegać, aby nauka każdego języka, w tym również włoskiego była efektywna. Oto one:

 • Codzienne ćwiczenia – warto znaleźć codziennie kilka minut, aby powtórzyć poznane wcześniej słówka czy zasady gramatyczne. Wyrobienie nawyku codziennej nauki pozwoli bez trudności opanować język. To dobry sposób na poprawienie efektywności nauki włoskiego online. Kursy zdalne odbywają się zazwyczaj 1-2 razy w tygodniu, dlatego w pozostałe dni należy kontynuować naukę w inny sposób.
 • Jak najczystszy kontakt z językiem włoskim – w domu należy intensywnie osłuchiwać się z brzemieniem języka. Dzięki temu prawidłowy akcent i wymowa staną się czymś naturalny.
 • Słuchanie i jednoczesne czytanie tekstu – do bardzo dobry sposób na naukę języka włoskiego. Można wybrać filmy lub teledyski z napisami. W ten sposób można poznać niezrozumiałe słówka, z niezrozumiałego tekstu domyślić się ich znaczenia.
 • Fiszki językowe – w domu warto rozstawić karteczki z włoskim nazwami przedmiotów codziennego użytku.
 • Dopasowanie nauki do własnych zainteresowań – aby nauka była przyjemna, warto wybrać materiały dopasowane tematycznie do własnych zainteresowań. Można oglądać włoskie materiały, dotyczące ulubionej gry, komiksów czy kosmosu.
 • Nauka na głos – w nauce języka obcego ważne jest pokonanie bariery językowej i swobodne mówienie po włosku, nawet z błędami. Aby mówienie nie sprawiało problemów, należy uczyć się na głos, powtarzać słówka, rozmówki czy śpiewać razem z włoskimi piosenkarzami.
 • Motywacja – to bardzo ważny element skutecznej nauki. Należy znaleźć korzyści, jakie przyniesie dobra znajomość języka włoskiego. Może to być możliwość znalezienia lepszej pracy, wyjazd do Włoch, a może szukanie miłości w tym pięknym kraju?

Włoski to język, w którym łatwo można się zakochać. Brzmi jak melodia, jest rytmiczny i śpiewny, a Włosi to naród otwarty, serdeczny i towarzyski. Nauka włoskiego ma wiele korzyści, pozwala stać się cennym nabytkiem dla wielu pracodawców, umożliwia podróżowanie i zwiedzanie tego niezwykłego kraju. Ale włoskiego warto również uczyć się dla przyjemności, własnej satysfakcji i podniesienia samooceny.

Fajnie zabłysnąć wśród znajomych, powiedzieć coś po włosku, przetłumaczyć piosenkę, którą śpiewa Eros Ramazzotti czy Andrea Boccelli. Nauka włoskiego nie musi być droga i czasochłonna. Wystarczy tylko dobry kurs elearningowy z języka włoskiego, odrobina motywacji i samodyscypliny. Nie ma na co czekać. Jak to mówią Włosi – Non esitate a iniziare a lavorare!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Dodano do koszyka.
0 produktów - 0,00