Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci – czy warto?

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci to szansa dla najmłodszych na naukę i podreperowanie języka obcego. Nauka angielskiego przez internet jest prosta, wygodna i przyjemna. Dzięki technologii internetu nic nie stoi na przeszkodzie, aby błyskawicznie połączyć się z nauczycielem, który znajduje się nawet na drugim końcu świata. Jake korzyści niosą ze sobą bezpłatne lekcje angielskiego online dla dzieci?

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci – kiedy warto zapisać dziecko?

W Polsce dzieci zaczynają uczyć się angielskiego bardzo wcześnie – zwykle już w przedszkolu oferowane są takie zajęcia. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że nauka w szkole, w grupie może nie być dla każdego odpowiednio efektywna. Zamiast obwiniać dziecko o słabe wyniki w nauce, najlepiej znaleźć przyczynę, dlaczego maluch nie jest w stanie opanować materiału.

Pierwszy sygnał dla rodzica, że dzieci nie radzi sobie z nauką, to w jego wycofanie i nieśmiałość. Oczywiście cecha ta nie jest niczym złym i mimo tego, że warto zachęcać malucha do aktywności w grupie, to czasem warto go także posłuchać i jeśli zajdzie taka potrzeba, znaleźć odpowiednią alternatywę. Nauka języka angielskiego przez internet odbywa się często w opcji jeden do jednego, kiedy nauczyciel pracuje z jednym uczniem. Może być to świetne rozwiązanie dla osób wstydliwych i wycofanych, mających problemy z pracą w grupie.

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci

Następny powód to oczywiście słabe wyniki w nauce. Przyczyn może być wiele, jednak po rozmowie z dzieckiem może okazać się, że darmowe lekcje angielskiego dla dzieci mogą być korzystnym dodatkiem do zajęć w szkole. Wówczas dziecko będzie mogło powtarzać materiał w swoim tempie, utrwalać go albo uczyć się nowych rzeczy.

Jaki jest odpowiedni moment na to, aby zapisać dziecko na lekcje angielskiego?

Zgodnie ze stwierdzeniem nauczycieli, naukę języka obcego najlepiej rozpocząć przed 3 rokiem życia dziecka. Wcześniejsze uczenie dziecka, będzie wiązało się tylko ze strata czasu i pieniędzy. Jeśli maluch nie będzie umiał swobodnie się porozumiewać w ojczystym języku, niewiele zrozumie z angielskiego.

Sprawdź także: Jakie szkolenia dla pracowników

Oczywiście nie można twardo stwierdzić, że 3 lata to odgórna granica, po który przekroczenia każde dziecko będzie płynnie mówić po angielsku. Poza tym, jedno dziecko będzie bardziej zainteresowane nauką angielskiego, a drugiej mnie i każdy rodzin powinien to zrozumieć i uszanować. Podobnie jak w innych przypadkach również w tym, istnieje tolerancja, mieszcząca się w granicach 2-4 lata. Wynika ona przede wszystkim ze stopnia zainteresowania nauka języka obcego ze strony dzieci. Jedne wykazują zainteresowania lingwistyczne bardzo wcześnie, a inne nieco później.

Na początku najlepszą metodą jest nauka języka angielskiego przez samych rodziców (pisaliśmy m.in. Metody nauki angielskiego). Jeśli maluch będzie się przy tym dobrze bawić i wyrazi dalsze chęci do nauki, kolejnym krokiem może być zapisanie dziecka na darmowe lekcje angielskiego dla dzieci

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci – dlaczego warto?

Znajomość kilku języków obcych to świetny kapitał, który bardzo ułatwia dzieciom start w dorosłe życie. Język angielski to wciąż ten język, który przyda się dziecku najbardziej. Oczywiście zawsze można połączyć go z innym językiem obcym. A dlaczego to nauka języka angielskiego będzie najlepszym wyborem dla dziecka na początku?

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci

Poszerzenie horyzontów

Dobra znajomość języka angielskiego pozwala dziecku poszerzyć horyzonty. W końcu to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale również poznawanie nowej kultury, tradycji oraz zwyczajów. Już dzieci kilkuletnie na angielskim uczą się piosenek oraz rymowanek, które stanowią część amerykańskiej i brytyjskiej kultury. W starszym wieku dzieci poznają również różne fakty historyczne, związane z tymi krajami.

Pisaliśmy niedawno również: Intensywny kurs angielskiego online

Łatwy dostęp do wiedzy

Trzeba przyznać, że młodsze pokolenie największą część wiedzy właśnie z internetu. Warto wiedzieć, że około 80% treści, które zamieszczane są w sieci, tworzone są z języku angielskim, a bardzo duża część z nich nigdy nie zostanie przetłumaczona na polski. Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci pozwolą im w pełni korzystać z zasobu internetu.

Ułatwienie dla nauki w szkole

Argument ten prawdopodobnie przekona największą część rodziców. Przepełnione grupy i ogromna podstawa programowa powoduje, że nauczyciele rzadko kiedy mają możliwość poświęcenia odpowiednio dużej uwagi każdemu uczniowi. Z kolei lekcje angielskiego online z lektorem pozwalają nadrobić zaległości, dogłębnie poznać wszystkie zagadnienia, a także poświęcić właściwą ilość czasu na główne i praktyczne umiejętności.

Nawiązywanie kontaktów z zagranicy

Nauka języka angielskiego od wczesnych lat pozwala także na komunikację z dziećmi z innych krajów, np. na wakacjach czy prze internet. Rozmowy w obcym języku w naturalnych warunkach i na tematy, które są dla dziecka ciekawe jest świetnym treningiem przed wykorzystaniem języka angielskiego w życiu dorosłym, np. w pracy.

Kolejnym powodem, dla którego darmowe lekcje angielskiego dla dzieci są dobrym pomysłem jest to, że są one bezpłatne, czyli rodzic nie musi ponosić żadnych dodatkowych kosztów tego, że jego dziecko będzie mogło uczyć się angielskiego, który jest aktualnie pożądanym językiem w każdym zakątku świata.

Jakie są zalety rozpoczęcia nauki języka angielskiego od najmłodszych lat?

Niektórzy rodzice obawiają się, że rozpoczęcie nauki języka obcego we wczesnym wieku, może powodować trudności z opanowaniem ojczystego języka. Nie jest to również dla dziecka ogromny wysiłek. Ciężko znaleźć wady takiego nauczania. Zatem dlaczego darmowe lekcje angielskiego dla dzieci będą dobrym rozwiązaniem dla kilkulatków?

Pozytywne skojarzenia

Osoby dorosłe często mają wiele negatywnych skojarzeń z nauką w szkole. Stres, klasówki, uczenie się słówek ja pamięć. Skutkiem tego jest niechętne podejście dorosłych do kursów języka angielskiego, a samo jego uczenie, źle im się kojarzy. Dzięki zapewnieniu dziecku kontaktu z językiem angielskim w warunkach przyjaznych dla niego, a także pozwolenie mu na poznawanie tego języka w sposób możliwie najbardziej zbliżony do naturalnego – poprzez zabawę, rodzic daje mu szansę na stworzenie przyjemnych skojarzeń. Dzięki temu nauka w wieku późniejszym, będzie dla dziecka o wiele przyjemniejsza.

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci

Lepszy akcent

Jak już wspomniano, małe dzieci mają bardzo wyczulony słuch na dźwięki, które są charakterystyczne dla określonego języka. Osoby, które od najmłodszych lat uczą się angielskiego, nie mają tego typu problemów, a ich wymowa jest o wiele lepsza niż rówieśników, którzy takiej możliwości nie mieli.

Brak blokady językowej

To kluczowa korzyść, związana z nauką języka angielskiego. W większości przypadków osoby, które zaczynają uczyć się tego języka w wieku dorosłym, ma większe lub mniejsze kłopoty z blokadą językową. Małe dzieci rzadko kiedy mają tego typu problemy, a ze względu na przyzwyczajenie się do języka od najmłodszych lat – w przyszłości jej nie rozwijają.

Łatwość w uczeniu się kolejnych języków

Dzieci, które wcześnie uczą się drugiego języka, w późniejszym czasie instynktownie używają tych samych strategii w przypadku uczenia się innych języków. Uczenie się trzeciego i kolejnego języka, przychodzi o wiele łatwiej, niż uczenie się drugiego. W przypadku, gdyż dzieci jednoręczne wkraczają w wiek dojrzewania, są mniej pewne siebie, ich umiejętność uczenia się języka maleje i wtedy czują, że muszą się uczyć angielskiego metodami, które oparte są na gramatyce. Wiek, w którym ta zmiana następuje, uzależniony jest w dużym stopniu od rozwoju indywidualnego konkretnego dziecka, a także od oczekiwań ze strony społeczeństwa.

Lepsza wymowa

Małe dzieci w przeciwieństwie do starszych i dorosłych, nie uczą się języków świadomie, a przyswajają je sobie. Dzięki temu najprawdopodobniej będą miały lepszą wymowę oraz wyczucie kultury i języka. Z tego względu najlepiej rozpocząć naukę języka angielskiego już około 3 roku życia (pisaliśmy m.in. Kurs angielskiego online dla początkujących).

Na naukę nigdy nie jest za późno

Nawet jeżeli dziecko nie miało styczności z językiem angielskim przez okres kilkunastu lat albo czuje, że ten język obcy nie jest jego mocną stroną, nie znaczy to, że już ominęła go możliwość biegłego posługiwania się angielskim. Nawet w wieku nastoletnim pociecha może nauczyć się płynnie porozumień w tym języku na bardzo zaawansowanym poziomie. Najlepiej jednak wzbudzić u dziecka chęć do nauki już od najmłodszych lat, gdyż właśnie w tym czasie wiedza przyswajana jest najszybciej i najbardziej efektywnie. Ponadto, o wiele łatwiej jest wtedy złapać akcent językowy.

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci

W jaki sposób nauka języka angielskiego pomoże dziecku w przyszłości?

Oczywiście znajomość języka angielskiego nie wyróżni szczególnie kogoś na rynku pracy, ale jest to aktualnie niezbędne. Podobnie, jak umiejętność pisania, czytania czy obsługi komputera. To konieczne kwalifikacje, bez których nie jest łatwo znaleźć stanowisko, które będzie satysfakcjonujące. Często nawet oferty pracy, które zawierają wymóg znajomości innych języków, zawierają także warunek, dotyczący znajomości angielskiego na poziomie B1/B2.

Lekcje angielskiego z lektorem online podniosą również komfort podróżowania. Pozwalają także na komunikację w zasadzie w każdym zakątku świata, a z pewnością w miejscach, gdzie jest dużo turystów, na lotniskach, itp. Znając angielski, każdy czuje się o wiele pewniej i bezpieczniej podczas podróży. Znajomość języka angielskiego podnosi również poziom niezależności i daje możliwość odnajdywania informacji w różnych źródłach.

Ponadto, nauka języka angielskiego dla dzieci to o wiele więcej, niż tylko korzyści językowe. Wpływa pozytywnie na rozwój mózgu, wzmaga otwartość na świat i inne kultury, a także poszerza horyzonty dziecka (pisaliśmy m.in. Nauka języków online dla dzieci). Pozwala również na nawiązywanie wartościowych znajomości. Warto zatem skorzystać z wielu możliwości, jakie dają darmowe lekcje angielskiego dla dzieci

Biegłe posługiwanie się angielskiego zwiększa również poczucie własnej wartości. Dziecko czuje, że nie należy do mniejszości, której nie udało się go opanować.

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci – gdzie można z nich skorzystać?

W internecie dostępne są kursy online angielskiego dla dzieci i dorosłych. Wiele z nich jest darmowych, dzięki czemu można zaoszczędzić pieniądze, a skutecznie uczyć się angielskiego. Wcześniej warto wybrać odpowiedni serwis, który oferuje darmowe lekcje angielskiego dla dzieci. Wiele z takich szkoleń odbywa się na żywo, w grupach i na platformie (pisaliśmy m.in. Nauka angielskiego online dla dzieci). W większości jest to możliwość ćwiczenia słówek i gramatyki, bez egzaminów, ocen, itp. Atmosfera na takich zajęciach jest luźna i przyjazna, zatem nie ma się czego obawiać.

Jak skorzystać z bezpłatnych lekcji dla dzieci?

W celu zapisania pociechę na darmowe lekcje angielskiego dla dzieci, wystarczy kilka prostych kroków. A cała procedura trwa dosłownie chwilę. Oczywiście proces będzie różnił się w zależności od wybranej platformy, ale zwykle wygląda podobnie:

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
 • W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz i utworzyć konto w wybranym serwisie, co również jest bardzo proste,
 • Następnie trzeba zalogować się na platformie, a z menu, które jest tam dostępne, wybrać webinary, szkolenia lub kursy,
 • Po tym ukaże się uczniowi plan zajęć w zależności od wybranych lekcji na cały dzień lub miesiąc lub inny okres trwania lekcji. Przy lekcjach powinny być umieszczone również takie informacje, jak czas trwania, poziom zajęć, temat i nauczyciel,
 • Aby wziąć udział w danej lekcji, przed startem wystarczy kliknąć w przycisk, który przekieruje do konkretnych zajęć,
 • Po zakończonych zajęciach wystarczy się rozłączyć.

Aplikacje do nauki języka angielskiego dla dzieci 

W internecie dostępne są także specjalne aplikacje mobilne, z których starsze dzieci z powodzeniem mogą korzystać. Większość jest bezpłatnych i dostępnych na smartfony i tablety z systemem Android i iOS. Wiele z nich jest przyjaznych i prostych w obsłudze, dzięki czemu mogą korzystać z nich zarówno dzieci, jak i dorośli.

Pisaliśmy niedawno również: Business English online

Niektóre z aplikacji do uczenia się języka angielskiego wyposażone są w lektora systemowego, który może odczytywać wszystkie słówka. Aby utrwalić wiedzę i sprawdzić swoje umiejętności, warto skorzystać z testu wyboru. Takie darmowe aplikacje są przydatne do utrwalenia wiedzy oraz w celu przypominania sobie jej.

Darmowe materiały do nauki angielskiego dla dzieci

W internecie darmowe lekcje angielskiego dla dzieci dostępne są w różnej formie. Mogą to być klasyczne materiały tekstowe, które można także wydrukować, quizy i gry, a także materiały audi albo audio+video, jak również przeróżne kombinacje wyżej wymienionych. Lekcje języka angielskiego online, które oparte są na treściach quiz z audiobookiem na samym końcu sprawdzają stopień zrozumienia określonego materiału. Materiały przeznaczone do samodzielnej nauki angielskiego albo szlifowania go w trakcie kursów można podzielić na:

 • Aplikacje oraz gry, które służą zwykle do rozszerzania słownictwa lub nauki słów, a także pozwalają na przyswojenie podstawowych zagadnień gramatycznych, które związane są z tworzeniem zdań. Gry i aplikacje do nauki języka angielskiego mogą być przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Nauka angielskiego przy ich pomocy jest nie tylko skuteczna, ale również niezwykle emocjonująca, gdyż wiele z nich prowadzi specjalne rankingi,
 • Portale internetowe, które specjalizują się w tworzeniu materiałów i treści, przeznaczonych do nauki angielskiego. Udostępniane są one w całości lub części bezpłatnie. Na tego typu stronach można znaleźć m.in. krótsze oraz dłuższe bezpłatne kursy dla dzieci, młodzieży, jak również osób początkujących oraz zaawansowanych (pisaliśmy m.in. Kursy językowe online oraz Kursy językowe online z certyfikatem). Dostępnych jest także wiele materiałów przeznaczonych do pobrania dla dzieci,

Pisaliśmy niedawno również: Jak się uczyć angielskiego online

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
 • Profesjonalne podcasty lektorów oraz nauczycieli – jest to świetne źródło wiedzy o języku angielskim, a także gwarancja wysokiej jakości bezpłatnych materiałów do nauki języka angielskiego, co do których można mieć pewność, że zawierają poprawne zasady gramatyczne. Ponadto, poznawane tą drogą słówka brzmią w taki sposób, jak powinny,
 • Darmowe wykłady i audycje po angielsku – jest to możliwość obcowania z tzw. żywym językiem, a także osłuchania z różnymi akcentami. To także dobry sposób na poszerzenie zakresu słówek w interesującej dla ucznia dziedzinie,
 • Filmy i muzyka w języku angielskim – warto puszczać dzieciom piosenki i filmy w języku angielskim, a jeśli jest taka możliwość, włączać opcję napisów. Dzięki temu można nie tylko oswoić się z językiem, ale również przyswoić pisownię najbardziej popularnych zwrotów,
 • Oryginalne artykuły prasowe – warto czytać autentyczne teksty prasowe lub informacyjne serwisów internetowych po angielsku jest świetnym sposobem na skuteczne poszerzanie zakresu słówek, opierając się na aktualnych wydarzeniach.

Darmowe materiały do nauki języka angielskiego – gdzie szukać?

Poniżej znajduje się kilka stron internetowych oraz aplikacji, które warto sprawdzić, szukając dobrej wiedzy z zakresu języka angielskiego.

BBC Learning English

To serwis mocno rozbudowany, które zawiera nie tylko darmowe lekcje angielskiego dla dzieci, ale również młodzieży i osób dorosłych, nauczycieli oraz lektorów. Na stronie znaleźć można np. kursy trwające 6 minut, które są dobre do tego, aby wdrożyć się w codzienną, systematyczną naukę języka angielskiego. Szkolenia dotyczą gramatyki oraz słownictwa, ale znajdują się tam również historie dla dzieci i quizy.

Duolingo

To jedna z najbardziej popularnych platform, służących nauce języka angielskiego. Można z niej korzystać zarówno na komputerze, jak i w formie wygodnej aplikacji, przeznaczonej na urządzenia mobilne. To efektywna nauka poprzez zabawę, która obejmuje również zdrową rywalizację. Platforma ta pozwala na skuteczne poszerzanie wiedzy z zakresu języka angielskiego, oferując różnego rodzaju ćwiczenia leksykalne, a także skuteczną gramatykę.

ESL Video

To serwis do nauki języka angielskiego, na którym znajdują się krótkie filmiki i quizy, a także ćwiczenia do nich. Materiały, które się tam znajdują, opierają się o różne obszary i zagadnienia słownictwa, także ulubione filmy oraz seriale. Materiały zamieszczone w serwisie ESL Video, poruszają kluczowe zagadnienia z zakresu gramatyki i pozwalają na naukę języka angielskiego na 5 różnych poziomach zaawansowania.

Lyricstraining

Jest to bardzo prosty w obsłudze serwisów dla fanów muzyki. Strona udostępnia szeroką bazę piosenek oraz klipów z tekstami w angielskim języku, a zadaniem ucznia jest uzupełnienie luk w linijkach tekstu. Zadanie ja platformie są dostępne w 4 poziomach zaawansowania.

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci

Elllo

W tym serwisie znajduje się bogatą oferta podcastów w języku angielskim, dostępna w formie video i audio. Mają one różne poziomy zaawansowania i poruszają zagadnienia z wielu różnych dziedzin. Warto wiedzieć, że podcasty są przygotowywane oraz prowadzone przez native speakerów z różnych krajów anglojęzycznych. To pozwala na osłuchanie się z różnymi akcentami. Zaraz po odsłuchaniu każdego podcastu, można wykonać quiz, umożliwiający sprawdzenie swoich umiejętności.

Breaking News English

Jest to portal, przeznaczony do nauki języka angielskiego, który opiera się o bieżące artykuły prasowe w języku angielskim. W materiałach znajdują się krótkie artykuły, które opisują kluczowe wydarzenia ze świata, omawiające zarówno ekonomiczne, ekologiczne, społeczne, ale również zakresu polityki czy marketingu. W serwisie znajduje się również dużo ćwiczeń do zrobienia, które umożliwiają sprawdzenie poziomu wiedzy i utrwalenie jej. Każdy tego typu artykuł, a także dostosowane do niego ćwiczenia, dostępne są na kilku poziomach zaawansowania.

Eklektika

W tym serwisie można znaleźć specjalnie przygotowane do samodzielnej nauki języka angielskiego wysokiej jakości materiały, darmowe lekcje angielskiego próbne oraz pokazowe. Każda osoba może wziąć w nich udział bez żadnych zobowiązań.

Nauka języka angielskiego dla dzieci – wskazówki

Poniżej kilka praktycznych rad, których wdrożenie, pozwoli na łatwiejsze i szybsze przyswajanie wiedzy z zakresu języka angielskiego przez małe dzieci:

 • Dużo łatwiej będzie im szła nauka języka angielskiego, kiedy będą mieć zapewniony właściwy rodzaj ćwiczeń oraz zabaw językowych, w trakcie których będą mieć wsparcie osoby dorosłej,
 • Małe dzieci potrzebują uczyć się w bezpieczny sposób i wiedzieć, że istnieją określone sposoby, dla których się go uczą,
 • Ćwiczenia powinny być związane z interesującymi elementami, które już są dziecku znane, np. oglądanie i czytanie książeczek w języku angielskim czy mówienie rymowanek,
 • Nauka powinna być zabawna i ciekawa, w także skupiać się wokół pojęć, które maluchy już rozumieją w swoim ojczystym języku. Dzięki temu dzieci nie uczą się dwóch rzeczy w jednym czasie, zarówno nowego języka, jak i nowego pojęcia. Po prostu uczą się języka angielskiego po to, aby rozmasować o czymś, co już znają,
 • Kiedy tylko jest to możliwe, warto korzystać z różnego rodzaju rekwizytów, ponieważ pomaga to zrozumieniu terminów i pojęć, a także wzbudza zainteresowanie dziecka.
Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci
Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci

Nauka języka a płeć dziecka

Warto wiedzieć, że mózg dziewczynki rozwija się inaczej, niż chłopca i wpływa to na to, w jaki sposób chłopcy uczą się języka oraz jako używają. Zdarza się, że zajęcia w mieszanych grupach nie są właściwie dostosowane do potrzeb chłopców. Może zdarzyć się tak, że pozostaną oni w cienie dziewczynek, mających naturalne zdolności do używania języka. Jeżeli rodzice chcą, aby mali chłopcy byli w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał, powinni otrzymać inne doświadczenia językowe niż dziewczynki. Z kolei ich osiągnięcia językowe nie powinny być porównywane do osiągnięć płci żeńskiej.

Pisaliśmy niedawno również: Angielski online dla dorosłych

Darmowe lekcje angielskiego dla dzieci niosą ze sobą jedynie dane plusy. Warto skorzystać z nich, chcąc poprawić poziom wiedzy swojego dziecka w sytuacji, gdy tego wymaga, ale również potraktować je jako formę doskonalenia i szlifowanie angielskiego. Coraz więcej pracodawców wymaga, aby pracownicy posługiwali się językiem angielskim przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Zapewniając swojemu dziecku możliwość nauki tego języka od najmłodszych lat, rodzice inwestują w jego przyszłość, jak również wzmagają chęć poznawania przez dziecko innych języków obcych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.