Kurs angielskiego online dla początkujących – czy naukę języka warto zaczynać od kursów online?

Kurs angielskiego online dla początkujących to jeden ze sposobów nauki i zdobywania nowych, potrzebnych kompetencji. Obecnie znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest wręcz niezbędna, aby znaleźć ciekawą, atrakcyjną pod względem finansowym pracę. Najczęściej poszukiwane są osoby znające język angielski, którym posługuje się ponad 500 milionów ludzi na świecie.

Angielski wykorzystywany jest w każdej dziedzinie życia, w biznesie, sztuce, edukacji. Znając nawet podstawy, można porozumieć się z obcokrajowcami i dogadać na wakacjach w obcym kraju. Obecnie angielski jest obowiązkowym językiem w szkole, ale osoby dorosły nie zawsze miały z nim styczność. Niezależnie od wieku warto nauczyć się tego języka, zwiększyć swoje kompetencje i pozbyć się kompleksów, wyjeżdżając do obcego kraju (pisaliśmy m.in. Metody nauki angielskiego).

kurs angielskiego online dla początkujących
kurs angielskiego online dla początkujących

Kurs angielskiego online dla początkujących – czy to jedyna metoda nauki języka?

Naukę angielskiego można zacząć w każdym wieku. Badania mówią, że wiedzę najszybciej przyswajają dzieci i osoby młode (pisaliśmy m.in. Kursy online dla dzieci i młodzieży oraz Kursy programowania online dla dzieci), ale również osoby starsze z powodzeniem mogą nauczyć się biegle posługiwać językiem. To bardzo duże ułatwienie, szansa na awans, znalezienie nowej pracy, a także poprawę własnej samooceny. Czasami wystarczy znajomość samych podstaw językowych, aby otrzymać podwyżkę i poprawić swoją wartość w oczach szefa.

W obecnych czasach dbanie o rozwój, dokształcanie się jest bardzo ważne, to duży atut, który świadczy, że osoba nie stoi w miejscu, dba, aby być atrakcyjną na rynku pracy. Jest wiele sposobów na naukę języka angielskiego. Kiedyś najczęściej wybierane były kursy stacjonarne, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną i małą elastyczność, obecnie większym zainteresowaniem cieszą się kursy angielskiego przez internet. Przeznaczone są dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Pisaliśmy m.in. Ciekawe szkolenia online z certyfikatem

Z powodzeniem mogą korzystać z nich słuchacze, którzy nigdy dotąd nie mieli styczności z językiem. Oczywiście niezbędne jest motywacja ucznia, bo bez tego żadna metoda nie będzie dobra. Kursy językowe zdalne mogą mieć różne formy, dlatego każdy może dopasować ją do swoich potrzeb. Oprócz lekcji przez internet warto również samodzielnie uczyć się w domu. Dobrym sposobem na zaznajomienie się z wymową i akcentem jest słuchanie angielskiego radia, oglądanie filmów bez lektora.

kurs angielskiego online dla początkujących
kurs angielskiego online dla początkujących

W sieci dostępne są różnego rodzaju aplikacje, ułatwiające naukę słówek czy całych zwrotów. Osoby, którym zależy na bezpośredniej nauce sam na sam z lektorem, mogą zdecydować się na korepetycje. Prywatnych lekcji udzielają często studenci, dlatego są dobrą opcją dla osób początkujących.

Najlepiej sprawdzić kilka metod i np. połączyć kurs angielskiego online dla początkujących z wybraną aplikacją czy czytaniem angielskich książek. Dzięki zróżnicowanym metodom nauka szybciej będzie wchodziła do głowy.

Dlaczego warto wybrać kurs angielskiego online dla początkujących?

Jak wspomniano wcześniej, znajomość angielskiego jest niezbędna, bez niej ciężko funkcjonować w dzisiejszym świecie. Niestety, wiele osób rezygnuje z nauki, ponieważ ma zbyt mało czasu na zajęcia stacjonarne, odbywające się w określonym czasie. Dzisiaj każda minuta jest cenna, ludzie pracują po 8-10 godzin, potem czas zajmują zakupy, opieka nad dziećmi, przygotowanie posiłków czy porządki w domu.

W takiej sytuacji ciężko wygospodarować czas na rozwój. Rozwiązaniem są kursy online, które są tak samo efektywne, jak nauka w ławce, ale pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Finanse są drugim powodem, dla których wiele osób rezygnuje z kursów językowych. Kursy prowadzone przez szkoły językowe to koszt co 2-3 tysięcy za rok zajęć. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, dlatego wiele osób, mimo chęci, nie może się uczyć.

kurs angielskiego online dla początkujących
kurs angielskiego online dla początkujących

Również dla nich dobrą opcją będzie e-learning. Ta forma zyskuje coraz większe grono zwolenników. Ma wiele zalet, główne z nich to:

  • Indywidualne dopasowanie do potrzeb uczestników – zdalne kursy angielskiego można dopasować pod względem stopnia zaawansowania uczestników oraz ich indywidualnych potrzeb. Są kursy przygotowujące do wyjazdu do pracy za granicę, uczące podstaw, pomagające zaznajomić się z branżowym słownictwem.
  • Dostępność – z nauki stacjonarnej często nie mogą korzystać osoby chore, niepełnosprawne, mające problemy z poruszaniem się czy opiekujące się innymi osobami. W takim wypadku kursy zdalne angielskiego ratują sytuacje i umożliwiają efektywną naukę. Każdy, bez względu na wiek, stan zdrowia, miejsce zamieszkania może pogłębiać swoją wiedzę.
  • Łatwość obsługi – aby uczyć się zdalnie wystarczy tylko komputer, tablet lub smartfon z dostępem do internetu. Dużym ułatwieniem będzie również mikrofon, kamera i zestaw słuchawkowy. Obsługa kursów online dla początkujących nie jest trudna, nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Wystarczy zalogować się na wybraną stronę i postępować według pojawiających się instrukcji.  W razie problemów można liczyć na pomoc administratorów.
  • Brak ograniczeń –  angielskiego zdalnie można uczyć się z dowolnego miejsca kraju czy świata. Nie ma znaczenie, że szkolenie organizowane jest w Warszawie, a uczestnik mieszka w Słupsku. Internet nie ma ograniczeń, dzięki temu każdy może wybrać taki kurs, który mu odpowiada. W przypadku wyjazdu na wakacje, do rodziny czy w delegacje, nie trzeba przerywać nauki. To bardzo ważne, ponieważ w nauce języka podstawą jest regularność. Uczyć można się w każdym czasie wolnym – w pociągu, kolejce do lekarza, w domu, gdy dzieci śpią. Przeszkodą nie jest pora dnia, weekend czy święto. Każdy wybiera moment idealny dla siebie i swojego trybu życia.
  • Elastyczność – szeroka oferta kursów zdalnych języka angielskiego dla początkujących pozwala dopasować tryb nauki. Można wybrać kursy odbywające się przez cały rok lub wakacyjne, które są z reguły bardziej intensywne. Pozwalają szybciej poznać podstawy języka (pisaliśmy m.in. Intensywny kurs angielskiego online).
  • Oszczędność pieniędzy – kurs angielskiego online dla początkujących kosztuje dużo mniej niż nauka w trybie stacjonarnym. Różnice w cenie są często kolosalne, dodatkowo w sieci można znaleźć kursy zupełnie darmowe, które w zupełności wystarczą dla osób zaczynających swoją przygodę z angielskim. Kursanci nie tylko płacą mniej za naukę, ale odchodzą również koszty samego dojazdu i wydatków w czasie nauki w szkole językowej.
  • Oszczędność czasu – jak wspomniano, mało kto cierpi na nadmiar czasu. Dzięki kursom zdalnym łatwiej jest wygospodarować chwilę na inwestycje we własny rozwój.
  • Wygodna nauka we własnym domu – nie każdy lubi uczyć się w sali, gdzie przebywają inne osoby. Przeszkadzać może hałas, tłok, harmider. Kursy zdalne pozwalają na naukę we własnym domu, w wygodnym fotelu czy przy ulubionym biurku. Nie trzeba się szykować, martwić o nienaganny wygląd. W domu w czasie nauki można zrobić sobie przerwę, odetchnąć świeżym powietrzem, napić się kawy. Wiele osób w domu może szybciej się skupić, nie ma presji grupy. To komfort, z którego warto skorzystać.
  • Ułatwienie dla osób nieśmiałych – osoby zaczynające naukę angielskiego często boją się, że wymawiając źle słowa, zostaną wyśmiane przez pozostałych uczestników. Taka obawa powoduje blokadę, umożliwia skuteczną naukę.  Korzystając z nauki online nie trzeba się tego bać. Można wybrać kursy indywidualne, sam na sam z lektorem lub w kryzysowym momencie wyłączyć głośnik. Dzięki temu, z czasem można pokonać barierę językową i zacząć swobodnie mówić w języku angielskim.
  • Bezproblemowa możliwość powtórek – kursy zdalne można wielokrotnie odtwarzać, co jest szczególnie ważne dla osób początkujących. Dzięki temu można w wolnym czasie powtarzać nowe zagadnienia, ćwiczyć wymowę, osłuchiwać się z nieznanym dotąd językiem.
kurs angielskiego online dla początkujących
kurs angielskiego online dla początkujących

Minusy zdalnych kursów angielskiego dla początkujących

Nauka zdalna języka angielskiego nie jest idealna dla wszystkich, ma swoje słabe strony. Ubiegły rok, kiedy zajęcia stacjonarne zostały zakazane, pokazał, że nie wszyscy mogą uczyć się efektywnie w domu, przez komputer. Jest to wprawdzie ograniczona liczba osób, ale tacy słuchacze powinny poszukać innej formy nauki. Największym minusem e-learningu jest brak bezpośredniego kontaktu z lektorem. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób początkujących, które wcześniej nie miały styczności z językiem.

Oczywiście z nauczycielem można rozmawiać zdalnie, ale są osoby, którym to nie wystarcza. Są osoby, na które nauka internetowa działa demotywująco, powoduje zniechęcenie, spadek wiary we własne siły. Takie osoby potrzebują kontaktu z innymi uczniami, zależy im na wspólnych dyskusjach, a także wypiciu razem kawy i pogadaniu o codziennych sprawach. Ucząc się w domu, może pojawić się problem z koncentracją i skupieniem uwagi.

Pisaliśmy niedawno: Kursy językowe online z certyfikatem

Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie mają własnego pokoju, uczą się tam, gdzie przebywają inni domownicy. Myśli od nauki mogą odciągać przyziemne sprawy, np. bawiące się dzieci, konieczność przygotowania obiadu czy wyprowadzenia psa na spacer. Aby temu zaradzić, można spróbować uczyć się w innym miejscu, np. w kawiarni czy na ławce w parku. Minusem zdalnej nauki jest konieczność posiadania własnego komputera.

kurs angielskiego online dla początkujących
kurs angielskiego online dla początkujących

Mimo że problem występuje coraz rzadziej, to zdarzają się osoby, które nie mają w domu potrzebnych sprzętów. Może się również zdarzyć, że urządzenia odmówią współpracy, popsują się lub nastąpi przerwa w dostawie internetu. To jednak nie jest duży kłopot, ponieważ kurs angielskiego online dla początkujących można odtworzyć w późniejszym momencie.

Bywa, że kursy online prowadzone są w sposób nudny, nie zachęcają do nauki. W takim wypadku należy zrezygnować i wybrać inne, bardziej efektywne szkolenie.

Kursy online dla początkujących – jak wygląda nauka języka angielskiego?

Początkowo nauka przez internet budziła liczne obawy, zarówno uczniów, jak i wykładowców. Jednak trwało to krótko, większość osób szybka przekonała się, że kursy zdalne są tak samo skuteczne, jak stacjonarne, a przy tym pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Osoby zainteresowane mają dwa podstawowe rodzaje kursów, tzn.

Językowe kursy synchroniczne – ta forma jest bardzo podobna do tradycyjnej nauki w ławkach. Różnicą jest to, że uczeń siedzi przed monitorem, a nie przy szkolonej ławce. Uczestnicy korzystają z nowoczesnych aplikacji, mogą ze sobą rozmawiać za pomocą skype, czatów, video rozmów (pisaliśmy m.in. Lekcje angielskiego online z lektorem). Nauczyciel może na bieżąco korygować błędy, możliwa jest praca w grupach, prowadzenie dialogów, wykonywanie ćwiczeń.

Pisaliśmy niedawno również: Nauka włoskiego online oraz Nauka niemieckiego online

Zdalne lekcje trwają zazwyczaj 45-120 minut, odbywają się w stałym, z góry określonym czasie. W zależności od własnych upodobań można wybrać zajęcia indywidualne lub grupowe. Optymalnie, jeżeli grupa liczy nie więcej niż 8 osób. Dzięki temu lektor może poświęcić każdemu kursantowi potrzebny czas. Na zdalnych kursach dla początkujących można ćwiczyć wymowę, akcent, uczyć się gramatyki oraz przygotowywać do egzaminów.

kurs angielskiego online dla początkujących
kurs angielskiego online dla początkujących

Językowe kursy asynchroniczne – ten sposób nauki wymaga dużej motywacji, samodyscypliny, samodzielności oraz umiejętności pracy własnej. Zajęcia nie odbywają się w czasie rzeczywistym, są wcześniej przygotowane, dlatego można korzystać z nich w dowolnym czasie, w dzień i w nocy, w dni wolne i święta.

Tego typu zdalny kurs online dla początkujących pozwala na naukę we własnym tempie, bez nacisku grupy. Uczniowie mają do dyspozycji różne pomoce, dzięki mogą opanować nowe słówka i zacząć posługiwać się językiem angielskim.

Jak poprawić skuteczność nauki języka angielskiego?

Podstawą nauki języka obcego, która gwarantuje sukces, jest systematyczność. Nic nie da nauka raz w tygodniu, bo przez ten czas zdobyta wiedza szybko ucieknie z głowy. Najlepiej uczyć się codziennie, ewentualnie co drugi dzień. Oczywiście nie chodzi o to, aby przez kilka godzin ślęczeć nad książkami, ale aby przez 10-20 minut utrwalać zdobytą wcześniej wiedzę.

W tym celu warto znaleźć odosobnione miejsce, usunąć wszystkie rozpraszające bodźce i poświęcić się nauce. Zaleca się, aby odłożyć telefon, wyłączyć TV i radio. Przydatne będą słuchawki, dzięki którym dźwięki z zewnątrz nie będą utrudniać powtórki. W wolnym czasie należy zapewnić sobie kontakt z językiem angielskim. Można słuchać angielskich piosenek, oglądać filmy, włączyć radio.

To nic, że na początku wszystko będzie wydawać się niezrozumiałe. Chodzi o osłuchanie się z wymową, naukę akcentu itp. Po jakimś czasie coraz więcej wyrażeń będzie można zrozumieć.

Jak się uczyć, aby kurs angielskiego online dla początkujących był skuteczny?

W nauce angielskiego bardzo ważna jest motywacja. Decydując się na kurs online dla początkujących, warto pomyśleć, co da nam znajomość obcego języka. Dla jednych motywatorem będzie możliwość wyjazdu do pracy za granicę, dla innych swobodne posługiwanie się językiem na wakacjach, jeszcze dla innych podwyżka, awans czy zmiana pracy.

Powodów, dla których warto się uczyć języka, jest mnóstwo, warto je sobie uświadomić, to na pewno pomoże w nauce. Do efektywnego przyswajania wiedzy ważny jest aktywny udział w zajęciach. Na kursach synchronicznych warto zadawać pytanie, wypowiadać się, wchodzić w interakcje i innymi uczniami. Gdy coś jest niezrozumiałe, należy prosić nauczyciela o wyjaśnienie trudnych tematów. Nauczyciel powinien zwracać uwagę na potrzeby uczniów, zwalniać, gdy tego potrzebują (pisaliśmy m.in. Nauka angielskiego online).

Dla osób, którym zależy przede wszystkim na nauce wymowy, przeznaczone są kursy z native speakerami. To obcokrajowcy, którzy nie posługują się językiem polskim. Taka nauka wymusza mówienie, pozwala pozbyć się blokady językowej, częstej u osób początkujących. Dobrym sposobem na szybszą naukę języka jest wyznaczanie sobie celu. Można np. ustalić z samym sobą, że dziennie nauczymy się 15 słówek czy zapamiętamy 2 wyrażenia.

kurs angielskiego online dla początkujących
kurs angielskiego online dla początkujących

Jeżeli cel się uda, będzie można być z siebie dumnym. Słuchacze, którzy dopiero zaczynają naukę, muszą pamiętać, aby nie zniechęcać się. Początkowo może być ciężko mówić z innym akcentem, zapamiętywać wymowę i pisownie. Jednak dzięki systematyczności wszystko z czasem wyda się dużo łatwiejsze.

Jak wybrać dobry kurs angielskiego online dla początkujących?

W ostatnich czasach liczba szkół językowych proponujących naukę zdalną znacząco wzrosło. Jest to spowodowane dużym zainteresowaniem tę formą nauki oraz potrzebną poznania języka. Niestety, niektórym ośrodkom zależy tylko na zysku, nie przykładają wagi do tego, czego nauczą się kursanci. Aby uniknąć złego wyboru, warto poszukać szkoły, która organizuje zdalne kursy języka angielskiego, cieszące się dobrymi opiniami.

Warto poczytać recenzje dostępne w internecie, wejść na fora społecznościowe, a jeżeli jest taka możliwość, bezpośrednio porozmawiać z kursantami. Warto szukać ośrodków, które mają doświadczenie w zdalnym nauczaniu. W nauce języka najważniejsi są lektorzy, dlatego warto dowiedzieć się, kto prowadzi lekcje. Własne od wykładowców zależy, czy zajęcia będą ciekawe, rozwijające, zarażające pasją do języka.

Istotne są również nowoczesne rozwiązania, tj. rożnego rodzaju pokazy, animacje, quizy, czaty, blogi czy platformy szkoleniowe, przyjazne dla użytkownika, łatwe w obsłudze. Wybierając zajęcia synchroniczne, należy zwrócić uwagę, aby liczba uczestników nie była duża, bo to na pewno utrudni naukę. Plusem kursów online z angielskiego będzie możliwość otrzymania certyfikatu i zaświadczenia, potwierdzającego zdobycie nowych kompetencji.

Dobrych zdalnych kursów z języka angielskiego dla początkujących jest mnóstwo, na pewno każdy zainteresowany znajdzie idealny dla siebie.

Kurs angielskiego online dla początkujących jest jednym ze sposobów nauki języka. Ta forma nauki jest skuteczna, pozwala poznać podstawy, a potem kontynuować naukę. Warto jednak znaleźć dobrych lektorów, wybrać odpowiednią dla siebie formę i pamiętać o systematycznej nauce i szukaniu jak najczęstszych okazji do mówienia po angielsku. Dobry kurs online szybko poprawi nasze kompetencje, znajomość angielskiego będzie dużym ułatwieniem w każdej dziedzinie życia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.