Dobry kurs niemieckiego online – ile kosztuje i czy nauka niemieckiego online jest skuteczna?

Dobry intensywny kurs niemieckiego online to świetny sposób na naukę języka. Jest polecany dla wszystkich, którzy cenią komfort, wygodę, są zapracowaniu lub z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w zajęciach stacjonarnych.

Obecnie zdalne kursy językowe są prowadzone niemal w ten sam sposób, co nauka tradycyjna, dlatego są efektywne i pozwalają szybko opanować język niemiecki. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie dostępne w sieci kursy są tak samo dobre i prowadzone przez doświadczonych lektorów.

Przed wyborem lekcji warto sprawdzić ofertę, porównać ceny, dowiedzieć się, co na temat kursów mówią inne osoby. To pozwoli dokonać optymalnego wyboru i szybko nabyć nową umiejętność.

Dobry kurs niemieckiego online – skuteczny sposób na naukę języka

Jest wiele metod nauki niemieckiego. Niektóre są bardziej, inne mniej czasochłonne. Dużą popularnością cieszą się stacjonarne kursy, które odbywają się w szkołach językowych. Są znane od lat, umożliwiają zgłębianie się i postępy w nauce języka niemieckiego, ale są czasochłonne i drogie. Inną  znaną metodą są korepetycje, udzielane przez studentów germanistyki, lektorów lub osoby, które dobrze znają niemiecki i chcą sobie dorobić. Z tej metody korzystają głównie dzieci i młodzież, które chcą nadrobić szkolne zaległości lub przygotować się do egzaminów.

Dobry kurs niemieckiego online
Dobry kurs niemieckiego online – jaki dobry program do nauki niemieckiego? darmowa nauka języka niemieckiego przez internet

Od kilku lat rośnie zainteresowanie nauką przez internet. Dobre kursy niemieckiego online są tak samo efektywne, jak nauka w ławce, ale są tańsze i nie wymagają dużej dyspozycyjności. Dużo osób przekonało się do tej formy nauki w 2020 roku.

W tym czasie świat opanowała Covid-19, nauka stacjonarna została ograniczona, wiele kursów musiało przenieść się do wirtualnej rzeczywistości. Nie wszyscy od razu zaakceptowali tę formę nauki, ale z czasem stała się lubiana i obecnie jest coraz chętniej wybierana.

Dziś jest równie popularna, jak kursy stacjonarne, a eksperci przewidują, że zainteresowanie e-learningiem będzie coraz większe, nauka online stanie się normą. Warto już teraz sprawdzić, jak wyglądają zdalne kursy niemieckiego, ile kosztują i czy są skuteczne.

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Język niemiecki jest drugim, po angielskim, najchętniej wybranym do nauki językiem obcym. Często dzieci uczą się go w szkole, wybierają go również dorośli, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe, znaleźć nową pracę czy swobodnie podróżować po Europie. Język niemiecki obowiązuje nie tylko w Niemczech. Posługują się nim również mieszkańcy Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinu, Luksemburga, a także na niewielkiego obszaru północnych Włoch. Badania pokazują, że na świecie 15 milionów osób uczy się niemieckiego, a dla 120 milionów to język ojczysty.

Osoby mówiące w tym języku można znaleźć niemal w każdym zakątku świata, dlatego podróżując po świecie, można mieć pewność, że natknie się na kogoś, z kim będzie można porozmawiać. Dla Polaków język niemiecki jest szczególnie ważny, ponieważ Niemcy to nasi sąsiedzi, wiele Polaków pracują za zachodnią granicą, zakłada tam rodziny. Warto uczyć się tego języka, umiejętność daje sporo korzyści, m.in.:

 • Niemcy są najważniejszymi partnerami biznesowymi dla Polski. Wiele firm współpracuje z nimi i prowadzi z nimi wspólne interesy. Osoby, które płynnie mówią po niemiecku, mogą znaleźć atrakcyjną pracę w spółkach niemiecko-polskich.
 • Niemcy często odwiedzają Polskę. Dzięki znajomości języka niemieckiego można z nimi rozmawiać, pokazywać im piękno naszego kraju. Osoby pracujące w branży gastronomicznej czy hotelarskiej mogą zapraszać Niemców do skorzystania ze swoich usług.
 • Niemcy chętnie przyjmują Polaków do pracy, cenią ich za pracowitość, sumienność i dokładność. Aby jednak znaleźć satysfakcjonującą pracę, trzeba dobrze znać język niemiecki. Ta umiejętność pozwala szukać pracy w wielu rozwijających się branżach. Niemcy są znaną na świecie potęgą gospodarczą, przodują w takich dziedzinach jak motoryzacja, elektrotechnika, chemia, budowa maszyn. Są specjalistami od nowoczesnych technologii, dlatego szukają osób, które są kreatywne, wykształcone, mają innowacyjne pomysły. Pracując w Niemczech łatwo zrobić karierę, państwo zapewnia doskonałe warunki do rozwoju.
Dobry kurs niemieckiego online
Intensywny kurs języka niemieckiego online. darmowa nauka języka niemieckiego online. darmowa nauka języka niemieckiego z lektorem
 • Młodzi ludzie mogą studiować na znanych, niemieckich uczelniach. Kraj jest dobrze przygotowany na przyjęcie studentów, zapewnia świetne warunki do nauki, dobrze wyposażone sale, przygotowaną, międzynarodową kadrę pedagogiczną oraz liczne osiedla akademickie. Na uczelniach studiują osoby z całego świata, to dobry sposób na nawiązanie międzynarodowych znajomości.
 • Warta odkrycia jest niemiecka kultura i sztuka. Znając język niemiecki, można czytać w oryginale niemieckie dzieła, oglądać firmy, wybrać się na koncert. Niemcy ma ogromne dziedzictwo kulturowe, warto nauczyć się języka i je poznać.
 • Znając niemiecki, łatwo można porozumieć się z Kaszubami czy Poznaniakami, którzy mówią gwarą. W ich mowie można znaleźć wiele germanizmów.

Bardzo ważne jest to, że niemiecki nie jest trudny do nauki. Gramatyka nie jest tak skomplikowana, jak w języku polskim czy angielskim, jest tylko pięć czasów, a szyk zdań opiera się na zrozumiałych, łatwych do zapamiętania zasadach.

Warto również pamiętać, że nauka każdego języka obcego, również niemieckiego, pozytywnie wpływa na prace mózgu, rozwija kreatywność, cierpliwość, poprawia pamięć, uczy systematyczności. Osoby, które chodzą na zdalne kursy językowe, są pewniejsze siebie, mają wysoką samoocenę. Warto o tym pamiętać, zadać o siebie i wybrać intensywny kurs niemieckiego online. 

Jakie kursy niemieckiego dostępne są w sieci?

W internecie, w związku z rosnącym zainteresowaniem e-learningiem, można znaleźć coraz więcej zdalnych kursów języka niemieckiego. Zazwyczaj zajęcia prowadzone są na dwa sposoby, tzn. synchronicznie i asynchronicznie.

 • Synchroniczne kursy języka niemieckiego – tego typu kursy odbywają się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że lektor łączy się z uczniami w określonym dniu, o określonej godzinie i prowadzi zajęcia. Kursy synchroniczne są bardzo podobne do nauki znanej ze szkoły, zasadniczą różnicą jest to, że kursanci nie siedzą obok siebie, a we własnych domach. W trakcie zajęci wykorzystywane są nowoczesne technologię, uczniowie do dyspozycji mają czaty, video rozmowy, komunikatory itp. Mogą rozmawiać zarówno z nauczycielem, jak i z pozostałymi uczestnikami. Dzięki temu możliwa jest praca w grupach, prowadzenie dialogów, itp. To bardzo ważne w nauce języka obcego, pomaga przełamać lęk przed mówieniem. Uczniowie mogą udostępniać swój ekran nauczycielowi, a to pozwala na bieżące korygowanie błędów. Metoda jest skuteczna, polecana zwłaszcza dla osób początkujących, które zaczynają poznawać tajniki języka niemieckiego. Lekcje w tej formie trwają zazwyczaj do 45 do 120 minut, odbywają się 1-2 razy w tygodniu.
 • Asynchroniczne kursy języka niemieckiego – ta metoda wymaga dużej samodzielności, pracy własnej i motywacji, ponieważ kursy są wcześniej przygotowane, a to oznacza, że nauka odbywa się bez nadzoru nauczyciela. Po uiszczeniu opłaty kursant otrzymuje dostęp do materiałów i może zacząć naukę. Są to zazwyczaj pliki pdf., nagrania, filmy, różnego typu prezentacje, testy sprawdzające wiedzę. Plusem jest możliwość nauki w dowolnym czasie, w dni wolne, święta, w środku nocy. Materiały można wielokrotnie odtwarzać, wracać do trudnych zagadnień, omijać te, które są już znane. Niestety, brak lektora powoduje, że można popełniać błędny, nabierać złe nawyki, których potem ciężko się pozbyć.

Jak wybrać INTRNETOWY kurs języka niemieckiego?

W internecie można znaleźć setki różnych kursów języka niemieckiego, dlatego ciężko wybrać jeden, który będzie najlepszy. Nie warto się śpieszyć, tylko z rozwagą przejrzeć ofertę, sprawdzić, kto organizuje kurs, jakie ma doświadczenie, ile czasu trwa. Najważniejsi w nauce języka są lektorzy, dlatego warto zajrzeć na stronę internetową szkoły.

Wiele placówek udostępnia krótkie prezentacje lektorów, z których można się dowiedzieć, jak długo uczą, jakie metody stosują, skąd wzięła się ich fascynacja językiem. Czasami udostępniane są nagrane lekcje, pozwalające sprawdzić, czy metody danego lektora są dla nas odpowiednie.

Pisaliśmy niedawno również: Nauka języka angielskiego online

Warto również sprawdzić opinie, jakie ma szkoła językowa. Można popytać znajomych, a jeżeli nikt z naszego otoczenia nie brał udziału w kursie, poszukać informacji w mediach społecznościowych czy na forach tematycznych. Ważne, aby przed kursem odbył się test, pozwalający poznać stopień zaawansowania kandydata. Pozwoli to przydzielić kursanta do odpowiedniej grupy i uniknąć sytuacji, że na jednych zajęciach znajdą się osoby, które miały kontakt z językiem, znają podstawy oraz tacy, którzy mają z nim styczność pierwszy raz.

Dobry kurs niemieckiego online
Dobry internetowy kurs niemieckiego online. darmowy kurs j niemieckiego

Dobry kurs niemieckiego online musi być dopasowany do wieku uczestnika. Zupełnie inne metody sprawdzą się u dzieci, inne u młodzieży i dorosłych. Kursy zdalne niemieckiego dla dzieci powinny być prowadzone w formie zabawy, skupiać się przede wszystkim na mówieniu, a dopiero z czasem na pisaniu i czytaniu.

Kursy dla dzieci szkolnych powinny być dopasowane do stopnia zaawansowania, skupiać się na tym, z czym uczeń ma największe trudności, przygotowywać do sprawdzianów czy egzaminów (pisaliśmy m.in. Szybki kurs angielskiego online).

Jeszcze inaczej powinny być prowadzone lekcje online niemieckiego dla dorosłych. W zależności od potrzeb można wybrać kurs uczący podstaw języka, skupiający się głównie na mowie, czy taki, który przygotowuje do wyjazdu do Niemiec lub pracy w określonej branży. W dużej ilości kursów niemieckiego online można znaleźć idealny, który będzie spełniał wszystkie potrzeby. 

Dlaczego warto korzystać ze zdalnych kursów języka niemieckiego?

W obecnym świecie większość spraw można załatwić zdalnie, bez wychodzenia z domu. Tak jest również z nauką, coraz więcej kursów odbywa się online. Nie ma co uciekać przed wirtualną rzeczywistością, bo z każdym dniem będzie coraz bardziej popularna.

Zdalne kursy językowe na pewno nie zastąpią całkowicie nauki stacjonarnej, ale już teraz stanowią dla niej dużą konkurencję. W dzisiejszych czasach trzeba uczyć się języków, a forma online pozwala robić to w bardzo wygodny sposób. Dostępne w sieci kursy zdalne języka niemieckiego są łatwo dostępne, można dopasować je do swoich możliwości finansowych. To rozwiązanie ma wiele zalet, które warto poznać:

 • Ogromna dostępność – dobre kursy niemieckiego online pozwalają na naukę wszystkim, bez względu na wiek, wykształcenie, stopień zaawansowania, miejsce zamieszkania czy stan zdrowia. To doskonała forma nauczania dla osób chorych, niepełnosprawnych, o obniżonej odporności, które nie mogą wychodzić z domu. W ten sposób mogą uczyć się seniorzy, młodzi rodzice lub panie w ciąży, których samopoczucie nie pozwala na długie opuszczanie domu. To również ogromna szansa dla osób z małych wsi i miasteczek, które nie mają możliwości uczestnictwa w kursach stacjonarnych. Dzięki możliwościom, jakie daje internet, mogą uczyć się u znanych lektorów z całej Polski. 
 • Zróżnicowane poziomy – w internecie można znaleźć kursy online dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem niemieckim, dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć i odświeżyć wiedzę szkolną oraz dla osób zaawansowanych, którzy chcą przygotować się do egzaminu i zdobycia certyfikatu językowego (pisaliśmy m.in. Kursy językowe online z certyfikatem). Na zdalnych kursach można nauczyć się niemieckiej gramatyki, słówek, tworzenia zdań, przełamać barierę językową i zacząć swobodnie mówić. Dobre kursy online można dopasować do indywidualnych potrzeb kursantów.
 • Prosta obsługa – dobre kursy niemieckiego online prowadzone są na przyjaznych i łatwych w obsłudze platformach, dzięki temu poradzą sobie z nimi nawet osoby, które na co dzień nie mają styczności z komputerami. Zazwyczaj wystarczy się tylko zalogować i wykonywać polecenia lektora. Większość szkół językowych zapewnia pomoc techniczną, udostępnia infolinię oraz czat.
 • Małe wymagania sprzętowe – aby wziąć udział w kursie, nie trzeba kupować nowego komputera. Wystarczy sprzęt używany na co dzień – może to być smartfon, komputer lub tablet. Niezbędny jest jedynie dostęp do internetu. Udział w zajęciach ułatwi kamera, mikrofon czy słuchawki, ale nie jest to obowiązkowe.
 • Lekcje dopasowane do potrzeb – zdalne kursy mogą być prowadzane w grupach lub indywidualnie, sam na sam z lektorem. Każda forma ma swojej plusy i minusy, dlatego warto przemyśleć swoje potrzeby i upodobania.
 • Możliwość nauki z każdego miejsca na świeciee-learning nie jest uzależniony od miejsca, w którym przebywa dana osoba. Dzięki globalnej sieci można uczyć się z dowolnego miejsca na świecie. Najwięcej osób bierze udział w kursie w domu, ale są takie osoby, które uczą się w kawiarni, na ławce w parku, w pociągu czy kolejce do lekarza. Wyjazd na wakacje, nawet na drugi koniec świata czy pilna delegacja nie jest powodem, aby rezygnować z zajęć. Wystarczy tylko sprzęt i połączenie z internetem.
Dobry kurs niemieckiego online
język niemiecki darmowy kurs online. gramatyka niemiecka – jak szybko opanować niemiecką gramatykę?
 • Elastyczność – zdalne kursy niemieckiego mogą odbywać się w czasie rzeczywistym lub być przygotowane wcześniej. Każdy uczestnik może dobrać zajęcia dla siebie. Dużą zaletą zdalnej nauki jest to, że z łatwością można dopasować termin do swojego grafiku i planu dnia.
 • Oszczędność czasu – dziś czas jest na wagę złota. Każdy jest zabiegany, zapracowany, nie ma czasu na chwilę dla siebie. Wyrwanie się na zajęcia stacjonarne graniczy z cudem, ale zajęcia online są łatwiejsze do zaplanowania. Dużą zaletą jest formy nauki, jest brak konieczności dojazdu na szkoły językowej, nie trzeba martwić się o korki, tracić czas na powrót. To wszystko sprawia, że dobre kursy niemieckiego online stają się coraz bardziej popularne.
 • Oszczędność pieniędzy – wiele osób rezygnuje z nauki języka niemieckiego, ponieważ nie ma pieniędzy, aby opłacić lekcje, Zajęcia stacjonarne są bardzo drogie, zazwyczaj trzeba opłacić cały semestr, a mało kogo na to stać. To sprawia, że osoby chętne do nauki, zmotywowane, muszą rezygnować. Na szczęście są kursy online, które są tańsze, w sieci można również znaleźć całkowicie darmowe lekcje języka niemieckiego.
 • Swobodna nauka w domu – dzięki nauce online można uczyć się w domu, w swobodnej atmosferze. Nie trzeba szykować się na zajęcia, wystarczy domowy dres czy ulubiona bluza. Uczyć można się, siedząc w wygodnym fotelu, z kubkiem gorącej herbaty. Nikt nie przeszkadza, nie hałasuje, nie ma presji grupy i wyścigu szczurów.
 • Większa koncentracja – nie każdy jest się w stanie uczyć w hałasie, w zatłoczonej sali. W domowym zaciszu jest dużo wygodniej, nie ma nadmiaru bodźców, które mogą przeszkadzać w opanowaniu materiału. To również dobra opcja dla osób nieśmiałych, wstydliwych, które źle się czują w dużej grupie i nie są w stanie wydusić słowa przed innymi kursantami.
 • Brak stresu – jak wiadomo, stres potrafi skutecznie utrudnić naukę. Dzięki zdalnym kursom niemieckiego można uczyć się w domowym zaciszu, bez lęku, obaw przed ośmieszeniem. W trudnym momencie można wyłączyć monitor lub poprosić lektora, aby nie udostępniał naszej wypowiedzi innym uczestnikom. Brak stresu powoduje, że nauka jest efektowna i przyjemna.

Jakie słabe strony ma nauka języka niemieckiego online?

Mimo wielu zalet, jakie mają kursy niemieckiego online, to rozwiązanie ma również słabe strony. Nie każdemu będzie odpowiadać nauka w domu przed komputerem, ponieważ to, co dla jednej osoby będzie zaletą, dla innej może być wadą. Słabe punkty e-learningu to:

 • Brak bezpośredniego kontaktu z lektorem – jest wiele osób, które są przyzwyczajone do tradycyjnej nauki, gdzie nauczyciel stoi obok ławki, jest na każde zawołanie, na bieżąco koryguje błędy. W nauczaniu zdalnym w czasie rzeczywistym nauczyciel również jest dostępny, ale to jednak nie dokładnie to samo. Do tradycyjnej nauki przyzwyczajone są zwłaszcza osoby starsze, które na co dzień nie mają kontaktu ze światem wirtualnym. Młode osoby nie mają z tym problemików i chętnie korzystają z dobrych kursów niemieckiego online.
 • Brak kontaktu z innymi kursantami – nauka niemieckiego to nie tylko same wykłady i ćwiczenia, ale również przerwy, na których można porozmawiać, wspólnie wypić kawę, podzielić się wrażeniami. Niestety, zdalnie nie ma takiej możliwości, dlatego niektóre osoby nie chcą się w ten sposób uczyć.
 • Brak warunków do nauki – mimo że dostęp do sprzętu komputerowego jest coraz lepszy, to są osoby, które nie mają własnego komputera czy smartfonu z dostępem do internetu. A bez tego nie ma możliwości uczestnictwa w zdalnym kursie. Dla wielu osób problemem może być również brak spokojnego miejsca na naukę. Nie każdy ma własny pokój, a jeżeli w domu przebywają inni domownicy, bawią się dzieci, ktoś krząta się po kuchni, to ciężko o skupienie i koncentracje. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być nauka w kawiarni lub innym dostępnym miejscu.
 • Awarie sprzętu – zdarza się, że w czasie zajęć komputer odmówi posłuszeństwa, wystąpi przerwa w dostawie internetu. Jeżeli sytuacje te zdarzają się często, to mogą działać demotywująco i powodować niechęć do e-learningu.
 • Nieumiejętność skupienia uwagi – nie każdy umie się skupić przed komputerem, mówić do lektora, który jest po drugiej stronie ekranu. W takim wypadku nauka jest mało efektywna i warto pomyśleć o innym rozwiązaniu.
Dobry kurs niemieckiego online
Dobry kurs niemieckiego online. metody nauki niemieckiego

Jak zwiększyć efektywność dobrego kursu niemieckiego online?

Zapisanie się na dobry kurs niemieckiego online to ważny krok, pozwalający nabyć nową umiejętność. Ale nie warto na tym poprzestawać. A nauce języka obcego niezwykle ważna jest regularności i jak największy kontakt z językiem. Nie warto robić sobie zbyt długich przerw w nauce, bo wiedza szybko wyleci z głowy.

Warto uczyć się codziennie lub co drugi dzień. Oczywiście nie trzeba poświęcać termu kilku godzin. Wystarczy 10-15 minut dziennie, a efekty szybko się pojawią. W tym czasie można powtórzyć zagadnienia poznane na zdalnym kursie, przypomnieć sobie ostatnie tematy, nauczyć się kilku nowych słówek lub popularnych zwrotów.

Sprawdź także: Nauka języka angielskiego online z lektorem

W sieci można znaleźć darmowe aplikacje, które ułatwiają regularną naukę. Warto z nich skorzystać, a codziennie będą przypominać o języku. Aby dobry kurs niemieckiego online był efektywny, warto znaleźć sobie cel, jaki ma przynieść.

Dla jednych dobra znajomość języka będzie oznaczać możliwość znalezienia atrakcyjnej, dobrze płatnej pracy, współpraca z zachodnimi sąsiadami, dla innych możliwość nauki w kraju nad Renem. Są osoby, które uczą się, ponieważ chcą swobodnie podróżować, zwiedzać niemiecki muzea i galerie. Są również tacy, którzy za niemiecką granicą spotkali swoją drugą połówkę i chcą się do niej przeprowadzić.

Pisaliśmy niedawno również: Nauka włoskiego online

Przypomnienie sobie o celu i korzyściach, jakie płyną ze znajomości niemieckiego, pomoże pokonać kryzysy, które czasem mogą się pojawić. W wolnym czasie warto słuchać niemieckich piosenek, audycji radiowych, oglądać niemieckie firmy w oryginale. Nawet gdy nie wszystko będzie zrozumiałe, to obcowanie z językiem pozwoli lepiej przyswoić sobie akcent. Niezrozumiałe słowa można zapisać i przetłumaczyć, dzięki temu łatwiej będzie je zapamiętać.

Ile kosztują lekcje niemieckiego online z lektorem?

Koszt zdalnego kursu języka niemieckiego ma dla wielu osób największe znaczenie. Dzisiaj wiele osób ledwo wiąże koniec z końcem, wszystkie wydatki muszą być dokładnie zaplanowane i przemyślane. Niestety, są osoby, które musiały zrezygnować z kursów stacjonarnych, ponieważ nie miały na nie pieniędzy.

Dobrą opcją są kursy zdalne, które są tańsze, a tym samym bardziej dostępne. W sieci bez problemu można znaleźć również kurs niemieckiego online za darmo. Są to najczęściej kursy w formie asynchronicznej, przeznaczone dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka. Osoby w trudnej sytuacji finansowej z powodzeniem mogą z nich skorzystać.

Dobry kurs niemieckiego online
Dobry kurs niemieckiego online. jezyk niemiecki nauka przez internet

To, że są bezpłatne, nie oznacza, że niczego nie nauczą. Jeżeli kursant jest zmotywowany i chętny do nauki, to z pewnością nauczy się niemieckiego. Kursy odbywające się w czasie rzeczywistym, z lektorem są najczęściej płatne, ale ich cena jest niższa niż zajęć stacjonarnych.

Wynika to z tego, że nie trzeba ponosić kosztów związanych z wynajęciem sali czy opłaceniem dojazdu lektora. Kursanci nie muszą również ponosić wydatków, związanych z dotarciem na miejsce. W przypadku dobrego kursu niemieckiego online płaci się za tylko za przekazywaną wiedzę. Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile kosztują zdalne lekcje niemieckiego z lektorem.

Jest to zależne do wielu czynników, m.in. twórcy kursy, jego renomy, szkoły językowej, rejonu, w którym się znajduje, czasu trwania kursu, jego formy itp. Wiele szkół oferuje możliwość skorzystania z lekcji próbnej. To dobry sposób, aby przekonać się, czy forma prowadzenia kursu jest odpowiednia.

W przypadku, gdy okaże się, że kursy nie jest tym, czego oczekiwaliśmy, nie trzeba obawiać się utraty pieniędzy. W internecie można znaleźć kursy zdalne języka niemieckiego w bardzo zróżnicowanych cenach.

Kursy wcześniej przygotowane można kupić już za 50-100 złotych, zaś te odbywające się na żywo kosztują nieco więcej. Ceny kursów synchronicznych zaczynają się od 200-300 zł za semestr. Wieli szkół oferuje rabaty, np. za jednorazową płatność czy polecenie kursu innemu kursantowi.

Czytaj także: Jak uczyć się na pamięć

Dobry kurs niemieckiego online to doskonały sposób na rozwój swoich kompetencji, zdobycie umiejętności, które przydadzą się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Warto skorzystać z możliwości, jakie dają nowe technologię, dać sobie szanse na rozwój, poczuć się obywatelem świata.

Ile czasu zajmuje nauka niemieckiego i osiągnięcie biegłości językowej w niemieckim?

Czas potrzebny na naukę niemieckiego może być różny dla różnych osób i zależy od wielu czynników, takich jak wcześniejsze doświadczenie z językami obcymi, intensywność nauki oraz regularność praktyki.

Ogólnie jednak, nauka niemieckiego może być długotrwałym procesem, który może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, aby osiągnąć umiejętność komunikowania się płynnie w tym języku.

Regularne praktykowanie mówienia, czytania, słuchania i pisania po niemiecku może przyspieszyć tempo nauki i umożliwić osiągnięcie bardziej zaawansowanego poziomu językowego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.