Nauka języka angielskiego online – samodzielnie czy z lektorem?

Nauka języka angielskiego online to jedna z popularnych metod nauki języka obcego. W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest niezbędna w niemal każdej dziedzinie życia. Bez niej ciężko mówić o dobrej pracy, swobodnym podróżowaniu czy poznawaniu innych ludzi. Angielski jest jednym z najczęściej wybieranych języków do nauki. Posługuje się nim ok. 2 miliardy ludzi na świecie, eksperci szacują się, że do 2050 roku ponad połowa ludzi na świecie będzie się komunikować po angielskim. To język biznesu, nauki, kultury, dyplomacji, bankowości, handlu, medycyny, nowych technologii.

Znajomość angielskiego potrzeba jest na wielu stanowiskach. Osoby, które pracują w międzynarodowych korporacjach, muszą znać angielski w mowie piśmie. Potrzeby jest również w małych firmach, handlu itp. Czytają ogłoszenia o pracę, można zauważyć, że w większości wymagana jest znajomość języka angielskiego. Oczywiście są zawody, w których nie jest potrzeba, ale nawet wtedy warto uczyć się dla własnej satysfakcji. Znając angielski, można porozumieć się właściwe na całym świecie. Metod nauki jest bardzo dużo.

Obecnie angielski jest przedmiotem obowiązkowym w szkołach, ale osoby dorosłe oraz dzieci, które chcą nadgonić program, mogą chodzić na zajęcia stacjonarne, brać korepetycje czy uczestniczyć w kursach angielskiego online. Nie ma jednej idealnej metody. Każdy musi sprawdzić sam, co mu najbardziej odpowiada.

Nauka języka angielskiego online
Nauka języka angielskiego online

Nauka języka angielskiego online – jak wyglądają zajęcia?

W sieci można znaleźć setki różnych kursów języka angielskiego. Warto sprawdzić ofertę, porównać propozycje różnych ośrodków szkoleniowych, zaznajomić się z cenami i formą kursów. Osoby, które chcą nauczyć się angielskiego, mają do wyboru dwa podstawowe rodzaje kurów, tzn. kursy synchroniczne i asynchroniczne. Każda forma ma swoje mocne i słabe strony.

 • Kursy synchroniczne – są bardzo podobne do tradycyjne nauki, odbywają się w czasie rzeczywistym. Główną różnicą jest to, że uczniowie nie siedzą w ławkach obok siebie, a przed monitorami komputerów. Lektor widzi i słyszy wszystkich uczestników, może z nimi rozmawiać, na bieżąco korygować błędy. Uczestnicy kursu również mogą ze sobą rozmawiać, wspólnie wykonywać ćwiczenia czy ćwiczyć angielskie dialogi. Tego typu kursy są bardzo polecane, zwłaszcza dla osób początkujących. Bezpośredni kontakt z lektorem umożliwia ćwiczenie wymowy, akcentu, poprawienie błędów. To w nauce języka bardzo ważne (pisaliśmy niedawno: Angielski online z lektorem). Dzięki temu, że nauczyciel pilnuje prawidłowej wymowy, można uniknąć złych nawyków, które potem ciężko wyeliminować. Minusem kursów synchronicznych jest konieczność dopasowania swojego grafiku do potrzeb kursu. Nie zawsze lektor ma możliwość ustalenia godzin dogodnych dla wszystkich uczestników. Ale w takim wypadku można zapisać się na indywidualną naukę języka angielskiego online.
 • Kursy asynchroniczne – w tym wypadku nie trzeba martwić się o mało dogodne terminy zajęć. Kursy asynchroniczne są nagrywane wcześniej, dlatego nie wymagają obecności na zajęciach o określonej godzinie. Wystarczy wykupić zdalny kurs języka angielskiego, a otrzymuje się dostęp do materiałów. Mogą to być prezentacje audio, video, prezentacje, materiały w formie pdf. W tej formie bardzo dużo zależy do samego uczestnika, jego zaangażowania, motywacji, samodzielności. Plusem asynchronicznej formy nauki jest duża swoboda, uczyć można się w każdym wolnym czasie, materiały można wielokrotnie odtwarzać, jest do nich nieograniczony dostęp. Największą wadą jest brak kontaktu z lektorem. Niektóre szkoły zdalne umożliwiają wysyłanie maili czy organizują co jakiś czas live z lektorami, ale to nie to samo. Bez nadzoru łatwo wyrobić złe nawyki, nie ma nikogo, kto korygowałby błędy. Z tego względu ta forma jest polecana dla osób, które znają już podstawy języka angielskiego, chcą się jedynie doszkolić. Osoby początkujące powinny wybrać lekcje, na których obecny jest lektor lub native speaker (pisaliśmy niedawno: Kurs angielskiego online dla początkujących).
Nauka języka angielskiego online
Nauka języka angielskiego online

Nauka języka angielskiego online – dlaczego warto z niej korzystać?

Nauka języka angielskiego wymaga czasu i regularności. Nie można liczyć na to, że wystarczy miesiąc, aby dobrze poznać słownictwo, wymowę i zasady gramatyczne. Niestety, mało kto ma dziś czas, aby raz lub dwa razy w tygodniu chodzić na stacjonarne zajęcia. Trzeba wygospodarować czas nie tylko na same lekcje, ale również dojazdy, które często zajmuję więcej czasu niż same zajęcia. W najgorszej sytuacji są osoby, które mieszkają w miejscowościach, gdzie nie ma stacjonarnych szkół językowych. W takim przypadku musiałyby dojeżdżać do większego miasta, a to oprócz czasu, pochłania również dużo pieniędzy.

Pisaliśmy niedawno również: Szybki kurs angielskiego online

Na szczęście są kursy zdalne angielskiego, które rozwiązują problem z brakiem czasu czy wysokimi kosztami. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób. W pewnym sensie wzrost zainteresowania e-learningiem wynika z sytuacji, która od 2020 roku panuje na całym świecie. Pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia spowodowały, że kursy stacjonarne musiały zostać zawieszone, a ich miejsce zajęły kursy i szkolenia internetowe. Wiele osób początkowo niechętnie podchodziło do tej formy nauki, ale szybko przekonali się, że zdalnie można uczyć się tak samo efektywnie, jak stacjonarnie. Dodatkowo ta forma nauczania ma wiele zalet, które przyciągają kolejnych kursantów. Główne korzyści, jakie daje to:

 • Ogromna dostępność – kursy stacjonarne mają wielu przeszkód, nauka online jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Przeszkodą nie jest stan zdrowia, miejsce zamieszkania, praca zmianowa, brak czasu. Nauka języka angielskiego online przeznaczona jest świetną opcją dla osób chorych, niepełnosprawnych, o obniżonej odporności, opiekujących się chorymi członkami rodziny. To również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają na wsiach, gdzie nie ma możliwości uczestniczenia w kursach stacjonarnych, dla osób, które pracują w różnych godzinach i nie mogą dopasować grafiku do terminu kursy. Z nauki zdalnej mogą skorzystać młodzi rodzice, którzy nie mogą opuszczać na długo dziecka czy wszyscy, którzy nie chcą uczyć się w dużej grupie (pisaliśmy m.in. E-learning dla dzieci i młodzieży).
 • Elastyczny czas nauki – ile to razy osoby rezygnowały z nauki, bo nie mogły dopasować kursu stacjonarnego do trybu dnia? W dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne, ponieważ większość ludzi pracuje na zmiany, często pozostaje po godzinach. Terminy kursów są sztywne, bo przecież nie da się ich dopasować do każdego uczestnika. Ale przy nauce zdalnej nie stanowi to problemu. Osoby, które mają bardzo mało czasu, mogą wybrać korepetycje lub indywidualne lekcje online z lektorem. W zajęciach 1 na 1 dopasowanie terminu nie jest kłopotliwe. Innym rozwiązaniem dla osób cierpiących na brak czasu są kursy asynchroniczne. Można odtwarzać je w każdej wolnej chwili, wieczorami czy w święta. Dzięki temu brak czasu nie jest przeszkodą w nauce języka angielskiego.
Nauka języka angielskiego online
Nauka języka angielskiego online
 • Oszczędność pieniędzy – każdy, kto chciał zapisać się na stacjonarny kurs angielskiego, wie, że to duży wydatek. Najczęściej organizatorzy wymagają płatności za cały kurs lub jeden semestr, a nie każdy jest w stanie wyłożyć taką kwotę. Na szczęście nauka internetowa jest tańsza, w sieci można znaleźć również kursy darmowe, dzięki którym można poznać podstawy języka angielskiego. Kursy płatne są dużo tańsze niż ich stacjonarne odpowiedniki. Wynika to z tego, że organizatorzy ponoszą dodatkowe koszty związane z wynajęciem sali wykładowej, opłaceniem utrzymania lektora. W przypadku kursów zdalnych płaci się tylko za samą naukę oraz honorarium dla jego autora. Kursanci nie muszą również wydawać pieniędzy na dojazdy, nocleg czy wyżywienie w czasie kursu.
 • Nauka w domowych warunkachnauka języka angielskiego online może odbywać się w komfortowych warunkach. W trakcie zajęć można siedzieć w ulubionym fotelu, z kubkiem kawy lub herbaty. Nie trzeba martwić się, że w sali panuje hałas, jest duszno, a ławki są niewygodne. Uczyć można się oczywiście również poza domem, np. w kawiarni, na ławce w parku, w pociągu czy w kolejce do lekarza. Dopasowane do indywidualnych potrzeb warunki sprawiają, że nauka szybko wchodzi do głowy (pisaliśmy niedawno: Intensywny kurs angielskiego online).
 • Łatwe w obsłudze platformyzdalne kursy angielskiego odbywają się zazwyczaj na platformach e-learningowych, czyli na specjalnych aplikacjach, służących do prowadzenia zdalnej edukacji, szkoleń, konsultacji, itp. Obecnie twórcy starają się, aby platformy były przyjazne użytkownikom, łatwe w obsłudze. Nie wymagają specjalnych umiejętności, z obsługą radzą sobie nawet osoby, które na co dzień nie korzystają z komputera.
 • Bardzo duży wybór zdalnych kursów angielskiego – w sieci można znaleźć różnego typu kursy języka angielskiego. Można szukać kursów dla początkujących, zaawansowanych, z lektorem, z native speakerem, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są szkolenia grupowe i indywidualne, skupiające się na wymowie, gramatyczne, przygotowujące do egzaminów. Wybór jest ogromny, dlatego każdy znajdzie kurs idealny dla swoich potrzeb.
 • Doświadczeni lektorzywartościowe kursy online języka angielskiego prowadzone są przez osoby z dużą wiedzą, doświadczeniem, które nie tylko doskonale znają język, ale również, dzięki wykształceniu pedagogicznemu wiedzą, jak go nauczyć. Dobrzy lektorzy zarażają pasją do języka kursantów, przekazują wiedzę i ciekawostki o kulturze krajów angielskojęzycznych.
 • Możliwość skorzystania z lekcji próbnych – nie wszystkie osoby wiedzą, jak wyglądają zdalne lekcje, dla niektórych to duża nowość. Dobre szkoły językowe oferują możliwość skorzystania z darmowej lekcji próbnej. To doskonała okazja, aby poznać lektora, zobaczyć jak prowadzi zajęcia oraz przekonać się, jak uczy się, siedząc przed monitorem komputera. Wiele początkowo niezdecydowanych osób, właśnie po lekcji testowej przekonało się do tej formy nauki języka angielskiego.
 • Możliwość pokonania bariery językowej – wiele osób odczuwa duże lęk przed mówieniem w obcym języku. Na kursach stacjonarnych zdarza się, że uczestnicy milczą, wstydzą się przed grupą, boją się, że zostaną wyśmiani. Zdalnie nie ma tego problemu. Można rozmawiać w taki sposób, aby tylko lektor słyszał wypowiedź. Można również wybrać zdalne kursy indywidualne, które są doskonałe w początkowym etapie nauki, pomagają przełamać lęk przed mówieniem i umożliwiają do dołączenia na lekcje grupowe.
Nauka języka angielskiego online
Nauka języka angielskiego online
 • Nauka we własnym tempie – osoby, które korzystają z nauki języka angielskiego online, mogą uczyć się we własnym tempie, zgodnie z własnymi możliwościami. Nie ma presji grupy, dzięki temu można nabrać pewności siebie i uwierzyć we własne możliwości.
 • Różnorodne materiałynauka języka angielskiego online to nie tylko sucha teoria. Wykładowcy prowadzą liczne konwersacje z uczestnikami, proponują pracę w grupach, zadają ćwiczenia, testy itp. Na lekcjach nie jest nudno, wykorzystywane są prezentacje, filmy, animacje itp. Uczestnicy mogą komunikować się za pomocą komunikatorów, czatów czy wideo rozmów. Taka forma prowadzenia zajęć sprzyja szybkiej i efektywnej nauce.

Czy zdalne lekcje języka angielskiego są zawsze dobrym wyborem?

E-learning z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zdobywa zwolenników wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdalnie można uczyć się niemal wszystkiego, rozwijać kompetencje twarde i miękkie. Czy jednak ta forma nauki jest odpowiednia dla wszystkich? Niestety nie. Nie ma idealnej metody, odpowiadającej wszystkim ludziom. Każdy jest inny, preferuje inne metody. Jedni do nauki potrzebują ciszy i spokoju, inni wolą głośne dyskusje i wspólne dochodzenie do wniosków. Nauka języka angielskiego online nie jest odpowiednia dla osób, które potrzebują kontaktu na żywo. W domu nie są w stanie się skupić, jest za dużo rozpraszaczy uwagi.

Potrzebują nauczyciela, który będzie stał obok, udzielał wskazówek, przywoływał do porządku. Lektor jest im niezbędny również do korygowania błędów, bo nie zawsze można je wyłapać samemu. Zdalne lekcje nie sprawdzą się również w przypadku osób, które nie mają cichego kąta, pozwalającego na spokojny udział w zajęciach. Nie zawsze jest możliwość pozbycia się na czas kursów innych domowników, a w przypadku, gdy w pokoju przebywają dzieci czy współlokatorzy, ciężko się skupić. W takim wypadku należy poszukać innego miejsca np. stolika w kawiarni lub zdecydować się na kurs w szkole stacjonarnej. Problemem w nauce zdalnej może być również brak potrzebnego sprzętu lub dostępu do internetu. Dotyczy to zwłaszcza starszych ludzi, którzy na co dzień nie korzystają z nowych technologii.

Utrudnieniem mogą być również awarie sprzętu. Jeżeli zdarzają się często, to demotywują i zniechęcają do udziału w zajęciach. Zdalne lekcje angielskiego nie będą dobre dla osób, które dobrze czują się w dużej grupie. Kurs angielskiego to przecież nie sama nauka, ale również przerwy, wspólne wypicie kawy czy zjedzenie lunchu. Dla niektórych osób nauka języka jest sposobem na samotność i poznanie nowych ludzi. Zdalnie nie jest to możliwe, dlatego w takim wypadku lepiej wybrać miejscowe szkoły językowe. Najlepiej na własnej skórze przekonać się, czy zdalna nauka języka angielskiego jest dobrym pomysłem.

Nie można sugerować się zdaniem innych, bo każdy może mieć własne odczucia. Warto zapisać się na lekcje testową lub sprawdzić bezpłatną ofertę, a jeżeli lekcje online okażą się strzałem w dziesiątkę, wybrać właściwy kurs.

Co jest potrzebne, aby wziąć udział w zdalnym kursie języka angielskiego?

Zdalna nauka języka angielskiego nie wymaga dużej ilości sprzętu. Aby zapisać się na lekcje i wziąć udział w kursie, wystarczy tylko smartfon, tablet lub komputer z dostępem do internetu. Pozostałe wyposażenie, np. kamera, mikrofon czy słuchawki są dużym ułatwieniem, ale bez problemu można się bez nich obejść. Sprzęt nie musi mieć wysokich parametrów, każdy może korzystać ze sprzętu, który ma w domu. Ważne jest połączenie z internetem, bo bez tego niemożliwy jest udział w synchronicznej formie zajęć. Dużą zaletę internetowej nauki jest to, że nie jest się uzależnionym od konkretnego miejsca. Można przebywać we własnym domu, ale równie dobrze można uczyć się na plaży w ciepłych krajach czy przebywając u przyjaciół za granicą.

Nauka języka angielskiego online
Nauka języka angielskiego online

Przeszkodą w udziale w kursie nie jest nagły wyjazd w delegacje czy nieplanowane wakacje. Oprócz sprzętu i dostępne do internetu, do udziału w kursie potrzebna jest motywacja i chęć nauki. Bez tego nawet najlepiej prowadzone zajęcia nie przyniosą efektu. Ważne, aby określić, co ma przynieść ukończenie kursu i nauczenie się języka. Dla jednych może to być wyjazd za granicę, dla innych zdobycie wymarzonej pracy, dostanie się na zagraniczną uczelnię czy swobodne zwiedzanie świata. Myślenie, że każda kolejna lekcja zbliża do osiągnięcia celu, na pewno sprawi, że nauka będzie efektywniejsza.

Zdalne lekcje języka angielskiego – czy warto korzystać z pomocy lektora?

W skład nauki języka angielskiego wchodzi słownictwo, zasady gramatyczne, wymowa, akcent itp. Trzeba nauczyć się mówić, czytać, rozumieć, co to mówią inni. W związku z tym, że w angielskim słowa inaczej się wymawia, a inaczej pisze, potrzebny jest ktoś, kto będzie mógł pomóc w nauce. Mowa tu oczywiście o lektorze, czyli nauczycielu języka obcego. Jak wcześniej wspomniano, zajęcia z lektorem są idealnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim, uczą się podstaw, nie znają wymowy. Samodzielnie mogą uczyć się osoby, które znaj podstawy, są oswojone z językiem, a chcą jedynie się doszkolić, pogłębić swoją wiedzą, poznać branżowe słownictwo.

Lekcje angielskiego online z lektorem do doskonały sposób na naukę czytania, pisania i słuchania, a także zrozumienie, jak działa język angielski, jak tworzy się zdania, na czym polega specyfika wymowy. Lektor obecny na zdalnych lekcjach jest jak nauczyciel w szkole stacjonarnej. Koryguje błędy, pomaga, naprowadza na prawidłową odpowiedź. Dzięki jego obecności można liczyć na szybkie odpowiedzi na zadawane pytanie, dyskusje, pomoc w rozwiązywaniu testów. Dodatkowo obecność nauczyciela motywuje do nauki. Skłania do przygotowania się do zajęć, motywuje, aby nie znaleźć wymówek i nie wziąć udziału w kursie.

Dużym atutem lekcji zdalnych z lektorem jest dopasowanie metod nauki do danej osoby. Nauczyciel angielskiego, oprócz znajomości języka, ma również wiedzę pedagogiczną, a dzięki temu wie, jak uczyć i przekazywać wiadomości. Może również podsunąć ciekawe materiały, książki czy programy w internecie, dzięki którym wiedzą zdobytą na kursie będzie można utrwalać w domu. Dobry lektor wspiera, motywuje, zachęca do nauki. Dzięki niemu nauka języka angielskiego online jest efektywna i pozwala w krótkim czasie opanować język.

Nauka języka angielskiego onlineczy to wystarczy, aby nauczyć się języka?

Wiele osób zastanawia się, czy sam udział w zdalnym kursie angielskiego wystarczy, aby dobrze opanować język, poznać słownictwo, gramatykę i wymowę. W nauce każdego języka bardzo ważna jest systematyczność. Najlepiej uczyć się codziennie, ewentualnie co drugi dzień. Wystarczy 15-20 minut dziennie. W tym czasie można przypomnieć sobie poprzednią lekcję z kursu, nauczyć się kilku nowych słówek czy wyrażeń, posłuchać angielskiej piosenki czy obejrzeć film w oryginale. Ważne, aby starać się zrozumieć, to co mówią autorzy, a w razie problemów, przetłumaczyć nieznane zwroty. W nauce angielskiego istotna jest jak największa styczność z językiem.

Nauka języka angielskiego online
Nauka języka angielskiego online

Można słuchać angielskiego radia, oglądać programy dostępne w internecie. W sieci dostępne są również aplikacje, dzięki którym można poznawać nowe słowa i zasady gramatyczne. Świetnym sposobem na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem jest wyjazd do kraju anglojęzycznego. Przebywanie wśród osób, które nie mówią po polsku, zmusza do przełamania się i mówienia w obcym języku. Taki wyjazd jest dla wielu osób przełomem i przyśpiesza naukę angielskiego.

Jak wybrać wartościowy kurs języka angielskiego online?

Obecnie w internecie można znaleźć ogromną ilość kursów online języka angielskiego. Z jednej strony to dobrze, można przebierać w ofertach, ale z drugiej zwiększa to prawdopodobieństwo trafienia na nic niewnoszący kurs językowe. W związku z dużym zainteresowaniem e-learningiem pojawiły się kursy, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy. Są stworzone bez żadnego planu, składają się z kilku lekcji, które nie pozwalają na efektywną naukę. Są jednak sposoby, dzięki którym można wybrać wartościowy, skuteczny kurs języka angielskiego.

 • Należy wejść na stronę internetową szkoły językowej – każdy kurs, niezależnie od tego, czy językowy, czy inny należy dobrze sprawdzić i zapoznać się z umieszczonymi na stronie informacjami. Warto sprawdzić, czy placówka edukacyjna jest zarejestrowana i działa legalnie. Powinna mieć podany NIP, KRS, adres siedziby i telefon kontaktowy. Warto zadzwonić i porozmawiać na temat oferty. Warto spytać, jak długo placówka prowadzi zdalne lekcje, jakim sprzętem dysponuje i jakie nowoczesne narzędzia wykorzystywane są w czasie zajęć.
 • Niezawodna jest poczta pantoflowa – należy poszukać osób, które brały udział w kursie i spytać się o wrażenie oraz efektywność nauki. Jeżeli takich osób nie ma na miejscu, można poszukać informacji w mediach społecznościowych czy na forach tematycznych.
 • W nauce języka bardzo ważni są lektorzy – warto sprawdzić, kto prowadzi zajęcia, jakie ma doświadczenie i wykształcenie. W zależności od własnych potrzeb można wybrać zajęcia z lektorem, czyli Polakiem, uczącym języka angielskiego lub z native speakerem. Native speaker to obcokrajowiec, który na zajęciach nie posługuje się językiem polskim. Cała konwersacja odbywa się po angielsku. Ta forma zajęć jest polecana dla osób, które chcą nauczyć się prawidłowej wymowy, akcentu, zależy im na pokonaniu bariery językowej. Dobry nauczyciel języka angielskiego powinien zarażać pasją do języka.
 • Możliwość uzyskania certyfikatu. Warto wybrać zdalny kurs angielskiego, który kończy się zdaniem egzaminu i uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu (pisaliśmy niedawno: Kursy językowe online z certyfikatem). Dokument jest potrzebny do starania się o pracę, gdzie wymagana jest znajomość języka angielskiego, taki kurs można z powodzeniem wpisać w CV. Zaświadczenie może również pomóc w otrzymaniu awansu czy podwyżki. Obecnie szefowie cenią pracowników, którzy się szkolą, podnoszą swoje kwalifikacje, dbają o swój rozwój. Świadczy to samodzielności, dobrej organizacji pracy. Te cechy są zawsze cenione, dlatego nauka języka angielskiego online może być dużym krokiem do poprawy sytuacji zawodowej (pisaliśmy m.in. Szkolenia zawodowe online).
Nauka języka angielskiego online
Nauka języka angielskiego online

Dlaczego znajomość języka angielskiego jest tak potrzebna w dzisiejszym świecie?

Lepiej znać kilka języków pobieżne czy jeden dobrze? Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna. Osoby, które stoją przed takim dylematem, powinny zrozumieć, że lepiej nauczyć się jednego języka, ale w takim stopniu, aby swobodnie w nim pisać, mówić i rozumieć, co mówią inni. Znajomość podstaw kilku języków tak naprawdę nic nie daje. Oczywiście ważne jest, aby dobrze wybrać język, który chcemy dobrze poznać. Angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie, można porozumieć się nim na wszystkich kontynentach. Jest niezbędny w życiu zawodowym. Obecnie znajomość angielskiego jest wymagana na wielu stanowiskach.

Pisaliśmy również: Nauka włoskiego online

Pracodawcy oczekują, że pracownicy będą w stanie porozumiewać się z zagranicznymi kontrahentami i klientami, będą mogli wyjeżdżać na zagraniczne podróże służbowe czy przeprowadzać rozmowy telefoniczne po angielsku Nawet na stanowiskach, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z zagranicznymi klientami, angielski jest bardzo potrzeby. Wiele programów jest pisanych w tym języku, dużo nowinek czy wiadomości branżowych jest na zagranicznych stronach. Niektóre ważne publikacje są tylko w języku angielskim, dlatego bez jego znajomości, ciężko się rozwijać i kształcić. Oczywiście znajomość angielskiego przydaje się nie tylko w pracy. Biegłe porozumiewanie się angielskim jest potrzebne młodym ludziom, którzy chcą kształcić się na słynnych zagranicznych uczelniach.

Bez perfekcyjnej znajomości języka nie ma co marzyć, aby się tam dostać. Aby spełnić swoje marzenie, warto już uczyć się angielskiego w szkole i dodatkowo na zdalnych kursach (pisaliśmy niedawno: Kursy językowe online). Obecnie do krajów europejskich można dolecieć w kilka godzin, a tam kuszą galerie, muzea, teatry. Znając angielski, można swobodnie zwiedzać, oglądać przedstawienia, poznawać obcą kulturę. Nie trzeba obawiać się problemów z kupnem biletu czy znalezieniem drogi do danego miejsca. Angielski przydaje się także dla amatorów mody i najnowszych trenów. Można polecić do Londynu czy Paryża, pochodzić po tamtejszych sklepach, udać się na pokaz mody. Dzięki znajomości angielskiego można swobodnie podróżować po swoim świecie, ta umiejętność pozwala poczuć się obywatelem całego świata.

Udział w zdalnym kursie języka angielskiego i nabycie nowych kompetencji ma również wpływ na samoocenę. Osoby, które zdecydowały się na naukę języka, czują się pewne siebie, rośnie ich wartość. Obecnie znajomość angielskiego staje się standardem. Warto pamiętać, że zawsze jest dobry czas na naukę języka. Nie warto szukać wymówek, tłumaczyć się wiekiem. Dzięki zdalnym kursom angielskiego każdy możne nauczyć się języka. Wystarczy wybrać odpowiedni poziom kursu, rozwijać się, robić coś dla siebie.

Pisaliśmy również: Nauka niemieckiego online

Nauka angielskiego online samodzielnie czy z lektorem? Każda metoda może być skuteczna, musi być jedynie dopasowana do potrzeb i charakteru danej osoby. Najważniejsze jest zaangażowanie i chęć nauki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.