Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo [możliwości]

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo to duże możliwości na efektywną naukę języka obcego bez konieczności wychodzenia z domu, dodatkowo bezpłatnie. W internecie dostępnych jest wiele platform, które umożliwiają dzieciom uczenie się angielskiego z sposób skuteczny i darmowy. Warto znać tego typu serwisy, a także jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo – na czym to polega?

Spis treści

W obecnych czasach na ratunek rodzicom przybywa technologia. Angielski przez internet dla dzieci w domu to duża oszczędność czasu, a także możliwość indywidualnej nauki, zgodnie z potrzebami i tempem dziecka (pisaliśmy m.in. Jak nauczyć się angielskiego w domu). W internecie dostępnych jest wiele wartościowych materiałów, a także platform i serwisów, zarówno płatnych, jak i darmowych, z których korzystać mogą dzieci w wieku nawet kilku lat.

Maluszki oczywiście będą potrzebować szczególnie na początku nieco pomocy rodziców, ale to w końcu inwestycja w ich przyszłość. Starsze dzieci bez problemu poradzą sobie z obsłudze tego typu platform.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Jak wygląda nauka języka angielskiego dla dzieci online?

Obecnie dzieci nie mają żadnego problemu z obsługą nowoczesnych technologii, dlatego też uczenie się przez internet nie stanowi dla nich problemu. Kursy i nauka online pozwala dzieciom na rozwijanie swoich pasji, a dzięki temu, że nauka odbywa się przez internet, nie muszą trafić na dojazdy, tak jak w przypadku kursów stacjonarnych (pisaliśmy m.in. Zdalny kurs języka angielskiego). Kursy języka angielskiego przez internet dla dzieci mogą odbywać się na różne sposoby:

 • Asynchroniczna nauka angielskiego online – sposób ten polecany jest zwłaszcza dla dzieci oraz młodzieży, gdy mocno przypomina tradycyjną naukę. Zajęcia odbywają się w rzeczywistym czasie, w konkretnym dniu o ustalonej godzinie. Różnicą jest jednak to, że dzieci nie siedzą w ławkach obok siebie, a w swoim domu przed komputerem. Inne elementy są bardzo podobne do standardowych lekcji. Uczniowie widzą osobę prowadzącą na monitorze i często mogą z nią porozmawiać przy pomocy czatu, video rozmów czy innych komunikatów,
 • Dzieci oglądają filmy albo bajki, nauczyciele pokazują im prezentacje albo slajdy, wspólnie rozwiązują quizy, itp. Forma zajęć jest dostosowana do wieku uczniów. Najmłodsze dzieci się bawią, a przy okazji uczą nowych rzeczy. Synchroniczne zajęcia mogą się odbywać w grupach albo indywidualnie. Również długość lekcji dostosowana jest do umiejętności oraz wieku dzieci. Przedszkolaki zaczynają od około 25-minutowych lekcji. Jest to optymalny czas, kiedy mały uczeń jest się w stanie skupić i nauczyć się nowych wiadomości. Starsze dzieci oraz młodzież biorą udział w dłuższych zajęciach, trwających zwykle od 60 do 90 minut. W przypadku tego typu kursów uczeń i nauczyciel mają ciągły kontakt wzrokowy oraz słuchowy. Osoba prowadząca proponuje quizy, zadania, zadaje pytania, a także zachęca do odpowiedzi. Lekcje często zakończone są krótką pracą domową, polegającą na zapamiętaniu kilku słówek albo wykonaniu ćwiczeń,

 • Asynchroniczne kursy angielskiego – nauka angielskiego dla dzieci w domu może mieć również taką formę. Polecana jest ona dla dzieci starszych i młodzieży, które miały już kontakt z obcym językiem, jednak chcą poszerzyć swoją wiedzę. Metoda ta wymagają jednak duże samozaparcia oraz samodzielności, gdyż nie ma bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Lekcje wcześniej zostały nagrane, a po wykupieniu kursu uczniowie uzyskują do nich dostęp. Zaletą takich zajęć jest możliwość powtarzania materiału wiele razy, wracania do tematów, które sprawiały uczniowi trudność, co ułatwia przygotowanie do sprawdzianów. Minusem jest jednak brak osoby prowadzącej, która mogłaby na bieżąco korygować ewentualne błędy. Przez to dziecko może nabrać złych nawyków, których ciężko będzie mu się pozbyć. Z tego względu tego typu kursy najlepiej traktować jako dodatek do lekcji angielskiego z lektorem (pisaliśmy m.in. Nauka angielskiego online z lektorem).
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo – dlaczego warto pomagać dziecku w nauce języka angielskiego?

Jest wiele powodów, dla których warto wesprzeć dziecko w uczeniu się obcego języka. Z jednej strony chodzi po prostu o znajomość drugiego języka, co wymagane jest obecnie niemalże w każdym miejscu, np. na studiach czy wyjazdach zagranicznych, a także prawie w każdym miejscu pracy. Poza tym, chodzi o język angielski, czyli najpopularniejszy język obcy na całym świecie.

7 powodów, dla których nauka angielskiego dla dzieci za darmo to same plusy:

 • Język angielski pozwala na uczeni się i studiowanie za granicą,
 • Umożliwia czerpanie informacji z międzynarodowych źródeł, np. telewizyjnej sieci BBC,
 • Angielski to jeden z najłatwiejszych języków do nauki co powoduje, że dzieci szybko go przyswajają i chętniej interesują się innymi językami obcymi (pisaliśmy m.in. Szybki kurs angielskiego online),
 • Znajomość języka umożliwia poznanie ludzi z całego świata,
 • Angielski ułatwia podróżowanie, nie tylko do krajów anglojęzycznych,
 • Pozwala na słuchanie ulubionych piosenek oraz oglądanie filmów w języku angielskim bez napisów i lektora (pisaliśmy niedawno: Lektor angielskiego online),
 • Nauka języka angielskiego dla dzieci wpływa na poprawę ich koncentracji, a także ćwiczy pamięć.

Nauka języka angielskiego dla 2, 3 i 4 latków, czyli jak zacząć?

Najmłodsze dzieci powinny uczyć się języka angielskiego poprzez zabawę. W przypadku malutkich dzieci nie ma mowy o wkuwaniu słówek, gdyż to może je jedynie zniechęcić. Zanim dziecko zacznie uczyć się języka angielskiego, warto uświadomić sobie, jak dzięki uczy się języka polskiego – intuicyjnie i przez obserwację otoczenia. Tak samo powinno być w przypadku każdego innego języka. Najlepiej działa wielokrotne powtarzanie słów, których sens dziecko rozumie. Jednak w jaki sposób to robić?

Pisaliśmy niedawno również: Kurs językowy online z certyfikatem

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Można samemu uczyć dziecko, szczególnie jeśli jest malutkie albo w przypadku starszego skorzystać tego, co oferują lekcje angielskiego za darmo dla początkujących. Można uczyć dziecko poprzez mówienie mu jak różne przedmioty nazywają się w innych krajach, np. „Wiesz, że w Ameryce na dom mówi się home?”

W ten sposób podana informacja może zachęcić dziecko do tego, aby dopytywać się o inne przedmioty. Jednak użycie nowych tylko jeden raz nie wystarczy do tego, aby dziecko je zapamiętało. Z tego względu, kiedy słowa zostały już przedstawione, trzeba je powtarzać i używać w domu w różnych kontekstach tak często, jak jest to możliwe.

Inny sposób to wymienne używanie słów polskich oraz angielskich w domu. Przykładowo, kiedy dziecko daje coś rodzicowi, ten może odpowiedzieć „thank you”. Dzięki takiej naturalnej metodzie dziecko samo zacznie rozumieć znaczenie określonych słów.

Kolejnym sposobem jest użycie do zabawy maskotki, której rodzice daje głos i w ramach nauki będzie ona wydawała dziecku polecenia po angielsku. Dziecko polecenia te powinno wykonywać, a przy każdym powtórzeniu zabawy oraz poleceń, będzie je sobie utrwalać. Na samym początku polecenia te powinny być bardzo proste, np. usiądź, wstań, itp.

Sprawdź także: Kursy online za darmo z certyfikatem

Nauka angielskiego dla dzieci z profesjonalistami

Często okazuje się, że polska szkoła nie jest w stanie nauczyć języka angielskiego na przyzwoitym poziomie. Wielu ludzi przez kilkanaście lat uczy się języka angielskiego, a potem nie jest w stanie porozumieć się z innymi w obcym języku w najprostszych kwestiach. Z tego względu, tak ważne jest dokształcanie się i samodzielna nauka dziecka w domu. 

Czytaj także: Jak uczyć się na pamięć?

Dziecko może uczyć się angielskiego stacjonarnie na wybranym kursie, ale również przez internet. W jest sieci dostępny jest angielski dla przedszkolaków online za darmo, z którego każde początkujące dziecko może skorzystać – wystarczy posiadać tablet, smartfon lub komputer z dostępem do internetu (pisaliśmy m.in. Nauka języków obcych przez internet). 

Kurs angielskiego dla dzieci

W zależności od preferencji, rodzice mogą wybrać stacjonarny kurs języka angielskiego albo online. Pierwszy sposób zapewnia efektywną naukę pod okiem specjalisty, ale również inne doświadczenia – poza nauką, kontakt z innymi osobami, z którymi dziecko może rozmawiać w obcym języku (pisaliśmy m.in. Jak efektywnie uczyć się angielskiego).

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Jednak minusem kursu stacjonarnego jest to, że nie jest to rozwiązanie, które oszczędzałoby czas, gdyż dziecko należy zawieźć na zajęcia, a następnie je odebrać. Ponadto, tego typu kurs odbywa się w ustalonych terminach i godzinach. Jeżeli pociecha zachoruje albo wydarzy się inna losowa sytuacja, która uniemożliwi pojawienie się dziecka na zajęciach, traci ono lekcje, którą będzie musiało odrobić. Z tego względu wielu rodziców decyduje się na naukę języka angielskiego dla dzieci przez internet.

Dobry kurs języka angielskiego przez internet łączy w sobie pewne elementy. Jeden z nich to zajęcia na żywo z prowadzącym w grupie albo indywidualnie. Umożliwiają one bezpośrednią rozmowę, a także angażującą interakcję z osobą prowadzącą. Poza tym, kurs angielskiego dla dzieci online to również materiały video, a także ćwiczenia interaktywne, umożliwiające utrwalenie wiedzy.

Forma nauki języka angielskiego online powinna być stworzona jest w taki sposób, aby nie kojarzyć się dzieciom z nudnym wkuwaniem słówek o regułek z podręcznika. Aby podtrzymać zainteresowanie dziecka nauką, a co za tym idzie, skutecznym uczeniem się, należy uczyć dziecko przez zabawę. Jeśli dziecko będzie odbierać zajęcia jako rozrywkę, o wiele chętniej będzie w nich uczestniczyć i szybciej się uczyć.

Jak uczyć dziecko angielskiego w domu online?

Internet oferuje wiele platform i serwisów, z których warto czerpać wartościową wiedzę. Niektóre z nich są darmowe, inne płatne a jeszcze inne mają w sobie dwie opcje – darmową i premium.

Pierwsza polska szkoła języka angielskiego przez internet – eTutor

W tym przypadku dostęp jest darmowy przez tydzień. To jedno z najlepszych miejsc do nauki języka angielskiego przez internet w Polsce. Kurs jest rozbudowany, ale także konkretny i rzeczowy. Umożliwia rozwinięcie każdej z kluczowych umiejętności, takich jak mówienie, rozumienie ze słuchu, pisanie i rozumienie tekstu czytanego. Wyposażony jest w gry językowe i świetny system powtórek, a także nagrania video.

Preply – nauka języka angielskiego przez Skype

Nauka języka angielskiego dla dzieci online możliwa jest w tym przypadku przez lektora, co na platformie Preply można zrobić szybko i łatwo (pisaliśmy m.in. Szybki kurs języka angielskiego online). Platforma ta udostępnia szeroki katalog tutorów, a także duże możliwości filtrowania, w zależności od tego, czego dziecko ma się nauczyć.

Multikurs – nauka języków obcych przez internet

Ta platforma oferuje dwa rodzaje kursów, które można kupić najtaniej, decydując się na pakiet. Dostęp do platformy jest płatny, a darmowa jest wersja demo. Dostępne są kompletne intensywne kursy, a także kursy, które uczą słówek metoda MultiWords. To przyzwoita platforma, która służy do nauki języka angielskiego, ale można ją również wykorzystać do nauki innych języków obcych.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Memrise

Dostęp do tej platformy edukacyjnej jest darmowy, jednak istnieje wersja premium. Jednak już na poziomie bezpłatnym serwis oferuje wiele ciekawych i przydatnych materiałów.

Ang.pl

Za dostęp do serwisu nie trzeba nic płacić. To jedna z najpopularniejszych polskich stron, dotycząca języka angielskiego. Świetnie wyjaśnia zagadnienia gramatyczne, zawiera ćwiczenia oraz słówka do nauczenia, a także testy, które sprawdzają znajomość słownictwa i quizy, które dotyczą zagadnień językowych i kulturowych. Platforma ta stanowi kompletne kompendium wiedzy, zwłaszcza w zakresie gramatyki.

Jak uczyć dzieci angielskiego w domu? Przykłady wartościowych platform

Aby skutecznie uczyć się angielskiego, dzieci mogą korzystać z w aplikacji i serwisów internetowych, z których można czerpać wiedzę. Poniżej lista tych, na które warto zwrócić uwagę. 

Wordwall.net

Jest to strona internetowa, na której znaleźć można ogromną ilość interaktywnych ćwiczeń, które wciągną i zachęcą do nauki każde dziecko. Dostępnych jest tam szereg różnych wariantów, m.in. koło fortuny, krzyżówki, ciekawe quizy, a nawet ćwiczenia związane z Minecraft. Ponadto, można znaleźć tam również materiały, które można wydrukować. Znajdują się na nich ćwiczenia w formie zabawy. Co więcej, na stronie tej istnieje możliwość stworzenia własnych ćwiczeń.

Kahoot

To aplikacja oraz strona, która przeznaczona jest do nauki angielskiego dla dzieci, ale również osób dorosłych (pisaliśmy m.in. Lekcje angielskiego online dla dorosłych). Świetnie nada się również do innych przedmiotów szkolnych. Nauka języka angielskiego dla dzieci poprzez tą aplikację jest naprawdę wciągająca. Dziecko wybieram dany temat albo grę, w którą chce zagrać, a następnie wyświetla mi się zadania albo pytanie, na które ma 4 możliwości odpowiedzi. Aplikacja jest intuicyjna i bardzo przyjemna.

ISLcollective

W tym przypadku to jedynie strona internetowa. Jednak zawiera wiele materiałów do nauki języka angielskiego zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Poza typowymi ćwiczeniami, które mają formę typowych zadań, jednak istnieje w tym przypadku również możliwość nauki przez zabawę. Można tu znaleźć wiele ciekawych materiałów, które z pewnością zainteresują dziecko.

Quizlet

To zarówno strona internetowa, jak i mobilna aplikacja. Daje możliwość tworzenia samodzielnych ćwiczeń w formie fiszek, jak również w postaci strzelanek lub quizów. Wystarczy jedynie zainstalować aplikację na telefonie albo wejść na stronę internetową Quizlet i rozpocząć naukę języka angielskiego.

Babadum

Ta strona internetowa ma bardzo ciekawy wygląd, dzięki czemu od razu przyciąga wzrok. Wykorzystuje proste formy, które przekazują wyłącznie najważniejsze informacje. Dziecko może siebie wybrać to, co mu się najbardziej podoba. W tym przypadku także rodzic ma możliwość stworzenia ćwiczeń dla swoich dzieci. Przykładowo, opierając się na materiale, który musi przyswoić na najbliższy sprawdzian lub kartkówkę.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Duolingo

To popularna aplikacja i strona internetowa, dzięki której nauka języka angielskiego dla dzieci online jest prosta i przyjemna. Znajduje się tam dużo różnych tematów – zawody, kolory, a także proste zadania z życia codziennego. Do nauki motywuje dzieci sówka Duo, która zachęca je poprzez pochwały oraz smutne minki.

Quizzizz

To popularna strona, a także aplikacja przeznaczona do nauki języków obcych. Ma gry w postaci kartkówek, a dziecko ma możliwość wyboru tego, co najbardziej mu się podoba. W tym przypadku również rodzic ma możliwość stworzenia ćwiczeń dla swoich dzieci.

Genial.ly

Platforma ta oferuje dzieciom interesujące gry, ale także możliwość uczenia się poprzez czytanie prezentacji czy ciekawych grafik. Dostępne są tam interesujące historie, które zainteresują nawet najbardziej wymagającego ucznia. Można znaleźć czytanki w określonym czasie, np. Present Simple albo zdecydować się na te, które podpowiada sama aplikacja.

Bamboozle

To strona, która pomocna jest w nauce języka angielskiego, ale również innych przedmiotów. W serwisie dostępnych jest ponad 500 tysięcy różnych gier, które stworzone zostały przez nauczycieli.

Kurs na platformie Royal Online

Dedykowany jest dzieciom, które uczęszczają do 3, 4 i 5 klasy szkoły podstawowej. Wiedzę przedstawia w formie kolorowych i śmiesznych filmików, które w interesujący sposób przemycają język angielski. Składa się z 10 krótkich modułów, które zawierają po 30 lekcji, dzięki którym dziecko zapozna się z językiem angielskim. Można z niego korzystać w dowolnie wybranym miejscu i czasie – wystarczy, że dziecko posiada dostęp do internetu.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo – bezpłatne gry oraz zabawy językowe

Aby urozmaicić dziecku naukę angielskiego w domu i utrwalić go, warto stosować różnego rodzaju gry i zabawy. Poniżej przedstawione są te najciekawsze, które mają różne poziomy zaawansowania. Dzięki temu możliwa jest nauka angielskiego online dla dzieci za darmo już od przedszkola, aż do wieku nastoletniego (pisaliśmy m.in. Szkolenia dla nastolatków).

Warto pamiętać, że przy niektórych grach podstawowa znajomość angielskiego będzie wskazana, a przy innych nie. W niektóre gry najlepiej grad w gronie znajomych, a w inne razem z rodziną.

Jak uczyć dzieci angielskiego w domu? Timer Bomb

Angielski w domu dla dzieci to nie jedynie powtarzanie słówek oraz odrabianie lekcji. Potrzebne są również gry i zabawy. Niektóre gry wymagają odliczania czasu na wykonanie zadania albo podanie odpowiedzi.

To właśnie odliczanie czasu oraz związane z tym napięcie może być ekscytującym elementem zabawy, który będzie dla dzieci bardzo atrakcyjny. Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację, która będzie wydawać zabawne dźwięki, kiedy skończy się ustalony czas.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Odliczanie czasu sprawdzi się w tego typu aktywnościach, związanych z nauką języka angielskiego za darmo:

 • Należy nastawić czasomierz i poprosić o wykonanie ćwiczenia w określonym czasie. To uczy koncentracji, jednak na niektóre dzieci może oddziaływać stresująco, dlatego też należy dopasować czas do możliwości, wielu oraz temperamentu dziecka,
 • Gra gorący ziemniak, która polega na przerzucaniu z ręki do ręki niewielkich rozmiarów przedmiotu i podawaniu słowa po angielsku. Mogą być z konkretnej kategorii lub na tę samą literę albo też czasowniki czy po prostu słowa, które przyjdą graczom do głowy. Jeżeli ktoś powtórzy słowo, jego zadaniem będzie wymyślenie nowego. Przedmioty nie można przekazać dalej, dopóki nowe słowo nie padnie. W tej grze każdy dąży do tego, aby nie pozostać z maskotką w ręce, kiedy skończy się czas,
 • W wyznaczonym czasie należy wspólnie wypisać jak najwięcej słów z określonej kategorii. To zadanie można kilka razy powtórzyć z różnymi kategoriami i sprawdzić, w której poszło wszystkim najlepiej. Robiąc to razem z dzieckiem, można nauczyć je tego, że współpraca się opłaca. Jak uczyć 9 latka angielskiego? Właśnie w ten sposób – biorąc czynny udział w nauce.

Jak zacząć naukę angielskiego z dzieckiem? Charades and Heads-up

Obie wymienione gry można ściągnąć i zainstalować na telefonie. To nowoczesna odsłona tradycyjnej gry w kalambury. Nauka angielskiego dzieci w domu za darmo dzięki technologii jest teraz o wiele łatwiejsza (pisaliśmy m.in. Nauka online dla dzieci).

Zamiast kartki papieru, gracze przykładają do czoła telefon, a aplikacja zaczyna odmierzać czas i pokazuje słowo, które druga osoba stara się pokazać albo wyjaśnić za pomocą gestów. Osoba, która trzyma telefon, ma za zadanie odgadnąć jak najwięcej słów w określonym czasie.

Niektóre z aplikacji umożliwiają samodzielnie wpisanie słów, a to daje duże możliwości powtarzania, który wprowadzany jest w określonym momencie na zajęciach języka angielskiego. W przypadku Charades, poza wyjaśnianiem słów zadania, można również polegać na ich zaśpiewaniu, pokazywaniu czy też zatańczenia.

Angielski w domu dla dzieci za darmo – zabawa z tekstami piosenek

Jest to propozycja dla nieco starszych dzieci do samodzielnej zabawy, wykorzystując stronę lyricstraining.com. Pozwala ona na wybór ulubionej piosenki, a także poziomu zaawansowania. Cała zabawa polega na wysłuchaniu części piosenki, a potem uzupełnieniu w tekście brakujących słów. Takie fragmenty są krótkie i należy odsłuchać jedynie część, która dotyczy brakującego słowa. Za chwilę pojawia się informacja zwrotna, czy tekst został uzupełniony poprawnie.

Jak uczyć dziecko języka angielskiego w domu? „Widzę coś, co…”

Gra ta jest już wiekowa, jednak uczniowie bardzo ją lubią. Sprawdza się w trakcie zajęć grupowych i bez problemu można wykorzystać ją także podczas zabawy w domu. Wierszyk, który jest potrzebny do nauki angielskiego dzieci w domu w tym przypadku brzmi: „I spy with my little eye something beginnig, with the letter”, a następnie należy wybrać przedmiot w domu, którego dziecko zna nazwę w języku angielskim i należy zadać mu zagadkę, która będzie z nim związana albo podać pierwszą literę szukanego słowa.

Pisaliśmy niedawno również: Angielski biznesowy kurs online

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Dziecko ma za zadanie odgadnąć oraz podać nazwę przedmiotu w języku angielskim. Jednak do tej gry można również wykorzystać piosenki, puszczając je z YouTube.

Jak uczyć dziecko angielskiego w domu? Sałata zwana też kapustą

Zabawa ta może stanowić efektywną naukę języka angielskiego dla dzieci w domu. Wystarczy na wielu kartkach umieścić określone zadania, np. polecenie wykonania czegoś po angielsku czy użycie czasownika we właściwej formie (pisaliśmy m.in. Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci).

Z kartki pierwszej należy stworzyć kulkę, którą następnie trzeba otaczać kolejnymi kartkami w taki sposób, aby na koniec otrzymać kształt sałaty. Następnie trzeba ustawić czasomierz w telefonie i przekazując sobie „sałatę” z rąk do rąk, odkrywać po jednej kartce z zadaniem.

Gra ma na celu jak najszybsze rozwiązanie zadania. Osoba, która zostaje z sałatą w rękach w chwili, kiedy zegarek skończy odliczanie, zaczyna kolejną rozgrywkę albo musi przygotować nową sałatę.

Nauka angielskiego dzieci w domu za darmo – karaoke

Wystarczy na YouTube wpisać tytuł swojej ulubionej piosenki u dodać – karaoke. Dzieci młodsze mogą zorganizować karaoke dla rodziców, którzy powinni włączyć się do śpiewania. Starszych zachęcić można do tego, aby urządzić karaoke w gronie znajomych, śpiewając ulubione piosenki. Nauka języka angielskiego dla dzieci, wykorzystując anglojęzyczne piosenki, to jeden z najskuteczniejszych sposobów nauki.

Angielski dla dzieci w domu za darmo – gra w kapsle

To stara gra, która oprócz powtórki języka angielskiego, pozowali dzieciom oderwać się od komputera i telefonu, nauczy kreatywności, a także rozwinie merytoryczne zdolności.

Na każdym arkuszu papieru należy narysować prosty tor wyścigowy, a następnie położyć go na podłodze. Następnie gracze ustawiają kapsle na linii startu i pstrykając w nie, próbują przejść do następnego pola, gdzie znajduje się kartka z pytaniem albo zadaniem. Karty muszą być przygotowane przed grą. Można zrobić to razem z dzieckiem albo samodzielnie.

W tym przypadku zadania mogą polegać na odpowiedzi na określone pytanie, nazwaniu słowa z obrazka, przeczytaniu słowa, uzupełnieniu go brakującą literą czy uzupełnieniu zdania brakującym słowem. Ponadto, po wykonaniu każdego ruchu, gracze muszą właściwie zrealizować przydzielone zadanie. Jeżeli tego nie zrobią, kapsel wraca na poprzednie miejsce. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy dotrze do mety.

Dlaczego warto uczyć dziecko angielskiego przez internet?

Niestety bardzo często okazuje się, że nauka języka angielskiego w szkole nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W związku z tym wielu rodziców zapewnia swoim pociechom możliwość uczenia się angielskiego w domu przez internet. Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo na wiele zalet.

Możliwość nauki w każdym miejscu i o każdej porze

Jest to duży komfort, gdyż dziecko ma możliwość uczenia się w tym czasie, kiedy nie jest zmęczone i przede wszystkim wtedy, kiedy ma motywację. Po szkole może w pierwszej kolejności spokojnie się posilić i odpocząć, a dopiero z tzw. „świeżą” głową może rozpocząć naukę angielskiego. To bardzo ważne, gdyż wówczas dziecko będzie o wiele lepiej przyswajać wiedzę, w związku z czym nauka będzie bardziej efektywna. 

Takie same efekty przy mniejszym nakładzie czasu i energii

Darmowa nauka angielskiego dla dzieci przez internet to ogromna oszczędność czasu. Stacjonarne kursy wiążą się z koniecznością dojeżdżania na miejsce spotkania. W przypadku dzieci, zwykle rodzic będzie miał zawieźć i przywieźć dziecko w określone miejsce. Jednak w obecnych czasach rodzice mają tyle obowiązków, związanych w szczególności z pracą, ale nie tylko, że czasami niełatwo jest znaleźć nawet te kilkanaście minut w ciągu dnia, aby zawieźć pociechę. Angielski dla dzieci przez internet daje ten komfort, że dziecko może uczyć się wygodnie z bezpiecznym i znanym mu miejscu, czyli w domu.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Oszczędność pieniędzy

W sieci dostępne zarówno kursy bezpłatne, jak i takie, za które trzeba zapłacić. Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Wiele platform oferuje darmowy dostęp demo, który jest obejmuje wiele przydatnych materiałów dydaktycznych. Poza tym, kursy online nawet jeśli są płatne, to i tak są tańsze niż kursy stacjonarne.

Szeroki zakres materiałów i kursów oraz aplikacji online

W internecie dostępne są przeróżne możliwości nauki języka angielskiego dla dzieci. Mogą one skorzystać z bezpłatnych aplikacji, które instaluje się na smartfonie, płatnych lub bezpłatnych platform oraz serwisów, a także ściągać materiały, dotyczące języka angielskiego i wykorzystywać je do samodzielnej nauki.

Łatwość obsługi

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo odbywa się na platformach e-learningowych, które są proste w obsłudze. Z kursami bez problemu poradzą sobie dzieci w wieku przedszkolnym. Wystarczy, że rodzic uruchomi komputer i zaloguje się na właściwą stronę.

Wygoda i komfort

Nauka w domu w ulubionym fotelu to przyjemność także dla najmłodszych. Dzieci po dniu spędzonym w szkole nie zawsze mają chęci na dojazd na zajęcia stacjonarne, a w domu mogą uczyć się równie efektywnie. Zaletą jest także korzystanie z komputera, co większość dzieci uwielbia.

Angielski dla dzieci metodą Speakera

Ile szkół językowych, tyle pomysłów, w jaki sposób uczyć dziecko angielskiego. Wiele szkół wykorzystuje metodę Speakera, która skupia się na dwóch obszarach:

 • LCT, czyli komunikacyjne nauczanie języka – w tym przypadku dziecko zachęcane jest do spontanicznego komunikowania oraz mówienia na temat swoich emocji oraz o potrzebach. W tym przypadku nauczyciel dba o to, aby uczeń mówił około 50 procent czasu, który przeznaczony jest na lekcję. Dzięki temu można skutecznie przełamać barierę przed stosowaniem języka,
 • TPR, czyli Total Physical Reponse – chodzi o reagowanie całym ciałem. Trzeba zaangażować wszystkie zmysły w proces uczenia się, kojarzenia oraz zapamiętywania. Poznając nowe słowa, dziecko nie tylko je powtarza, ale również pokazuje, np. skacząc czy biegając. To nie wymaga od dziecka siedzenia w jednym miejscu przez 30 minut.

Nauka języka angielskiego online – kiedy warto zapisać dziecko?

Nauka angielskiego w Polsce zaczyna się bardzo wcześnie. Zwykle już w przedszkolu oferowane są takie zajęcia. Jednak warto pamiętać o tym, że nauka w grupie może nie być efektywna dla każdego ucznia w takim samym stopniu. Warto wówczas zastanowić się i zapytać dziecko, aby ustalić, jaka jest przyczyna problemów z przyswojeniem materiału. 

Powodem, dla którego dziecko nie radzi sobie z angielskim w szkole, może być również jego nieśmiałość. Możliwe, że dziecko wstydzi się udzielać i zgłaszać, przez co uważane jest za słabsze w nauce. Wówczas dobrym sposobem na podniesienie jego pewności siebie, jest kurs angielskiego dla dzieci online. Dzięki temu dziecko podniesie swoje umiejętności, a to wpłynie korzystnie na jego pewność siebie i przełamie wstyd. Nauka języka angielskiego przez internet często odbywa się jeden na jeden, kiedy prowadzący pracuje tylko z jednym uczniem. Tego typu forma jest komfortowa i wskazana w szczególności dla wycofanych dzieci.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Kolejny powód, dla którego warto zapisać dziecko na dodatkowe lekcje angielskiego dla dzieci przez internet, to oczywiście słabe wyniki w nauce. Po rozmowie z dzieckiem może się okazać, że tego typu rozwiązanie jest jak najbardziej wskazane.

Dlaczego dzieci powinny uczyć się języka angielskiego przez internet?

Obecnie znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest obowiązkowa, gdyż bez niej ciężko funkcjonować. Dzieci mają chłonne umysły i najmłodsi najlepiej przyswajają wiedzę, dlatego też warto pozwolić im na naukę od najmłodszych lat. Zgodnie ze zdaniem specjalistów, do 5 roku życia dzieci uczą się nieświadomie i używają do tego takich samych funkcji, co do ojczystego języka. Dzięki temu o wiele bardziej naturalnie przyswajają wymowę i intonacje języka angielskiego. Angielski dla dzieci online za darmo, a także zapewnienie styczności z językiem to dbanie o ich przyszłość.

Dzieci, korzystające z internetowych kursów języka angielskiego już w przedszkolu, mają dużą przewagę nad rówieśnikami od początku szkoły podstawowej. Nie mają lęku przed mówieniem, co jest jednym z najważniejszych elementów nauki języka obcego. Dzięki znajomości podstaw języka angielskiego, dzieci są mniej zestresowane, a to korzystnie wpływa na ich rozwój. Istnieją także inne korzyści, takie jak:

 • Nauka języka angielskiego rozwija strategię uczenia się, a tym samym w pozytywny sposób wpływa na rozwój intelektualny dziecka,
 • Kształtuje w dzieciach świadomość kulturową i poszerza horyzonty, a także pozwala na poznanie nowych narodowości. Dziecko może poznać inne zwyczaje, tradycje, a także punkty widzenia,
 • Pozytywnie wpływa na rozwój obu półkul mózgowych,
 • Na początku nauka odbywa się poprzez zabawę, dzięki czemu miło się dziecku kojarzy. To wpływa na to, że w późniejszych etapach dzieci są przychylniej nastawione do nauki i kursów języka angielskiego (pisaliśmy m.in. Lekcje angielskiego online dla początkujących),
 • Znajomość angielskiego pozwala na nawiązywanie kontaktów z osobami z innych krajów. Duża część szkół organizuje międzynarodową wymianę, a to dobra okazja do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni oraz ćwiczenia języka w naturalnym środowisku,
 • Język angielski zapewnia swobodny dostęp do międzynarodowej wiedzy. Wiele ważnych publikacji dostępnych jest jedynie w języku angielskim. Znajomość tego języka obcego pozwala dzieciom na korzystanie z wiedzy i niemalże każdych źródeł dostępnych w internecie,
 • Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo związana jest także z jego lepszą znajomością, a to z kolei wiąże się z możliwością otrzymania lepszej pracy,
 • Osoby, znające angielski bez żadnych problemów będą mogły się porozumiewać na całym świecie. Angielskim posługuje się znaczą część społeczeństwa na całym świecie – jest to język biznesu, kultury, nauki, rozrywki i handlu.

Dzieci, które uczą się angielskiego poza miejscem szkoły, m.in. przez internet mają znacząco większą wiedzę niż ich rówieśnicy, którzy mają do czynienia z językiem angielskim jedynie w szkole. Szybciej uczą się pisać, mówić i rozumieć w języku angielskim, a to przekłada się na wszystkie dziedziny życia. Dzięki znajomości angielskiego, można czytać literaturę w oryginale, oglądać zagraniczne filmy czy też tłumaczyć piosenki. Młodzi ludzie, którzy dobrze znają angielski są bardziej pewni siebie, mają wyższą samoocenę, czują się wolni i niezależni, a także mają wysokie poczucie własnej wartości.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo
Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo

Nauka angielskiego dla dzieci w domu za darmo to duże możliwości, które każde dziecko powinno wykorzystać, aby uczyć się i szlifować angielski. Aktualnie to najpopularniejszy język na całym świecie, którego znajomość przynajmniej na poziomie podstawowym jest teraz wymagana niemalże wszędzie. Warto zatem wykorzystać możliwości, jakie daje internet (pisaliśmy m.in. Nauka angielskiego przez internet) i uczyć się angielskiego w zaciszu domowym.

Darmowy angielski dla dzieci online

Znajomość języków obcych z każdym rokiem wydaje się coraz ważniejsza. Umiejętność komunikowania się w więcej niż jednym języków stopniowo staje się standardem. Nic dziwnego. Ułatwia to komunikację i umożliwia poznawanie wielu ciekawych ludzi, sprawia że podróże stają się czystą przyjemnością oraz przede wszystkim – w perspektywie długoterminowej – ułatwia znalezienie dobrze płatnej pracy.

Obecnie w wielu zawodach znajomość języka angielskiego staje się nie tylko dodatkowym atutem ale jest wręcz obligatoryjna. Intensywnie postępująca globalizacja sprawia, że zdecydowana większość podmiotów działających na rynku już oferuje swoje usługi czy produkty za granicą albo zamierza to zacząć robić możliwie jak najszybciej. Dlatego wielu rodzicom bardzo zależy na tym by ich dzieci uczyły się angielskiego od najmłodszych lat. Jest to podejście bardzo rozsądne z kilku powodów. 

Im wcześniej tym lepiej

Liczne badania naukowe potwierdzają, że człowiek języków uczy się już od pierwszych tygodni życia. Co więcej – może uczyć się kilku języków na raz. Dlatego warto oswajać swoje dzieci z językiem angielskim już od samego początku jego życia. W tym celu nie ma konieczności nagłego przestawiania się na ten język podczas codziennych konwersacji ze swoimi bliskimi. Oglądanie bajek dostosowanych do wieku dziecka czy słuchanie piosenek oraz wierszyków po angielsku to już naprawdę duży krok.

Ważne by wszelkiego rodzaju aktywności mające na celu naukę dostosować do wieku dziecka. Nie ma sensu również naciskania na ciągłą naukę nowych słówek czy zmuszania do wypowiadania się w języku obcym. Każde dziecko zacznie to robić samo z siebie wtedy, kiedy będzie gotowe. Jeżeli jednak zależy Ci na tym by mocniej zainteresować swoją pociechę to zdecyduj się na darmowy angielski dla dzieci online. Dzięki mnogości różnego rodzaju mini-kursów dostępnych w sieci możesz mieć pewność, że znajdziesz coś co zainteresuje nawet najmniej zainteresowanego młodego ucznia. 

Darmowy angielski dla dzieci online – czyli nauka języka w praktyce

Najskuteczniejsza jest nauka przez zabawę. Szczególnie w bardzo młodym wieku nie warto zmuszać do nauki języka ponieważ to prawdopodobnie przyniesie skutek odwrotny od oczekiwań. Dziecko zmuszane do obcowania z językiem obcym nie będzie się nim interesować tylko będzie skupiało się na swoich nieprzyjemnych emocjach. W efekcie może zupełnie zamknąć się na rozwój w tym kierunku. Lepiej skupić się na “przemycaniu” języka obcego do aktywności wyjątkowo atrakcyjnych dla najmłodszych.

Darmowy angielski dla dzieci online sprawdzi się w tej kwestii doskonale. Zapewne Twoje pociechy (oczywiście jeżeli są już wystarczająco duże) korzystają z różnego rodzaju technologii. W zależności od tego co lubią robić, możesz wybrać takie mini-lekcje angielskiego po które dziecko samo będzie z przyjemnością sięgać. Twoja latorośl lubi słuchać muzyki lub śpiewać? Poszukaj materiałów głosowych w języku angielskim, najlepiej takich które będą zachęcać dziecko do powtarzania po lektorze. Jeżeli Twoje dziecko lubi grać w gry to zaproponuj mu takie, podczas których będzie musiało uczyć się nowych słówek by móc przejść do następnego poziomu.

A może lepsze będą ebooki w języku angielskim? Opcji jest mnóstwo, w sieci jest dostępnych wiele ofert na darmowy angielski dla dzieci online, który nie będzie typową nudną lekcją tylko stanie się oczywistą częścią codzienności. Zapewniamy – takie niewymuszone nawyki w dłuższej perspektywie okazują się najskuteczniejsze. 

Jakie zalety ma szybkie rozpoczęcie nauki języka obcego?

Jest jedna z nielicznych sytuacji w życiu gdzie można śmiało stwierdzić, że podejście „im szybciej tym lepiej” ma praktycznie same zalety. Zapewne każdy zgodzi się z tym, że znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest bardzo praktyczna. Bez względu na to czy ma się na myśli życie prywatne, szkolne czy zawodowe. Dlatego darmowy angielski dla dzieci online w różnych postaciach powinien pojawiać się w codzienności już od najmłodszych lat.

Poza zapewnieniem biegłej znajomości języka obcego tego typu podejście gwarantuje pozytywny wpływ na poczucie pewności siebie. Ponadto, mózg stymulowany nauką angielskiego lepiej się rozwija i w konsekwencji dzieci takie mają lepszą pamięć oraz łatwiej jest im skoncentrować się na trudnych zadaniach. Warto wspomnieć również o tym, że młodzi ludzie, którzy znają języki obce łatwiej nawiązują kontakt z nowymi osobami, również obcokrajowcami dzięki czemu bardzo poszerzają swoje horyzonty i mogą kształtować swój światopogląd w oparciu o znajomość wielu kultur. Jest to coś bezcennego w procesie dorastania. 

Darmowy angielski dla dzieci online

Znajomość języków obcych z każdym rokiem wydaje się coraz ważniejsza. Umiejętność komunikowania się w więcej niż jednym języków stopniowo staje się standardem. Nic dziwnego. Ułatwia to komunikację i umożliwia poznawanie wielu ciekawych ludzi, sprawia że podróże stają się czystą przyjemnością oraz przede wszystkim – w perspektywie długoterminowej – ułatwia znalezienie dobrze płatnej pracy. Obecnie w wielu zawodach znajomość języka angielskiego staje się nie tylko dodatkowym atutem ale jest wręcz obligatoryjna.

Intensywnie postępująca globalizacja sprawia, że zdecydowana większość podmiotów działających na rynku już oferuje swoje usługi czy produkty za granicą albo zamierza to zacząć robić możliwie jak najszybciej. Dlatego wielu rodzicom bardzo zależy na tym by ich dzieci uczyły się angielskiego od najmłodszych lat. Jest to podejście bardzo rozsądne z kilku powodów. 

Im wcześniej tym lepiej

Liczne badania naukowe potwierdzają, że człowiek języków uczy się już od pierwszych tygodni życia. Co więcej – może uczyć się kilku języków na raz. Dlatego warto oswajać swoje dzieci z językiem angielskim już od samego początku jego życia. W tym celu nie ma konieczności nagłego przestawiania się na ten język podczas codziennych konwersacji ze swoimi bliskimi. Oglądanie bajek dostosowanych do wieku dziecka czy słuchanie piosenek oraz wierszyków po angielsku to już naprawdę duży krok.

Ważne by wszelkiego rodzaju aktywności mające na celu naukę dostosować do wieku dziecka. Nie ma sensu również naciskania na ciągłą naukę nowych słówek czy zmuszania do wypowiadania się w języku obcym. Każde dziecko zacznie to robić samo z siebie wtedy, kiedy będzie gotowe. Jeżeli jednak zależy Ci na tym by mocniej zainteresować swoją pociechę to zdecyduj się na darmowy angielski dla dzieci online. Dzięki mnogości różnego rodzaju mini-kursów dostępnych w sieci możesz mieć pewność, że znajdziesz coś co zainteresuje nawet najmniej zainteresowanego młodego ucznia. 

Darmowy angielski dla dzieci online – czyli nauka języka w praktyce

Najskuteczniejsza jest nauka przez zabawę. Szczególnie w bardzo młodym wieku nie warto zmuszać do nauki języka ponieważ to prawdopodobnie przyniesie skutek odwrotny od oczekiwań. Dziecko zmuszane do obcowania z językiem obcym nie będzie się nim interesować tylko będzie skupiało się na swoich nieprzyjemnych emocjach. W efekcie może zupełnie zamknąć się na rozwój w tym kierunku. Lepiej skupić się na “przemycaniu” języka obcego do aktywności wyjątkowo atrakcyjnych dla najmłodszych.

Darmowy angielski dla dzieci online sprawdzi się w tej kwestii doskonale. Zapewne Twoje pociechy (oczywiście jeżeli są już wystarczająco duże) korzystają z różnego rodzaju technologii. W zależności od tego co lubią robić, możesz wybrać takie mini-lekcje angielskiego po które dziecko samo będzie z przyjemnością sięgać. Twoja latorośl lubi słuchać muzyki lub śpiewać? Poszukaj materiałów głosowych w języku angielskim, najlepiej takich które będą zachęcać dziecko do powtarzania po lektorze. Jeżeli Twoje dziecko lubi grać w gry to zaproponuj mu takie, podczas których będzie musiało uczyć się nowych słówek by móc przejść do następnego poziomu.

A może lepsze będą ebooki w języku angielskim? Opcji jest mnóstwo, w sieci jest dostępnych wiele ofert na darmowy angielski dla dzieci online, który nie będzie typową nudną lekcją tylko stanie się oczywistą częścią codzienności. Zapewniamy – takie niewymuszone nawyki w dłuższej perspektywie okazują się najskuteczniejsze. 

Jakie zalety ma szybkie rozpoczęcie nauki języka obcego?

Jest jedna z nielicznych sytuacji w życiu gdzie można śmiało stwierdzić, że podejście „im szybciej tym lepiej” ma praktycznie same zalety. Zapewne każdy zgodzi się z tym, że znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest bardzo praktyczna. Bez względu na to czy ma się na myśli życie prywatne, szkolne czy zawodowe. Dlatego darmowy angielski dla dzieci online w różnych postaciach powinien pojawiać się w codzienności już od najmłodszych lat. Poza zapewnieniem biegłej znajomości języka obcego tego typu podejście gwarantuje pozytywny wpływ na poczucie pewności siebie.

Ponadto, mózg stymulowany nauką angielskiego lepiej się rozwija i w konsekwencji dzieci takie mają lepszą pamięć oraz łatwiej jest im skoncentrować się na trudnych zadaniach. Warto wspomnieć również o tym, że młodzi ludzie, którzy znają języki obce łatwiej nawiązują kontakt z nowymi osobami, również obcokrajowcami dzięki czemu bardzo poszerzają swoje horyzonty i mogą kształtować swój światopogląd w oparciu o znajomość wielu kultur. Jest to coś bezcennego w procesie dorastania. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.