Angielski online z lektorem – czy to dobry sposób na szybką naukę języka angielskiego?

Angielski online z lektorem to świetny sposób na naukę języka obcego. Pozwala zwiększyć swoje kompetencje oraz oszczędzić tak cenny w dzisiejszym świecie czas. Znajomość angielskiego jest niemal obowiązkowa. To język znany na całym świecie, bez którego znajomości ciężko poruszać się w świecie biznesu, nowych technologii, medycyny czy kultury.

Swobodne posługiwanie się językiem angielskim ułatwia znalezienie ciekawej, dobrze płatnej pracy, jest ogromnym ułatwieniem w czasie wakacyjnych wyjazdów czy spotkań z obcokrajowcami. Dzieci poznają język angielskie w szkole, jednak gdy nie kontynuują nauki, szybko zapominają to, czego się nauczyły. Rozwiązaniem dla osób, które chcą odświeżyć wiedzę lub poznać język od podstaw są kursy online z lektorem.

Angielski online z lektorem – jak wyglądają lekcje?

Kursy angielskiego online mogą odbywać się na dwa sposoby, tzn. w sposób asynchroniczny i synchroniczny. Pierwsza metoda jest bardzo wygodna, nie wymaga dużej dyspozycyjności, uczyć można się z w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Tego typu kursy przygotowane są dużo wcześniej, kursant musi tylko opłacić dostęp i może korzystać z zasobów udostępnionych przez autorów kursów.

Są to zazwyczaj materiały w formie pdf., filmy na YouTube, prezentacje. Ta metoda wymaga dużej motywacji samozaparcia.

angielski online z lektorem
angielski online z lektorem

Jej minusem jest brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, co w przypadku nauki języka jest bardzo ważne. Ciężko samemu ćwiczyć akcent, nie ma też nikogo, kto mógłby korygować błędy. Osoby, którym zależy na efektywnej nauce, powinny wybrać kursy synchroniczne, które przypominają naukę w tradycyjny sposób, ale odbywają się przed komputerem.

Kursanci w określonym czasie łączą się za pomocą specjalnej praformy z lektorem i poznają tajniki języka obcego. Dzięki temu, że wszyscy spotykają się w czasie rzeczywistym, istnieje możliwość pracy w grupach, można zadawać pytania, dyskutować, nauczyciel może poprawiać błędy lub wywoływać do odpowiedzi.

Czytaj także: Nauka niemieckiego online

Na zajęciach online z lektorem kładziony jest duży nacisk na mówienie i płynną komunikację, dlatego szybko można zacząć porozumiewać się w języku angielskim.

Co jest potrzebne, aby zapisać się na angielski z lektorem online?

Nauka online, która z roku na roku staje się coraz bardziej popularna, nie jest wymagająca i kosztowna. Aby wziąć udział w zdalnym kursie języka angielskiego, wystarczy laptop, tablet lub komputer stacjonarny z kamerą, mikrofonem i słuchawkami. Każdy może uczyć się na sprzęcie, który ma i który najbardziej mu odpowiada. Co ważne, w trakcie zajęć można przebywać w dowolnym miejscu, w kraju i za granicą.

Przeszkodą w udziale w zajęciach nie jest wyjazd na wakacje czy nagła delegacja. W kursie można uczestniczyć, jadąc pociągiem czy pijąc kawę w kawiarni. Oczywiście do nauki zdalnej potrzebna jest motywacja i samodzielność. Uczestnicy muszą umieć organizować sobie czas pracy, pamiętać, aby o określonej godzinie logować się na stronie z kursem. Zdalne szkoły językowe dbają o kursantów, udostępniają im potrzebne materiały, np. ćwiczenia, filmy video, artykuły, pliki audio.

Lekcje angielskiego online z lektorem

Nauka języka angielskiego online z lektorem pozwala poznać zasady gramatyczne, słownictwo i wyrażenia. Dzięki temu, że uczniowie mają kontakt z lektorem, możliwe jest wyeliminowanie błędów, nauczenie się prawidłowej wymowy oraz przełamanie bariery językowej, która jest problemem wielu osób. Na wirtualnych lekcjach uczniowie mogą rozmawiać między sobą, ale dzięki temu, że nie siedzą obok siebie, nie czują wstydu, gdy coś im nie wyjdzie.

angielski online z lektorem
angielski online z lektorem

Na lekcjach, czy to grupowych, czy indywidualnych można poznać zwroty przydatne w pracy, podróży czy w codziennym życiu. Grupy nie są duże, zazwyczaj liczą od 4 do 8 uczestników. Dzięki małej ilości osób lektor może poświęcić każdemu kursantowi odpowiednią ilość czasu.

Kursy online to również dobry sposób na przygotowanie się do egzaminów czy wyjazdu do pracy za granicą. Dzięki intensywnym kursom angielskiego online można szybko przyswoić język i zacząć swobodnie porozumiewać się z mieszkańcami innych państw.

Co daje nauka języka angielskiego z lektorem?

Lektor to nauczyciel języków obcych, w tym przypadku angielskiego, który prowadzi zajęcia zwane lektoratami. Jest niezastąpiony w nauce języka, zwłaszcza na jego początkowym etapie. Samodzielna nauka polecana jest dla osób, które znają podstawy, są bardziej oswojone z językiem, są świadome tego, czego się uczą i wiedzą, jakie materiały wybrać. Zaczynając naukę samemu, bez lektora można nabrać złych nawyków, które potem ciężko będzie wyeliminować.

Ucząc się z lektorem, można osłuchać się z prawidłowym brzmieniem języka, ćwiczyć pod nadzorem wymowę, czytanie i pisanie, nauczyć się budować poprawnie zdania po angielsku. Lektor pomaga zrozumieć, jak działa język angielski, jak tworzy się wyrażenia i zdania, jak wygląda szyk zdania czy specyfika wymowy. Obecność zdalnego nauczyciela pozwala otrzymać informację zwrotną, otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania, dowiedzieć się, jak poprawnie wypowiedzieć dane słowo (pisaliśmy niedawno: Nauka angielskiego online).

Ucząc się ze zdalnym nauczycielem, łatwiej jest zorganizować sobie czasu, pilnować terminów spotkań, nie szukać wymówek, aby zrezygnować z nauki. Lektor wie, jakie metody nauki sprawdzą się u danej osoby, posiada wiedzę językową oraz pedagogiczną. Co również ważne, jest w stanie podać sprawdzone materiały, które pomogą utrwalić wiedzę.

angielski online z lektorem
angielski online z lektorem

Na lekcjach online angielskiego z lektorem nauka odbywa się w sposób zorganizowany, obecność nauczyciela pozwala uczyć się efektywniej. System nauki dopasowany jest do uczestników kursów, ich możliwości i potrzeb. Dobry lektor wspiera i motywuje, a obecność grupy dopinguje do nauki. Nauka z lektorem przynosi szybki postępy.

Dlaczego warto wybrać naukę angielskiego online?

To, że znajomość angielskiego jest niezwykle ważna, wie chyba każdy. To język, za pomocą którego można porozumieć się na całym świecie, przydaje się w życiu zawodowym i prywatnym. Niestety, wiele nie bierze udziału w kursach stacjonarnych, ponieważ barierą jest brak czasu, a czasami brak środków finansowych.

Na szczęście angielski online z lektorem nie jest drogi i nie wymaga dużej dyspozycyjności. To rozwiązanie ma szereg zalet, dlatego korzysta z niego coraz więcej osób, w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Plusy nauki angielskiego online to:

 • Oszczędność czasu – w obecnych czasach wszyscy żyją w biegu, mało kto ma czas wolny. Praca, zakupy, opieka na dziećmi, obowiązki domowe – jak jeszcze wygospodarować czas na dojazdy na kursy? Wybierając kursy zdalne, nie trzeba tracić czasu na dojazdy, uczyć się można w każdej wolnej chwili. Osoby mocno zapracowane, mogą wybrać kursy asynchroniczne, które pozwalają na całkowitą swobodę i naukę bez grafiku.
 • Oszczędność pieniędzy – stacjonarne kursy angielskiego są drogie, rok nauki kosztuje kilka tysięcy. Niestety, nie wszyscy są w stanie wyłożyć takie pieniądze. Angielski online jest dużo tańszy, w sieci można znaleźć również kursy całkowicie darmowe, ale najczęściej są w formie asynchronicznej i dla osób uczących się podstaw języka. Kursanci wybierający naukę online nie muszą wydawać pieniędzy na dojazdy, kawę czy obiad w trakcie przerwy. To wszystko pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.
 • Nauka w komfortowych warunkach – nie każdy lubi naukę w małej sali, z grupą innych osób. Na zdalnych kursach angielskiego można siedzieć w ulubionym fotelu, we własnym domu. Nie przeszkadza twarda ławka czy skrzypiąca podłoga.
 • Prosta w obsłudze platforma – platformy e-learningowe, na których odbywają się kursy angielskiego online, są proste w obsłudze, działają intuicyjnie. Pozwalają na korzystanie z wielu dodatkowych funkcji, dzięki którym nauka języka nie jest monotonna.
angielski online z lektorem
angielski online z lektorem
 • Szeroki wybór zajęć – angielskiego online z lektorem można uczyć się w grupach lub indywidualnie. Dostępne są kursy o różnych poziomach zaawansowania, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Można wybrać kursy specjalistyczne lub branżowe, w zależności od swoich potrzeb (pisaliśmy niedawno m.in. Kursy zawodowe online).
 • Wykwalifikowana kadra – dobre szkoły językowe zatrudniają doświadczonych lektorów, którzy wiedzą, jak przekazywać wiedzę. Nauczyciele przekazują nie tylko czystą teorię, ale również odpowiadają ciekawostki o języku, krajach, w których obowiązuje, przypominają anegdoty ze swojego życia. Wielu z nich to prawdziwi pasjonaci językowi, którzy wiedzą jak zaciekawić i zachęcić do nauki.
 • Rozwój wszystkich kompetencji oraz umiejętności – zajęcia z lektorem pozwalają na naukę słownictwa, gramatyki, wymowy, czytania i słuchania ze zrozumieniem, pisania oraz mówienia. Dzięki temu szybko można zauważyć przyrost wiedzy.
 • Duża dostępność – internet nie ma granic, dlatego z kursów online angielskiego z lektorem mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Przeszkodą nie jest miejsce zamieszkania, choroba, niepełnosprawność, brak możliwości wyjścia z domu. Z powodzeniem można wybrać kurs organizowany przez ośrodek z drugiego końca kraju, przez znanego wykładowcę. Dzięki temu każdy ma takie same szanse na rozwój.
 • Lepszy poziom koncentracji – wiele osób woli uczyć się w warunkach domowych, na znanym terenie. Cisza, spokój pomagają się skupić, a dzięki temu wiedza szybciej wchodzi do głowy.
 • Możliwość nabrania pewności siebie – są osoby, które w grupie wstydzą się mówić i ćwiczyć język. Dla nich dobrym wyborem jest angielski online z lektorem, gdzie mogą bez obaw uczyć się akcentu i wymowy. Nie ma presji grupy, można uczyć się w swoim tempie. Wiele osób w ten sposób pokonało swój lęk, wzmocniło pewność siebie i zaczęło swobodnie rozmawiać po angielsku.
 • Różnorodne narzędzia – dzisiejsze zdalne kursy angielskiego są prowadzone w ciekawy, wciągający sposób. Kursanci mają do dyspozycji połączenie wideo, możliwość udostępniania ekranu oraz plików czy prezentacji, czaty, blogi i wiele innych.

Czy nauka języka online jest zawsze skuteczna?

Nie ma jednej formy nauki idealnej dla wszystkich. Tak jest również w przypadku nauki online, która nie sprawdzi się u określonej grupy ludzi. Są osoby, które potrzebują kontaktu na żywo, nauczyciel musi stać koło nich, patrzeć im w oczy. Bez tego nie są w stanie się uczyć, a monitor niestety nie spełnia tej roli. Są osoby, które w domu nie są w stanie się skupić.

Pisaliśmy niedawno również: Jak podnieść kwalifikacje zawodowe

angielski online z lektorem
angielski online z lektorem

Rozprasza ich domowy rozgardiasz, szybko się dekoncentrują, nie ma nikogo, kto przywołałby ich do porządku. Czasami, mimo najlepszych chęci, problemem może być znalezienie cichego kąta do nauki. Nie wszyscy mają możliwość zamknięcia się we własnym pokoju, a przebywanie z innymi osobami może rozpraszać. Najczęściej problem z nauką zdalną mają starsi ludzie, którzy nie przywykli do pracy z komputerem.

Młodzi, którzy od lat pracują w ten sposób, szybciej przyzwyczaili się do nauki zdalnej. Bywa, że do nauki zdalnej zniechęca kiepskiej jakości sprzęt lub jego brak. Są osoby, które nie mają w domu komputera i internetu, bo na co dzień nie jest im potrzebny. W takim wypadku można pożyczyć potrzebne urządzenia od bliskich osób lub wybrać naukę w tradycyjnej formie.

Przeszkodzą dla części osób, które chcą uczyć się angielskiego, jest bezpośredni brak innych kursantów. Mimo tego, że wszyscy widzą się na ekranach komputerów, to jednak nie to samo. Nie można wspólnie wypić kawy, pójść na obiad czy poopowiadać sobie dowcipów. Bez tego nauka może wydawać się monotonna, a to szybko prowadzi do rezygnacji z zajęć.

Jak widać, nauka angielskiego online z lektorem ma trochę słabych punktów, ale jednak plusy przeważają (pisaliśmy niedawno: Kurs angielskiego online dla początkujących). Najlepiej samemu przekonać się, czy ta forma jest odpowiednia. Wiele szkół oferuje bezpłatną lekcje próbną. Warto z niej skorzystać, poznać metody nauczania, porozmawiać z lektorem. Może się okazać, że to, co początkowo wydawało się trudne, będzie doskonałą formą przyswajania wiedzy.

Jak zwiększyć skuteczność zdalnych lekcji angielskiego?

Nauka na kursach angielskiego jest bardzo ważna, ale nie może być jedyną formą kontaktu z językiem. Podstawą jest systematyczność, bo bez tego można szybko zapomnieć poznane słówka i zasady gramatyczne. Warto przynajmniej co 2 dni poświęcić kilkanaście minut i powtórzyć materiał z lekcji, nauczyć się kilku słówek, posłuchać angielskiej piosenki i spróbować ją przetłumaczyć. Istotne jest, aby mieć jak największą styczność z językiem (pisaliśmy niedawno: Metody nauki angielskiego).

Można słuchać angielskiego radia, oglądać firmy czy programy dostępne w internecie. W internecie dostępne są darmowe aplikacje, które pomagają poznać słówka czy zasady gramatyczne. Dobrym sposobem na efektywną naukę jest postawienie sobie jakiegoś celu np. nauczyć się dziennie 15 słówek czy 5 wyrażeń. Dobrze jest również wiedzieć, po co się uczymy (pisaliśmy niedawno: Nauka włoskiego online i Nauka niemieckiego online).

Dla jednych motywatorem może być wyjazd na wakacje, dla innych zdobycie ciekawej pracy, a jeszcze dla innych obejrzenie filmu w oryginale.

Jak aktywnie brać udział w zdalnym kursie angielskiego?

Ważny jest również aktywny udział w zdalnym kursie. Trzeba znaleźć spokojne miejsce, wcześniej przygotować potrzebny sprzęt i materiały, poprosić domowników o ciszę. Aby ograniczyć bodźce z zewnątrz, warto zaopatrzyć się w słuchawki z mikrofonem. Aby nic nie rozpraszało, należy posprzątać biurko, wyłączyć radio i TV, odłożyć telefon.

angielski online z lektorem
angielski online z lektorem

W trakcie lekcji online trzeba uważnie słuchać lektora, wykonywać zadane ćwiczenia, a jeżeli coś jest niezrozumiałe, prosić o wytłumaczenie. Warto jak najwięcej mówić, bo wtedy nauczyciel może wyłapać ewentualne błędy i szybko je skorygować. Ważne jest również, aby zwracać uwagę, gdy lekcja prowadzona jest za szybko. Lektor powinien dopasować zajęcia do potrzeb grupy (pisaliśmy niedawno: Lekcje angielskiego online z lektorem).

Osoby, którym zależy przede wszystkim na perfekcyjnej wymowie i angielskim akcencie, powinny wybrać zajęcia online z native speakerem. To nauczyciel, który nie zna języka polskiego, dlatego całe zajęcia odbywają się po angielsku. Taka forma pozwala pokonać lęk i przełamać barierę językową (pisaliśmy niedawno również: Intensywny kurs angielskiego online).

Angielskiego online z lektorem – jak wybrać dobry kurs?

Obecnie coraz więcej placówek oferuje naukę zdalną. Jest to spowodowane sytuacją epidemiologiczną na świecie i koniecznością ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Przez pewien czas kursy stacjonarne były całkowicie zakazane, obecnie odbywają się, ale coraz więcej ludzi przekonało się do nauki online. Niestety, sytuację wykorzystują osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tego typu nauce.

Pisaliśmy niedawno: Darmowe kursy online

Aby nie trafić na kurs, który nic nie wniesie, a jedynie będzie oznaczał stratę pieniędzy, warto dobrze się rozejrzeć i sprawdzić ofertę różnych ośrodków. Dobrym sposobem jest popytanie znajomych, sprawdzenie opinii w internecie, a także wejście na stronę internetową szkoły i zapoznanie się z umieszczonymi tam informacjami. Warto sprawdzić, jak długo placówka prowadzi zdalne kursy, jakim sprzętem dysponuje i jakie narzędzia wykorzystuje w trakcje lekcji.

Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, kto prowadzi zdalne lekcje. To od lektorów zależy, czy nauka będzie skuteczna i przyjemna, a język angielski stanie się pasją. Wykładowcy powinni mieć wykształcenie pedagogiczne, które pozwoli zastosować odpowiednie metody nauki. Szkoła powinna prowadzić zajęcia na przyjaznej dla użytkowników platformie, łatwej w obsłudze. Dużym plusem będzie możliwość uzyskania certyfikatu lub zaświadczenia, informującego o odbyciu kursu (pisaliśmy niedawno: Kursy językowe online z certyfikatem).

Angielski online z lektorem to skuteczny i coraz bardziej popularny sposób na szybką naukę języka. Ale należy pamiętać, że do osiągnięcia sukcesu potrzebny jest aktywy udział kursanta. Nie może bezmyślnie siedzieć przed komputerem, trzeba zadawać pytania, opowiadać, ćwiczyć wymowę, a w wolne dni powtarzać wiadomości i osłuchiwać się z językiem. W ten sposób można szybko nauczyć się języka i stać się obywatelem świata.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.