Intensywny kurs angielskiego online – co wybrać?

Intensywny kurs angielskiego online to tylko jedna z wielu efektywnych opcji nauki języka angielskiego. Nauka angielskiego online jest wygodna, przy zaangażowaniu słuchacza jest on w stanie dość szybko opanować język angielski. Oczywiście, w praktyce nic nie zastąpi nauki “żywego języka”, ale intensywny kurs angielskiego online może być zarówno samodzielną formą nauki, jak i znakomitym uzupełnieniem np. samodzielnej nauki w domu czy nauki angielskiego w szkole językowej.         

W obecnych czasach znajomość języków obcych to umiejętność, która przez wielu pracodawców jest postrzegana jako obligatoryjna. Co więcej, nie da się ukryć, że opanowanie języka chociażby w stopniu podstawowym otwiera wiele nowych drzwi nie tylko w życiu zawodowym ale również prywatnym.

W wielu miejscach na świecie za najpopularniejszą formę porozumiewania się ludzi pochodzących z zakątków Ziemi uważa się język angielski, w zależności od konkretnego regionu – jego odmianę brytyjską bądź amerykańską.

Umożliwia to wykonywanie najprostszych czynności przez każdego człowieka, w każdym kraju: zaczynając od zamówienia posiłku w restauracji czy zarezerwowania noclegu w hotelu aż po realizację skomplikowanych czynności związanych z realizacją pracy w firmach specjalizujących się w najróżniejszych branżach. W związku z przedstawionymi faktami, duży nacisk na naukę języka angielskiego kładzie się już w pierwszych etapach edukacji.

Intensywny kurs angielskiego online
Intensywny kurs angielskiego online

Nie bez powodu obserwuje się coraz więcej przedszkoli, czy nawet żłobków łączących opiekę nad najmłodszymi z pierwszymi lekcjami tego najpopularniejszego języka obcego. Im człowiek jest młodszy, tym łatwiej przychodzi mu przyswojenie nowych umiejętności, szczególnie tych związanych z poznawaniem nowego rodzaju porozumiewania się.

Czytaj także: Dobry kurs języka niemieckiego online

Jednakże naukę można, oraz co należy podkreślić – warto – rozpocząć w każdym wieku. Intensywny kurs angielskiego online jest jedną z najłatwiejszych form umożliwiających opanowanie języka w stopniu komunikatywnym. Wystarczy odpowiednia doza determinacji oraz chociażby piętnaście minut dziennie poświęconych na naukę.

Intensywny kurs angielskiego online – na czym polega i jakie są możliwości?

Najważniejszą cechą kursów online jest to, że ich realizacja umożliwia naukę na odległość, bez bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Ponadto, w większości sytuacji czas na przerobienie materiału nie jest narzucony, uczestnik może więc uczyć się wtedy, kiedy mu to odpowiada. Oszczędność czasu na dojazdy przekłada się na więcej czasu na naukę. A to skutkuje szybszym opanowaniem języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Pisaliśmy ostatnio: Kursy językowe online z certyfikatem

Intensywny kurs języka angielskiego online może przybrać różnorodne formy. I to jest właśnie największą zaletą tej formy nauki – decydując się na poszerzenie swoich umiejętności związanych z językiem angielskim osoba zainteresowana może wybierać, czy szczególnie zależy jej na mówieniu, pisaniu, słuchaniu, czytaniu, czy na każdej z tych czynności po trochę.

Jak wybrać kurs idealnie dostosowany do swoich potrzeb? Dokładne wskazówki zostały zawarte w akapitach poniżej, jednakże warto zacząć od zdania sobie sprawy z tego, że nauka języka angielskiego może przybrać różnorodne formy. Oto najpopularniejsze z nich:

Lekcje angielskiego online z lektorem: to forma najbardziej zbliżona do tradycyjnych korepetycji z lektorem przeprowadzanych indywidualnie bądź w małych (kilkuosobowych) grupach. W zależności od ustalonych zasad, zajęcia mogą skupiać się na rozmowie i poprawianiu pojawiających się błędów na bieżąco lub na nauce gramatyki, rozumienia tekstów i krótkich dialogów.

Intensywny kurs angielskiego online
Intensywny kurs angielskiego online

To sposób szczególnie polecany dla tych osób, które potrzebują kogoś w rodzaju przewodnika podczas nabywania nowych umiejętności. Dobry nauczyciel wskaże drogę, w razie problemów pomoże wrócić na właściwy kurs oraz zmotywuje do regularnej nauki.

– Nauka z aplikacją: to rozwiązanie, które ułatwia przede wszystkim szybkie opanowanie nowego słownictwa oraz konstrukcji gramatycznych. Inteligentne algorytmy sprawią, że kursant będzie uczył się w sprawdzonym schemacie oraz podpowiedzą kiedy należy utrwalić przyswojone wcześniej informacje, ponieważ nieużywanie nowych umiejętności językowych kończy się ich szybkim zapomnieniem.

Pisaliśmy m.in. Nauka włoskiego online

To forma, która umożliwia przyswojenie dużej ilości słów oraz zasad gramatycznych w stosunkowo krótkim czasie ale niestety nie jest to rozwiązanie najlepsze jeżeli chodzi o kontrolowanie sposobu wymowy.

– Słuchanie anglojęzycznych materiałów edukacyjnych: to świetna forma na osłuchanie się z językiem. Wiele osób dopiero zaczynających swoją przygodę z nauką języka angielskiego często pomija tego typu rozwiązanie a jest to dużym błędem. Warto wiedzieć, że osłuchanie się z językiem jest bardzo istotne. Słuchanie ludzi mówiących w różny sposób, z różnym akcentem o różnych rzeczach przyzwyczaja mózg do nowych bodźców.

Nawet jeżeli jest się na takim etapie, że nie rozumie się z usłyszanych nagrań ani jednego słowa. Wiele istotnych elementów może zostać zapamiętana podświadomie i wykorzystana podczas nauki pisania, mówienia czy czytania. W pewnym momencie obcowanie z językiem mówionym stanie się czymś naturalnym i ułatwi rozwijanie się w tym kierunku.

Oczywiście, idealny, intensywny kurs języka angielskiego online może zawierać różne elementy z przedstawionych powyżej form. Warto szukać ofert lekcji, które miksują przedstawione sposoby w sposób najbardziej odpowiadający osobie, która będzie z nich korzystać. Dobrze dobrany kurs online sprawi, że nauka szybko przyniesie oczekiwane efekty.

Co może zmienić szybkie opanowanie języka angielskiego w stopniu komunikatywnym?

Niejedna osoba zastanawia się zapewne czy intensywny kurs angielskiego online jest jej w ogóle do czegoś potrzebny. Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość można odpowiedzieć, że tak – zdecydowanie każdemu człowiekowi przyda się znajomość języka angielskiego. Po co konkretnie? Przede wszystkim ze względu na pracę: dopisując do swojego życiorysu tą umiejętność można liczyć na korzystniejszą ofertę.

W przypadku posiadania już wymarzonej posady, w wielu sytuacjach znajomość języków obcych przełożyć się może na poszerzenie zakresu obowiązków, a co za tym idzie: otrzymanie podwyżki. Ponadto, pewność siebie związana z umiejętnością komunikowania się z obcokrajowcami jest uczuciem bezcennym. Umożliwia zawarcie nowych, ciekawych znajomości i ułatwia rozwiązywanie pojawiających się problemów.

Intensywny kurs angielskiego online
Intensywny kurs angielskiego online

Wybierając intensywny kurs angielskiego online można z znaczącym stopni zwiększyć komfort swojego życia w stosunkowo krótkim czasie. Jednakże aby osiągnąć sukces, konieczne będzie duże zaangażowanie oraz systematyczność w nauce. To pomysł szczególnie dobry dla tych, którzy marzą o szybkiej zmianie swojej życiowej ścieżki.

Opanowanie nowego języka bez wątpienia pomoże w obraniu nowego kursu, być może nawet poza granicami ojczystego kraju. To dobry start zapewniający komfort psychiczny – przecież porozumiewanie się z ludźmi jest niezbędnym elementem przy przeprowadzce, podróżach, pracy czy wielu przyjemnościach. 

Jak dostosować naukę języka angielskiego do swojej codzienności?

Kursy online jak wszystkie ludzkie twory mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Wydawać by się mogło jednak, że zdalna nauka jest rozwiązaniem wygodniejszym od tradycyjnej formy ale jednocześnie równie skutecznym. Oczywiście, każda osoba ma inne oczekiwania względem każdej czynności, kieruje się innymi zasadami oraz ma specyficzną dla siebie codzienność.

Dlatego aby wybrać formę kursu idealnie dostosowaną do swoich potrzeb należy zadać sobie kilka prostych pytań i na podstawie odpowiedzi zastanowić się, które rozwiązanie najlepiej wpasuje się w rzeczywistość. Oto te, które powinna zadać sobie każda osoba myśląca o rozpoczęciu nauki języka obcego:

Kiedy będziesz miał/miała czas na naukę?

Prowadzisz regularny tryb życia? Planujesz uczyć się języka codziennie o tej samej porze? A może Twoje codzienne obowiązki są tak nieprzewidywalne, że równie dobrze jednego dnia naukę możesz rozpocząć o bladym świcie a innego późnym wieczorem?

W zależności od odpowiedzi jasne będzie, czy warto zastanawiać się w ogóle nad kursem z lektorem, czy lepiej od razu skupić się na poszukiwania kursu idealnego, który nie będzie wymagał kontaktu z drugim człowiekiem. Należy pamiętać, że zajęcia z nauczycielem wymagają punktualności. W przypadku nieregularnego trybu życia samo umówienie zajęć tak, by nie kolidowały one z innymi czynnościami może być trudne i jednocześnie zniechęcające.

Pisaliśmy m.in. Nauka niemieckiego online

Ile będziesz mieć czasu na naukę języka angielskiego?

Intensywny kurs angielskiego online może dać naprawdę wiele możliwości. Umożliwia zdecydowanie się na produkt zaprojektowany w sposób przypominający tradycyjny tryb nauki, czyli wymagający skupienia się raz dziennie, w ciągu trwającym od jednej do dwóch godzin lekcyjnych.

Intensywny kurs angielskiego online
Intensywny kurs angielskiego online

Jednakże, są również na rynku kursy oferujące mini-lekcje na które czasem wystarczy jedynie kilka minut – idealne do przerobienia w tramwaju, kolejce w sklepie czy przerwie na kawę. Musisz wiedzieć na co będzie mógł/mogła sobie pozwolić oraz które rozwiązanie będzie dla Ciebie przyjemniejszym rozwiązaniem.

Na jakim poziomie zaawansowania jesteś?

Jeżeli jesteś osobą, która póki co nie potrafi powiedzieć ani zrozumieć kompletnie nic, konieczne będzie przyswojenie podstawowych konstrukcji gramatycznych oraz najczęściej używanego słownictwa. Na początku tej drogi warto jest mieć kogoś, kto zwróci uwagę na typowe błędy, podpowie na co należy zwracać uwagę i jak odnaleźć się w tym nowym, obcym jeszcze świecie.

Natomiast posiadając już pewną bazę wiedzy, pomoc nauczyciela wcale nie jest konieczna. Rozwijanie umiejętności językowych może ograniczyć się do rozwiązywania zadań gramatycznych, regularnej nauki nowych słówek i ciągłego osłuchiwania się z angielskim.

Co jest Twoim celem?

Uczysz się, żeby dostać awans? A może chcesz dobrze zdać maturę? Może Twoim jedynym celem jest swobodne komunikowanie się z osobami spotkanymi w krajach odwiedzanych podczas wakacyjnych podróży? W zależności od odpowiedzi, zdecyduj się na kurs, którego program będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Lekcje tworzone pod schemat maturalny mogą bardzo odbiegać od tych, tworzonych dla ludzi chcących swobodnie zamówić kawę w ciepłych krajach. W obu przypadkach nacisk kładziony jest na zupełnie inne umiejętności.

Jak ułatwić sobie naukę języka angielskiego?

Intensywny kurs angielskiego online może być naprawdę świetną zabawą. Oczywiście tylko wtedy, gdy będzie dobrze dobrany oraz uzupełniany o wyjątkowo przyjemne elementy, które dla każdego mogą znaczyć coś zupełnie innego. Decydując się na konkretną ofertę warto zastanowić się nad tym co lubisz. Jeżeli jesteś ekstrawertykiem, prawdopodobnie nauka angielskiego z lektorem będzie jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Pisaliśmy m.in. Kursy online i szkolenia online

Z kolei introwertycy na samą myśl o rozmowie, w dodatku (o zgrozo!) obcym języku z inną osobą będą czuli niechęć. Dopasuj więc swoje lekcje angielskiego online do swojego charakteru i sposobu bycia. Ponadto, warto wplatać elementy nowo poznawanego języka do swojej codzienności. Utrwalanie podstawowego słownictwa będzie przyjemniejsze, jeżeli po prostu będziesz próbować opowiadać o swoim dniu ukochanej osobnie po angielsku.

Szybko przekonasz się, że z czasem przychodzi Ci to coraz łatwiej. Co więcej – warto samemu sobie opowiadać o tym, co właśnie się wykonuje, tego typu podejście uzmysłowi Ci co już potrafisz, a nad czym warto jeszcze popracować. Szczególnie przyjemne może też okazać się rozwijanie swoich pasji „po angielsku”. Co to znaczy? Poszukaj anglojęzycznych grup online skupiających się na tematach, które najbardziej Cię interesują.

Intensywny kurs angielskiego online
Intensywny kurs angielskiego online

Czytaj opinie innych i staraj się wyrażać swoją. Oglądaj tematyczne, ogólnodostępne filmiki. Wróć do ulubionych seriali i spróbuj obejrzeć je po angielsku lub chociaż z angielskimi napisami. Spróbuj zaprzyjaźnić się z osobą która mówi po angielsku i interesuje się tymi samymi obszarami co Ty. Jeżeli sprawisz, że język angielski stanie się oczywistą częścią Twojego życia, co więcej – tą najprzyjemniejszą częścią – jego nauka będzie również przyjemna.

Co warto robić aby utrwalać sobie przyswojony materiał?

Wiele sprawdzonych sposobów zostało już w tym artykule przedstawionych. Najważniejszym z nich jest oczywiście sprawienie, by język angielski stał się Twoją codziennością. Jednakże warto dodać, że intensywny kurs angielskiego online może być idealną formą na utrwalanie przyswojonego materiału, ponieważ zawarte w nim algorytmy przewidują, co najprawdopodobniej mogło zostać przez Ciebie zapomniane.

Nie ma co się oszukiwać, intensywnie rozwijająca się technologia często zna nas lepiej niż my sami. Należy więc czerpać z niej tyle, ile się da. Dlatego nawet, jeżeli z sukcesem ukończysz już wybrany kurs pamiętaj, by raz na jakiś czas wrócić chociażby do elementów najbardziej skomplikowanych, szczególnie jeżeli w praktyce nie są one często wykorzystywane.

Równie skutecznym sposobem gwarantującym utrwalanie nabytych umiejętności jest oglądanie filmów oraz seriali, czy słuchanie materiałów dźwiękowych po angielsku. Nieważne czy będą to najświeższe wiadomości ze świata, podcast popularnonaukowy czy śmieszna historia z głupimi żartami. Ważne, byś po prostu regularnie słuchał/słuchała języka angielskiego. Kolejną bardzo istotną czynnością pozwalającą na utrzymanie osiągniętego poziomu jest mówienie.

Jeżeli masz możliwość – rozmawiaj z innymi ludźmi po angielsku w pracy bądź poza nią. Jeżeli nie – albo poszukaj anglojęzycznych znajomości albo zdecyduj się na intensywny kurs języka angielskiego online skupiający się właśnie na mówieniu. Dobrym sposobem na obcowanie z językiem angielskim jest również pisanie. Czy to pamiętnika, artykułów, powieści czy wiadomości do znajomych osób.

Jak przestać się wstydzić i zacząć mówić?

Jednym z największych problemów Polaków związanych z językiem angielskim jest wstyd związany z mówieniem. Wiele osób boi się dwóch rzeczy: popełniania błędów oraz słowiańskiego akcentu, który rzeczywiście może wydawać się specyficzny dla ludzi pochodzących z innych zakątków świata. Należy uzmysłowić sobie jednak, że każdy człowiek, którego ojczystym językiem nie jest angielski ma swój niepowtarzalny sposób wypowiadania słów.

Intensywny kurs angielskiego online
Intensywny kurs angielskiego online

Szczególnie, jeżeli jest to osoba, która nie ma w tej czynności wystarczająco dużej praktyki. Niektórzy z czasem nabierają większej płynności, inni nie potrafią pozbyć się akcentu. Nie jest to jednak nic złego. Co więcej, przez większość ludzi jest to cecha postrzegana jako coś ciekawego, oczywiście w pozytywnym sensie. Sam fakt posiadania umiejętności komunikowania się dwoma językami, czyli ojczystym i angielskim to coś, co świadczy o wysiłku włożonym w naukę obcego języka.

A to, że nie jest się idealnym dotyczy każdego z nas. I warto o tym pamiętać nie tylko w kontekście akcentu ale również popełnianych błędów. Powszechnie znanym faktem jest to, że osiągnięcie płynności oraz wyższego poziomu w różnego rodzaju czynnościach wynika z ich praktykowania. Nie wiedzieć czemu, bardzo dużo ludzi zapomina o tej jakże prostej i prawdziwej zależności w kontekście nauki języka.

Przeniesienie wyuczonych regułek i słów do swobodnej rozmowy wymaga czasu i oraz licznych prób. To normalne, że mimo dobrej znajomości pewnych zasad „w teorii” zapominamy o nich „w praktyce”- przynajmniej na początku. W takich sytuacjach ważne jest otworzenie się na wskazówki bardziej doświadczonych osób. Nie należy odbierać ich jako coś niemiłego tylko wyciągnąć z nich lekcje na przyszłość.

Powtórzyć jeszcze raz materiał, który pomoże wyeliminować pewne błędy w przyszłości oraz starać się następnym razem ułożyć zdanie czy wypowiedzieć słowo poprawnie. A jeżeli się nie uda, warto być dla siebie wyrozumiałym/wyrozumiałą i dać sobie kolejną szansę. Do skutku. Przecież w opanowywaniu języków obcych najważniejsze jest osiągnięcie poziomu, który pozwoli w swobodny sposób porozumiewać się z innymi ludźmi.

Dążenie do perfekcji nie powinno być celem samym w sobie – bo i po co? Stałe doskonalenie umiejętności językowych jest czymś dobrym jedynie jeżeli nie przeradza się w chorobliwą obsesję stania się ideałem.

Gdzie szukać pomocy w rozwiązywaniu problemów związanych z nauką języka angielskiego?

Temat problemów związanych z pojawiającymi się błędami został już poruszony. Warto jednak podkreślić jeszcze raz to, że błędy są czymś normalnym. Jednocześnie warto starać się na bieżąco je eliminować, ponieważ mogę doprowadzać do nieporozumień. Pewne kwestie związane z nauką języka angielskiego można rozwiązać samodzielnie.

Intensywny kurs angielskiego online
Intensywny kurs angielskiego online

Idealnym przykładem jest nauka słownictwa. Jego regularne poszerzanie umożliwia uniknięcie wielu problemów a znajomość synonimów pomoże dogadać się z niejednym człowiekiem. Intensywny kurs angielskiego online w formie aplikacji przypominającej o nauce oraz wskazującej słówka, które w danym momencie warto sobie przypomnieć jest bezcenną pomocą.

Warto jednak wiedzieć o innych sposobach pozwalających rozwiązywać pojawiające się problemy związane z nauką angielskiego. Co, zrobić, jeżeli jakaś konstrukcja gramatyczna sprawia szczególne kłopoty? Należy rozpocząć od poszukiwania innych źródeł, które tłumaczą dane zagadnienie. Być może to samo zagadnienie przedstawione w inny sposób okaże się czymś stosunkowo prostym.

Jeżeli to nie pomoże, warto zastanowić się nad zwróceniem się o pomoc online na grupach oferujących wsparcie językowe przez bardziej doświadczone osoby. Tego typu społeczności bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą i pomagają wyjść z niejednej językowej opresji. Szukać ich należy przede wszystkim na różnego rodzaju portalach społecznościowych – tam zazwyczaj odpowiedzi można spodziewać się najszybciej.

Z kolei najbardziej skutecznym ale jednocześnie wymagającym największych nakładów finansowych sposobem jest inwestycja w prywatne lekcje języka angielskiego. Indywidualne zajęcia pozwalają na wnikliwą analizę potrzeb konkretnego ucznia i wychwycenia najczęściej popełnianych błędów czy nie rozumianych konstrukcji gramatycznych.

Jak zmotywować się do nauki?

Nawet najlepiej dopasowany intensywny kurs angielskiego online nie pozwoli na uniknięcie kryzysów związanych z niechęcią do nauki. Taka już jest nasza ludzka natura, że bywamy po prostu leniwi i chcielibyśmy mieć wszystko na „teraz, już”. Niestety, języki obce wymagają cierpliwości. Jak więc zmotywować się do bycia regularnym i wytrwałym/wytrwałą w swoich postanowieniach?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest nagradzanie się za małe sukcesy. Obiecaj sobie, że za każdą rzetelnie zrealizowaną porcję materiału pozwolisz sobie na coś szczególnie przyjemnego. Może to być ulubiony deser, spacer w pobliskim parku, czas na odcinek najnowszego serialu czy wypad ze znajomymi na kręgle. Mózg szybko przyzwyczai się do tego, że wykonanie pewnej czynności będzie skutkowało później wyjątkowo przyjemnie spędzonym czasem.

W związku z czym, do samej nauki będzie mniej negatywnie nastawiony. Ba, niektórzy posługując się systemem „praca-nagroda” nie mogą doczekać się momentu rozpoczęcia działań, który w opisywanym przypadku są nauką języka angielskiego. Innym, w wielu przypadkach skutecznym sposobem na motywację do nauki jest stworzenie czegoś na kształt rytuału dostosowanego do Twojej codzienności. Zaparzenie kawy po obiedzie jest dla Ciebie czymś oczywistym? Robisz to wręcz odruchowo?

Intensywny kurs angielskiego online
Intensywny kurs angielskiego online

Spróbuj więc picie kawy połączyć z chociażby krótką lekcją języka angielskiego. Połączenie tych czynności ze sobą sprawi, że nawet nie będziesz musiał/musiała pamiętać o planowaniu nauki. Czas na nią będzie czymś naturalnym. A może masz w zwyczaju przed położeniem się spać przeglądać media społecznościowe? Może robisz to przez dłuższy czas tak na prawdę bez konkretnego celu? Spróbuj zastąpić tą czynność nauką (pisaliśmy m.in. Kursy samodoskonalenia online i tutaj: Kursy online).

W takim układzie nie musisz rezygnować z niczego co jest ważne bądź przyjemne a świadomość dobrze wykorzystanego czasu pozytywnie przełoży się na samopoczucie oraz w dłuższej perspektywie czasu – na posiadane umiejętności. Trzecią i zarazem ostatnią propozycją pomagającą zmotywować się do nauki jest określenie konkretnego celu. Jeżeli wiesz do czego dążysz i regularnie monitorujesz swoje postępy widzisz wyraźnie sens podejmowanych wysiłków. A ta zależność sama w sobie przekłada się na pozytywne podejście do nauki. 

Podsumowując: intensywny kurs angielskiego online jest dobrym pomysłem dla wielu osób. Dla tych, które chcą coś zmienić w swoim życiu ale również dla tych, które są zadowolone z obecnego stanu rzeczy ale jednocześnie chciałyby poszerzyć swoje umiejętności wykorzystywane w codziennym życiu. Zarówno zawodowym, jak i prywatnym.

Intensywny kurs języka angielskiego online – czy warto?

Z pewnością. Bez wątpienia znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach ułatwia funkcjonowanie w wielu obszarach. Szybki kurs angielskiego online może nie pozwoli opanować języka w stopniu biegłym, ale na pewno wzmocni posiadaną już umiejętność posługiwania się tym językiem, a może i zwróci uwagę na bardziej efektywne formy nauki języka angielskiego. Angielski komunikatywny nie jest jakoś specjalnie trudny do opanowania, a można swobodnie nauczyć się tego języka w takie formie nauki, jaką jest właśnie taki przyspieszony kurs angielskiego. Nauka języka angielskiego w stopniu komunikatywnym nie musi być ani trudna, ani nudna.

Intensywny kurs angielskiego online – jak szybko nauczyć się angielskiego w stopniu komunikatywnym?

Znajomość języków obcych w stopniu co najmniej komunikatywnym bez wątpienia znacząco poszerza horyzonty. Zarówno te prywatne jak i zawodowe. Z punktu widzenia pracodawców coraz częściej okazuje się, że umiejętność używania języka angielskiego w praktyce jest nie tylko dodatkowym atutem u potencjalnego współpracownika. Coraz częściej jest to jedna z głównych kompetencji weryfikowana podczas procesu rekrutacyjnego. Jeżeli obecnie szukasz pracy lub chcesz zwiększyć komfort podróżowania i zastanawiasz się jak szybko nauczyć się angielskiego w stopniu komunikatywnym lub zaawansowanym to wiedz, że jest na to kilka skutecznych rozwiązań.

Jednym z nich jest intensywny kurs angielskiego online. Jednakże, żeby wybrać to szkolenie z języka obcego, które będzie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb oraz już posiadanej wiedzy musisz najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Niektóre z nich mogą wydawać się banalne ale szybko przekonasz się, że świadomość pewnych kwestii może sprawić, że szybciej niż kiedykolwiek zaczniesz mówić, czytać i rozumieć w języku angielskim.

Intensywny kurs angielskiego online – komu może się przydać?

Edukacja z wykorzystaniem sieci internetowej staje się coraz bardziej popularna. Ma to związek z jej licznymi zaletami, dzięki czemu staje się doskonałym wyborem dla bardzo wielu ludzi. Zastanawiasz się jak szybko nauczyć się angielskiego w stopniu komunikatywnym przy możliwie najmniejszym wysiłku? Odpowiedzią są właśnie wszelkiego rodzaju szkolenia z tego języka w formie online. Kto szczególnie powinien zainteresować się tym tematem? Na pewno ktoś, kogo dotyczy chociażby jeden z poniżej przedstawionych problemów.

  • Mała ilość czasu na rozwój: w dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma problem z niewielką ilością czasu dla siebie. Co więcej, należy pamiętać, że w tym bardzo ograniczonym obszarze muszę zmieścić się aktywności związane z rozwojem oraz odpoczynek. Rezygnowanie z relaksu na dłuższą metę nie ma sensu – w pewnym momencie staniesz się tak przemęczoną osobą, że żaden, nawet najlepiej zaplanowany proces nauki nie okaże się skuteczny. Szkolenia z angielskiego online pozwolą Ci rozwijać swoje umiejętności językowe gdzie chcesz i kiedy chcesz, dzięki temu nie zmarnujesz czasu na dojazdy do szkół językowych ani nie będziesz musiała/musiał dostosować swoich planów do grafiku korepetytorów.
  • Strach przed mówieniem po angielsku: ten problem dotyczy bardzo wielu Polaków. Jesteśmy narodem, który wstydzi się tego, że nie potrafimy mówić perfekcyjnie w języku obcym. Jest to przekonanie bardzo szkodliwe i zupełnie niepotrzebne, dlatego warto nad nim pracować. Najlepiej rozpocząć ten proces w jak najbardziej komfortowych warunkach – czyli w większości przypadków – we własnym mieszkaniu czy domu. Każdy intensywny kurs angielskiego online prowokuje użytkowników do szlifowania swoich umiejętności językowych w pierwszej kolejności przed samym sobą. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie Ci przenieść angielskie wyrażenia do prawdziwej rozmowy z obcokrajowcem. Dzięki temu Twój angielski stopniowo zacznie przechodzić w poziom komunikatywny.
  • Ograniczony budżet: chcesz się rozwijać ale masz na ten cel bardzo ograniczoną ilość pieniędzy? Nic straconego! Intensywny kurs angielskiego online jest zdecydowanie bardziej ekonomiczną formą nauki w porównaniu do stacjonarnych zajęć z nauczycielami tego języka.
  • Masz nieregularny tryb życia: jeżeli chcesz pracować nad rozwojem języka obcego, musisz poświęcić na to czas. Odpowiadając na pytane jak szybko nauczyć się angielskiego w stopniu komunikatywnym można krótko: poświęcając na naukę jak najwięcej czasu. A to przy zmieniającym się trybie dnia możliwe jest jedynie w formie zdalnej.

Na co zwrócić uwagę wybierając szkolenie z angielskiego online?

Umiejętności językowe składają się na kilka podstawowych obszarów. Dobrze zwrócić uwagę na których z nich skupia się konkretny kurs językowy i na podstawie tych informacji wybierać to, co w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej. Pamiętaj, że nie należy skupiać się jedynie na tym aspekcie, który jest dla Ciebie najłatwiejszy. Wręcz przeciwnie – największe postępy w swojej nauce będziesz widzieć, jeżeli najwięcej uwagi poświęcisz na najbardziej problematyczne obszary – to właśnie tam jest najwięcej do odkrycia.

Mówienie

Intensywny kurs angielskiego online skupiający się na umiejętności mówienia w zdecydowanej większości będzie składał się z konwersacji, które trzeba samodzielnie powtarzać. Nauka często powtarzających się schematów zapewni Ci swobodną komunikację w praktyce.

Słuchanie

Wiesz, że masz problemy z rozumieniem tego co inni mówią po angielsku? Skup się na kursie oferującym dużo słuchania różnego rodzaju dialogów czy opowieści. Ich poziom trudności będzie stopniowo wzrastać, dzięki czemu Twój mózg zacznie wyłapywać kontekst nawet bardzo dynamicznie prowadzonych wypowiedzi.

Czytanie

Wiele osób nie ma potrzeby mówić czy słuchać po angielsku ale na co dzień ma bardzo dużo kontaktu z językiem pisanym. Jeżeli należysz do tej grupy to szukaj kursów, które uczą jak czytać ze zrozumieniem nawet jeżeli nie znasz wszystkich słów pojawiających się tekście. Dzięki temu znacząco zwiększysz swoje kompetencje językowe.

Pisanie

Musisz kontaktować się mailowo z klientami lub masz anglojęzycznych znajomych, którzy lubią porozumiewać się językiem pisanym? W takiej sytuacji szukaj kursów nastawionych właśnie na ten obszar nauki. Dzięki temu będziesz dużo szybciej tworzyć własne testy i będą one zdecydowanie bardziej poprawne pod kątem gramatycznym.

O e-learningu i nauce online piszemy również na naszych blogach tutaj: https://spdszkolenia.pl/blog/ i tutaj: https://spd2.pl/blog-layout-3/

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.