Angielski online dla dorosłych – gdy nie masz czasu na kursy językowe w szkole

Angielski online dla dorosłych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Znajomość języka angielskiego staje się niezbędna w codziennym funkcjonowaniu, a nie wszyscy dorośli zdobyli tę umiejętność w szkole. Nawet osoby, które uczyły się angielskiego w podstawówce czy szkole średniej, nie zawsze pamiętają wystarczająco dużo, aby swobodnie porozumiewać się z obcokrajowcami. Widza językowa musi być regularnie ćwiczona, inaczej szybko zanika. Kursy online przeznaczone są dla osób o różnym stopniu zaawansowania, które chcą zadbać o swój rozwój, znaleźć lepszą pracę czy swobodnie podróżować po świecie.

Angielski online dla dorosłych – szansa na lepsze życie

W dzisiejszych czasach język angielski wykorzystywany jest na każdym kroku. Coraz częściej okazuje się, że jest potrzebny niemal w każdym zawodzie. Pracodawcy oczekują, że ich podwładni będą się szkolić, nauczą się języka, bo to warunek efektywnej pracy. Wiele firm organizuje dla swojej załogi zdalne kursy anielskiego, inne wymagają, aby pracownicy szkolili się w swoim zakresie. Nie jest łatwo wrócić do nauki po zakończeniu okresu edukacji. W przypadku, gdy od zakończenia szkoły  minęło kilka lub kilkanaście lat, trudno jest powrócić do chodzenia na zajęcia czy siedzenia w domu nad książkami.

Dobrą opcją dla wszystkich, którzy chcą zdobyć nowe kompetencje, ale nie chcą wracać do szkolnych ławek, jest angielski online dla dorosłych. Zdalne kursy umożliwiają naukę w domu, w komfortowych warunkach, w dowolnym czasie. To metoda, która pozwala na skuteczną naukę, a jednocześnie nie zajmuje dużo czasu. Warto z niej skorzystać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy znajomość języka angielskiego będzie nam potrzebna.

Angielski online dla dorosłych
Angielski online dla dorosłych

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

To, że język angielski jest niezbędny do codziennego funkcjonowania, wie niemal każdy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, dlaczego tak jest. Pora to wyjaśnić, dzięki temu więcej osób zdecyduje się kursy języka angielskiego online. Językiem angielskim posługuje się ponad 2 mld ludzi na całym świecie. Liczba jest ogromna, a eksperci szacują, że będzie regularnie rosła. To język, którego uczy się najwięcej osób na świecie, jest w polskiej podstawie programowej, poznają go dzieci od pierwszych klas szkoły podstawowej (pisaliśmy niedawno: Nauka języka angielskiego online).

Kiedyś nie wszyscy mieli okazję się go uczyć, dlatego wielu dorosłych nie umie mówić po angielsku. Ale na naukę nigdy nie jest za późno, można wybrać anielski online dla dorosłych i szybko nadrobić zaległości. Przyczyn, dla których należy znać angielski, jest mnóstwo. To język biznesu, handlu, nauk, medycyny, kultury, nowych technologii. Potrzebny jest w każdej firmie, która współpracuje z innymi krajami, przydaje się także w życiu prywatnym. Główne korzyści, jakie daje dobra znajomość anielskiego to:

 • Możliwość zdobycie atrakcyjnej pracy – osoby, które znają anielski, mają dużą przewagę już na starcie nad osobami, które nie posiadają tej umiejętności. Dziś niemal w każdym ogłoszeniu o pracę jednym z wymogów jest znajomość języka angielskiego. Wymagana jest nie tylko tam, gdzie są anglojęzyczni klienci czy kontrahenci, ale również w wieku innych zakładach. Wiele programów jest po angielsku, dlatego bez tej kompetencji trudno mówić o wydajnej pracy. Osoby, które ukończą zdalny kurs angielskiego do dorosłych, mogą z powiedzeniem starać się o awans lub podwyżkę.
 • Swobodne podróżowanie po świecie, poznawanie obcych kultur – osoby, które znają angielski bez problemu porozumieją się na całym świecie. W każdym zakątku świata znajdzie się kto, z kim będzie można się dogadać. Dzięki znajomości języka można bez problemu kupić bilety, zapytać o drogę, zamówić obiad w restauracji. To duże udogodnienie, które pozwala czuć się na całym świecie jak we własnym domu. Obecnie za granicę można dostać się w ciągu kilku godzin, dlatego znając angielski, można wybrać się na weekend na koncert, zwiedzanie muzeów i podziwianie zabytków.
 • Możliwość czytania książek, oglądanie filmów w oryginale – możliwość przeczytania ulubionej książki w oryginale czy obejrzenie filmu bez dubbingu i napisów przynosi ogromną satysfakcję.
 • Możliwość dostępu do aktualnych materiałów nietłumaczonych na polski  – wiele publikacji naukowych dostępnych jest tylko w języku angielskim. Osoby, które znają język, mogą się z nimi zapoznać, a to pozwala na uaktualnienie swojej wiedzy i przekazywanie jej innym.
Angielski online dla dorosłych
Angielski online dla dorosłych
 • Możliwość nauki na zagranicznych uczelniach – młodzi ludzie, którzy nauczą się biegle angielskiego, mają szanse na studiowanie na najbardziej znanych uczelniach na całym świecie. To doskonała szansa na karierę, studia umożliwiają dostęp do najnowszych osiągnięć nauki, pozwalają na nawiązanie międzynarodowych znajomości.
 • Poszerzenie horyzontów myślowych – osoby, które uczą się angielskiego np. na zdalnych kursach dla dorosłych, są bardziej tolerancyjne, mają większą świadomość kulturową, poznają zwyczaje i tradycje innych narodowości.

Nauka angielskiego online dla dorosłych jest bardzo ważna również z innych względów. Osoby starsze, które się uczą, zdobywają nowe umiejętności, wolniej się starzeją, mają lepszą pamięć i koncentrację. Nauka języka pobudza do pracy obie półkule mózgowe, dzięki temu rozwija się sprawność intelektualna, potrzebna w każdej dziedzinie życia. Ludzie, którzy biegle posługują się językiem angielskim, mają wysoką samoocenę i znają swoją wartość. Wiedzą, że dzięki tej umiejętności poradzą sobie w każdej sytuacji, znajdą pracę czy porozumieją się z angielskim gościem.

Angielski online dla dorosłych – co skłania do nauki?

Przyczyny nauki języka angielskiego przez osoby dorosłe są bardzo zróżnicowane. Czasami jest to wymóg pracodawcy, czasami wewnętrzna potrzeba i chęć zainwestowania w siebie. Bardzo często zdarza się, że przełożenie wymagają, aby podwładny podniósł swoje kwalifikacje i nauczył się języka obcego. Zazwyczaj jest to spowodowane rozpoczęciem współpracy z zagranicznymi klientami czy zmianą profilu działalności. W takim wypadku, aby utrzymać pracę, trzeba nauczyć się posługiwać anielskim. Dla dorosłych, u których czas jest na wagę złota, polecane są zdalne kursy językowe, które są tak samo skuteczne, ale już mniej czasochłonne niż tradycyjna nauka (pisaliśmy niedawno: Szybki kurs angielskiego online).

Wiele osób uczy się dla samych siebie. Czuje wewnętrzny przymus rozwoju, zdobywania nowych kompetencji. Starsze osoby nie chcą zostawać w tyle za młodszymi, wiedzą, że aby im dorównać, muszą się uczyć, brać udział w zdalnych kursach i szkoleniach. Oczywiście nie tylko praca skłania dorosłych do nauki języka angielskiego. Czasami powodem do nauki angielskiego online jest potrzeba zagranicznego wyjazdu. Może to być wyjazd do pracy lub chęć podróżowania, zwiedzania świata i poznawania nowych ludzi.

Pobyt za granicą bez znajomości języka jest trudny, dlatego wiele osób po powrocie z wycieczki interesuje się angielskim online dla dorosłych. Zdarza się, że część osób uczy się angielskiego, ponieważ ich druga połówka mówi w tym języku. Dorośli uczą się także dla własnej satysfakcji, traktują naukę angielskiego online dla dorosłych jako sposób na przedłużenie młodości, poprawę pamięci, w ten sposób mobilizują mózg do pracy.

Jak zacząć uczyć się języka angielskiego w dorosłym życiu?

Dzieci i młodzież traktują naukę angielskiego jako coś zupełnie normalnego, to jeden z wielu przedmiotów, który trzeba zaliczyć w szkole. Dorosłym, którzy odwykli od lekcji, trudno jest znów siąść w szkolnej ławce i słuchać tego, co mówi lektor. Na szczęście mogą skorzystać z rozwiązania, jakim są zdalne kursy angielskiego. Warto jednak pamiętać, że sam kurs nie zawsze wystarczy, aby dobrze opanować język. W nauce języka obcego najważniejszą rolę odgrywa regularność. Warto wygospodarować 15-20 minut w ciągu dnia i poświęcić ten czas na powtarzanie zagadnień z kursu, naukę słówek i popularnych zwrotów, a także powtórzenie zasad gramatycznych.

Angielski online dla dorosłych
Angielski online dla dorosłych

Należy uczyć się powoli, ale systematycznie, pamiętać, że to długotrwały proces. Aby nauka lepiej wchodziła do głowy, należy określić jakiś cel. Może to być awans lub podwyżka w pracy, wyjazd na zagraniczne wakacje, luźna pogawędka po angielsku z zagranicznym gościem. Świadomość po co się uczymy, na pewno zwiększy zapał do nauki. Warto również zapewnić sobie jak największy kontakt z językiem. W wolnym czasie można słuchać angielskich piosenek, audycji radiowych, oglądać filmy bez tłumacza i dubbingu. W internecie można znaleźć mnóstwo aplikacji do nauki języka angielskiego. Dzięki nim można nauczyć się słówek, poćwiczyć wymowę czy gramatykę.

Można również skorzystać z fiszek językowych, czytać angielskojęzyczną prasę czy literaturę. Ważne, aby nieustannie mieć kontakt z językiem mówionym i pisanym. Doskonałym sposobem, pozwalającym na usystematyzowanie wiedzy są zdalne kursy angielskiego dla dorosłych.

Angielski online dla dorosłych – jak wyglądają zdalne kursy?

Zdalne kursy angielskiego są alternatywą do nauki stacjonarnej, odbywającej się w szkołach językowych. Są wygodne i łatwo dopasować je do swoich możliwości czasowych. Szkoły językowe oferują kursy online, dopasowane do wieku oraz stopnia zaawansowania uczestników. Przed dodaniem do konkretnej grupy uczestnicy muszą wykonać test sprawdzający, który pozwoli ocenić ich wiedzę i dopasować do osób o podobnym poziomie. Lektorzy stosują różne metody nauczania. Bardzo ważne, aby unikali rutyny, stosowali różne narzędzia, ułatwiające przyswajanie nowych wiadomości.

Wiele szkół udostępnia możliwość obejrzenia lekcji testowej, dzięki temu dana osoba może wybrać nauczyciela, który jej pasuje. Kursy mogą skupiać się na nauce ogólnej, ale są również takie, które mają przygotować do zagranicznego wyjazdu, do pracy w konkretniej branży. Na zajęciach z native speakerem, czyli obcokrajowcem, nieposługującym się językiem polskim, można poćwiczyć wymowę oraz przełamać lęk przed mówieniem.

Nauka angielskiego online dla dorosłych może odbywać się na dwa podstawowe sposoby, tzn. w sposób synchroniczny i asynchroniczny.

 • Synchroniczne kursy angielskiego – ten sposób jest bardzo podobny do tradycyjnej formy nauki. Lekcje odbywają się na żywo, zasadniczą różnicą jest to, że nauczyciel i wykładowcy nie znajdują się obok siebie, a w różnych miejscach, siedząc przed monitorami komputerów. Tego typu kursy odbywają się w ustalonym dniu, o konkretnej godzinie. Kursanci i lektor widzą się nawzajem, mogą ze sobą rozmawiać, pokazywać ekrany komputerów itp. Do dyspozycji mają czaty, video rozmowy, blogi itp. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możliwa jest praca w grupach, prowadzenie dialogów, wykonywanie ćwiczeń itp. Dzięki stałej obecności lektora można zadawać pytania, prosić o wyjaśnienie trudnych tematów czy zwrócenie uwagi na wymowę. To polecana metoda dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim (pisaliśmy niedawno: Kurs angielskiego online dla początkujących).
 • Kursy angielskiego asynchroniczne – ta forma polecana jest dla osób zaawansowanych lub jako uzupełnienie kursów na żywo. Wymaga dużej samodzielności i motywacji, ponieważ na lekcjach nie ma nauczyciela, który na bieżąco korygowałby błędy. Kursy są wcześniej nagrane, po opłaceniu otrzymuje się do nich dostęp. Zaletą tej formy nauki jest możliwość wielokrotnego odtwarzania materiałów, powtórek itp. Autorzy kursów udostępniają zainteresowanym osobom różnego rodzaju materiały, np. w formie plików pdf., nagrań audio i video, testów czy quizów. 
Angielski online dla dorosłych
Angielski online dla dorosłych

Jak wybrać wartościowy zdalny kurs języka angielskiego?

Przed wyborem kurs online języka angielskiego warto przeanalizować swoje potrzeby i zastanowić się, co ma dać znajomość języka. Należy zastanowić się:

 • po co chcemy nauczyć się języka angielskiego,
 • jakie umiejętności chcemy opanować,
 • jakie mamy potrzeby językowe,
 • czy mamy konkretne obszary tematyczne, których ma dotyczyć kurs,
 • jakie mamy oczekiwania wobec kursu online,
 • co ogranicza nas w nauce języka,
 • czy wolimy zajęcia w grupie czy jeden na jeden,
 • czy wolimy zajęcia z lektorem, czy native speakerem,
 • ile czasu możemy poświecić na naukę itp.

Odpowiedź na te pytania pozwoli wybrać idealny zdalny kurs angielskiego. Oferta szkół językowych jest bardzo dużo, ale dzięki dokładnemu określeniu swoich potrzeb, łatwiej będzie podjąć właściwą decyzję. Wybierając zdalny kurs językowy, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Bardzo ważne, aby placówka organizująca zajęcia miała doświadczenie w zdalnym nauczaniu (pisaliśmy niedawno: Metody nauki angielskiego). Należy wiedzieć, że ta forma nauki wymaga specjalnego przygotowania i odpowiedniej wiedzy, wymaga zupełnie innych narzędzi i metod, niż tradycyjne nauczanie. Bardzo ważni są nauczyciele. Niezależnie od tego, czy wybierzemy lektora, czy native speakera, powinni mieć dużą wiedzą językową oraz pedagogiczną. Ważne, aby znali różne metody nauczania i wiedzieli, jak dopasować je do danej osoby.

Warto również sprawdzić, co o angielskim online dla dorosłych mówią inni kursanci. Jeżeli w naszym otoczeniu nie ma takich osób, warto sprawdzić informacje w internecie, zajrzeć na media społecznościowe lub fora, na których ludzie opisują swoje doświadczenie ze zdalną nauką angielskiego. Dorośli powinni szukać zdalnych kursów angielskiego, które kończą się wydaniem certyfikatu lub zaświadczenia. Dokument jest bardzo przydatny, może pomóc w ubieganiu się o nową pracę czy awans. Ważna jest również cena kursu.

W internecie można znaleźć kursy w bardzo zróżnicowanych cenach. Należy porównać ofertę, sprawdzić, co dana szkoła oferuje, ile czasu trwają lekcje, kto je prowadzi, jakie narzędzia są wykorzystywane. Jeżeli jest taka możliwość, warto skorzystać z darmowej lekcji próbnej. To doskonała okazja, aby sprawdzić, czy forma prowadzania zajęć nam odpowiada. Jeżeli nie, trzeba szukać dalej.

Angielski online dla dorosłych – indywidualnie czy w grupie?

Osoby dorosłe mają swoje nawyki i upodobania, dlatego nie zawsze chcą uczyć się angielskiego w grupach. Zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne są skuteczne, pozwalają nauczyć się języka obcego. Zajęcia indywidualne mają tę przewagę, że z łatwością można je dopasować do swojego planu dnia. Nie trzeba brać pod uwagę grafiku innych, godziny lekcji ustalone są jedynie z osobą prowadzącą. Na kursach zdalnych jeden na jeden można uczyć się tego, co jest najbardziej potrzebne, np. wymowy, gramatyki czy specjalistycznego słownictwa.

Angielski online dla dorosłych
Angielski online dla dorosłych

Nie ma presji grupy, panuje dużo swoboda w mówieniu, a to pozwala pokonać blokadę językową. Nauka grupowa ma również szereg zalet. Inne osoby motywują do nauki, możliwa jest wspólna praca, prowadzenie dialogów, ćwiczenie konwersacji. Kursanci mają ustalony grafik, wszyscy uczą się tego samego, a to dla niektórych osób może być niewygodne.

Jakie zdalne kursy angielskiego można znaleźć w sieci?

W internecie można znaleźć mnóstwo różnych kursów języka anielskiego. Prowadzą je indywidualne osoby lub znane szkoły językowe. Mnogość zajęć pozwala znaleźć takie, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wiele ośrodków proponuje kursy dla osób o różnych poziomie zaawansowania oraz takie, które przydają się w określonych sytuacjach. Oferta, która można znaleźć to m.in.:

 • Angielski online dla dorosłych poziom podstawowy A1–A2 – to kursy online przeznaczone dla osób, które nie miały styczność z językiem angielskim, zaczynają naukę od postaw. Lektorzy uczą słownictwa, pisowni, wymowy, podstawowych zasad gramatycznych. Z reguły taki kurs, w zależności od stopnia intensywności, trwa od roku do dwóch lat. Po tym czasie można rozpocząć poziom średniozaawansowany (pisaliśmy niedawno: Intensywny kurs angielskiego online). Dla osób, które uczą się angielskiego na tym poziomie, polecane są kursy z lektorem polskim, który będzie mógł wytłumaczyć trudne zagadnienia.
 • Angielski online poziom B1-B2 – to kursy dla osób średniozaawansowanych, na których nauka koncentruje się na mówieniu oraz utrwalaniu zasad gramatycznych. Na tym i wyższych poziomach można wybrać kursy z native speakerem. Dzięki niemu można nauczyć się prawidłowego akcentu oraz poprawnej wymowy.
 • Angielski online poziom C1-C2 – to kursy dla osób zaawansowanych, posługujących się biegle językiem angielskim. Lektorzy ćwiczą konwersację, a także pomagają przygotować się do egzaminu.
 • Biznesowy angielski online dla dorosłych – taki kurs przydaje się osobom, które potrzebuję znajomości angielskiego do celów biznesowych. Z lektorem można ustalić obszary tematyczne, których ma dotyczyć i uczyć się zagadnień, które są z nim związane.
 • Kurs gramatyczny – przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się i utrwalić angielskie zasady gramatyczne. Gramatyka nauczana jest w sposób praktyczny, dzięki temu łatwiej zrozumieć językowe zawiłości.
 • Codzienny kurs języka angielskiego – na takim kursie rozwijane są kompetencje językowe w różnych sytuacjach związanych z życiem codziennym, np. robieniem zakupów, podróżowaniem, życiem towarzyskim. Jest przydatny przed wyjazdem za granicę.

Dlaczego warto korzystać z nauki angielskiego online?

Kursy online języka angielskiego dla dorosłych to doskonała alternatywa do nauki w stacjonarnych szkołach językowych. Dzięki nim można uczyć się angielskiego od podstaw lub poszerzać swoje umiejętności i kontynuować naukę na wyższych poziomach zaawansowania. Zdalne lekcje cieszą się ogromną popularnością wśród dorosłych. Mają wiele zalet, dzięki którym każdy chętny może nauczyć się języka angielskiego. Główne z nich to:

 • Ogromna dostępność – ze zdalnych kursów mogą korzystać dorośli, niezależnie do stanu zdrowia, miejsca zamieszkania czy wykształcenia. To doskonała opcja dla osób chorych, niepełnosprawnych, takich, które nie mogą wychodzić z domu. Z nauki u cenionych lektorów mogą korzystać osoby, które mieszkają w małych miastach i wsiach, pozbawionych ośrodków edukacyjnych.
Angielski online dla dorosłych
Angielski online dla dorosłych
 • Oszczędność czasu – osoby dorosłe najczęściej cierpią na brak czasu. Praca, obowiązki domowe, opieka nad dziećmi – w codziennym pędzie trudno zaleźć czas na rozwój. Angielski online dla dorosłych ma tę zaletę, że pozwala na naukę w dowolnym czasie, w dni wolne czy święta. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy, które często trwają dłużej niż same lekcje. Każdy może dobrać formę kursu, odpowiadającą swoim możliwościom czasowym (pisaliśmy m.in. Lekcje angielskiego online z lektorem).
 • Oszczędność pieniędzy – zdalne kursy języka angielskiego dla dorosłych są dużo tańsze niż ich stacjonarne odpowiedniki. Wynika to z tego, że odchodzą koszty związane z wynajęciem sali czy opłaceniem wyżywienia lektora. Kursanci nie muszą ponosić kosztów związanych z dojazdem na zajęcia. W internecie można również znaleźć kursy zupełnie darmowe, dzięki którym można poznać podstawy języka angielskiego (pisaliśmy niedawno: Kursy językowe online i Kursy językowe online z certyfikatem).
 • Wygoda i komfort – nauka angielskiego online dla dorosłych odbywa się w komfortowych warunkach, zazwyczaj we własnym domu. Luz, możliwość siedzenia w wygodnym fotelu powoduje, że wiadomości szybciej wchodzą do głowy.
 • Możliwość wielokrotnego odtwarzania materiałów – kursy internetowe można wielokrotnie odtwarzać, a to ułatwia zapamiętywanie i przyswajanie materiału.
 • Prosta obsługa – aby wziąć udział w kursie, wystarczy tylko smartfon lub komputer o podstawowych parametrach oraz dostęp do internetu. Ułatwieniem będą słuchawki, kamera czy głośniki. Obsługa samego kursu online jest banalnie prosta. Zajęcia odbywają się na platformach e-leariningowych, które są proste w obsłudze, poradzą sobie z nim nawet osoby, które na co dzień nie mają styczności z komputerami.
 • Indywidualne dopasowanie do potrzeb uczestników – mnogość kursów online pozwala wybrać taki, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania danej osoby.
 • Zróżnicowane narzędzia – kursy internetowe są dziś coraz bardziej rozwinięte, autorzy wykorzystują różnorodne narzędzia, ułatwiające przyswajanie wiedzy. W czasie kursów lektorzy wykorzystują czaty, blogi, filmy, prezentacje itp. Zajęcia są ciekawe, nie ma w nich miejsca na nudę (pisaliśmy niedawno: Angielski online z lektorem).

Wady zdalnej nauki języka angielskiego

Kursy online angielskiego dla dorosłych są polecane i chwalone, ale są osoby, dla których ta forma nauki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dorośli, którzy nie mają dużego kontaktu z nowymi technologiami mogą czuć się niekomfortowo rozmawiając z lektorem czy innymi kursantami za pośrednictwem monitora. Niektórym trudno się przełamać, boją się odezwać, potrzebują kontaktu na żywo. Wadą może być również brak odpowiedniego sprzętu. Coraz rzadziej, ale zdarzają się osoby, które nie mają komputera czy telefonu z dostępem do internetu.

Pisaliśmy niedawno również: Dobry kurs niemieckiego online

Angielski online dla dorosłych
Angielski online dla dorosłych

W takim wypadku nauka online nie jest możliwa. Przeszkodą mogą być także często awarie sprzętu. Mogą działać demotywująco zniechęcać do dalszej nauki. Nauka w domu może utrudniać skupienie i koncentracje. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy w domu są inni domownicy, zwierzęta, nie ma możliwości wygospodarowania cichego konta. W takim wypadku można poszukać miejsca do nauki poza domem lub wybrać tradycyjny model nauczania.

Angielski online dla dorosłych to doskonały wybór dla osób, które nie mają czasu na kursy językowe w szkole. Kursy zdalne są ogólnie dostępne, przystępne cenowo oraz tak samo skuteczne, jak tradycyjne nauczanie. Warto z nich skorzystać i przekonać się, jak wiele korzyści daje znajomość języka angielskiego.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

 1. Gdzie znajdę jakieś kursy angielskiego dla dorosłych online, ale takie z dofinansowaniem? Są ponoć jakieś projekty, gdzie można za darmo wziąć udział i znaleźć taki kurs angielskiego online, ale jakieś warunki trzeba spełnić typu bezrobocie itd.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.