Nauka języków online dla dzieci

Nauka języków online dla dzieci cieszy się dużą popularnością. To duża wygoda zarówno dla dzieci, które mogą uczyć się w komfortowych warunkach, jak i dla rodziców, którzy dzięki tej metodzie mogą zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzisiaj znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest niezbędna, umożliwia rozwój, naukę na światowych uczelniach, dobrą pracę. Mimo że dzieci uczą się języków obcych w szkole, to często niewiele wynoszą z zajęć.

Lekcje w szkole pozostawiają wiele do życzenia, nauczyciele mają pod opieką kilkadziesiąt dzieci, nie są w stanie prowadzić lekcji tak, aby dopasować odpowiedni poziom. Taka ilość uczniów utrudnia również indywidualne podejście.

Niestety, to powoduje, że rodzice zmuszeni są szukać dla swoich pociech innych rozwiązań. Do wyboru mają korepetycje, kursy stacjonarne i zdalne. Te ostatnie w ostatnich latach są najczęściej wybierane. Od 2020 roku, na skutek sytuacji epidemiologicznej dzieci i młodzież zmuszone były do przejścia do zdalnej nauki.

Dzięki temu nauczyły się pracować na lekcjach online, wiedzą, jak obsługiwać platformy e-learningowe, z jakich materiałów korzystać. Dzięki zdalnym lekcjom języków obcych młodzi ludzie mogą powtórzyć program szkolny, przygotować się do egzaminów, poćwiczyć konwersacje przed wyjazdem na zagraniczny obóz.

Czy zdalna nauka języków jest naprawdę tak samo skuteczna, jak stacjonarna? Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową dla swojego dziecka?

Nauka języków online dla dzieci
Nauka języków online dla dzieci

Nauka języków online dla dzieci – czy to dobre rozwiązanie?

W dzisiejszym świecie młodzi ludzie nieustannie korzystają z nowych technologii. Komputery, tablety i smartfony są na porządku dziennym, wiele dzieci i młodzieży  spędza wolny czas, grając i oglądając filmy, rozmawiając zdalne ze znajomymi. Rodzice obawiają się, że zdalne kursy angielskiego czy niemieckiego dodatkowo zmuszą dzieci do spędzania czasu przed ekranami.

W tym wypadku nie powinno być to jednak problemem. Kursy prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, prowadzone są ciekawie, pozwalają zdobyć wiedzę, która na pewno ułatwi dzieciom dalszy rozwój. Kursy internetowe, które można znaleźć w internecie, dedykowane są dzieciom w różnym wieku. Mogą brać w nich udział już dzieci 3-4 letnie.

Eksperci uważają, że to idealny moment na naukę języka obcego. Dzieci w tym wieku są ciekawe świata, chętnie poznają nowe rzeczy. Oczywiście nauka taka małych dzieci musi odbywać się przez zabawę.

Dzieci muszą mieć możliwość ruchu, nie mogą przez całą lekcję siedzieć przed monitorem. Bardzo dużo zdalnych kursów angielskiego, niemieckiego czy francuskiego przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym. W tym wypadku grupa powinna być dopasowana do poziomu dziecka. Większość szkół prosi kursanta o zrobienie testu, który pozwala na sprawdzanie umiejętności językowych i pomaga w dopasowaniu od grupy.

Pisaliśmy niedawno również: Nauka angielskiego online dla dzieci

Dla młodzieży dostępne są kursy online przygotowujące do matury oraz egzaminów na wyższe uczelnie. To dobre rozwiązanie, umożliwia młodym ludziom naukę dopasowaną do swoich potrzeb. Rodzice, którzy decydują się na kursy online dla swoich dzieci, powinni pamiętać, że w nauce języków obcych bardzo ważna jest regularność.

Oprócz zdalnych lekcji dzieci powinny mieć ciągłą styczność z językiem. Mogą słuchać zagranicznych piosenek, oglądać firmy w oryginale, czytać książki dopasowane do wieku. Im większa różnorodność, tym większe szanse, że dziecko zacznie płynnie mówić w obcym języku.

Dlaczego dzieci powinny uczyć się języków obcych?

W dzisiejszych czasach chyba każdy zdaje sobie sprawę, że znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest niezbędna. Bez tego ciężko mówić o dobrej pracy, atrakcyjnych zarobkach, zwiedzaniu świata, nauce na wymarzonej uczelni.

Sprawdź także: Nauka niemieckiego online

Ale oprócz lepszych perspektyw rozwoju, nauka języka obcego ma również doskonały wpływ na ogólny rozwój dzieci. Eksperci wymieniają wiele korzyści, jakie z niej płyną. Główne to:

Nauka języków online dla dzieci
Nauka języków online dla dzieci
 • rozwój strategii uczenia się,
 • pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka,
 • poszerzanie horyzontów myślowych u dzieci i młodzieży,
 • kształtowanie świadomości społecznej i kulturowej,
 • nauka tolerancji wobec innych narodów,
 • ćwiczenie pamięci, która przydaje się w każdej dziedzinie życia,
 • korzystny wpływ na rozwój obu półkul mózgowych,
 • ćwiczenie umiejętności poznawczych,
 • poprawa koncentracje i zdolności analitycznego myślenia,
 • znajomość jednego języka obcego ułatwia naukę kolejnego,

Dzieci do 6 roku życia uczą się przez zabawę, nauka sprawia im przyjemność, same nie wiedzą, kiedy przyswajają nowe słowa czy ćwiczą akcent. Nie mają oporów przed mówieniem, nie wstydzą się błędów, a dzięki temu nie grozi im blokada językowa.

Warto również pamiętać, że dzieci uczą się o wiele szybciej niż dorośli. Maluchy mogą  poznać język w przedszkolu czy szkole, potem warto pomyśleć o wygodnej nauce języków online dla dzieci.

Zdalne kursy językowe dla dzieci i młodzieży są doskonałą inwestycją w przyszłość. Dzieci mają nie tylko dobre kompetencje językowe, ale również czują się pewniej w każdej sytuacji. Znajomość przynajmniej jednego języka obcego wzmacnia poczucie wartości u dziecka, poprawia jego samoocenę, pozwala zwalczać brak wiary we własne siły. 

Nauka języków online dla dzieci – jakie języki obce warto wybrać?

W XXI wieku każdy może przemieszczać się po całym świecie, dzięki samolotom odległość nie stanowi dużego problemu. Łatwość podróżowania, poznawania ludzi z innych krajów powoduje, że znajomość języków obcych jest bardzo potrzebna. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy język obcy jest tak samo popularny.

Aby ułatwić dzieciom start i zadbać o ich przyszłość, warto do nauki wybrać język, który jest popularny i umożliwia porozumiewanie się z mieszkańcami całego świata. Takim językiem jest angielski. Jest pierwszym językiem dla 360 milionów ludzi i drugim dla dalszych 500 milionów.

Te liczby mówię same za siebie, dlatego każde dziecko powinno porozumiewać się po angielskiego. Jego znajomość otwiera drzwi do kariery, stanowi uniwersalny środek komunikacji z osobami z całego świata, pozwala na naukę i pracę w dowolnym zakątku na świecie.

Decydując się na naukę języka angielskiego online dla dzieci można mieć pewność, że to doskonała decyzja. O jego popularności decyduje również to, że:

 • Angielski i polski należą do grupy języków indoeuropejskich, co oznacza, że są w nich podobieństwa. Dzięki temu Polakowi łatwiej nauczyć się angielskiego niż np. Japończykowi.
 • Język angielski ma stosunkowo proste struktury gramatyczne i niewielki zasób słów, dzięki czemu nauka nie powinna przysparzać problemów.
 • W internecie można znaleźć szeroką ofertą zdalnych kursów językowych dla dzieci, prowadzonych różnymi metodami, przez lektorów i native speakerów (pisaliśmy m.in. Angielski online z lektorem oraz Lekcje angielskiego online z lektorem).
Nauka języków online dla dzieci
Nauka języków online dla dzieci

Oczywiście angielski to nie jedyny język, którego warto się uczyć. Statystyki mówią, że warto wybrać  języki z rodziny języków indoeuropejskich, ponieważ większość osób kontentuje naukę lub znajduje pracę w krajach Europy.

Kultury europejskie są ponadto bliższe Polakom, wiele dzieci podróżuje z rodzicami do Włoch czy Francji. W związku z tym do nauki warto wybrać niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, a także rosyjski.

Niemcy są naszymi sąsiadami, dlatego do tego kraju młodzież może wyjeżdżać na studia lub szukać pracy.  Francuski jest uniwersalny, można się za pomocą niego porozumieć nie tylko we Francji, ale i wielu innych krajach. Do nauki zachęca również wspaniała francuska kultura, liczne dzieła sztuki i doskonała kuchnia.

Hiszpański cieszy się również dużą popularnością. Jest to, zaraz po angielskim, najpowszechniej używany na świecie. Do łask wraca również zdalna nauka języka rosyjskiego. Jest łatwy do nauki, przypomina Polski, a na pewno przyda się w przyszłej pracy czy w trakcie odwiedzin u wschodnich sąsiadów.

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to doskonały stary w przyszłość dla każdego dziecka. Dzięki temu, że rodzice pomyślą o nauce języków online dla dzieci, latorośl będzie miała możliwość kontynuowania nauki w dowolnym kraju, pracować w międzynarodowych firmach, swobodnie podróżować i poznawać świat (pisaliśmy m.in. Kurs angielskiego online dla początkujących oraz Intensywny kurs angielskiego online).

Młody człowiek, który dobrze zna język obcy, może wyjechać za granice do pracy, korzystać z wymiany międzynarodowej w szkołach średnich, czuć się obywatelem świata. Znajomość języka obcego pozwala korzystać z różnych źródeł wiedzy. Wiele materiałów napisanych jest po angielsku lub niemiecku, dlatego dzieci, które znają języki, mogą z nich korzystać, a dzięki temu zdobywać lepsze noty w szkole.

Nauka języków online dla dzieci – jak wygląda?

Nauka zdalna języków obcych musi być dopasowana do potrzeb dzieci. Lektorzy muszą wziąć pod uwagę wiek dziecka, stopień zaawansowania, indywidualne potrzeby. Sam tryb nauki nie stanowi dla dzieci czy młodzieży problemu.

Naukę zdalną znają ze szkoły, dodatkowo od najmłodszych lat są obyci z nowymi technologiami, obsługa komputera, telefonu czy platform e-learningowych nie stanowi dla nich problemu (pisaliśmy m.in. Jak się uczyć angielskiego online oraz Angielski online dla dorosłych).

Pisaliśmy niedawno również: Business English online

Nauka języków online dla dzieci
Nauka języków online dla dzieci

Nauka języków online dla dzieci jest wygodna, pozwala im zaoszczędzić czas, którego i tak nie mają w nadmiarze. Kursy zdalne dostępne w internecie odbywają się na dwa podstawowe sposoby. Dostępna jest:

Synchroniczna nauka języków online dla dzieci

Ta metoda jest szczególnie polecana dla dzieci i młodzieży, które zaczynają swoją przygodę z nauką języka obcego. Bardzo mocno przypomina tradycyjne lekcje i naukę znaną ze szkoły. Zajęcia odbywają się na żywo, w czasie rzeczywistym. Uczniowie łączą się z lektorem w ustalonym dniu i określonej godzinie.

Głównym elementem odróżniającym naukę zdalną w tej formie od nauki stacjonarnej jest to, że uczniowie nie siedzą obok w szkolnych ławkach, tylko we własnym domu, przy biurku i komputerze. Inne elementy są podobne.

Dzięki temu, że zajęcia odbywają się na żywo, uczniowie i lektor widzą się, mogą z sobą rozmawiać, udostępniać swój ekran. Możliwa jest również komunikacja między uczniami, którzy do dyspozycji mają czat, komunikatory, mogą korzystać z video rozmów.

Dzięki możliwości udostępniania widoku ekranu, nauczyciel może na bieżąco korygować błędy, sprawdzać wykonywane przez dzieci ćwiczenia i zadania. Dużą zaletą tej formy nauki języków online dla dzieci jest to, że możliwa jest praca w grupach, dyskusje i konwersacje, które są bardzo ważne w nauce języków obcych.

Lektorzy, aby zaciekawić młodych kursantów, wykorzystują nowoczesne technologie. W trakcie lekcji dzieci oglądają filmy, animacje, rozwiązują zagadki i quizy, które jednocześnie bawią i uczą. Lektor może zadawać pytania, angażować do czynnego udziału w zajęciach. To pozwala ćwiczyć wymowę i akcent, a także na bieżąco korygować błędy.

Dzięki temu można uniknąć złych nawyków językowych, których potem ciężko się pozbyć. Zajęcia w formie synchronicznej mogą odbywać się grupach lub indywidualnie.

Pisaliśmy m.in. Kursy językowe online z certyfikatem

Zazwyczaj wybierana jest ta pierwsza forma nauczania. Grupy, aby były efektywne, nie powinny liczyć zbyt wiele kursantów. Optymalna ilość to 4-8 osób. Dzięki małej ilości dzieci lektor może do każdego podejść indywidualnie i poświęcić mu potrzebny czas. Długość lekcji jest dopasowana do wieku uczestników.

Lekcje dla przedszkolaków trwają ok. 30 minut, zaś dla dzieci w wieku szkolnym do 60 do 120 minut, często w trakcie odbywa się krótka przerwa. Najczęściej lekcje, zwłaszcza dla starszych dzieci, kończą się praca domową lub prośbą o nauczenie się kilku słówek czy zwrotów. Kursy online są ciekawe i skuteczne, dzieci bardzo je lubią (pisaliśmy m.in. E-learning dla dzieci i dorosłych).

Asynchroniczna nauka języków online dla dzieci

To forma wygląda zupełnie inaczej, nie ma w niej bezpośredniego kontaktu z nauczycielem i innymi kursantami. Przeznaczona jest raczej dla dzieci i młodzieży, które już znają język, a chcę jedynie utrwalić gramatykę, nauczyć się nowych słówek, powtórzyć program szkolny czy omawiany na kursach na żywo.

Metoda wymaga dużej samodzielności, samozaparcia i zaangażowania. Nie ma nikogo, kto zachęcałby do nauki, poprawiał błędy czy zadawał prace domowe. W trakcie samodzielnej nauki można utrwalać błędy, których potem ciężko się pozbyć.

Nauka języków online dla dzieci
Nauka języków online dla dzieci

Kursy w tej formie są nagrane wcześniej, aby dzieci otrzymały do nich dostęp, trzeba wykupić lekcje. Zaletą takich kursów jest możliwość nauki w dowolnym czasie, np. w drodze do szkoły czy kolejce do lekarza.

Można je traktować jako powtórzenie przed maturą czy egzaminami na studia, najlepiej, aby były dodatkiem do korepetycji, kursów synchronicznych lub stacjonarnych.

Jakie zalety ma nauka języków obcych dla dzieci?

Wszyscy widzą, że nauka języków jest konieczna, aby mieć dobry start w przyszłości. Obecnie dzieci, podobnie jak dorośli mają mało wolnego czasu. Lekcje w szkole trwają często od rana do godziny 15-16, dochodzi do tego jeszcze nauka w domu, przygotowanie do sprawdzianów, zajęcia dodatkowe.

Dzieci muszą jeszcze znaleźć czas na hobby, spotkania ze znajomymi, które dla młodych ludzi są bardzo ważne, a także obowiązki domowe i czas dla rodziny. Nauka języków online dla dzieci jest dużym ułatwieniem dla dzieci oraz ich opiekunów. Dzięki temu, że odbywają się w domu, nie trzeba tracić czasu na dojazdy, powroty, stanie w korkach (pisaliśmy m.in. Nauka języka angielskiego online).

Rodzice, którzy mają kilkoro dzieci, nie muszą martwić się, jak wszystko pogodzić logistycznie, w odpowiednim czasie odebrać dziecko ze szkoły, inne zawieźć na kurs stacjonarny. Obecnie w dobie COVID-19 kursy online języków obcych pomagają również uniknąć infekcji i częstych zachorowań.

Często choroby są dużym problemem dla rodziców, dziecko musi pozostać w domu, traci lekcje w szkole, trzeba tez zorganizować opiekę w domu. Dodatkowo rodzice, których dzieci zapisane są na zajęcia stacjonarne, muszą za nie płacić nawet wtedy, gdy dziecko nie bierze w nich udziału. Oczywiście jest wiele więcej zalet nauki języków online dla dzieci. Główne z nich to:

 • Oszczędność czasu – z tego na pewno ucieszą się zarówno dorośli, jak i dzieci. Dzieci mogą poświecić zaoszczędzony czas na swoje hobby, zabawy z rodzeństwem czy naukę, zaś dorośli mogą mieć chwile dl siebie w czasie, gdy pociechy uczą się języka.
 • Oszczędność pieniędzy – kolejna ważna zalety zdalnej nauki języków obcych dla dzieci. Kursy stacjonarne są bardzo drogie, najczęściej całą kwotę trzeba zapłacić już w momencie zapisu dziecka na zajęcia. Nauka online jest tańsza. Wynika to z tego, że nie trzeba wynajmować sali szkoleniowej, kserować materiałów itp. Rodzice nie muszą również ponosić wydatków związanych z dowozem dzieci na kurs, które w skali roku potrafią być całkiem spore.
 • Duża dostępność – dzieci mieszkające na wsiach czy w małych miasteczkach były poszkodowane, ponieważ miały ograniczony wybór stacjonarnych kursów językowych. Dzięki możliwościom, jakie daje internet, można wybrać dowolny kurs, dopasowany do swoich preferencji. Można wybrać kursy prowadzone przez wybitnych lektorów lub nauczycieli, którzy uczą na wybranych przez dziecko uczelniach. Problemem nie jest to, że szkoła języka znajduje się na drugim końcu kraju. Z nauki online mogą z powodzeniem korzystać dzieci chore, po wypadkach, niepełnosprawne, które nie mogą wychodzić z domu. Na kursach online mogą rozwijać swoje kompetencje językowe, dzięki temu nie pozostają w tyle za rówieśnikami.
 • Elastyczny czas nauki – dzieci i młodzież mają napięty grafik, ale językowe kursy online odbywają się w różnych godzinach, również w weekendy, dlatego każdy może dopasować termin do swoich potrzeb, tak aby nie kolidowały z innymi zajęciami. Wiele szkół oferuje zdalne kursy językowe wakacyjne, na których można w krótkim czasie przyswoić język (pisaliśmy m.in. Nauka włoskiego online oraz Nauka niemieckiego online).
 • Łatwość obsługi – kursy online są proste w obsłudze, a dzieci, które doskonale znają specyfikę zdalnych lekcji, nie będą miały żadnych problemów z ich obsługą. Kursy nie mają dużych wymagań sprzętowych. Wystarczy domowy komputer, tablet lub laptop z dostępem do internetu. Przyda się również kamera, głośnik i słuchawki.
 • Dopasowanie do potrzeb dzieci – w internecie można znaleźć kursy grupowe i indywidualne, dopasowane do wieku i stopnia zaawansowania. Każdy może uczyć się w sposób, który jest dla niego najbardziej efektywny.
Nauka języków online dla dzieci
Nauka języków online dla dzieci
 • Wygoda i komfort – nauka w domu jest dla dzieci dużą frajdą, w trakcie nauki można siedzieć przy własnym biurku, ze szklanką soku czy ulubionymi przekąskami. W takich warunkach łatwiej się uczyć, nie ma hałasu, który może utrudniać przyswajanie wiedzy.
 • Dobra forma dla dzieci wycofanych i nieśmiałych – są dzieci, które źle się czują w grupie, nie są w stanie się skupić, czują lęk przed wypowiedziami przed grupą dzieci. Dla nich nauka online jest dobrym rozwiązaniem. Umożliwia nauka w przyjaznych warunkach, bez presji grupy. Dzieci mogą nauczyć się języka, a z czasem pokonać swoje lęki.
 • Dopasowane dla dzieci narzędzia – lektorzy dbają, aby lekcje były ciekawe, dopasowane do możliwości dzieci. W lekcjach dla najmłodszych biorą udział multimedialne maskotki, starsi oglądają filmy dopasowane do swoich zainteresowań.
 • Możliwość kontrolowania nauki – dzieci uczą się w domu, dlatego rodzice mogą sprawdzić, jakie robią postępy, czy nauka przynosi efekty. W razie potrzeby mogą komunikować się z nauczycielem i poprosić o ocenę postępów dziecka.

Czy nauka online języków obcych przez dzieci ma jakieś wady?

Nie ma jednej idealnej formy nauki, która odpowiadałaby wszystkim. Dzieci, podobnie jak dorośli są różni, każdy potrzebuje innych metod do przyswojenia wiedzy. Są dzieci, które do nauki potrzebują bezpośrednio kontaktu z lektorem i lekcji w stacjonarne szkole językowej.

Najlepiej sprawdzić dwie opcje, dać dziecku możliwość wyboru. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z bezpłatnych lekcji próbnych, które umożliwiają poznanie lektora i metod nauki. Mogą wziąć w nich udział również rodzice, którzy ocenią, czy stosowane metody są godne uwagi. Podstawowe wady nauki online języków obcych dla dzieci to:

Nauka języków online dla dzieci
Nauka języków online dla dzieci
 • Brak fizycznej obecności lektora, a to może być dużym problemem dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Maluchy są przyzwyczajone, że ktoś stoi obok i w razie problemów, pomaga i pociesza.
 • Brak fizycznej obecności innych dzieci – kontakty społeczne są bardzo ważne dla dzieci i młodzieży. Na kursach stacjonarnych można się pośmiać, powygłupiać, nawiązać nowe znajomości. Często po zajęciach dzieci gdzieś razem wychodzą, bawią się, rozmawiają. Niektóre dzieci potrzebują do nauki rywalizacji, o którą łatwiej w trakcie klasycznych kursów.
 • Konieczność spędzana czasu przed komputerami – część rodziców robi wszystko, aby ograniczyć dzieciom czas spędzony przed komputerem. Są dzieci nadpobudliwe, z wadą wzroku czy postawy, u kutych lepszym rozwiązaniem będą kursy w tradycyjnej formie.
 • Brak miejsca do nauki w domu – dzieci, które nie mają własnego pokoju, mogą mieć problem ze skupieniem uwagi, koncentracja. Jeżeli w trackie nauki w pomieszczeniu przebywają inne osoby, trudno skupić się na tym, co mowie nauczyciel. Przeszkadzać mogą domowe hałasy, ulubione pupile domagające się zabawy, rodzeństwo itp.

Zdalne kursy językowe dla dzieci nie są doskonałym rozwiązaniem, ale ilość zalet jest dużo większa niż wad. Dzieci powinny poznać tę formę nauczania, bo z roku na roku będzie coraz popularniejsza.

Na co zwracać uwagę, wybierając kurs online języka obcego dla dzieci?

W internecie jest bardzo szeroka oferta kursów językowych dla dzieci i młodzieży. Każda szkoła reklamuje się jako najlepsza, ale przed wyborem warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Rodzice powinni wejść na stronę internetową szkoły językowe, sprawdzić, czy placówka ma odpowiednie doświadczenie w zdalnym nauczaniu, a także zapoznać się z kadrą.

Lektorzy powinni mieć wykształcenie filologiczne oraz pedagogiczne, które pozwala na dopasowanie metodo nauki dla konkretnych dzieci. Dobre szkoły udostępnia prezentacje stworzone przez zatrudnionych lektorów, które umożliwiają poznanie ich akcentu oraz metod nauki.

Oprócz kwalifikacji ważne jest entuzjastyczne nastawienie i pasja do języka. Rodzice mogą wybrać lekcje z lektorem lub native speakerem, ewentualnie decydować się na opcje łączoną.

Nauka języków online dla dzieci
Nauka języków online dla dzieci

Warto również sprawdzić, co mówią o kursach ich uczestnicy. Opinie można znaleźć na forach, czatach lub w mediach społecznościowych. Ważna jest również cena kursu oraz możliwość płatności w ratach.

Dobry zdalny kurs języka obcego dla dzieci nie zawsze musi być najdroższy. Warto sprawdzić ofertę, porównać program, czas trwania kursu, liczebność grup i podjąć optymalną decyzję.

Nauka języków online dla dzieci jest doskonałą inwestycją w rozwój dzieci.  Dzieci uwielbiają spędzać czas w wirtualnej rzeczywistości, a dzięki zdalnym kursom nie marnują czasu, robią coś, co poprawi ich przyszłość.

Multimedialne materiały przyciągają dzieci, zastępują nielubiane podręczniki, zachęcają do nauki, są świetną zabawą. Warto poznać korzyści tego rozwiązania i samodzielnie przekonać się, że dzięki zdalnym kursom można szybko przyswoić język obcy (pisaliśmy m.in. Szybki kurs angielskiego online).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.